سه شنبه ۱۱ مهرساعت ۱۱:۰۶Oct 2023 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قوای سه گانه»

شبستان   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۲۲:۴۴   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراها گفت: طبق قانون،هیئت عالی نظارت نمی تواند به مواد طرح شفافیت قوای سه گانه ورود کند و باید مجمع در این زمینه نظر دهد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۰:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
یک نماینده مجلس گفت: تصویب طرح شفافیت نقطه قوت مجلس بود ولی مجلس به بحث شفافیت مالی ورود پیدا نکرد که از نقاط ضعف هیأت رئیسه به حساب می آید.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۸:۵۰   + ۱۱ سایت دیگر  
سخنگوی دولت درباره طرح شفافیت قوای سه گانه به روزنامه همشهری گفت: اینکه تمامی موارد دولت مانند جلسه ها شفاف شود، موضوعیت ندارد.
شادا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۵:۴۷   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیر اجرایی مولدسازی گفت: سامانه رصد فعالیت هیات مولدسازی در همه مراحل برای ناظرین به عنوان نمایندگان قوای سه گانه فردا دوشنبه در جلسه کمیته تخصصی مولدسازی که به ریاست وزیر اقتصاد تشکیل می شود، رونمایی خواهد شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۵:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا-رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: در مورد طرح شفافیت قوای سه گانه به بن بست رسیده ایم و راهکاری نداریم و در حال حاضر می توان اذعان کرد شفافیت قانون مند نشده است.
رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رئیس جمهور نامه ای درباره شفافیت به رهبری نداده است، گفت: این مصوبه مجلس در وضعیت بن بست قرار دارد. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۲:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
شفافیت قرار بود فقط شعار انتخاباتی باشد، اما گریبان اصولگرایان را گرفته است. در موسم انتخابات، شفافیت کلیدواژه ای بود که اصولگرایان برای رسیدن به قدرت اجرائی یکپارچه خود به آن تکیه کردند، اما در عمل زمانی که نوبت به اجرا رسید، شفافیت بلای کارشان شد؛ چون نه اراده و نه تمایلی برای شفافیت داشتند. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون شورا ها و امور داخلی کشور تاکید کرد : اکثریت اعضای مجمع تشخیص به غیر از دو نفر در آخرین جلسه بررسی طرح شفافیت با آن مخالفت کردند؛ البته مجمع باید نظر نهایی خود را به صورت رسمی به مجلس اعلام می کرد
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۰۴:۵۲   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران - ایرنا _ سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، طرح شفافیت قوای سه گانه را خلق الساعه خواند و گفت: معتقدم موکول کردن شفافیت آرای نمایندگان به شفافیت سایر قوا خلف وعده است.
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۸:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری هشت صبح ، این همایش که با هدف ترویج ارزش های وحدت، مهرورزی و صلح در جامعه با حضور حجت الاسلام و المسلمین مروی تولیت آستان قدس رضوی و حجت الاسلام والمسلمین صادقی ریاست مرکز توسعه حل اختلاف و مسئولان بلندپایه کشوری از قوای سه گانه و صلح یاران و سفیران و طلایه داران صلح ...
ستاره   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۶:۳۱    
در نظام حقوقی ایران، قوه مقننه در کنار قوه مجریه و قوه قضاییه، قوای سه گانه کشور را تشکیل می دهند. در این مقاله بررسی خواهیم کرد که کار قوه مقننه چیست و از چه بخش هایی تشکیل شده است؟
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۰۶:۰۱   + ۳۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: معطل ماندن طرح شفافیت قوای سه گانه در هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت، علی رغم رفع ایرادات مورد نظر در مجلس قابل قبول نیست.
صبح مجلس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۱:۳۵    
چند روز پیش مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه ای به مجلس خواهان مستثنی شدن قوای مجریه و قضاییه و همچنین هیئت عالی نظارت این نهاد از طرح شفافیت شد؛ این درخواست در حالی از سوی این نهاد مطرح شده که همین حالا هم مجلس در مقایسه با سایر قوا از شفافیت بیشتری برخوردار است ...
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۸:۰۹   + ۳۱ سایت دیگر  
نماینده مردم بستان آباد گفت: آقای رئیسی با طرح شفافیت قوای سه گانه که طرحی نیم بند بوده و نمایشی از شفافیت بود مخالفت کردند و به رهبری نامه نوشتند. معلوم است دولت سر همراهی با موضوع شفافیت ندارد در حالی که این طرح به حوزه دولت خیلی کم ورود پیدا کرده بود و همین را هم برنتابیدند. ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۶:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیات رییسه مجلس، گفت: اگر شفافیت تک بُعدی باشد، اثری ندارد لذا اگر قوای سه گانه و دستگاه ها نیز در طرح شفافیت سهیم باشند، بطور قطع آثار مطلوبی خواهد داشت.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۳:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
بمب خبری اما روز پنج شنبه منفجر شد، آنجا که آملی لاریجانی اعلام کرد آیین نامه جدید هیأت عالی نظارت به تأیید مقام معظم رهبری رسیده است، و طبق این ابلاغیه تعداد اعضا از 15 نفر به 24 نفر افزایش یافته است و رؤسای قوای سه گانه نیز به هیأت عالی نظارت پیوسته اند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۳:۱۹   + ۱۱ سایت دیگر  
شرق نوشت: لغو مصوبات مجلس از سوی شورای عالی مجمع از جمله لغو مصوبه شفافیت قوای سه گانه و همچنین ارائه قیر رایگان و تعیین وضعیت نکردن نیروهای شرکتی، صدای اعتراض و انتقاد نمایندگان را درآورده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۸:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
مجلس پس از کنار گذاشتن طرح شفافیت آرا، شفافیت قوای سه گانه را در دستور کار قرار داد. این طرح پس از کش و قوس های فراوان نهایتا به دیوار هیات عالی نظارت برخورد کرده و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دلیل مخالفت را گلایه مندی رئیس جمهور و نبود زیرساخت عنوان کرده است
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۰:۲۶    
عضویت روسای قوا در هیات نظارت مجمع: آیت الله صادق آملی لاریجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از افزایش اعضای هیات عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام به 24 نفر خبر داد و گفت: روسای قوای سه گانه هم به ترکیب جدید هیات عالی نظارت پیوسته اند. / ایسنا
گیل خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۷:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از افزایش اعضای هیات عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام به 24 نفر خبر داد و گفت: با موافقت رهبر معظم انقلاب روسای قوای سه گانه هم به ترکیب جدید هیات عالی نظارت پیوسته اند.
اسپادانا خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۷:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
با تایید رهبر انقلاب تعداد اعضا از 15 نفر به 24 نفر افزایش یافته است و روسای قوای سه گانه نیز به هیئت عالی نظارت پیوسته اند.
صراط نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۴:۱۷   + ۳۶ سایت دیگر  
رئیس هیأت عالی نظارت بر حُسن اجرای سیاست های کلی با بیان اینکه آیین نامه جدید هیأت عالی نظارت به تأیید رهبری رسیده است، گفت: تعداد اعضا از 15 نفر به 24 نفر افزایش یافته است و رؤسای قوای سه گانه نیز به هیأت عالی نظارت پیوسته اند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۲:۵۷   + ۳۹ سایت دیگر  
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از افزایش اعضای هیئت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام به 24 نفر خبر داد و گفت: رؤسای قوای سه گانه هم به ترکیب جدید هیئت عالی نظارت پیوسته اند.
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۸:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
مجلس پس از کنار گذاشتن طرح شفافیت آرا، شفافیت قوای سه گانه را در دستور کار قرار داد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۹:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس از عملکرد هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام در رابطه با نحوه مواجه با مصوبه شفافیت قوای سه گانه و دستگاه های اجرایی و سایر نهادها انتقاد و نکاتی را در این راستا تشریح کرد.
روزنامه 19 دی   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۲۳:۴۸    
یادداشت پایگاه خبری 19 دی آنلاین با عنوان سکوت قابل پیش بینی پناهیان به قلم رضا صدرایی بدین شرح است: این روزها مصوبه شفافیت قوای سه گانه و دستگاه های اجرایی و سایر نهادها با توضیحات آملی لاریجانی وارد فاز جدیدی شده و سکوت معناداری بر محافل طرفداران دولت و سینه چاکان شفافیت حاکم شده است. ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۸:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس از مکاتبه رسمی با مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص تعیین تکلیف مصوبه شفافیت قوای سه گانه و دستگاه های اجرایی و سایر نهادها خبر داد و گفت: فرصت 6ماهه اعلام نظر هیات عالی نظارت گذشته است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۴:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
وزیر دادگستری گفت: بخش زیادی از دعاوی و پرونده های موجود در دستگاه قضایی مربوط به دعاوی ملکی ناشی از مشخص نبودن حدود املاک و تعارضات ناشی از آن است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۹:۳۰    
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد: دیدگاه هایی که هیات عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام مجمع نسبت به برخی طرح ها و لوایح دارد، ابهاماتی ایجاد کرده است.
شادا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۴:۵۴   + ۱۷ سایت دیگر  
مشاور رییس سازمان خصوصی سازی از طراحی و رونمایی از سامانه ای برای رصد فعالیت هیات مولدسازی در همه مراحل برای ناظرین به عنوان نمایندگان قوای سه گانه خبر داد.
حیات   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۹:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی دولت نسبت به سخنان اخیر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره طرح شفافیت قوای سه گانه واکنش نشان داد. به گزارش گروه سیاسی حیات ؛ علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در پاسخ به سؤالی در خصوص رویکرد دولت در زمینه طرح شفافیت ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۸:۱۸   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اجتماعی درخصوص راهکار برون رفت از شرایط کنونی نحوه تعامل میان مجلس و نهادی مانند هیات عالی نظارت، گفت: مقام معظم رهبری یک بار به این موضوع پرداختند و فرمودند که قوای سه گانه نباید کاری کنند که جایگاه مجلس تضعیف شود ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۸:۱۴   + ۵۰ سایت دیگر  
سخنگوی دولت نسبت به سخنان اخیر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره طرح شفافیت قوای سه گانه واکنش نشان داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۷:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- سی و هشت سال پیش، بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی ایران فرمانی را خطاب به محسن رضایی، فرمانده وقت سپاه پاسداران صادر کردند تا این نیروی مردمی از ساختار کامل و قوای سه گانه برخوردار شود؛ فرمانی که اگر صادر نمی شد، بازدارندگی تاریخی ایران در این سال ها به دست نمی آمد.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۷:۴۵   + ۱۲ سایت دیگر  
روزنامه آرمان ملی نوشت: ای کاش آقای رئیسی جدای از همه وعده هایی که هنوز هم برخی از آن ها تحقق نیافته حداقل به وعده شفافیت خود پایبند بماند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۴:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
رحمتی، رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: تخصیص حق الزحمه برای 7 عضو محترم هیئت عالی مولدسازی از جمله سران عالی رتبه قوای سه گانه از محل منابع حاصله نه تنها از پایه و اساس کذب بوده و صحت ندارد، بلکه در آینده نیز وجود نخواهد داشت.
آوای رشت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۲۲:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: تخصیص حق الزحمه برای 7 عضو محترم هیئت عالی مولدسازی از جمله سران عالی رتبه قوای سه گانه از محل منابع حاصله نه تنها از پایه و اساس کذب بوده و صحت ندارد بلکه در آینده نیز وجود نخواهد داشت. و اعضای هیات عالی هیچ حق الزحمه ای بابت مولدسازی دریافت نمی کنند ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۲۰:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: تخصیص حق الزحمه برای 7 عضو محترم هیئت عالی مولدسازی از جمله سران عالی رتبه قوای سه گانه از محل منابع حاصله نه تنها از پایه و اساس کذب بوده و صحت ندارد بلکه در آینده نیز وجود نخواهد داشت و اعضای هیات عالی هیچ حق الزحمه ای بابت مولدسازی دریافت نمی کنند.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۲۰:۳۶   + ۴۲ سایت دیگر  
رییس کل سازمان خصوصی سازی گفت: تخصیص حق الزحمه برای 7 عضو محترم هیات عالی مولدسازی از جمله سران عالی رتبه قوای سه گانه از محل منابع حاصله نه تنها از پایه و اساس کذب بوده و صحت ندارد بلکه در آینده نیز وجود نخواهد داشت و اعضای هیات عالی هیچ حق الزحمه ای بابت مولدسازی دریافت نمی کنند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۲۲:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
خبر آنلاین : راهکار حل اختلافات بین مجلس و مجمع تشخیص بر سر شفاف کردن قوای سه گانه چیست؟ برخی ناظران سیاسی امیدوارند تدوین آیین نامه نحوه نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام بتواند از منازعه دو ساختار سیاسی مهم بکاهد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۶:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس، گفت: مجلس با بهره مندی از نظرات کارشناسی اقدام به تصویب شفافیت قوای سه گانه و دستگاه های اجرایی و سایر نهادها کرد، بنابراین رد این مهم از سوی هیات عالی نظارت برای مردم و مجلس قابل قبول نیست.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۱:۳۶   + ۲۷ سایت دیگر  
یک نماینده مجلس شورای اسلامی از معطل ماندن رسیدگی به طرح شفافیت قوای سه گانه در مجمع تشخیص مصلحت نظام انتقاد کرد.
برترین ها / مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۰:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، به ریاست سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۵:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
ارگان مطبوعاتی جریان اصولگرا نوشت: یکشنبه شب بود که یکی از نمایندگان مجلس خبر داد مجمع طرح شفافیت آرای قوای سه گانه را بعد از 5 ماه معطل نگه داشتن، مغایر سیاست های کلی دانسته و عملا طرح شفافیت رد شده است ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۵:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کارگروه طرح شفافیت قوای سه گانه گفت:مجمع تشخیص مصلحت قانون شفافیت را متوقف کرده است و مجلس برای اجرای آن در کشور از همه ابزارهای خود استفاده کرده است.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۶:۴۰   + ۲۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بلاتکلیفی طرح شفافیت قوای سه گانه در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: با گذشت بیش از 6 ماه متاسفانه سرانجامِ این طرح همچنان نامشخص است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۵:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها درمجلس به رد مصوبات اخیر مجلس در خصوص تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی،شفافیت قوای سه گانه و قیر رایگان،از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام اشاره کرد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۳:۵۱    
حضرت آیت الله خامنه ای، فرمان مهمی را درخصوص مبارزه ی همه جانبه و سازمان یافته با مفاسد مالی و اقتصادی، خطاب به سران قوا صادر کردند. متن فرمان رهبر انقلاب اسلامی به رؤسای قوای سه گانه بدین شرح است: