سه شنبه ۰۴ مهرساعت ۰۲:۴۲Sep 2023 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دستی و گردشگری»

کاشف اسرار   ۴ ساعت پیش    
کاشف اسرار – مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان از عزل مدیر عامل شرکت توسعه گردشگری استان خبر داد و گفت :هم اکنون ” شرکت یک نیمچه فعالیتی دارد ولی به آن صورت واقعی که می خواهد شرکت داشته باشد ندارد ...
آوای رشت   ۸ ساعت پیش    
به گفته مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، در هفته جهانی گردشگری، یک هزار و 120 جشنواره فرهنگی و گردشگری برگزار می شود که میز خوراک و تور شهرگردی در 17 شهرستان از مهم ترین برنامه های این اداره کل است. ...
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۵:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
سند جامع گردشگری چهار شهرستان خوزستان تا پایان مهرماه به وزارت میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ارسال می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۵:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملایر از برگزاری چهار جشنواره پاییزی در ملایر خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۴:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
به گفته مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، در هفته جهانی گردشگری، یک هزار و 120 جشنواره فرهنگی و گردشگری برگزار می شود که میز خوراک و تور شهرگردی در 17 شهرستان از مهم ترین برنامه های این اداره کل است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۳:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/همدان سرپرست معاونت میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان درباره تخریب بالکن خانه ایرانی(وکیل الرعایا یا همان مدرسه آزاد) گفت: هر گونه حذف جزئیات یا الحاقات اضافه مورد بررسی قرار خواهد گرفت و هر آنچه از اصل و اصالت بنا کم یا حذف شده باشد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۳:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از اجرای 300برنامه فرهنگی و عمرانی همزمان با هفته گردشگری در گیلان خبرداد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۲:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: دولت سیزدهم با اولویت قرار دادن توسعه اقتصادی با محوریت گردشگری، دیپلماسی گردشگری ایران در منطقه و جهان را رونق بخشید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۲:۱۸   + ۱۰ سایت دیگر  
بجنورد- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: بازدید از موزه های سطح استان به مناسبت روز جهانی گردشگری برای عموم مردم رایگان شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۹:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: نورپردازی مناره آجری خرم آباد به عنوان یکی از آثار فاخر تاریخی استان با استفاده از هوش مصنوعی انجام شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۹:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: به جد پیگیر ثبت فن و مهارت فیروزه تراشی در فهرست میراث ناملموس جهانی در دست پیگیری است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۳:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: طبق نظر کارشناسان باستان شناسی، خمره سفالی کشف شده در شهر زنجان مربوط به قرون میانی اسلام و دوره"سلجوقیان" است.
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۲۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
آنکارا- ایران پرس: هنر و فرهنگ فاخر ایرانی در نمایشگاه بین المللی فرهنگ، هنر و صنایع دستی و گردشگری آنکارا، پایتخت ترکیه، به نمایش درآمده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۶:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: آمار اقامت تابستانی گردشگران از 41 میلیون نفر شب اقامت گذشت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۰:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان معاون وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: محدودیتی در تخصیص اعتبار به کرمان در زمینه گردشگری مقاومت وجود ندارد و ما منتظر برنامه های ویژه استان در این حوزه هستیم.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۷:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهر اصفهان گفت: وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مالک کارخانه ریسباف شده است و باید در این رابطه تصمیم گیری کند؛ شهرداری اصفهان همواره اعلام آمادگی کرده است که حاضر است عملیات احیا، حافظت، تبدیل کردن به موزه و بهره برداری از آن را انجام دهد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۲:۳۴    
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کبودراهنگ از برگزاری چهارمین رویداد گردشگری انگور در روستای گردشگری اکنلو در این شهرستان خبر داد.
بشار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: چندین دوره مرمت و واگذاری به بخش خصوصی از اقدام های انجام گرفته در کاروانسرای بافت تاریخی دهدشت بوده که شرایط ثبت جهانی آن را فراهم کرده است.
سلام نو / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۲۱:۲۷   + ۱۰ سایت دیگر  
بنابر اعلام اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان او بیان کرد: بازدید از بیمارستان های دارای بخش IPD و ویژه برنامه خدمات دهی نابینایان به گردشگران در کافه تاریک تحت عنوان رستوران تاریک از دیگر برنامه های درنظر گرفته شده است که به ترتیب در ساعت 9 و 20 شنبه هشتم مهرماه برگزار خواهد شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
شیراز – ایرنا – رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خنج گفت: کار بازسازی حمام تاریخی خنج که از سال 1388 زیر نظر اداره کل میراث فرهنگی وگردشگری فارس از سوی شهرداری و شورای شهر آغاز شده بود به پایان رسید.
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۷:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: برنامه های هفته جهانی گردشگری امسال با تمرکز بر میراث و آداب و رسوم غنی و کهن جزیره و در راستای ارتقای صنعت گردشگری اجرا می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۷:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
همدان-رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ملایر از عقد قرارداد با پیمانکار برای اجرای گنبد یخدان میر فتاح خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
اهواز – ایرنا – رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شوشتر از ریزش بخشی از یک خانه تاریخی در شوشتر بر اثر آبگرفتگی شوادان های بافت تاریخی خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
شوشتر- رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان شوشتر از تخریب بخشی از خانه تاریخی نجاتیان بر اثر نشت آب در شوشتر خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۴:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
یزد- مدیر گردشگری وزارت میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان یزد گفت: بر اساس پژوهش ها، جهانی شدن تأثیری زیادی بر رونق گردشگری ندارد، گفت: اما ثبت جهانی یزد برای ساکنانش هویت ایجاد کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۴:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری رباط کریم از گشایشِ یک مجموعه گردشگریِ کشاورزی در شهرک صنعتیِ پاسارگاد خبر داد.
کرمان نو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۳:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: باید با تشکیل یک اتاق فکر بتوانیم معایب و نواقص را در این استان غنی کشف کنیم و مسیر را به شکل مطلوبی پیش ببریم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
با حضور معاون امور مجلس و استان های وزارت میراث فرهنگی شاهرخی به عنوان مدیرکل جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان معرفی شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان مراسم تکریم و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با حضور معاون وزارت میراث فرهنگی و معاون استاندار کرمان برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۰۶   + ۱۴ سایت دیگر  
رشت-مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به اینکه هنوز فرصت ثبت جهانی ماسوله از دست نرفته است، گفت: می توانیم بعد از رفع ایرادات دوباره این پرونده را به جریان بیاندازیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۶:۱۲    
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت: سال گذشته صادرات صنایع دستی استان 10 میلیون و 300 هزار دلار درآمد داشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۲۱:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: برای مرمت درب چوبی قلعه فلک الافلاک اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 400میلیون ریال هزینه خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۶:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت: برنامه ما برای روستای زیارت احیای بافت قدیم مطابق با ضوابط محیط زیستی و منابع طبیعی است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۵:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اشاره به اقامت میلیونی مسافران در این استان گفت که آمارهای نشان می دهد از ابتدای امسال تاکنون به طور متوسط روزانه بیش از 419 هزار نفر شب اقامت مسافر در این دیار ثبت شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۲:۳۶    
مشگین شهر- رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مشگین شهر گفت: در فصل تابستان بیش از 2 میلیون و 700 هزار گردشگر وارد شهرستان مشگین شهر شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۱:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
ساری- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران شمار اقامت مسافران را در تابستان جاری بیش از 38 میلیون نفر شب مسافر در استان اعلام کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل صنایع دستی و گردشگری استان از درآمد 10 میلیون و 300 هزار دلاری صادرات صنایع دستی استان در سال گذشته خبر داد و گفت: انتظار می رود باتوجه به ایجاد مجتمع تایله این صادرات در سال جاری بیشتر شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ملایر از برگزاری جشنواره های پاییزه در این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۸:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
اردبیل- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: در قالب برنامه ثبت جهانی کاروانسراهای ایران، کاروانسرای شاه عباسی نیر نیز در زمره این آثار جهانی شد.
هاژه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۲۰:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش هاژه، رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوی گفت: کاروانسرای شاه عباسی این شهرستان در آخرین نشست یونسکو به عنوان میراث فرهنگی ملموس ایران در فهرست جهانی این نهاد ثبت شد . ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۲۰:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: در تعطیلات اخیر از 22 تا 25 شهریور 10 هزار مسافر و گردشگر در مراکز اقامتی استان اسکان یافتند.
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۷:۵۸   + ۲۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری رکنا نوشت: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از تشکیل ستاد ساماندهی سرویس های بهداشتی خبر داد. سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری در صفحه مجازی خود نوشت: جلسه ستاد ساماندهی سرویس های بهداشتی در حضور خودم برگزار شد ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۷:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
جلسه راهبردی کارگروه گردشگری جنگ با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان در اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان برگزار شد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۴:۵۹    
بوشهر- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با اشاره به انتشار چندین اثر تاریخی دربارۀ شهرهای تنگستان، سیراف، بوشهر و... به همت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر ...
مهرنما فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۴:۴۰   + ۲۱ سایت دیگر  
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت: کاروانسرای ایزدخواست ثبت جهانی شد .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۴:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان گفت: تاکنون 110 خانه مسافر در این استان مجوز فعالیت دریافت کرده اند و نظارت بر این تعدادبر عهده میراث فرهنگی است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۱:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
ساری- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اشاره به افزایش حدود 6 درصدی بازدید از جاذبه های این استان امسال به نسبت مدت پارسال گفت : بیشترین تعداد بازدید گردشگران و مسافران از جاذبه های طبیعی این استان است.
پیام خاوران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۰:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی از ثبت مجموعه کاروانسراهای ده محمد، خان، چهل پایه و سرایان به همراه 50 کاروانسرای دیگر کشور در فهرست ثبت جهانی خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۰:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوی گفت: کاروانسرای شاه عباسی این شهرستان در آخرین نشست یونسکو به عنوان میراث فرهنگی ملموس ایران در فهرست جهانی این نهاد ثبت شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۹:۵۳   + ۳۶ سایت دیگر  
شیراز - ایرنا - معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری فارس گفت: با ثبت جهانی کاروانسرای ایزدخواست شمار میراث فرهنگی فارس که در فهرست جهانی یونسکو ثبت شده به 13 مورد رسید.