شنبه ۳۱ اردیبهشتساعت ۱۶:۱۹May 2022 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اقتصاد»

وزیر امور اقتصادی و دارایی طی سخنانی در "نخستین رویداد بین المللی خصوصی سازی در اقتصاد ایران" بر لزوم احیای اعتماد عمومی نسبت به مسئله واگذاری در بین سرمایه گذاران تأکید کرد.
اقتصاد ایران: محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بیست وچهارمین جشنواره ملی تئاتر مقاومت فتح خرمشهر پیامی صادر کرد.
اقتصاد ایران: 126نفر از هنرمندان جهان در زمینه های گوناگون مانند سینما و شعر نسبت به کشته شدن شیرین ابوعاقله اعتراض کردند. آنان دولت های غربی را مقصر دانستند و گفتند همان دولت ها که روسیه را تحریم کردند سال ها است از اسرائیل حمایت مالی می کنند.
اقتصاد ایران: نشست مشترک فراکسیون محیط زیست و کمیسیون اصل 90 به منظور بررسی مرگ توله یوزپلنگ های ایران با حضور مسئولان مربوطه برگزار شد.
تجارت گردان   ۳ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
نشست کمیسیون مالی و اقتصاد شهری مجمع شهرداران کلان شهرهای ایران به میزبانی شهرداری کرمان و با حضور محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، دکتر احمدی مدیرعامل بانک شهر، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان، اعضای مجمع شهرداران کلان شهرهای کشور و ... برگزار شد.
اقتصاد ایران: رییس اتاق بازرگانی ایران در نخستین رویداد بین المللی خصوصی سازی در اقتصاد ایران از نحوه خصوصی سازی در کشور انتقاد کرد و گفت: رد دیون با خصوصی سازی همخوانی ندارد. رد دیون در حقیقت جیب به جیب کردن دولت است.
اقتصاد ایران: معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: 165هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت قرار است به تولیدکنندگان گوشت، مرغ، تخم مرغ و محصولات لبنی پرداخت شود.
اقتصاد ایران: وزارت جهاد کشاورزی به منظور حمایت از کشاورزان خسارت دیده ناشی از قطع برق کشاورزی برخی مناطق کشور در سه ماهه پایانی سال گذشته، پیشنهاد جبران مالی خسارت وارده به کشاورزان این مناطق را به دولت ارایه کرد.
اقتصاد ایران: بلومبرگ طی گزارشی از رشد قابل توجه هزینه های تولید گوشت در دنیا نوشت: دامداران که از همه طرف ضربه خورده اند مجبور شده اند دام های خود را زودتر از موعد کشتار کنند و چرخه تولید را با گله های کوچکتر آغاز کنند که همه این ها از گرانی حکایت دارد.
اقتصاد ایران: طی حکمی از سوی رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی، سرپرست شرکت شهر فرودگاهی حضرت امام خمینی (ره) منصوب شد.
اقتصاد ایران: کمیته انضباطی با توجه به اتفاقات و تخلفات تماشاگران تیم تراکتور در دیدار های اخیر، قرار دستور موقت برای این تیم را صادر کرد.
اقتصاد ایران: در سالن آمفی تئاتر هتل آکادمی ملی فوتبال ایران، کارگاه آموزشی کمک داور ویدیویی برای بازیکنان تیم امید برگزار می شود.
اقتصاد ایران: نشریه فرانسوی از زمان اعلام تصمیم سرنوشت ساز ستاره پاری سن ژرمن پرده برداشت.
اقتصاد ایران: تیم فوتبال شهرخودرو برای بازی با پرسپولیس 2 بازیکن خود را در اختیار ندارد.
اقتصاد ایران: آلمان و ایتالیا به شرکت های خود اجازه دادند تا حسابی به روبل در گازپروم بانک برای پرداخت به روبل و جلوگیری از قطع عرضه گاز، باز کنند.
اقتصاد ایران: سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه ها از مهلت دو روزه برای ثبت نام متقاضیان جا مانده یارانه خبر داد.
اقتصاد ایران: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در حال حاضر رتبه پانزدهم علمی را در دنیا داریم گفت: دیپلماسی علمی را مسیری امنیت ساز برای کشور خود و کشورهای همسایه می دانیم که باید در این سمت و سو پیش رفت.
اقتصاد ایران: مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی گفت: 90 درصد از روستاهای بالای 20 خانوار استان تحت پوشش شبکه همراه اول 60 درصد روستاهای بالای 20 خانوار نیز از شبکه ملی ارتباطات و اینترنت برخوردار هستند و 10 درصد باقی مانده نیز تا پایان امسال به اینترنت پرسرعت متصل می شوند
اقتصاد ایران: سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه، زیرساخت های خوبی در مرز دوغارون وجود دارند که روند ترانزیت ، صادرات و واردات را تسهیل کرده است، گفت: در خصوص تامین حقابه ایران از رودخانه مرزی هیرمند از سوی افغانستان در سیستان و بلوچستان، کمیسرهای عالی آب دو کشور مراوداتی با هم داشته اند.
اقتصاد آنلاین   ۶ دقیقه پیش    
سال 97 بود که شورای اقتصاد با ابلاغ مصوبه ای جایگزین کردن سوخت طبیعی سی ان جی با بنزین در خودروهای عمومی را آغاز کرد و پس از افزایش قیمت بنزین در آبان ماه 98، روند اجرای آن سرعت گرفت و پس از عقد قرارداد با شرکت های مختلف سازنده کیت و مخزن سی ان جی ...
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی طی گزارشی به تحلیل تغییرات ساختاری اقتصاد ایران و مفهوم و مبانی نظری تغییرات تکنولوژی در چارچوب الگوی داده – ستانده و کاربرد آن در ایران پرداخت.
خبر خودرو   ۱۵ دقیقه پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
رشد اقتصادی چین ممکن است برای اولین بار از سال 1976 به دلیل محدودیت های ویروس کرونا از ایالات متحده کمتر باشد و این تغییر ممکن است به پیامد سیاسی بالقوه در پکن و واشنگتن منجر شود. ...
امروز طی یک نشست خبری مجمع فعالان صنعت سی ان جی با تشریح جزئیات طرح دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی مزیت ها، موانع و راهکارهای تسریع در اجرای آن را ارائه کردند. ...
دولت   ۲۲ دقیقه پیش   + ۶ سایت دیگر  
در نخستین رویداد بین المللی خصوصی سازی در اقتصاد ایران، اسماعیل سقاب اصفهانی دبیر ستاد راهبردی تحول و مسئول رصد و پایش سند تحول دولت، گفت: دولت معتقد است باید میدان های اقتصادی را به صاحبان آن یعنی مردم واگذار کند، الگوی تحول اقتصادی کشور براساس راهبری هوشمند است.
عضو اتحادیه سوخت های جایگزین گفت: طبق مصوبه شورای اقتصاد در سال 98 باید یک میلیون و 400 هزار خودروی عمومی در 2 سال دوگانه سوز می شد، اما فقط 200 هزار خودرو دوگانه سوز شدند.
ربیع   ۲۸ دقیقه پیش    
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، جامعهٔ پویا، پرتلاش و سالم مرهون رسیدگی و توجه به تمام ابعاد و زوایای زندگی افراد آن است. اقتصاد نیز یکی از شالوده های اساسی اجتماع است ...
شهر بورس   ۳۰ دقیقه پیش   + ۴ سایت دیگر  
برای ایجاد شفافیت بیشتر در اقتصاد و جلوگیری از رانت خواری خوراک پالایشگاه ها در بورس انرژی عرضه می شود .
خانه خشتی   ۳۰ دقیقه پیش    
سرپرست فرمانداری رفسنجان، مردمی کردن یارانه ها و ساماندهی اقتصاد کشور را در دولت سیزدهم کاری ضروری و مفید دانست و گفت: آثار اجرای این طرح در سفره های مردم به طور عادلانه مشهود خواهد شد.
دانا   ۳۲ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
محمد مهدی فداکار گفت: خلق ظرفیت های جدید در کنار ظرفیت های موجود اقتصادی استان بسیار مهم است و مانع زدایی از طرح ها اهمیت دارد ضمن اینکه نباید خودمانعی ایجاد کرد، بنابر این استفاده از ظرفیت دستگاه قضایی در این حوزه یک رکن اصلی در رفع موانع موجود است.
می متالز   ۳۸ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
می متالز - کارشناس مسائل اقتصادی گفت: چگونه امکان دارد ارز 4200 به فردی که در صف ایستاده و واردکننده گندم، برنج یا نهاده های دامی است، تعلق گیرد، اما بر کار او نظارتی وجود نداشته باشد؟ وقتی نظارت وجود ندارد، دست درازی هم زیاد می شود.
روند بازار   ۴۵ دقیقه پیش    
آلمان پنجمین کشور محبوب مهاجرتی در میان کشورهای دیگر دنیا به حساب می آید و سالانه افراد زیادی از سراسر دنیا به این کشور مهاجرت می کنند. اقتصاد قوی و ثبات آن در این ایام، در کنار کیفیت سیستم آموزشی و فرصت های شغلی متعدد از دلایلی است که افراد را از سراسر دنیا به این کشور می کشاند. ...
جماران   ۴۹ دقیقه پیش    
گروه اقتصاد و درآمد جی پلاس: در بازار فلزات گران قیمت امروز شنبه 31 اردیبهشت 1401 در آخرین روز اردیبهشت ماه نرخ سکه، طلا و دلار ملی افزایش یافت. و همچنین انس جهانی با 25 دلار افزایش به 1847 دلار رسید. قیمت سکه 31 اردیبهشت ماه 1401: ...
می متالز   ۵۲ دقیقه پیش   + ۴۱ سایت دیگر  
می متالز - معاون وزیر اقتصاد درباره آخرین وضعیت ابربدهکاران بانکی گفت: طبق آخرین آمار دریافتی از بانک ها برخی از بدهکارانی که اسامی آن ها منتشر شده، برای مذاکره با بانک ها وارد عمل شده اند که مبلغ بدهی آن ها بیش از 500 میلیارد تومان است و بعداز مذاکره با بانک و تعیین تکلیف نهایی مبالغ تصفیه شده ...
دولت قبل نه تنها بودجه را با بیشترین میزان کسری می بست، بلکه برای جبران آن نیز پیوسته از بانک مرکزی استقراض می کرد و بدین ترتیب با روی آوردن به چاپ پول یکی از بزرگ ترین تورم های تاریخ اقتصاد کشور را رقم زد اما دولت سیزدهم نخستین ماه سال 1401 بدون استقراض از بانک مرکزی اداره کرد.
ربیع   ۵۸ دقیقه پیش   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، سید احسان خاندوزی امروز در توییتی نوشت: امروز در حاشیه نشست ارزیابی دو دهه خصوصی سازی، با حضور رئیس جمهور محترم، سامانه شفافیت اطلاعات واگذاری های پیشین افتتاح شد ...
پارسینه   ۵۸ دقیقه پیش   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه ؛ رئیس جمهور در همایش نخستین رویداد بین المللی خصوصی سازی در اقتصاد ایران گفت برای همگان روشن است که اقتصادی که حدود 80 درصد آن دولتی است مشکلات زیادی دارد؛ همچنین برای همگان روشن است که باید بر اساس قانون اساسی عمل کنیم و در قانون اساسی بر اصل 44 تاکید شده است. ...
بخش معدن و صنایع معدنی کشور دارای ویژگی های اقتصاد مقاومتی است و از قابلیت ارزش افزوده بالا نیز بهره می برد؛ بنابراین انتظار می رود سهم آن در اقتصاد ملی افزایش یابد؛ هرچند رشد بهره وری این بخش با اتکا به دانش روز و شرکت های دانش بنیان است.
راهبرد معاصر   ۵۸ دقیقه پیش   + ۶ سایت دیگر  
در نظرسنجی آسوشیتدپرس، محبوبیت بایدن به تنها 39 درصد رسیده که ناشی از افزایش ناامیدی از اقتصاد و نگرانی ها درباره جهت گیری آمریکا در بین هم حزبی های خود وی است.
روز پلاس   ۵۸ دقیقه پیش   + ۴۰ سایت دیگر  
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با صدور دستوری به معاونت اقتصادی خواستار ورود این معاونت به موضوعات کلان بانک ها شد و با تاکید بر اینکه بانک ها نقش مهمی در اقتصاد کشور دارند، بر ضرورت شناسایی افراد متخصص و با تجربه برای همکاری با سازمان بازرسی برای ورود به موضوعات کلان بانک ها تاکید کرد.
خانه ملت   ۵۹ دقیقه پیش    
یکی از گام های مهم مجلس برای توسعه شرکت های دانش بنیان، تحقق شعار سال و قطع وابستگی به اقتصاد نقتی، تصویب قانون جهش تولید دانش بنیان بود که با محوریت کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری و رأی قاطع نمایندگان مجلس به تصویب رسید و امروز دولت باید برای اجرای درست و صحیح این قانون مترقی اقدام عملی کند.
عصر دنا   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
عصر دنا: بانک های کهگیلویه و بویراحمد با سخت گیری که انجام می دهند مانع توسعه استان در بخش اقتصادی و فرهنگی است.
خبرهای فوری   ۱ ساعت پیش   + ۸۷ سایت دیگر  
خبرمهم: رئیس جمهور با بیان این که قرار است در کشور تصمیم های سختی بگیریم، گفت: شاید برخی موافق نباشند اما این نگاه نقادانه ما را به افق روشنی که پیش روی اقتصاد است رهنمود می کند.
اقتصاد ایران: ابراهیم رئیسی صبح امروز با حضور در مصلی امام خمینی از نمایشگاه کتاب بازدید کرد. روایت تنی چند از ناشران از این بازدید منتشر می شود.
اقتصاد ایران: شاید اگر برخی از مدیران و دست اندرکاران مربوطه در تأمین فیلم های سینمایی خارجی و ایرانی و پخشِ سریال های نوستالژی، به اهمیت آرشیو در تلویزیون پی ببرند کنداکتوری بهتر از این را شاهد باشیم.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱ ساعت پیش    
اقتصاد ایران: بیست وششمین دوره نمایشگاه بین المللی نفت،گاز،پالایش و پتروشیمی در حالی از 23 تا 27 اردیبهشت ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد که در این دوره، بیش از 1200 شرکت داخلی و خارجی در مساحتی بالغ بر 40 هزار متر مربع حضور داشتند ...
اقتصاد ایران: امروز با صحنه ای عجیب مواجه شدم که فکرش رو هم نمی کردم. همیشه خودم را برای مواجهه با هر تهدیدی آماده نگه می دارم.مخصوصاً تهاجم با سلاح یا هرگونه اقدام ایذایی ای دیگه اما این جوریش رو دیگه فکر نکرده بودم بهش!!
اقتصاد ایران: دمای هوا در ایالات متحده در هفته آینده, در این فصل از سال بین 20 تا 30 درجه فارنهایت بالاتر از میانگین خواهد بود که رکوردی جدید است و نگرانی بابت سلامت مردم را افزایش داده است.
اقتصاد ایران: همزمان با فرا رسیدن هفته میراث فرهنگی، برنامه های متنوع فرهنگی از جمله رونمایی از 30 اثر برگزیده نقاشی خط و نمایش یادداشت و امضاهای سران سیاسی، فرهنگی و اجتماعی کشورها در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد آغاز شد.