پنجشنبه ۳۰ شهریورساعت ۱۵:۲۲Sep 2023 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اعلام جنگ»

برترین ها   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۹:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
24 شهریور 1322 علی سهیلی، نخست وزیر وقت ایران طی اعلامیه ای که در مطبوعات منتشر شد، ایران را در فهرست کشور های متحد قرارداده و به آلمان اعلام جنگ داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
ابتکار آمریکا و هند علیه پروژه چین احتمالا کارت های پکن را بسوزاند و بسیاری از کشورهای منطقه را در معرض آزمون جدیدی از قدرت روابط بین پکن و واشنگتن قرار دهد.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۳:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
بی وای دی با عرضه خودروی جدید Seal در قاره اروپا، به تسلا و به ویژه خودروی مدل 3 هایلند، اعلام جنگ کرده است! این اظهارنظر ممکن است برخی رقبا و تولیدکنندگان خودرو های الکتریکی را به چالش کشانده و بازار رقابت را در صنعت خودرو های الکتریکی اروپا تحت تأثیر قرار دهد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۲۰:۰۱    
در جریان ملاقات ولادیمیر پوتین با رجب طیب اردوغان و در زمان برگزاری نشست خبری، مترجم ترک به اشتباه ترجمه کرد که ترکیه در حال جنگ با روسیه است که شوک و نگرانی پوتین را در همان لحظه در پی داشت. این لحظات را در تابناک می بینید.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۵:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
مترجم مذاکرات پوتین و اردوغان هنگام ترجمهٔ صحبت های اردوغان به اشتباه جملهٔ جنگی بین روسیه و اوکراین وجود دارد. را با جملهٔ جنگی بین روسیه و ترکیه وجود دارد. ترجمه کرد که با تعجب پوتین مواجه شد. مذاکرات پس از اصلاح ترجمه توسط مترجم ادامه پیدا کرد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۴:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مترجم مذاکرات پوتین و اردوغان هنگام ترجمهٔ صحبت های اردوغان به اشتباه جملهٔ جنگی بین روسیه و اوکراین وجود دارد. را با جملهٔ جنگی بین روسیه و ترکیه وجود دارد. ترجمه کرد که با تعجب پوتین مواجه شد. مذاکرات پس از اصلاح ترجمه توسط مترجم ادامه پیدا کرد. منبع: فارس
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۴:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
مترجم مذاکرات پوتین و اردوغان هنگام ترجمهٔ صحبت های اردوغان به اشتباه جملهٔ جنگی بین روسیه و اوکراین وجود دارد. را با جملهٔ جنگی بین روسیه و ترکیه وجود دارد. ترجمه کرد که با تعجب پوتین مواجه شد. مذاکرات پس از اصلاح ترجمه توسط مترجم ادامه پیدا کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۱:۵۱   + ۱۴ سایت دیگر  
مترجم همزمان دیدار روز گذشته روسای جمهور روسیه و ترکیه در شهر سوچی، در برگردان اظهارات رجب طیب اردوغان به اشتباه به نقل از او گفت: بین روسیه و ترکیه جنگ وجود دارد .
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۶:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/قم خطیب جمعه قم گفت: ای کاش تصویب کنندگان قانون بانکداری بدون ربا دنباله کار را می گرفتند که امروز بانک های بدون ربای ما به برخی از بانک های رسمی دولتی محدود نمی شد ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۸:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
اعلام جنگ مسلحانه سازمان مجادهدین خلق علیه جمهوری اسلامی، اگرچه اقدام یک گروهک تروریستی علیه یک حاکمیت بود، اما خیلی زود ماهیت ضد ایرانی اش آشکار شد.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۲:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
اکوایران: به همین دلیل است که عربستان سعودی در مورد دستیابی به یک پیمان دفاعی رسمی از واشنگتن بسیار مصّر است. ریاض می داند که چنین اقدام تاریخی و تحول برانگیزی موجب حملات سیاسی و احتمالاً تهدیدات امنیتی از سوی ایران خواهد شد ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۲:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - شبکه تلویزیونی "زد دی اف" آلمان در گزارشی از برگزاری اجلاس پانزدهم قدرت های نوظهور اقتصادی (بریکس) در آفریقای جنوبی و پیوستن کشورهای مهمی چون عربستان و ایران، بطور خاص، الحاق این کشور را موجب افزایش قدرت چانه زنی سیاسی بریکس و یک اعلام جنگ علیه غرب ارزیابی کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۱:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
بورکینافاسو و مالی که پیشتر اعلام کرده بودند هر گونه مداخله نظامی در نیجر به معنای اعلام جنگ علیه آن ها خواهد بود، به نیامی جنگنده فرستادند.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۰۷:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
فروش اقساطی به بازار خودرو بازگشت | شروع فروش اقساطی تمام محصولات کرمان موتور با شرایط عالی | جک J7 را 300 میلیون ارزانتر بخرید در شهر کانو صدها نفر از تظاهرکنندگان نیجریه ای روز دوشنبه با حضور در خیابان های اصلی شهر تاکید کردند، هرگونه اعلام جنگ علیه نیجر محکوم است. ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۲۰:۱۰    
دولت های کودتایی مالی و بورکینافاسو هم از کودتاگران نیجر اعلام حمایت کردند و گفتند حمله به نیجر را اعلام جنگ به خود می دانند.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۹:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
وب سایت رجانیوز در مطلبی عجیب درباره خاتمی نوشته: بیانیه اخیر خاتمی علیه یکی از مهم ترین احکام الهی و دستورات قرآن، یادآور سال های ابتدایی انقلاب و اعلام جنگ جبهه ملی با قران کریم است.
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۴:۰۲    
بورکینافاسو و مالی دوشنبه شب در بیانیه ای مشترک اعلام کردند که هرگونه دخالت نظامی در نیجر اعلان جنگ به ما تلقی می شود. از سوی دیگر شورای نظامی حاکم بر کشور گینه نیز اعلام کرد که به تحریم های گروه اکواس که از آن به غیرقانونی بودن تعبیر شده ، متعهد نخواهد ماند ...
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۲:۴۵   + ۳۴ سایت دیگر  
گروه سیاسی: پاک کردن صورت مساله عنوان یادداشت آذر منصوری برای روزنامه اعتماد است که در آن آمده: تحقق جامعه اسلامی در راستای اهداف بیانیه گام دوم در کنار تحلیل نادرست و غیر واقع بینانه از مقتضیات جامعه امروز ایران، آن هم پس از فاجعه مرگ مهسا و وقوع جنبش اعتراضی گسترده ...
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۱:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
بورکینافاسو و مالی دوشنبه شب در بیانیه ای مشترک اعلام کردند که هرگونه دخالت نظامی در نیجر اعلان جنگ به ما تلقی می شود. از سوی دیگر شورای نظامی حاکم بر کشور گینه نیز اعلام کرد که به تحریم های گروه اکواس که از آن به غیرقانونی بودن تعبیر شده ، متعهد نخواهد ماند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۱:۳۲   + ۱۳ سایت دیگر  
فرماندهان نظامی بورکینافاسو و مالی در واکنش به گزارش های منتشرشده درباره احتمال مداخله نظامی برخی کشورهای آفریقایی و فرانسه در نیجر، هشدار دادند که دخالت نظامی در نیجر به معنای اعلام جنگ علیه آن ها خواهد بود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۰۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
کشورهای مالی و بورکینافاسو که خود تحت رهبری نظامی ها هستند، هشدار دادند که هرگونه مداخله نظامی در نیجر به منظور احیای ریاست جمهوری محمد بازوم، اعلام جنگ علیه این دو کشور به شمار می رود.
برترین ها / رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۵:۰۱   + ۲۴ سایت دیگر  
علی مجتهدزاده نوشت: نامه ستاد امر به معروف و نهی از منکر درباره عدم ارائه خدمات پزشکی به افراد بی حجاب خلاف اصول اساسی ملت و بدیهیات علم حقوق است. این افراد و جریانات رسما به قانون، اعلام جنگ داده اند.
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۱:۰۲    
سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در شهر قدس اشغالی گفت ، یورش صهیونیستها به مسجدالاقصی، بار دیگر نشان می دهد دشمن به دنبال اعلام جنگ مذهبی علیه الاقصی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۶ - ۲۱:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در شهر قدس اشغالی گفت که یورش صهیونیستها به مسجدالاقصی، بار دیگر نشان می دهد دشمن به دنبال اعلام جنگ مذهبی علیه الاقصی است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۲۳:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
راه و خط سرخ امام حسین (ع)، یک خط و اعلام جنگ دائمی در طول عمر انسان در برابر همه ظالمان و استکبار جهانی است.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۰:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
جواد موگویی، مستندساز و پژوهشگر تاریخی، در گفت وگو با برنامه پاراگراف اعتمادآنلاین درباره مساله اعدام های تابستان سال 1367 و فعالیت های سازمان مجاهدین خلق در دهه 60 صحبت کرده است. بخشی از این گفت وگو را در ادامه می خوانید: ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۹:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور بیانیه ای خواهان اشد مجازات برای هتاکان به قرآن کریم شد و تداوم این هتاکی ها را اعلام جنگ علنی دولت های حامی با اسلام دانست.
رییس جمهور آفریقای جنوبی هشدار داد، بازداشت کردن ولادیمیر پوتین حین سفرش در ماه آینده میلادی به این کشور به منزله اعلان جنگ به روسیه است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۰۱:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- اسناد قضایی که روز سه شنبه از سوی دادگاهی در آفریقای جنوبی منتشر شد حاوی سوگندنامه سیریل رامافوسا رئیس جمهور این کشور است که وی در این سوگندنامه بیان کرده است: دستگیری ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اعلام جنگ علیه مسکو است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۰۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد-گروه اقتصاد بین الملل : رابرت هابِک، وزیر اقتصاد آلمان، به تازگی اعلام کرده است که شرایط کنونی، درست مانند اعلام جنگ است . علت خشم هابک نه حمله روسیه به اوکراین و نه مانورهای نظامی چین در اطراف تایوان، بلکه ارائه یارانه ها و معافیت های مالیاتی به تولیدکنندگانی در ایالات متحده بوده است ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۱۰:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر حوزه علمیه استان یزد گفت: حیا و شرم از جمله مواردی است که باید در جامعه رعایت شود و جامعه ای که علیه شرم و حیا اعلام جنگ کند دشمن زنان است.
آخرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۰۰:۵۹   + ۳۳ سایت دیگر  
حسین شریعتمداری طی یادداشتی در روزنامه کیهان نوشت: 1- از کارل مارکس جامعه شناس و اقتصاددان آلمانی که مکتب مارکسیسم برگرفته از نظرات و دیدگاه های او در کتاب سرمایه است، نقل شده که گفته بود؛ وقتی ترجمه انگلیسی کتاب سرمایه را خواندم، تازه فهمیدم که چه نوشته بودم! ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۶ - ۱۵:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
ائمه جمعه استان زنجان موافقت با قرآن سوزی را اعلام جنگ با مسلمانان به دلیل کینه توزی دانسته و خواهان تحریم محصولات سوئدی شدندو با بیان اینکه ملت ایران در فضای حیات بخش انقلاب توانست تا امروز از سلطه دوباره قلدران جهانی بر کشور با قدرت و شدت جلوگیری کند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۰۹ - ۱۱:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
معاون بسیج دانشجویی تهران بزرگ گفت: هتک حرمت قرآن در سوئد به عنوان یک اقدام غیرمسئولانه اقدامی تحریک آمیز و اعلام جنگ علیه بیش از 2 میلیارد مسلمان در کشورهای مختلف جهان است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۰۵ - ۱۹:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
تنها یک هفته پس از اعلام جنگ مسلحانه سازمان مجاهدین خلق علیه جمهوری اسلامی و مردم ایران، حادثه ای برای امام جمعه تهران رخ داد که اگرچه کار منافقین نبود، اما تاثیری شگرف بر آتیه انقلاب نوپای اسلامی ایران گذاشت.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۲۱:۴۴   + ۵۴ سایت دیگر  
از شب گذشته تحولات داخلی در روسیه توجهات بین المللی را به خود جلب کرد؛ جایی که ارتش روسیه به گروه نظامی واگنر که پیش از این همراه با روسیه در جنگ علیه اوکراین حضور داشت، حمله کرد و در پاسخ رئیس این گروه به ارتش روسیه اعلام جنگ کرد و خواستار برکناری فرماندهان ارشد نظامی روسیه و از جمله وزیر دفاع شد.
روزنامه بیرجند امروز   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۱۹:۱۶   + ۸۸ سایت دیگر  
براساس بخشنامه بانک مرکزی از فردا (چهارم تیر 1402) همه دارندگان دستگاه های کارتخوان (به جز نانوایی ها، سوپرمارکت ها، بیمارستان ها و خدمات درمانی و موارد دیگر) و درگاه های پرداخت اینترنتی باید کارمزد پرداخت کنند. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۱۷:۲۳    
شورش گروه نظامی و نیابتی واگنر علیه ارتش روسیه و اعلام جنگ به دولت این کشور را باید یکی از مهم ترین رویدادهای داخلی روسیه در چند دهه اخیر دانست که توجهات بین المللی زیادی را به خود معطوف کرده است؛ گروهی که تا همین چند روز پیش همراه با ارتش روسیه علیه اوکراین می جنگید ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۱۲:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
فرمانده گروه واگنر علیه روسیه اعلام جنگ کرده و در بخش هایی از شهر روستوف مسلط شده و مسکو را تهدید کرده است. اما سؤالی که وجود دارد، این است که گروه واگنر چه کسانی هستند و چه می خواهند؟
اسپادانا خبر   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس واگنر از مردم روسیه برای حضور مسلحانه در خیابان ها دعوت کرد| نیروهای واگنر مکان های کلیدی در شهر روستوف-نا-دونو در جنوب روسیه را در کنترل خود گرفتند| ولادیمیر پوتین عملیات واگنر را شورش مسلحانه و خیانت داخلی خواند؛ خنجری از پشت است و پاسخ سختی خواهیم داد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۰۹:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
از شب گذشته تحولات داخلی در روسیه توجهات بین المللی را به خود جلب کرد؛ جایی که ارتش روسیه به گروه نظامی واگنر که پیش از این همراه با روسیه در جنگ علیه اوکراین حضور داشت، حمله کرد و در پاسخ رئیس این گروه به ارتش روسیه اعلام جنگ کرد و خواستار برکناری فرماندهان ارشد نظامی روسیه و از جمله وزیر دفاع شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۰۹:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: اعلام جنگ فرمانده گروه شبه نظامی موسوم به واگنر علیه مسکو منجر به بروز بحران جدید برای روسیه و پوتین شد.
برترین ها / خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۰۱:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
بیانیه جدیدی منتسب به رئیس گروه واگنر در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است که او از مردم روسیه خواسته به خیابان ها بیایند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۴/۰۲ - ۲۳:۴۰   + ۱۲ سایت دیگر  
چهارصد و هفتاد و نه روز از حمله روسیه به اوکراین با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور می گذرد؛ تهاجمی که رویداد های بسیاری به دنبال داشته و منجر به تحریم گسترده روسیه از سوی بلوک غرب شده است و دورنمای مشخصی برای پایان آن نیز وجود ندارد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۲ - ۱۵:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - جنبش مقاومت اسلامی فلسطین ( حماس) ضمن محکوم کردن هتک حرمت شهرک نشینان صهیونیست به مساجد و قرآن کریم در روستای عوریف در جنوب نابلس، این اقدام را جنایتی فجیع دانست و آن را راه اندازی جنگ مذهبی از سوی صهیونیست ها خواند.
رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۳۰ - ۲۳:۰۶    
عناوین مطبوعات در آن روزها زوایایی از فضای ملتهب و متشنج خرداد شصت را نشان می دهند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۲۵ - ۱۱:۲۲    
مقررات جدید واشنگتن به منزله اعلام جنگ سرد اقتصادی فناوری در مقیاس کامل بوده و ایالات متحده آمریکا به زور در حال جداسازی کل زنجیره تامین فناوری پیشرفته است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۱۴:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
بزرگترین حزب مخالف اردن طرح تقسیم مسجد الاقصی را به منزله اعلام جنگی علیه اردن دانست و تاکید کرد که امان باید برای مقابله با آن اقدامی انجام دهد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۲۲:۲۱    
شفقنا- بزرگترین حزب اپوزیسیون در اردن با صدور بیانیه شدید اللحنی نسبت به پروژه تقسیم مکانی مسجدالاقصی هشدار داد و از دولت این کشور خواست در این زمینه وارد عمل شود. ...