سه شنبه ۰۴ مهرساعت ۱۲:۳۰Sep 2023 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دامپروری»

فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۲۳:۲۱    
بانک کشاورزی تنها بانکی است که به صورت تخصصی به افزایش بهره وری و عملکرد بخش کشاورزی و دامپروری کشور توجه دارد و در این راستا تسهیلات و خدمات گسترده پولی و بانکی را به فعالان این حوزه ارائه می دهد ...
سازمان نظام دامپزشکی   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۴:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
نام نویسی از داوطلبان اخذ گواهی نامه کارشناسی صدور پروانه های نظام دامپزشکی استان ها آغاز شد در راستای انجام امور مرتبط با ماده 5 قانون نظام جامع دامپروری و نیز ماده 2 قانون افزایش بهره وری کشاورزی بعد از گذشت بیش از یک دهه، آزمون کارشناسی نظام دامپزشکی استان ها برگزار خواهد شد. ...
وزارت کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۴۴    
جلسه بررسی وضعیت مجتمع های دامپروری استان قم با حضور دستگاه های مرتبط برگزار شد.
ارائه سخنرانی کلیدی عضو هیات علمی موسسه تحقیقات علوم دامی کشوردر دهمین کنگره ملی و دومین کنگره بین المللی علوم دامی مساله آب در کشور و فرصت ها و چالش های آن بر صنعت دامپروری کشور عنوان سخنرانی کلیدی عضو هیات علمی بخش تحقیقات تغذیه موسسه در این کنگره بود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
روستای لالا یکی از مهمترین روستاهای استان ایلام در تولیدات دامپروری و کشاورزی بوده اما متاسفانه کمترین کار عمرانی نیز در این روستا صورت نگرفته است.
رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل: حل چالش های بخش کشاورزی با اجرای پروژه های تقاضا محور 6 پروژه تحقیقاتی تقاضا محور توسط بخش تحقیقات علوم دامی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل در شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان در حال اجراست. ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۵:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به هشدار سازمان ملل در مورد کمبود مواد غذایی، گفت: طی سال های اخیر سازمان ملل کمبود مواد غذایی را تهدیدی جهانی اعلام کرده است و قطعا کشور ما هم جزو سرزمین های کم بارش محسوب می شود و با چنین بحرانی دست و پنجه نرم می کند ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۳:۳۰    
اردبیل - ایرنا - مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: این بنگاه اقتصادی پس از واگذاری با چالش ها و کاستی های بزرگی مواجه شده که نیازمند ساماندهی، نوسازی و بازسازی است.
نبض بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۹:۴۱    
بانک کشاورزی به عنوان بانک حامی تولید در بخش دامپروری و کشاورزی بخشی مهم از اعتبارات خود را به ارایه تسهیلات به این بخش ها اختصاص داده و در ثبت رکورد های جدید برای این بخش مهم اقتصادی کشور که تاثیری مهم در تامین امنیت غذایی مردم دارند نقش ایفا کرده است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۵:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
اسکندری گفت: اردوی جهادی دامپزشکی مرصاد با حضور 25 جهادگر دامپزشک با هدف ارائه خدمت بی منت و محرومیت زدایی در چهار حوزه واکسیناسیون درمان، سمپاشی، آموزش و ترویج دامپروری در بخش کرانی بیجار برگزار شد.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۴:۱۷    
افزایش قیمت گوشت قرمز در جامعه کاهش وعده های مصرف این ماده پروتئینی را به دنبال داشته و حتی باعث گرایش به سمت استفاده از سایر منابع غذایی جایگزین شده است. تا جایی که توزیع دولتی و سهمیه بندی برای تنظیم بازار هم در این خصوص چندان کارگشا نبود. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۴:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - رئیس هیت مدیره شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان از مذاکرات با موسسه گوهی بذر برای تولید چندین بذر استراتژیک در این شرکت خبر داد و گفت: مراحل مطالعاتی تولید بذور استراتژیک به زودی در این شرکت آغاز خواهد شد.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۰:۳۶    
دو هزار نفر روز از کشاورزان در کارگاه های آموزشی کشاورزی، دامپروری و شیلات شهرستان خرمشهر حضور یافتند.
در راستای تفاهم نامه با شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان؛ برگزاری دوره آموزشی مدیریت آبیاری و مکانیزاسیون در اراضی شور در راستای تفاهم نامه با ش رکت کشت و صنعت و دامپروری مغان؛ دوره آموزشی مدیریت آبیاری و مکانیزاسیون در اراضی شور برگزار شد. ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۳:۳۵    
در نشست مشترک فرماندار زهک با رییس و معاونین سازمان جهاد کشاورزی استان آخرین اقدامات صورت گرفته در حوزه های کشاورزی؛ دامپروری و شیلاتی و همچنین مشکلات و موانع این حوزه مورد بررسی قرار گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۲:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
مسوول کارگروه کشاورزی و دامپروری مجمع عالی جهادگران چهارمحال و بختیاری گفت: پنج هزار راس دام با 10 هزار دز واکسن، در ششمین اردوی جهادی دامپزشکی واکسینه شدند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۸:۵۳   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: در مرداد ماه امسال 2 هزار و 749 تن گوشت قرمز در واحدهای دامپروری صنعتی و روستایی استان تولید شد.
کمال شهبازی گفت: ارزیابی های میدانی در سطح گله های تحت پوشش حاکی از افزایش 20 درصدی بهره وری پرورش دام سبک در سامانه روستایی در نتیجه بکارگیری یافته های بخش تحقیقات علوم دامی مرکز است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۲۳:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور ایجاد اشتغال پایدار برای مردم منطقه با فعال سازی زیرساخت های موجود در زمینه دام و دامپروری را از مهمترین برنامه وزارت جهادکشاورزی برشمرد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل دامپزشکی استان اردبیل روز یکشنبه 19 شهریور با حضور در برنامه رادیو و تلویزیونی " رادیو ساعاتی" شبکه سبلان اردبیل به تشریح فعالیت های این اداره کل در حوزه پیشگیری از دو بیماری مهم آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در صنعت طیور و بیماری اقتصادی و استراتژیک تب برفکی در صنعت دامپروری استان ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور ایجاد اشتغال پایدار برای مردم منطقه با فعال سازی زیرساخت های موجود در زمینه دام و دامپروری، واحدهای کشتارگاهی و بسته بندی، مرز وگمرکات استان را از مهمترین برنامه وزارت جهادکشاورزی برشمرد.
پایگاه خبری استناد نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۰:۰۵    
استاندار مازندران با اعلام اینکه می طلبد تا تمام روستاهای این استان به شهرک صنعتی کشاورزی و دامپروری تبدیل شود ، گفت : با تبدیل شدن روستاها به این شهرکها علاوه بر آنکه قدرت اقتصادی مردم و ثروت روستائیان افزایش می یابد بلکه منجر به ایجاد اشتغال پایدار هم می شود .
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۶:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل امور عشایری لرستان گفت: امسال 450 میلیارد ریال تسهیلات تبصره 16 به طرح های اشتغالزایی حوزه دامپروری و توسعه گردشگری عشایری و صنایع دستی استان پرداخت شده است.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۲:۱۱   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی در سفر یک روزه به شهرستان بستان آباد به همراه نماینده مردم بستان آباد و عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی به بررسی وضعیت حوزه کشاورزی در این شهرستان پرداخت و از پروژه های کشاورزی و دامپروری بستان بازدید کرد.
سازمان شیلات ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۳:۰۷    
تعداد بازدید: 64 ایجاد مرکز اصلاح نژاد ماهی قزل آلا در کشور ارمنستان در راستای تولید تخم چشم زده و گسترش همکاری ها پیشنهاد شد. به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران ...
نبض بورس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۰:۱۱    
نماد های معاملاتی شرکت بازرگانی و تولیدی مرجانکار کمرجان ، شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش تاپکیش ، شرکت صنایع شیمیایی کیمیاگران امروز شکام، شرکت کشاورزی و دامپروری ملارد شیر زملارد و شرکت مجتمع سیمان غرب آسیا سجام ، آماده انجام معامله می باشند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۸:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مدیر جهادکشاورزی شهرستان میبد یزد نبود صنایع تبدیلی و فرآوری در صنعت دامپروری ناشناخته تک سمیان را از چالش های اقتصادی شدن این بخش عنوان کرد و افزود: هم اکنون با اولویت تولید شیر دارویی در این شهرستان فعالیت دارد.
اسطرخی یکی از روستاهای هدف گردشگری است که در شهرستان شیروان استان خراسان شمالی قرار دارد
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۵:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری با اعلام نرخ مصوب گوشت در ستاد تنظیم بازار، گفت: توسعه زیرساخت ها، ایجاد مجتمع های دامپروری و واردات گوشت برای تثبیت قیمت گوشت در استان صورت می پذیرد.
اقتصاد ایران: افزایش قیمت جهانی مواد اولیه چندین شرکت بورسی و فرابورسی حاضر در صنعت زارعت و دامپروری در پیش است.
مدار اقتصادی   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۵:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل کارگزاری رضوی در پاسخ به این سوال که در نیمه دوم سال کدام صنایع دارای بیشترین پتانسیل رشد قیمتی هستند، گفت: با توجه به تغییرات ژئوپلیتیک در سطح دنیا و همچنین جاماندگی بازار سهام از سایر بازارها، بورس در مجموع می تواند در نیمه دوم سال گزینه جذابی باشد؛ اما گروه غذایی، گروه دارو، گروه زراعی ...
سازمان بازرسی کل کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۴:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
بازرس کل قضایی استان آذربایجان غربی از شرکت دشت اسپوتا به عنوان تنها واحد صنعتی و مدرن پرورش دام سبک شمال غرب کشور بازدید کرد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۰۲:۲۳    
رییس بهزیستی شهرستان سیریک گفت : راه اندازی کارگاه اشتغال زایی و اشتغال گروهی افراد دارای معلولیت در زمینه های بافندگی، کشاورزی و مشاغل دامپروری و گزینه های مختلف دیگر در دستور کار حوزه CBRبهزیستی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۲۰:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
سرپرست سازمان امور عشایر از توافق این سازمان با شرکت پشتیبانی امور دام و شرکت تعاونی عشایر برای استفاده از ظرفیت دامپروری عشایر خبر داد .
رویش زاگرس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۰۱:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
رویش زاگرس: به مناسبت هفته دولت نشست اصحاب رسانه شهرستان مسجدسلیمان با شهردار و اعضای شورای شهر گلگیر برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری رویش زاگرس عباس شاه منصوری رئیس شورای شهر گلگیر با اشاره به بخشی از مشکلات شهر گلگیر گفت: گلگیر مشکلات بسیاری دارد از جمله مشکلات حوزه آب، برق ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۰۱:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
چگنی - دو طرح گاوداری شیری واقع در شهرک دام شهرستان چگنی به مناسبت فرارسیدن هفته دولت به بهره برداری رسید.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۳:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
به مناسبت هفته دولت 72 طرح بخش کشاورزی در زیربخش های مختلف با هزینه کرد بیش از 4624 میلیراد ریال در استان کرمان افتتاح و به بهره برداری می رسد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان ...
نبض بورس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۱:۳۵    
نماد های معاملاتی شرکت آتیه داده پرداز اپرداز ، شرکت کشاورزی و دامپروری ملارد شیر زملارد و شرکت ریل پرداز نوآفرین حآفرین و اختیار های معامله نماد مذکور، آماده انجام معامله می باشند.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۰۸:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان باغملک گفت: هم زمان با سومین روز از هفته دولت 13 پروژه کشاورزی و دامپروری در شهرستان باغملک افتتاح شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۰۶:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
بزرگ ترین مجتمع دامپروری کشور این روزها با چالش هایی مواجه است و مسئولان بر حمایت همه جانبه دامداران این مرکز تأکید دارند اما از طرفی انحراف از مسیر تولید در این مجتمع، منجر به برخورد با برخی تخلفات در دامگستر شده است.
نسیم اردبیل   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۲۳:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
نسیم اردبیل_ همزمان با سومین روز از هفته دولت صمد بهزاد،مدیرعامل؛نایبعلی رحیمی، رئیس، نظریان و فروزنده عضو هیئت مدیره شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با جابر جهان بین فرماندار شهرستان پارس آباد دیدار و گفتگو کردند
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۳:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
به مناسبت گرامیداشت هفته دولت، یک طرح خود اشتغالی مددجویان بهزیستی با موقعیت شغلی دامپروری با حضور عباس امام پناهی مسئول روابط عمومی بهزیستی گیلان؛ شبنم نسیم دوست رئیس اداره بهزیستی شهرستان صومعه سرا در روستای تنیان شهرستان صومعه سرا افتتاح شد.
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۲:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
از ابتدای سال جاری تاکنون در بازار سرمایه 12 نماد عرضه اولیه شدند و طبق اطلاعیه منتشر شده نماد تکاردان بعنوان سیزدهمین نماد عرضه اولیه در بازار سرمایه انجام خواهد پذیرفت. جزییات عرضه اولیه تکاردان را در این مطلب می خوانیم. ...
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۰۸:۰۴   + ۱۹ سایت دیگر  
دهمین کنگره ملی و دومین کنگره بین المللی علوم دامی ایران روزهای 8 و 9 شهریور با تاکید بر ارتقای بهره وری و توسعه پایدار دامپروری کشور در کرج برگزار می شود . ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۷:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
رئیس انجمن صنفی گاوداران گفت: توزیع شیر مدارس در ارتقای سرانه مصرف لبنیات، کاهش هزینه های درمان و رونق صنعت دامپروری تاثیر بسزایی دارد که امیدواریم امسال اجرایی شود.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۱:۴۳    
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، در این جلسه توسلی کیا معاون سوادآموزی استان همدان اظهار داشت: جمعیت عشایری 2 درصد جامعه روستایی را تشکیل می ده، با این حال از موثرترین اقشار جامعه در تولید محصولات کشاورزی، دامپروری و صنایع دستی هستند. ...
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۰۹:۰۲    
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی،همزمان با گرامیداشت هفته تعاون،حسین غلامی رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی بردسکن به همراه کارشناس تعاون ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۰۸:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس با نماد زپارس در سه ماهه ابتدای سال جاری از محل فروش محصولات کشاورزی و دامپروری، به درآمد عملیاتی 398 میلیارد تومان رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 91 درصدی داشته است.
سازه نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱۷:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت تهیه و خوراک دام شعیبیه از رایزنی با شرکت های دانش بنیان برای بهبود کیفیت خوراک دام تولیدی خبر داد و این افزایش کیفی را گامی مهم برای کاهش هزینه دامپروری ها برشمرد.