سه شنبه ۱۱ مهرساعت ۰۹:۴۴Oct 2023 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سرمازدگی»

جهان اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۴:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
شهرستان سیرجان در غرب استان کرمان یکی از قطب های تولید پسته در کشور محسوب می شود این شهرستان پس از رفسنجان بیشترین میزان پسته را در استان تولید می کند و پس از سه سال پی در پی خسارت سنگین سرمازدگی و خشکسالی به باغ های این شهرستان و ضرر هنگفتی که مردم این شهرستان تحمل کردند در سال جاری میزان تولید ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۴:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با صدور اطلاعیه ای نسبت به کاهش قابل توجه دمای استان هشدار داد و به کشاورزان توصیه کرد با توجه به کاهش دما مراقب سرمازدگی محصولات خود باشند.
برترین ها / پارسینه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۰۰:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
اصغری، کارشناس هواشناسی گفت :شب های نسبتا خنکی پیش روی ما است. ب
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۵:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: طی روزهای یکشنبه و دوشنبه کاهش نسبی به ویژه در کمینه دماها، خطر سرمازدگی محصولات کشاورزی را افزایش می دهد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۰:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
به نقل از روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان نرماشیر، دکتر زارع پور رئیس اداره دامپزشکی گفت: با توجه به کاهش محسوس دمای هوا و شروع فصول سرما، رعایت توصیه های بهداشتی به شرح ذیل جهت جلوگیری از بروز تلفات دام ها بر اثر سرمازدگی و خسارات احتمالی به دامداران حائز اهمیت می باشند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۰۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال وبختیاری گفت: دمای هوا برای صبح روزهای یکشنبه و دوشنبه کاهش نسبی خواهد داشت و توصیه می شود کشاورزان هرچه سریعتر نسبت به برداشت محصولات کشاورزی که به کاهش دما حساس هستند اقدام کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۰۸:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
هواشناسی چهارمحال و بختیاری از کاهش دما و سرمازدگی محصولات کشاورزی در استان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۲:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی گفت: پایان هفته در استان سرد است و احتمال خسارت سرمازدگی محصولات کشاورزی وجود دارد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۹:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - رئیس اداره پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: روند دمای هوا تا اوایل هفته آینده در این استان کاهشی است و خطر سرمازدگی برخی محصولات کشاورزی حساس وجود دارد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۴:۰۶   + ۴۲ سایت دیگر  
صادق ضیاییان در گفت و گو با ایران اکونومیست ، درباره وضعیت جوی کوهستان و ارتفاعات کشور طی روزهای پایانی هفته اظهار کرد: روزهای پنجشنبه و جمعه ( 6 و 7 مهر) در بیشتر مناطق کشور ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۷:۵۵    
سمنان- ایرنا- اداره کل هواشناسی استان سمنان با اشاره به احتمال بروز اولین ناپایداری جوی فصل پاییز و احتمال سرمازدگی محصولات کشاورزی، هشدار زرد اعلام کرد.
کرمان نو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۵:۱۲    
همه چیز در رفسنجان به پسته گره خورده. فروش فرش هم مثل سایر کالاها از بعد از برداشت پسته پا می گیرد. از برج 2 تا برج 6 که عملاً همه درگیر پیچ وتاب رشد و برداشت پسته است، بازار فروش فرش دستباف هم خوابیده ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۹:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
اداره کل هواشناسی فارس با انتشار اطلاعیه سطح زرد، نسبت به خطرسرما زدگی محصولات کشاورزی به دلیل کاهش دمای شبانه در غرب شهرستان اقلید، دشت نمدان و سده هشدار داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۸:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل هواشناسی استان سمنان ضمن اعلام هشدار زرد کشاورزی برای این استان گفت: احتمال سرمازدگی و خسارت در حوزه کشاورزی وجود دارد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۲۰:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیرامور باغبانی جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: پیش بینی می شود در سال جاری با توجه به شرایط اقلیمی حاکم، وقوع سرمازدگی های دیماه پارسال و کاهش دما اواخر فرودین ماه سال جاری از باغات گردوی استان حدود پنج هزار تن گردو برداشت شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از آغاز برداشت سیب از باغ ها خبر داد و گفت: سرمازدگی دیررس بهاره و تگرگ میزان تولید سیب در این استان را دست کم 50 درصد کاهش داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۲:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
برای جلوگیری از سرمازدگی در باغات گردو چند سالی است که اجرای طرح سرشاخه کاری در دستور کار کارشناسان و باغداران کردستانی قرار گرفته است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۹:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی رئیس اداره پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای هواشناسی خراسان جنوبی گفت: تا اواسط هفته آینده کاهش محسوس دمای هوا و احتمال وقوع سرمازدگی پیش بینی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۴:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی از کاهش محسوس دمای هوا و احتمال وقوع سرمازدگی تا اواسط هفته آینده خبر داد.
صدای زرند   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۳:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
استاندار کرمان با اشاره به شهرت جهانی پسته و اینکه این محصول بعد از نفت، طلا و فرش، مهم ترین کالای ارزآور کشور است، افزود: هنوز هم پسته در زندگی مردم نقش تعیین کننده ای دارد و در چند سال اخیر که سرمازدگی اتفاق افتاد، گرفتاری مردم کاملا محسوس بود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۸:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
همدان-ایرنا- مدیر اداره جهاد کشاورزی ملایر گفت: به دنبال 2 مرحله سرمازدگی در سال جاری، باغ های انگور این شهرستان متحمل خسارت سنگینی شدند و شاهد 70 درصدی به آنها بودیم که میزان برداشت انگور از تاکستان ها را با کاهش چشمگیری مواجه کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۵:۰۳    
معاون رئیس جمهور با اشاره به تمهیدات سازمان انرژی اتمی برای پیشگیری از سرمازدگی پسته گفت: دو تحقیق و پژوهش مهم افلاتوکسین و کاهش پسیل پسته در حال انجام است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۶:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به خسارت حدود 26 هزار هکتار از مزارع و باغات استان بر اثر سرمازدگی در سال گذشته، گفت: این میزان خسارت، در شش ماه نخست امسال به 10 هزار هکتار کاهش یافته است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۳:۲۶   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا به وزش باد شدید به عنوان مهم ترین پدیده جوی در ارتفاعات کشور طی روزهای پایانی هفته اشاره کرد و گفت: برای جلوگیری از سرمازدگی ناشی از افت دما و سوزباد به منظور شب مانی و کوهنوردی تجهیزات لازم به همراه داشته باشید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۷:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
طرح فراز طرحی برای جلوگیری از سرمازدگی بهاره اجرا شد در حالی که این طرح در تاکستان های زنجان بر جای مانده است.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: پیش بینی می شود با توجه به خسارت سرمازدگی بهاره این محصول و کاهش عملکرد حدود 3 هزار و 500 تن گردو از این باغات برداشت شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۴:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری نسبت به سرمازدگی مزارع کشاورزی طی روزهای آینده هشدار داد.
رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان گفت : ارائه هشت دستاورد تکنولوژیک شرکت های دانش بنیان در رویداد ملی سرمازدگی در بخش کشاورزی رویداد ملی سرمازدگی در بخش کشاورزی ( چالش ها و راه کارها ) با حضور بیش از یکصد صاحب نظر و نوآور برگزار گردید و ضمن ارائه تحقیقات علمی ...
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۲۳:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
اصغری، کارشناس هواشناسی: در آستارا ریزش سنگ گزارش شده است. اگر قصد سفر به شمال کشور را دارید امشب مطلقا سفر نکنید. چهارمحال و بختیاری در این هفته دچارسرمازدگی باغات خواهد شد و دما به کمتر از 5 درجه خواهد رسید. دمای پایتخت در این هفته بعد از مدت ها به زیر 30 درجه در روز خواهد رسید. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۷:۵۱    
هواشناسی چهارمحال و بختیاری برای سرمازدگی محصولات کشاورزی هشدار سطح زرد صادر کرد.
در رویداد ملی سرمازدگی در بخش کشاورزی، بر تلاش برای کاهش آسیب های ناشی از مخاطرات طبیعی بر بخش کشاورزی استان اصفهان تأکید و راهکارهای این موضوع مورد بررسی قرار گرفت.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۵:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به کاهش کمینه دمای استان طی روزهای آینده نسبت به سرمازدگی محصولات کشاورزی استان هشدار داد.
موج رسا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۱:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان با بیان اینکه هواشناسی استان زنجان برای روز چهارشنبه هشدار زرد رنگ برای کشاورزان صادر کرده است گفت: به علت کاهش دما خطر سرمازدگی محصولات کشاورزی در استان زنجان بالا است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - کارشناس مسوول پیش بینی و مدیریت بحران هواشناسی استان زنجان گفت: با توجه به روند کاهشی دمای هوا، کشاورزان استان اقدامات حفاظتی را در برابر سرمازدگی احتمالی محصولات خود انجام دهند.
ایران اکونا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۲:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
- اخبار استانها - به گزارش ایران اکونا به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان، منصور شیشه فروش درخصوص خسارت سرمازدگی به باغات و مزارع استان، اظهار داشت ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۱:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت:سرمازدگی به بخش کشاورزی استان اصفهان، 128 میلیارد تومان خسارت وارد کرده است.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۱:۵۱   + ۴۸ سایت دیگر  
به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا برای مناطق مرتفع و قله های بالاتر از 3500 متر در بخش های شمالی کشور، به جهت پرهیز از سرمازدگی شبانه، تجهیزات گرمایشی به ویژه برای شب مانی به همراه داشته باشید.
حدود 100 نوآور و و فناور کشور در اصفهان آخرین دستاوردها و محصولات نوین فناورانه و دانش بنیان خود را ارائه کردند. به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۸:۲۷    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان ، محسن دادار رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان در رویداد ملی سرمازدگی در بخش کشاورزی چالش ها و راهکارها که امروز 22 شهریور ماه برگزار شد، گفت: تعداد 83 مقاله ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۷:۱۰    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان ، منصور شیشه فروش مدیر کل مدیریت ستاد بحران استانداری اصفهان در رویداد ملی سرمازدگی در بخش کشاورزی چالش ها و راهکارها ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۴:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی گفت: پیش بینی می شود امسال 60 هزار تن انگور از تاکستان های استان برداشت شود که در مقایسه با پارسال به یک سوم کاهش یافته است.
فرمانداری سمیرم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۸:۳۲    
از شبکه برکت استودیو کشاورز استان اصفهان ️زمان پخش برنامه: چهارشنبه شنبه 22 شهریور 1402 ساعت : 8صبح ️لینک شبکه برکت اصفهان( استودیو کشاورز): https://vc.areeo.ac.ir/ch/pbarkat9 گزینه” مهمان ” روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سمیرم
رویداد ملی سرمازدگی در بخش کشاورزی (چالش ها و راهکار ها) در استان اصفهان برگزار می گردد. استفاده از این خبر بدون ذکر منبع ممنوع است
اهل کاشانم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۳:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
دومین جلسه کارگروه خشکسالی، سرمازدگی و مخاطرات بخش کشاورزی شهرستان کاشان با حضور هادی کاشانی نژاد مدیرمرکز مدیریت بحران و کنترل حوادث فرمانداری ویژه کاشان و با دستور کار بررسی وضعیت آفت مگس مدیترانه ای و برنامه ریزی جهت مشارکت دستگاههای اجرایی شهرستان در امر مبارزه با این آفت برگزار گردید.
آذرمغان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۲۲:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر، شهرام محمدی عصر شنبه در جریان بازدید از روند احیای مناطق سیل زده در روستاهای مشگین شهر اظهار کرد: در سال زراعی جاری انواع مخاطرات طبیعی و جوی را در این شهرستان شاهد بودیم که در ابتدای سال سرمازدگی و بعد از آن نیز خشکسالی، تگرگ و [...]
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۵:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
پس از سال ها نبود محصول، از خشکسالی گرفته تا سیل و سرمازدگی و گرمازدگی، امسال کشاورزان پسته کار چشم و دل شان به پسته خندان روشن شده و باغات شان محصول خوبی دارند و می خواهند در کنار برداشت محصول جشن ملی پسته را هم برگزار کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۴:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/همدان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ملایر گفت: با توجه به سرمازدگی و خسارت باغات انگور ملایر، پیش بینی می شود میزان برداشت انگور از 24 تن در هر هکتار به 9 تن کاهش یابد.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۷:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
محمد صالحی، رئیس هیات مدیره انجمن پسته ایران با اشاره به اینکه فصل برداشت پسته از مهر شروع می شود، اظهار کرد: در 2 سال گذشته به علت سرمازدگی، میزان تولید پسته با کاهش روبه رو بوده است. ...
برترین ها / یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۰۹:۰۲   + ۴۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به سرمایش هوا و مه آلود شدن ارتفاعات، به همراه داشتن تجهیزات مسیریابی و پوشاک مناسب برای جلوگیری از سرمازدگی را توصیه کرد.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به سرمایش هوا و مه آلود شدن ارتفاعات، به همراه داشتن تجهیزات مسیریابی و پوشاک مناسب برای جلوگیری از سرمازدگی را توصیه کرد. ...