جمعه ۱۸ آذرساعت ۰۸:۳۲Dec 2022 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قانون»

تحلیل بازار   ۲۵ دقیقه پیش    
ایزدخواه عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بیان کرد: درباره اجرای قانون تسهیل در صدور مجوزهای کسب و کار بازخورد خوبی را در جامعه دریافت نکردیم و بعضا سازمان ها این قانون را دور می زنند.
خانه ملت   ۳۱ دقیقه پیش    
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به تصویب 10 طرح و لایحه در دور یازدهم کمیسیون متبوع خود، گفت: قانون اقدام راهبردی اقدام محوری ترین موضوع و مصوبه کمیسیون در دوره یازدهم است که ضمن تقویت بنیه هسته ای، دست مذاکره کنندگان را باز کرد.
برترین ها / فرتاک نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۰۹:۰۲   + ۲۱ سایت دیگر  
نکته جالب توجه اینکه در برخی از موارد حتی شکایتی از سوی خانواده مقتول مطرح نمی شود و یا به فاصله کمی از طرح شکایت اعلام رضایت می شود. فلذا در اینگونه موارد به لحاظ گذشت شاکی خصوصی مجازات متناسبی که در قانون تعیین شده به طور کامل اجرا نشده و از اینرو از بازدارندگی لازم و کافی برخوردار نخواهد بود.
افکار نیوز   ۲ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
قانون هوای پاک در حالی با هدف اصلی کاهش آلودگی هوا به تصویب رسید که ماده 8 آن به همین منظور تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی مالک وسایل نقلیه موتوری اعم از سبک، نیمه سنگین، سنگین، موتورسیکلت را مکلف می کند که وسایل نقلیه خود را پس از رسیدن به سن فرسودگی از رده خارج کنند.
به گزارش ایران اکونومیست از رویترز، مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه (به وقت محلی) با تصویب این بودجه دفاعی برای سال آینده، رسیدن به رکورد 858 میلیارد دلار(45 میلیارد دلار بیشتر از آنچه که جو بایدن پیشنهاد داد) را هموار کرد. ...
ایسنا   ۶ ساعت پیش   + ۱۳ سایت دیگر  
قانون عجیب فروش خطوط رند تلفن ثابت و پاسخ مخابرات، ابلاغ مصوبه ستاد تنظیم بازار درباره تنظیم هزینه ماهانه تلفن ثابت به مخابرات و پیام هشدار زلزله، عناوین مهم ترین اخبار حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در هفته جاری بود.
تحلیل بازار   ۷ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: شرایط فعلی بازار مسکن و نابسامانی حاکم بر آن ایجاب می کند، هر چه سریع تر قوانین وضع شده در این حوزه از جمله قانون جهش تولید مسکن، عملیاتی شود.
براساس اصل110 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، تعیین سیاست های کلی نظام جمهوری اسلامی ایران در همه حوزه ها و نیز نظارت بر حسن اجرای آنها از جمله وظایف رهبری است.
خبرگزاری فارس   ۸ ساعت پیش    
محسن شکاری، اغتشاشگری که به چنگ قانون گرفتار شده بود، صبح روز پنج شنبه اعدام شد.
شفقنا   ۸ ساعت پیش    
شفقنا- ماریا زاخاروا ، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در واکنش به ناخرسندی اتحادیه اروپا از قانون مبارزه با تورم امریکا گفت: اتحادیه اروپا نمی خواهد بفمهد که شریک کوچکی برای امریکا به شمار می رود. ...
ایران اکونومیست   ۸ ساعت پیش    
به گزارش ایران اکونومیست، یورونیوز پنجشنبه شب نوشت، معاهده انتقال متقابل مجرمان (ایران و بلژیک) توسط پارلمان بلژیک در تابستان تصویب شد اما این معاهده بر اساس حکم دادگاه قانون اساسی این کشور به تعلیق درآمد. ...
با تلاش ماموران پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان، 12 سارق مسلح که در قالب سه باند مشغول به شرارت بودند، در چنگال قانون گرفتار شدند
ایلنا   ۹ ساعت پیش    
دادگاه قانون اساسی بلژیک معاهده تبادل مجرمان با ایران را به حالت تعلیق درآورد
جماران   ۹ ساعت پیش    
فیفا قانون جدیدی را در حوزه وظایف خبرنگاران در قبال ستاره های فوتبال وضع کرد.
روز پلاس   ۱۰ ساعت پیش    
ریس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در خصوص ریل گذاری برای اجرای اصل 27 قانون اساسی که در مورد برگزاری اعتراضات گفت: یکسال است که کارگروهی برای بررسی این قانون تشکیل شده تا این طرح نهایی و به صحن ارسال شود.
برترین ها / فرارو   ۱۰ ساعت پیش   + ۳۱ سایت دیگر  
عالی ترین دادگاه بلژیک با صدور بیانیه ای مبادله زندانیان با ایران را به حالت تعلیق درآورد.
انتخاب   ۱۰ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
دادگاه عالی بلژیک معاهده تبادل زندانیان را به حالت تعلیق درآورده است؛ معاهده ای که به اسدالله اسدی اجازه می داد به ایران بازگردانده شود. اکنون دادگاه قانون اساسی بلژیک باید ظرف 3 ماه درباره لغو این معاهده تصمیم نهایی را بگیرد.
روز نو   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
اعمال قانون احکام رتبه بندی معلمان به صورت عادلانه برای فرهنگیان ورودی 97 و نو معلمان ماده 28 درخواست شهروند خبرنگار ما شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۲۱:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
جلسه بررسی نحوه اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور، معاون نظارت و بازرسی سیاسی و قضایی و بازرس کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سازمان بازرسی کل کشور و نمایندگان دستگاه های اجرایی برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۲۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
آمریکا در قانون مجوز های فروش تجهیزات دفاعی، شروط واشنگتن برای فروش جنگنده ای اف 16و نیز کیت های نوسازی آن ها را حذف کرده است.
عصر خبر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۹:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
فلاحی با بیان اینکه برخی از این زنان هم جو زده هستند، می گوید: آنها فکر می کنند همه چیز تمام شده است و هرطور که بخواهند می توانند بگردند و در حال سوء استفاده از این فضا هستند، این افراد پیش از این اتفاقات هم تقیدی به حجاب نداشتند. شیوه برخورد با این افراد مشخص است و قانون ملاک است.
آنا / میزان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۲۰:۵۰   + ۱۳ سایت دیگر  
دادگاه عالی بلژیک معاهده مبادله زندانیان با ایران را به حالت تعلیق درآورد.
بازار کار   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۹:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
صباغیان گفت: یک قانون نانوشته ظالمانه وجود دارد که بر اساس آن افراد فامیل در دستگاه ها جذب می شوند، بنابراین دیوان محاسبات و سازمان برنامه باید ببینند چه تعداد افراد به صورت فامیلی در دستگاه ه مشغول شده اند؟
معاون پرستاری وزیر بهداشت از همنوایی و همراهی دولت و مجلس برای رفع مشکلات پرستاران خبر داد و گفت: خوشبختانه این همراهی در اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری که 15 سال بر زمین مانده بود نمود پیدا کرد.
مردم فردا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۸:۳۳   + ۱۱ سایت دیگر  
نخست وزیر عراق ضمن دعوت از تظاهرکنندگان در استان ذی قار به پرهیز از خشونت تاکید کرد، عاملان تیراندازی به معترضان که سه کشته برجای گذاشت، را مجازات خواهد کرد.
میزان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۸:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
یکی از فعالان فضای مجازی با انتشار پیامی در فضای مجازی نوشت: تفاوت قمه کشی مانند محسن شکاری در ایران اروپا و آمریکا در این است که آنجا پلیس درجا با شلیک گلوله او را می کشد و اینجا دادگاه برگزار می شود. ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۷:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
هرچند سازمان حفاظت محیط زیست باید به موضوع آلودگی هوا رسیدگی و دستگاه های متخلف در اجرای وظایفشان در قبال قانون هوای پاک را برای برخورد به قوه قضاییه معرفی کند، ولی مردم می توانند با استفاده از وسایل حمل ونقل عمومی و کاهش استفاده از وسایل شخصی در بهبود هوا و کاهش آلودگی نقش مؤثری ایفا کنند.
یکتا پرس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۷:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی روز های آتی را فرصتی مغتنم برای وزارت راه برای لحاظ پیشنهادات بودجه ای وزارتخانه در قانون بودجه 1402 برشمرد و گفت: باید تلاش شود در قانون بودجه 1402 و برنامه هفتم، پیشنهاد های وزارت راه در بخش بودجه ای لحاظ شود.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۷:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل امور مجلس قوه قضائیه توجه به مکانیزم جذب قضات تخصصی، را یکی از نوآوری های مهم طرح اصلاح قانون دیوان عدالت اداری دانست و گفت: در این طرح تخصص گرایی در جذب قضات مورد توجه قرار گرفته و پس از طی مراحل نهایی شورای محترم نگهبان و اعلام نظر نهایی مجمع تشخیص مصلحت نظام قانونی کارآمد و مدرن خواهد بود ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۷:۲۰    
عضو جنبش نسل نو تاکید کرد که قانون محدویت آزادی بیان در عراق با اوضاع کنونی این کشور همخوانی ندارد.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۷:۱۶   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع اعتراض جزء حقوق مسلم مردم محسوب می شود که براساس قانون اساسی، این حق باید به رسمیت شناخته شود.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۷:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو اتحادیه میهنی کردستان با ارائه راهکاری ایده آل برای برون رفت از بحران نفت و گاز بین اقلیم کردستان و دولت مرکزی ، تاکید کرد که کردها از اختلافات اربیل - بغداد به شدت آسیب دیده اند.
آی تی رسان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۷:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
گروه خودروسازی سایپا اعلام کرده است که متقاضیان از امروز یعنی پنج شنبه 17 آذرماه 1401 می توانند وارد سایت این شرکت شده و در طرح پیش فروش یکساله عادی و طرح قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت ثبت نام کنند ...
روند بازار   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۷:۰۰   + ۳۲ سایت دیگر  
رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ گفت: ضبط گواهینامه به منزله نداشتن گواهینامه رانندگی محسوب می گردد. به گزارش روند بازار ، سرهنگ علی اصغر شریفی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، اظهار داشت: برخی از رانندگان در مواجه با تابلو ها و علایم و مقررات راهنمایی و رانندگی ...
روز پلاس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۶:۵۷    
مُحارَبه در فقه به معنای سلاح کشیدن به روی مردم، به قصد ترساندن آنان است.
شعار سال   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۶:۵۲   + ۳۳ سایت دیگر  
وکیل خانواده مهران سماک در صفحه شخصی خود اعلام کرده که پس از گذشت هفت روز از قتل مهران سماک، با پیگیری های مستمر و بررسی دلایل و مستندات نهایتا جعفر جوانمردی فرمانده منطقه انتظامی بندرانزلی به اتهام عدم رعایت قانون نحوه بکارگیری سلاح منجر به قتل عمد مهران سماک در شعبه اول بازپرسی دادسرای نظامی ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۶:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
وزارت کشور شامگاه چهارشنبه اعلام کرد که کاستیو به جرم "شورش" و "توطئه" به دلیل نقض قانون اساسی دستگیر و متهم شده است. رسانه های تلویزیونی رئیس جمهور سابق را در حال خروج از یک پاسگاه پلیس نشان دادند و گزارش دادند که او به زندانی تحت کنترل پلیس منتقل خواهد شد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۶:۴۸    
جوکار گفت: نباید در قانون به گونه ای عمل کنیم که مسائل مالی داوطلبان شفافیت نداشته باشد و آرا با پول خریداری شود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۶:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: در صورتی که قانون پایانه فروشگاهی و سامانه مودیان اجرا شود، بدون اینکه فشاری به مودیان مالیاتی وارد شود، می توان درآمد مالیاتی کشور را سه برابر کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۶:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم تبریز گفت: ریل گذاری اجرای اصل 27 قانون اساسی در مورد سازوکار برگزاری تجمعات اعتراضی در کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس جمع بندی شده و به صحن علنی ارسال خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۶:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
بازرس کل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سازمان بازرسی کل کشور از فرصت یک هفته ای سازمان بازرسی به دستگاه های مجری قانون حمایت از معلولان خبر داد.
برترین ها / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۰۸:۴۱   + ۳۹ سایت دیگر  
احمدحسین فلاحی نماینده همدان می گوید آن دسته از بی حجاب هایی که حتی شال و روسری هم با خودشان ندارند، بهایی و جاسوس رژیم صهیونیستی هستند.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۶:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
در قانون موضوع حمل و نقل افراد دارای معلولیت تاکید شده است ولی شرکت های هواپیمایی دولتی و خصوصی و حمل و نقل ریلی و مسافری بلیت نیم بها و یا خدمات دیگر را به بهانه واگذاری به بخش خصوصی اجرا نمی کنند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۵:۴۹   + ۱۹ سایت دیگر  
شفقنا- مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، با بیان اینکه منابع لازم برای پوشش بیمه کارگران ساختمانی در صندوق جداگانه ای در تامین اجتماعی نگهداری می شود تأکید کرد که در در فرآیند اجرای اصلاح ماده 5 قانون بیمه کارگران ساختمانی تمام پشت نوبتی ها را تحت پوشش قرار خواهیم داد. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۵:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
قانون گذاران حریم خصوصی اتحادیه اروپا می گویند متا، شرکت مادر فیس بوک و اینستاگرام نمی تواند کاربران را مجبور کند تا با جمع آوری داده ها موافقت کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۵:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
زنجان-معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان گفت: راهبری تسهیلات تکلیفی درقالب تبصره 16 و 18 قانون بودجه به استان محول شده است.
اعتدال   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۵:۴۵   + ۴۷ سایت دیگر  
گروه خودروسازی سایپا از ساعت 10 صبح امروز (پنجشنبه) پیش فروش چهار محصول خود را در قالب طرح های ویژه متقاضیان عادی و طرح حمایت از قانون جوانی جمعیت آغاز کرده است ...
نسیم آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۵:۴۴    
نمایندگان مجلس با کلیات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس مخالفت کردند
اقتصاد ایران: وزیر راه و شهرسازی روزهای آتی را فرصتی مغتنم برای وزارت راه برای لحاظ پیشنهادات بودجه ای وزارتخانه در قانون بودجه 1402 برشمرد و گفت: باید تلاش شود در قانون بودجه 1402 و برنامه هفتم، پیشنهادهای وزارت راه در بخش بودجه ای لحاظ شود.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۵:۴۱    
شفقنا- رییس جمهور دمکرات آمریکا همچنان به ممنوعیت به کارگیری سلاح های تهاجمی امیدوار است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، در حالی که حزب دمکرات کنترل کنگره را در ماه آینده از دست می دهد ...