یکشنبه ۰۲ مهرساعت ۱۰:۴۲Sep 2023 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمیسیون اقتصادی»

اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۶:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با اتفاقاتی که در حوزه دیپلماسی رقم خورده مانند مذاکرات، آزادسازی بخشی از منابع جمهوری اسلامی، کاهش حجم تحریم ها در ارتباط با فروش نفت و دسترسی به منابع فروش و تجارت جاری به جز منابعی که از قبل بلوکه شده ...
دولت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون دبیرکل سازمان ملل و دبیر اجرایی کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل برای آسیا و اقیانوسیه (اسکاپ) سفر اخیر خود به تهران برای حضور در کنفرانس بین المللی مقابله با طوفان های گرد و غبار و دیدار با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور را بسیار موفقیت آمیز خواند.
اسب بخار   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۱:۳۱    
هر چند استفاده از ارز حاصل از صادرات کشاورزی تایید و تکذیب شد اما این موضوع را می توان اثرات یک توافق کوچک بر واردات خودرو به شمار آورد. به گزارش پایگاه خبری اسب بخار ،انتشار دو خبر در روز 5شنبه ابتدا باعث خوشحالی و سپس بازگشت به نقطه صفر شد. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۰:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی در گفت و گو با ایران اکونومیست با اشاره به سفر رئیس جمهور به نیویورک و سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: امسال شاهد یکی از متفاوت ترین سفرهای روسای جمهوری نظام جمهوری اسلامی ایران به مقر سازمان ملل در نیویورک بودیم چراکه سفر رئیس جمهور و هیئت همراه در شرایطی ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۰:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: مقرر شده که کارت های بازرگانی تعلیق شده به مدت 6 ماه با دریافت تضامین لازم، رفع تعلیق شوند و تاثیر این تصمیمات در روزهای آینده بر صادرات پسته و سایر محصولات کشاورزی نمایان خواهد شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۰:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : 440کارت بازرگانی با بدهی بالای یک میلیون دلار تعلیق شد؛ این خبری بود که مهدی ضیغمی، رئیس سازمان توسعه تجارت چندی پیش مطرح کرد. اما در پی آن محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از مهلت 6ماهه به کارت های بازرگانی تعلیق شده خبر داد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۰:۱۰    
دنیای اقتصاد: بانک مرکزی ادعاها مبنی بر اینکه واردات خودرو یا قطعات آن با ارز حاصل از صادرات محصولات کشاورزی میسر شد را تکذیب کرد. در حالی که پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، مدعی شد که طی آخرین تصمیم دولت، واردات خودرو یا قطعات آن با ارز حاصل از صادرات محصولات کشاورزی میسر شده است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۲۳:۳۳    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: منابع آزاد شده در حال حاضر در دست دولت و در حساب بانک های ایرانی است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۶:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم شهرستانهای جیرفت و عنبرآباد در مجلس گفت: جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس با محوریت رفع موانع صادرات پسته و خرما برگزار شد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۴:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از سنگ اندازی بانک ها در تامین تسهیلات خرد انتقاد کرد و گفت: علاوه بر کوتاهی بانک ها در پرداخت تسهیلات خرد، موضوع ضامن نیز یکی دیگر از موانعی است که در این مسیر ایجاد شده است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۴:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه پرداخت به موقع و بی دردسر وام های خرد و تکلیفی به مردم در جلب اعتماد عمومی جامعه بسیار تاثیرگذار است، گفت: اهمیت این وام ها برای مردم بسیار است و می تواند زندگی آن ها را متحول کرده و به سطحی از ثبات برساند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۱:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
خلخال-عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: 300 هزار میلیارد تومان پول های بلوک شده ایران آزاد شده که این رقم معادل بودجه عمرانی یک ساله کشور است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۰:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه پرداخت وام های خُرد می تواند گره گشا پاره ای از مشکلات اقشاری از جامعه باشد، گفت: متاسفانه بسیاری از بانک ها وظایف خود را در این راستا به درستی انجام نمی دهند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۹:۰۴    
اقتصادنیوز: رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به نشستی با حضور مسئولان بانک مرکزی گفت: دولت تصمیم گرفته است که واردات خودرو یا قطعات آن با ارز حاصل از صادرات محصولات کشاورزی میسر شد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۰:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: این احتمال وجود دارد که اگر واحد های واحد 25 متری ساخته شوند، بسیاری از مردم از آن استقبال کنند. باید قبول کنیم که برخی نگران تامین یک سقف برای خودشان هستند و این راهبرد احتمالاً برای این افراد در کوتاه و حتی میان مدت می تواند چاره کار باشد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۲۰:۳۴   + ۵۵ سایت دیگر  
بانک مرکزی ادعاها مبنی بر اینکه طی آخرین تصمیم دولت، واردات خودرو یا قطعات آن با ارز حاصل از صادرات محصولات کشاورزی میسر شد را تکذیب کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۵:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: 250 هزار تن ظرفیت صادرات پسته امسال کشور است که باید مسیر را برای صادرات آن تسهیل کرد.
خانه خشتی   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۵:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار رفسنجان گفت: در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با حضور استاندار کرمان، موانع صادراتی برطرف و رفع تعلیق از کارت های بازرگانی انجام شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۴:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اصلاح قانون بانک مرکزی اکنون در مجمع است و حداکثر تا پایان مهرماه قانون جدید که درآن تمام احکام آمده، ابلاغ خواهد شد.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۵:۲۶   + ۴۱ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشستی با حضور مسئولان بانک مرکزی گفت: طی آخرین تصمیم دولت واردات خودرو یا قطعات آن با ارز حاصل از صادرات محصولات کشاورزی میسر شد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۰:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بانک ها در پرداخت وام ویژه بیماران صعب العلاج و معسر کوتاهی می کنند!، گفت: اگرچه مبلغی در قانون بودجه سالانه جهت پرداخت وام به بیماران خاص اختصاص یافت اما عملکرد دولت در پرداخت وام به بیماران بسیار ضعیف است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۹:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اقشار کم درآمد جامعه با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کنند لذا پرداخت وام های خُرد می تواند برای این قشر گره گشا باشد.
آوای رشت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۲۳:۱۶    
کرمان – ایرنا – چالش های استانداردهای سختگیرانه صادرات پسته و محدودیت کارت های بازرگانی در نشست مشترک استاندار کرمان با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و وزیر اقتصاد، تعدیل و رفع شد. منبع
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۲۱:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
در نشست مشترک استاندار کرمان با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس و وزیر اقتصاد، چالش ها و راهکارهای بخش صادرات پسته بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۸:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دولت در اختصاص وام های مربوط به مشاغل خرد کوتاهی می کند، گفت: برخی از مسئولان معتقدند تزریق این منابع در کشور منجر به افزایش تورم می شود!
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۸:۰۳   + ۱۶ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از توافق با بانک مرکزی برای رفع تعلیق کارت های بازرگانی به منظور صادرات محصول پسته خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۷:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از جذب نشدن کامل منابع ویژه عمرانی استان کرمان انتقاد کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
ارومیه - ایرنا- نماینده مردم ماکو، شوط، پلدشت و چالدران و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: رییس جمهور در سازمان ملل سیاست های دوگانه و متناقض غرب را شجاعانه به چالش کشیده و افشا کرد.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۲۸   + ۶۱ سایت دیگر  
در این نشست قرار است گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد لایحه یک فوریتی حمایت از فرهنگ عفاف و حجاب( حمایت از سلامت اجتماعی) بر اساس اصل 85 قانون اساسی و گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری - صنعتی سرخس بررسی شود.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بر ممنوعیت قانونی حضور همزمان افراد به نمایندگی حقوقی در بیش از یک شرکت و به عنوان مدیرعامل یا عضو هیات مدیره، تاکید کرد.
رادیو فرهنگ   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۱:۳۶   + ۱۹ سایت دیگر  
نمایندگان در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 29 شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری صنعتی سرخس اعاده شده از شورای نگهبان، با اصلاح ماده واحده این لایحه با 159 رأی موافق ...
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۹:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رفع ایرادات لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری – صنعتی سرخس برای تأمین نظر شورای نگهبان موافقت کردند. به گزارش شفقنا از ایرنا ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۹:۰۲    
اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس معتقدند آزاد سازی پول های بلوکه شده ایران باید در جهت رشد تولید، مهار تورم و زیر ساخت های کشور هزینه شود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۷:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح نحوه مدیریت سهام دولت در شرکت مخابرات ایران و تعیین تکلیف ودایع مشترکین در جلسه عصر امروز کمیسیون خبر داد و گفت: عدم ایفای تعهدات این شرکت به ایثارگران ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۶:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران توانسته روابط حسنه ای را با تمام کشورهای دنیا برقرار کند و رئیس جمهور در نشست مجمع عمومی سازمان ملل از واقعیت های ملموس نظام اسلامی دفاع خواهد کرد.
افتتاحیه هشتمین نمایشگاه ایران فارما با حضور محمود نجفی عرب، رئیس اتاق بازرگانی تهران روز چهارشنبه پنجم مهرماه ساعت 10:30 در شبستان مصلی تهران برگزار می شود ...
کیهان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۲۱:۴۷    
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان به عنوان یک سامانه پشتیبان کمک می کند تا اطلاعات مرتبط با بخش ورود کالاها و توزیع آن در داخل کشور از امکان رصد برخوردار شود. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۸:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از تصویب کلیات اساسنامه سازمان توسعه سواحل مکران در این کمیسیون خبر داد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۸:۳۶    
نشست کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی امروز 27 شهریور ماه 1402 با حضور اعضای این کمیسیون برگزار شد.
بازار کار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۷:۵۰   + ۱۲ سایت دیگر  
نشست مشترک رئیس سازمان سینمایی کشور و رئیس سازمان امور مالیاتی با هدف بررسی فرآیند معافیت های مالیاتی اهالی سینما برگزار شد. به گزارش بازارکار از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۷:۲۳   + ۲۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از تصویب کلیات لایحه اساسنامه سازمان توسعه سواحل مکران در جلسه این کمیسیون خبر داد و گفت:منطقه مکران یک منطقه بسیار بکر بوده و ظرفیت های سرمایه گذاری بسیار بالایی دارد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۷:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تا زمانی که انحصار بازار خودرو کشور شکسته نشود شرکت های خودرو ساز در جهت افزایش کیفیت اقدام نخواهند کرد.
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۵:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از تعلل دولت در اجرای قوانین و مصوبات مجلس، بر اهمیت کیفیت خودروها و تأثیر آن در تصادفات و خسارات جانی و مالی تأکید کرد و خواستار تولید و واردات خودروهای با کیفیت و به روز شد.
خبر روز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۵:۲۲    
عضو کمیسیون اقتصادی و توسعه شهری شورای شهر اهواز گفت: متاسفانه تاکنون بسته های سرمایه گذاری مناسب و دقیقی تعریف و ارائه نشده و پیشنهادهای معدودی که در این مدت ارائه شده کامل و جامع نیست و برای سرمایه گذار گیرایی و جذابیت لازم را ندارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۳:۳۴   + ۱۳ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آزادسازی منابع ارزی کشور و بازگرداندن اموال بیت المال که حق مسلم مردم بوده، از اقدامات بسیار مثبت دولت سیزدهم بوده که قطعا در رفاه و آرامش زندگی مردم اثر مثبت می گذارد.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۲:۲۸   + ۱۰۱ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه سیاسی: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به ارائه توضیحاتی درباره چگونگی هزینه کرد دارایی های آزاد شده ایران در کره جنوبی پرداخت.
دولت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۲:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در نشستی با معاون دبیرکل سازمان ملل متحد و دبیر اجرایی کمیسیون اقتصادی و اجتماعی ملل متحد برای آسیا و اقیانوسیه (اسکاپ)، از برنامه ریزی جمهوری اسلامی ایران برای افزایش تجارت خارجی کشور خبر داد.
کارآفرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۰:۲۶   + ۲۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان برای رصد اطلاعات مرتبط با حوزه فعالیت های اقتصادی بنا نهاده شده و سامانه های مرتبط با قانون پایانه فروشگاهی باید عملیاتی شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۰:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:سوابق مناسب کیومرث هاشمی وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان، بیانگر ظرفیت های مثبت وی برای اداره این وزراتخانه است.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۹:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی و توسعه شهری شورای شهر اهواز گفت: متاسفانه تاکنون بسته های سرمایه گذاری مناسب و دقیقی تعریف و ارائه نشده و پیشنهادهای معدودی که در این مدت ارائه شده کامل و جامع نیست و برای سرمایه گذار گیرایی و جذابیت لازم را ندارد.