شنبه ۰۹ مردادساعت ۱۴:۰۸Jul 2021 31
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پارلمان»

منصور جهانی عباس غزالی ، شخصیت فعال فرهنگی، عضو برجسته و مشاور فرهنگی، هنری حزب دمکرات کُردستان عراق و از نمایندگان پیشین پارلمان اقلیم کُردستان، به مناسبت ثبت جهانی هورامان در یونسکو پیام تبریک فرستاد.
رئیس جمهور تونس که در اقدامی پارلمان را منحل و نخست وزیر را برکنار کرده، مدعی شد که نباید او را دیکتاتور خطاب کنند.
نماینده پارلمان افغانستان از رئیس جمهور این کشور خواست تا برای تامین صلح به شرط حفظ نظام جمهوری اسلامی از قدرت کناره گیری کند.
تازه ترین ها   ۲ ساعت پیش    
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر به نقل از بغداد الیوم، ثامر ذبیان نماینده فراکسیون صادقون در پارلمان عراق سخنانی را در خصوص لزوم خروج نظامیان آمریکایی از خاک این کشور مطرح کرد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۳ ساعت پیش    
نماینده فراکسیون الصادقون در پارلمان عراق اعلام کرد مصوبه پارلمان برای اخراج نظامیان آمریکایی الزام آور است و عدول از آن جایز نیست.
تازه ترین ها   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر به نقل از الفرات نیوز، عدی الخدران از رهبران ائتلاف فتح در پارلمان عراق نقش ایالات متحده آمریکا در حمایت از تروریسم در این کشور را مخرب توصیف کرد. ...
عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: طرح شفافیت آرای نمایندگان پس از چکش کاری ها در کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی تصویب شده که پس از ارجاع از کمیسیون به هیئت رئیسه، این طرح در دستور کار پارلمان قرار می گیرد.
ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
جنبش النهضه تونس مخالفت خود را با بازداشت و محاکمه نمایندگان پارلمان این کشور بدون لغو مصونیت آنها اعلام کرد.
نصیر نیوز   ۴ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش روز شنبه ایرنا ، ریاست جمهوری تونس با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که محمد علی النفطی از سوی رئیس جمهوری برکنار شد. این بیانیه دلیل برکناری معاون وزیر خارجه این کشور را اعلام نکرد. رئیس جمهوری تونس ، یکشنبه گذشته ضمن تعلیق پارلمان و برکناری نخست وزیرر این کشور ، در سراسر [...]
جماران   ۵ ساعت پیش    
به گزارش جماران به نقل از روسیا الیوم، قیس سعید رئیس جمهور تونس پس از تعلیق کار پارلمان و لغو مصونیت از نمایندگان و به دست گرفتن اختیارات حاکم در این کشور با صدور بیانیه ای تأکید کرد که در تونس دیکتاتوری به وجود نخواهد آمد. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۰:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : پس از آنکه قیس سعید رئیس جمهور تونس، نخست وزیر این کشور را از کار برکنار و مصونیت نمایندگان پارلمان را به مدت یک ماه تعلیق کرد این کشور وارد دوره ای از ابهام و بی ثباتی شد. این بحران زمانی بدتر و باعث تظاهرات مردم شد که او در حکمی چند مقام ارشد دیگر را هم برکنار کرد ...
آنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۰:۰۳    
بعد از ظهور جریان های تکفیری در سوریه، همواره ایران حامی دولت مشروع اسد بود و برای ثبات سیاسی از هیچ کمکی مضایقه نکرد.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۲۲:۳۷    
تونس اسپوتنیک: رئیس جمهوری تونس با صدور حکمی، رسماً مصونیت قضائی اعضای پارلمان این کشور را باطل کرده است. او بامداد جمعه نیز رضا غرسلاوی را به عنوان وزیر کشور منصوب کرد و وعده داد از آزادی ها و حقوق شهروندان حراست خواهد کرد ...
کیهان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۲۲:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس پارلمان ترکیه در جریان سفر به باکو اعلام کرده دو کشور در حال گفت و گو برای ایجاد یک ارتش مشترک هستند!
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۲۰:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
عضو پارلمان لبنان از جنبش شیعی امل تاکید کرد که فراکسیون متبوع او آماده لغو مصونیت قضایی از متهمان پرونده انفجار بندر بیروت است.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
تازه ترین ها به نقل از مهر ، گروه بین الملل – رامین حسین آبادیان: پس از استعفای سعد الحریری از پست خود بود که نجیب میقاتی سیاستمدار لبنانی با رأی نمایندگان پارلمان این کشور به عنوان نخست وزیر مأمور تشکیل کابینه جدید انتخاب شد. میقاتی پیشتر نیز در عرصه سیاسی لبنان فعالیت داشته است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۵:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
کمیته امور داخلی پارلمان انگلیس در گزارشی فراحزبی، نابرابری نژادی و نژادپرستی نهادینه شده در میان نیروهای پلیس این کشور را غیر قابل توجیه توصیف کرد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۴:۳۰    
به گزارش مشرق کانال تلگرامی بیسیمچی مدیا نوشت: نماینده پارلمان اتریش در اعتراض به قانون منع حجاب در مدارس ابتدایی روسری پوشید! کاش یک سری از بی هویت های دور برمون که دائم به اسلام و حجاب گیر میدند رو ببریم پیش این خانم. دانلود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۳:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
یکی از نمایندگان عراقی در ائتلاف الفتح با بیان اینکه آمریکا دروغگو و عهدشکن است، اعلام کرد که به زودی کمیته ای برای راستی آزمایی و اجرای توافق اخیر این دو کشور بر سر خروج نظامیان آمریکایی از عراق تشکیل خواهد شد.
تازه نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۲:۱۳    
درگیری نمایندگان در پارلمان ایتالیا هنگام بررسی قانون پاسپورت واکسن کرونا گذر سبز را ببینید.
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۲:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
قیس سعید رئیس جمهور تونس شامگاه پنجشنبه با صدور فرمانی مصونیت قضایی اعضای پارلمان را در طول مدت تعلیق فعالیت نهاد قانونگذار لغو کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پارلمان تونس بار دیگر رئیس جمهور این کشور را به کودتا متهم کرد و گفت که او اگر در تشکیل دولت با پارلمان مشورت نکند، جنبش النهضه برای بازگرداندن دموکراسی به خیابان خواهد آمد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۰:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران – ایرنا- درپی موج انتقادها و اعتراض ها به تصمیمات اخیر رئیس جمهوری تونس در برکنار کردن دولت، تعلیق پارلمان و رفع مصونیت نمایندگان و متهم شدن به کودتا علیه ساختار سیاسی این کشور، او بار دیگر از تصمیمات خود دفاع کرد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۰۹:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
مجلسی ها در روزهایی به سراغ مسدودسازی فضای مجازی در ایران رفتند که از یک سو کشور درگیر کرونا و عواقب جنگ اقتصادی است و از سوی دیگر جنوب ایران در خشکسالی و بی آبی و بی برقی گرفتار شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۰۶:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
شورش در پارلمان ایتالیا بر سر پاسپورت سبز اتفاق افتاد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۰۵:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
پارلمان کویت در توییتر تصویری از بلینکن در مجلس الامه منتشر کرد که در جایگاه و صندلی وزیران در سالن عبدالله سالم به همراه مرزوق الغانم رئیس پارلمان نشسته است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۰۵:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- راشد الغنوشی رییس پارلمان تونس و رییس حزب النهضه پنجشنبه شب گفت، این حزب در صورت بازگشت کشور به دمکراسی، آماده هرگونه امتیاز دادن است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۰۳:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور تونس دستور داد تا همه اختیارات پارلمانی به مدت یک ماه به حالت تعلیق در بیاید و مصونیت قضایی نمایندگان پارلمان هم لغو شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۰۳:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
رئیس پارلمان تونس تأکید کرد دولتی که از طریق پارلمان تشکیل و تأیید نشود، هیچ مشروعیتی ندارد و قانونی نیست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۰۱:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
رسانه های خبری بامداد جمعه گزارش داده اند رئیس جمهوری تونس به صورت رسمی مصونیت قضائی تمامی اعضای پارلمان این کشور را منحل کرده است.
دین آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۰۱:۵۵    
راشد غنوشی، رهبر حزب اسلام گرای النهضه تونس، و رئیس پارلمان این کشور از جمله معترضان به رییس جمهور تونس و کودتا خواندن اقدام اوست.
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۰۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
بازدید قالیباف و هیات پارلمانی ایران از پارلمان سوریه
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۰۱:۴۳    
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر به نقل از المیادین، قیس سعید رئیس جمهور تونس طی دستوری مصونیت اعضای پارلمان کشورش را لغو کرد. پیشتر سعید در سخنانی تاکید کرده بود که کشورش بدست لابی ها و افراد پرنفوذ و فعال در پشت پرده سیاست تونس به بی ثباتی کشیده شده است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۰۱:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
رئیس جمهور تونس طی دستوری مصونیت قضایی اعضای پارلمان کشورش را لغو کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۰۱:۲۵    
رسانه های خبری بامداد جمعه گزارش داده اند رئیس جمهوری تونس به صورت رسمی مصونیت قضائی تمامی اعضای پارلمان این کشور را منحل کرده است.
پانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۲۳:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
ناکامی سعد حریری در تشکیل کابینه پس از 9 ماه تعلل واتلاف وقت، میشل عون رئیس جمهوری لبنان را بر آن داشت تا نجیب میقاتی یکی از نخست وزیران اسبق و چهره سرشناس اهل سنت از شهر طرابلس در شمال لبنان را مأمور تشکیل کابینه جدید کند ...
برترین ها / کرج رسا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۸:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
جماران: دولت بلغارستان به اشتباه خود به تعلل در انجام واکسیناسیون اذعان کرد. به نقل از روسیا الیوم، استویچکو کاتساروف وزیر موقت بهداشت بلغارستان گفت که اشتباه دولت سابق در طرح واکسیناسیون باعث شد که 10 هزار شهروند این کشور جان خود را از دست بدهند و در صورتی که این اشتباهات رخ نمی داد که این ده ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۹:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
عباس نوازانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در زیمبابوه، با جاکوب فرانسیس مودندا رییس پارلمان ملی این کشور دیدار و در خصوص روابط دوجانبه و مسائل منطقه و بین المللی رایزنی کرد. ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۹:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر به نقل از المعلومه، ظافر العانی نماینده پارلمان عراق سخنانی را در خصوص مذاکرات اخیر بغداد – واشنگتن پیرامون حضور نظامی ایالات متحده آمریکا در خاک عراق مطرح کرد. ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۹:۱۴    
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر به نقل از النشره، نبیه بری رئیس پارلمان لبنان سخنانی را در خصوص متهمان پرونده انفجار مهیب بندر بیروت مطرح کرد. وی گفت: اولویت پارلمان همکاری با دستگاه قضائی در این پرونده است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۸:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
رئیس پارلمان لبنان در سخنانی گفت: ما آماده ایم تا مصونیت تمام کسانی را که متهم به دست داشتن در انفجار مهیب بندر بیروت هستند، لغو کنیم.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۷:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون امنیت ملی کشورمان با تاکید بر این که باید سطح روابط تجاری و اقتصادی ایران و سوریه به سطح روابط سیاسی برسد، گفت: در گفت و گو با همتایان خود در پارلمان سوریه مقرر شد کمیسیون های مرتبط و نیز گروه های دوستی دوجانبه این تصمیم ها و مسائل مشترک را پیگیری کنند تا مردم از منافع آن استفاده کنند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۶:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
550 هزار شهروند ایران طومار درخواست عدم تصویب آن را امضا کرده بودند (پرامضاترین کارزار آنلاین ایرانیان در سال های گذشته. این عدد بیش از رایی است که هر یک از 260 نمایندهٔ این مجلس آورده اند. در بریتانیا پارلمان موظف است موضوع طومارهای بالای 100 هزار امضا را رسما در دستور قرار دهد)
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۶:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
قانونگذاران اپوزیسیون مالزی امروز پنج شنبه نخست وزیر کشورشان را به خیانت متهم کرده و او خواستند تا کناره گیری کند. پیش از آن پادشاه مالزی در انتقادی بی سابقه، از دولت بحران زده نخست وزیر بابت گمراه ساختن پارلمان گلایه کرده بود.
الف   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۵:۳۷    
درحالی مصطفی الکاظمی توافق تغییر ماموریت نیروهای آمریکایی در خاک عراق از نظامی به مستشاری را با دولت بایدن امضا کرده که این توافق ربطی به مصوبه پارلمان عراق در اخراج نظامیان بیگانه ندارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۵:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
رئیس پارلمان لبنان در دیداری گفت، پارلمان برای روشن شدن حقیقت انفجار بندر بیروت با دستگاه قضایی کاملا همکاری دارد و آماده است مصونیت همه را لغو کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۴:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
بغداد - ایرنا - به دنبال تشدید اختلافات بین محمد الحلبوسی رییس پارلمان و رهبر ائتلاف انتخاباتی التقدم و خمیس الخنجر رهبر ائتلاف انتخاباتی العزم ، وساطت های مختلف برای آشتی بین دو رهبر برجسته سیاسی اهل سنت عراق آغاز شده است.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۳:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
فرارو- "اندیشکده بروکینگز" در گزارشی، به تحولات جاری در تونس و اقدام رئیس جمهور این کشور "قیس سعید" در برکنار کردن نخست وزیر، تعطیل کردن پارلمان این کشور، و برقراری اختیارات ویژه برای خود پرداخته و سعی کرده ابعاد مختلف آنچه بسیاری از ناظران و تحلیلگران ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۳:۱۹    
پارلمان آلمان با توجه به کاهش رغبت شهروندان آلمانی به تزریق واکسن طرح اعمال محدودیت و فشارهای اجتماعی بیشتر بر افراد واکسینه نشده را خواستار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۲:۴۵    
رئیس پارلمان تونس به پیامد های موج گسترده برکناری ها و تعطیلی پارلمان این کشور با تانک، هشدار داد.