شنبه ۰۱ مهرساعت ۰۸:۲۵Sep 2023 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بورس و اوراق بهادار»

دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
هفدهمین نشست میز صنعت سازمان بورس و اوراق بهادار با موضوع بررسی صنعت حمل ونقل، انبارداری و ارتباطات برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) ...
هفدهمین نشست میز صنعت سازمان بورس و اوراق بهادار با موضوع بررسی صنعت حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۳۲    
شاخص کل بورس و اوراق بهادار تهران یکساعت پس از آغاز معاملات امروز، با 5 هزار و 508 هزار واحد کاهش به 2 میلیون و 122 هزار و 980 هزار واحد رسید.
فکر اقتصادی   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۷:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری تضمین اصل مبلغ سرمایه خلیج فارس از تاریخ 3 مهرماه 1402 آغاز می شود. این پذیره نویسی تا تاریخ 19 مهرماه ادامه خواهد داشت. این صندوق از نوع صندوق های مختلط با ویژگی تضمین اصل مبلغ سرمایه می باشد که تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار و بر اساس مقررات
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۵:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
نقدینه- هیات مدیره شرکت بیمه پارسیان پیشنهاد خود را در زمینه افزایش سرمایه به مجمع عمومی فوق العاده ارائه کرد. به گزارش پایگاه خبری نقدینه، شرکت بیمه پارسیان که با نماد پارسیان در بازار سرمایه کشور فعال است با توجه به ماده 3 دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس و ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۴:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ؛ مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره ملی بورس و رسانه، در روز گذشته بیست و هفت شهریور یکهزار و چهارصد و دو با حضور بیش از 200 نفر از اصحاب رسانه و خبرنگار، برگزار شد. این در حالی است که بالغ بر 1100 اثر در بخش های مختلف به دبیرخانه پنجمین جشنواره ملی بورس و رسانه ارسال شده بود ...
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۲:۲۷   + ۱۴ سایت دیگر  
در مراسم اختتامیه جشنواره بورس و رسانه که در محل سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار شد، تلویزیون اینترنتی واچار در بخش مستند و گزارش به عنوان یکی از برترین شرکت کنندگان این جشنواره شناخته شد.
مرتضی چشان گفت: هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در راستای تسهیل، تسریع و کاهش هزینه های تامین مالی شرکت ها، دستورالعمل جدید انتشار اوراق با استفاده از رتبۀ اعتباری و بدون استفاده از ضامن را در تاریخ 1402/5/16 تصویب و ابلاغ کرد.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۱:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
ابراهیمی گفت: از تولید برنامه ریزی شده شش ماهه ی نخست، بیش از پانصد و چهل هزار تُن معادل یک و نیم ماه تولید از دست رفته است، یعنی عملا از شش ماهه نخست، یک و نیم ماه شرکت هیچ تولیدی نداشته است. ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۰:۱۸    
مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: صنعت فولاد در بازار سرمایه نقش اساسی دارد و یک چهارم بازار سرمایه را تشکیل می دهد؛ بیش از 30 درصد سودآوری بازار سرمایه از زنجیره فولاد است و به جهت منافع میلیون ها سهامدار، کمک به سهام عدالت و تقسیم سودهای بالا حائز اهمیت است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۰:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار و شرکت های بزرگ فولادی و معدنی کشور، اولین همایش تخصصی تاب آوری در صنعت فولاد را از دیروز دوشنبه 27 شهریور در تهران آغاز کرد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۲۱:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
اولین همایش تخصصی تاب آوری در صنعت فولاد به همت انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و با همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار و شرکت های بزرگ فولادی و معدنی کشور با حضور گسترده شرکت ها و هلدینگ های فولادی در هتل هما تهران برگزار شد.(عکاس: یوسف اکبری)
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۸:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
مجید عشقی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در همایش تاب آوری در صنعت فولاد گفت: صنعت فولاد در بازار سرمایه جایگاه ویژه ای دارد و سهمی بیش از 30 درصد از کل سودآوری در این بازار دارد.
معدن نامه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۷:۴۸    
مجید عشقی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در همایش تخصصی تاب آ وری صنعت فولاد گفت: صنعت فولاد در بازار سرمایه بالغ بر یک چهارم بازار سرمایه و بیش از 30 درصد از سودآوری این بازار را تشکیل می دهد.
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۶:۳۱   + ۱۳ سایت دیگر  
مجید عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در همایش تاب آوری در صنعت فولاد گفت: در دهه 80 بحث خصوصی سازی و ورود بخش خصوصی به صنعت فولاد و تشکیل بورس کالا و ایجاد سازوکار رقابتی برای بازار فولاد در دهه 80، توسعه این صنعت را چند برابر کرد لذا باید با گفتمان سازی این مسیر را ادامه دهیم.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۶:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در حاشیه پنل تخصصی همایش تاب آوری در صنعت فولاد گفت: در برخی از مواقع بعضی از دخالت ها در زمینه متوقف کردن قیمت ها و یا افزایش و کاهش آن منجر به ایجاد مشکلاتی شده است ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۵:۲۹   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، مجید عشقی امروز (دوشنبه) در نخستین همایش تخصصی تاب آوری در صنعت فولاد با بیان اینکه صنعت فولاد جایگاه اساسی در بازار سرمایه دارد، افزود: بالاترین تقسیم سود را در بین شرکت های فولادی داشته ایم که این بزرگترین چالش است ...
مجید عشقی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در همایش تاب آوری در صنعت فولاد گفت: صنعت فولاد در بازار سرمایه جایگاه ویژه ای دارد و سهمی بیش از 30 درصد از کل سودآوری در این بازار دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۴:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به سهم بیش از 30 درصدی سودآوری بازار سرمایه از زنجیره فولاد گفت: صنعت فولاد در بازار سرمایه از جایگاه ویژه ای برخوردار است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۰:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : رسانه ها نقش مهمی در گسترش و توسعه بازار سرمایه کشور دارند. سازمان بورس و اوراق بهادار به منظور یادآوری نقش خبرنگاران، اهالی قلم و فرآیند در اندیشه ورزی، اقدام به برگزاری پنجمین جشنواره ملی بورس و رسانه کرده است ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۶:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار و شرکت های بزرگ فولادی و معدنی کشور، اولین همایش تخصصی تاب آوری در صنعت فولاد را دوشنبه 27 شهریور در تهران برگزار می کند.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۸:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
گری گنسلر، رئیس SEC (کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده)، در شهادت اخیر خود در مجلس سنای این کشور، در مورد امور بانکی، مسکن و امور شهری مطالبی را بیان کرد که گمانه زنی هایی را در جامعه ارزهای دیجیتال برانگیخت.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۷:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: در بازار سرمایه تلاش داریم از ظرفیت ها و فرصت های موجود در شرکت های دانش بنیان استفاده کنیم و قویا اعتقاد داریم که ظرفیت شرکت های دانش بنیان می تواند نقش بی بدیلی در بازار سرمایه داشته باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۵:۴۵   + ۳۷ سایت دیگر  
مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: به منظور افزایش شفافیت در معاملات و نیز جلوگیری از بروز ابهام در تفسیر معاملات تایید نشده، 2 اقدام در دستور کار قرار دارد.
مدیر نظارت بر کارگزاران سازمان بورس و اوراق بهادار گفت:علاقه مندان می توانند کاربرگ های مربوط به صدور مجوز تأسیس و فعالیت مربوط به همه نهادهای مالی را از سازمان بورس دریافت کنند. شرایط و الزامات هر کدام از مجوزها شفاف و مشخص در این کاربرگ ها وجود دارد.
سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار در توییتی نوشت: در راستای افزایش شفافیت در بازار سرمایه، نحوه اطلاع رسانی در خصوص معاملات تایید نشده اصلاح گردیده و دلایل عدم تایید معاملات در پایان همان روز اعلام می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۳۱    
عضو هیات مدیره کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار گفت: بر اساس سیاست جدید دولت از این پس قیمت پایه مواد پتروشیمی با در نظر گرفتن نرخ حواله بازار متشکل ارزی (38 هزار و 500 تومان) تعیین می شود؛ مهمی که می تواند باعث پیش بینی پذیر شدن اقتصاد کشور و بازدهی بهتر بازار سرمایه شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۰:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار مصوبه ضوابط اختصاصی پذیرش سهام شرکت های دانش بنیان، فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال، فناور و خلاق را تصویب کرد. به این ترتیب ضوابط و شرایط اختصاصی پذیرش سهام شرکت های نوپا و فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال که پیش از این به تصویب رسیده بود، لغو شد.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: در بازار سرمایه تلاش داریم از ظرفیت ها و فرصت های موجود در شرکت های دانش بنیان استفاده کنیم و قویا اعتقاد داریم که ظرفیت شرکت های دانش بنیان می تواند نقش بی بدیلی در بازار سرمایه داشته باشد.
آی تی آنالایز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۸:۵۶    
بند 6 هشتصد و هشتاد و چهارمین صورتجلسۀ هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار مورخ 09 /05 /1402 به شرح زیر می باشد: 6- نامۀ شمارۀ 235708 /121 مورخ 03 /05 ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۷:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در همایش نظاره جهش تولید دانش بنیان گفت: اعتقاد قلبی داریم که شرکت های دانش بنیان می توانند سهم مهمی را در بازار سرمایه به خود اختصاص دهند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۷:۱۲   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در همایش نظاره جهش تولید دانش بنیان گفت:اعتقاد قلبی داریم که شرکت های دانش بنیان می توانند سهم مهمی را در بازار سرمایه به خود اختصاص دهند.
دیار جنوب   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۷:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مشاور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در امور سهام عدالت گفت: در حال حاضر، پرداخت سود سهام عدالت یا واریز اضافه سود این سهام انجام نمی شود. وی تذکر داد: فریب پیام های جعلی پرداخت سود سهام عدالت نخورید ...
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۲:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
صندوق به سقف تعداد واحد قابل معامله خود رسید و درخواست مجوز افزایش سقف از سازمان بورس و اوراق بهادار در دست اقدام است.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۲:۰۴   + ۱۰ سایت دیگر  
محمدصادق احمدیان طاهری مدیر عامل شرکت کارگزاری حافظ و عضو هیات مدیره کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار در گفت وگویی در خصوص دستورالعمل جدید رتبه بندی شرکت های کارگزاری توضیح داد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۲۳:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
مشاور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در امور سهام عدالت گفت: در حال حاضر، پرداخت سود سهام عدالت یا واریز اضافه سود این سهام انجام نمی شود. وی تذکر داد: فریب پیام های جعلی پرداخت سود سهام عدالت نخورید
اقتصاد آنلاین / خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۷:۵۴   + ۵۹ سایت دیگر  
مشاور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در امور سهام عدالت گفت: در حال حاضر، پرداخت سود سهام عدالت یا واریز اضافه سود این سهام انجام نمی شود.
شهر بورس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۹:۰۱   + ۱۶ سایت دیگر  
سازمان بورس و اوراق بهادار در سه گروه شغلی حقوق، حسابرسی و مدیریت مالی با شرایط سنی حداکثر 30 سال آزمون استخدامی برگزار می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۹:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
شاخص کل بورس و اوراق بهادار تهران در نیم ساعت ابتدایی معاملات با 6 هزار و 574 واحد کاهش به 2 میلیون و 123 هزار و 33 واحد رسید.
رادیو ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۵:۲۳    
به گزارش شبکه رادیویی ایران، مهدی حاجی وند، دستیار ویژه و مشاور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در برنامه نمودار درباره پیشنهاد اختصاص سهام دولت در شرکت های بورسی خبر داد و گفت: مصوبه این پیشنهاد روی میز هیات دولت قرار دارد و اختصاص این سهام عدالت در گرو چراغ سبز دولت است. ...
عضو هیات مدیره کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار در یادداشتی نوشت: کاهش قیمت گذاری دستوری و مداخلات در تعیین قیمت باعث افزایش اعتماد بخش خصوصی شده و نتیجه این اعتماد منجر به رشد و شکوفایی اقتصادی می شود.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۲:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار و شرکت های بزرگ فولادی و معدنی کشور، اولین همایش تخصصی تاب آوری در صنعت فولاد را برگزار می کند.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۴:۳۰   + ۳۰ سایت دیگر  
موافقت اصولی سازمان بورس و اوراق بهادار با تأسیس صندوق سرمایه گذاری بازنشستگی تکمیلی آتیه مفید از سوی وزیر امور اقتصادی و دارایی، وزیر کار و رفاه اجتماعی و همچنین رئیس سازمان بورس به سبدگردان مفید اعطا شد.
سازه نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۲:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
دکتر ناصری از صدورموافقت اصولی سازمان بورس و اوراق بهادار برای تبدیل ماهیت شرکت نیشکر به نهاد مالی هلدینگ خبر داد.
دستیار ویژه و مشاور رییس سازمان بورس در امور سهام عدالت در خصوص اختصاص سهام عدالت به جاماندگان گفت: پیشنهاد می شود سهام دولت در شرکت های بورسی به مشمولان جدید اختصاص یابد.
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۲۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
دبیر کل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار گفت: تصمیم جدید ارزی بانک مرکزی به سود تولید، بازار و اقتصاد کشور است که به رشد عرضه ها، تعادل بازار و کاهش تورم کمک می کند؛ بازنده این تصمیم واسطه هایی هستند که به ویژه خواری و دریافت رانت عادت کرده اند.
پایگاه خبری بازار سرمایه ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۹:۴۲    
امروز مجید عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار به همراه دبیرکل کانون کارگزاران و معاونان خود از سایت آزمون (تست سنتر)،کلاس های آموزشی مجازی و حضوری و امکانات کانون در واحد آموزش بازدید کردند.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در مراسم رونمایی از سالن استاد اکبر زرگانی نژاد با اشاره به اینکه تجربیات و کارهای بزرگان صنعت کارگزاری باید به نسل جوان حاضر و آیندگان منتقل شود، گفت: کمک صنعت کارگزاری به بازار سرمایه کمک بنیادی و اساسی است و بدون توسعه صنعت کارگزاری و بدون تحول در این صنعت ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۴:۴۸   + ۲۰ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست از سازمان بورس، مجید پیره در زمینه ماهیت معاملات سوآپ حامل های انرژی، اظهار داشت: قرارداد سوآپ قراردادی به منظور معاوضه دو دارایی معین است که طبق ضوابط خاصی بین طرفین منعقد می شود. ...
اقتصاد آنلاین / مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۱:۲۵   + ۷۰ سایت دیگر  
از این پس نرخ فروش مرکز مبادله ارز و طلا، مبنای نرخ ارز تسعیر خوراک و قیمت پایه بورس کالا قرار می گیرد لذا شاهد تغییر قیمت پایه محصولات پتروشیمی و پالایشی از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی خواهیم بود.