سه شنبه ۱۶ خردادساعت ۰۲:۰۰Jun 2023 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «وزارت علوم»

ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۴:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
اداره کل بورس و اعزام دانشجویان وزارت علوم اعلام کرد: پیرو مذاکرات رایزن علمی ایران در شرق آسیا با همتایان خود در دولت مالزی، این کشور در رشته های متنوع مقطع کارشناسی ارشد در 20 دانشگاه، به متقاضیان ایرانی بورس تحصیلی اعطا می کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۳:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
فرصت ثبت نام نخستین آزمون زبان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری "MSRT" در سال جاری، فردا به پایان می رسد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۱:۱۸    
قائم مقام معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اشاره به اینکه راه اندازی شبکه قرآنی دانشگاهیان اثرگذارتر از تشکیل اتحادیه کانون های قرآن و عترت دانشگاهیان است، گفت: پیگیر راه اندازی شبکه ملی دانشگاهیان قرآنی هستیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۹:۵۱    
برخی کاربران سامانه فارس من با ثبت پویشی در این سامانه تجدیدنظر وزارت علوم در تعداد نیمسال مشروطی ایام آموزش مجازی را خواستار شدند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۹:۴۷    
قائم مقام معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اشاره به اینکه راه اندازی شبکه قرآنی دانشگاهیان اثرگذارتر از تشکیل اتحادیه کانون های قرآن و عترت دانشگاهیان است، گفت: پس از برگزاری جشنواره قرآنی وزارت علوم به این نتیجه رسیدیم که موضوع تشکیل شبکه ملی دانشگاهیان قرآنی را در سطح ملی پیگیر باشیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۹:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
سرپرست معاونت فناوری وزارت علوم با اشاره به راه اندازی پردیس های علم و فناوری تخصصی در پارک های علم و فناوری، دانشگاه ها و پژوهشگاه گفت: در استان سمنان پردیس تخصصی هوش مصنوعی ایجاد می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۸:۲۳    
مدیرکل دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم با بیان اینکه بازار کار، بازار محدودی است، گفت: بسیاری از بیکاری ها ممکن است به دلیل محدودیت های اقتصادی و مشکلات کسب وکار به وجود آید و این مسائل را نباید به مسائل دانشگاه ها گره زد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۲:۲۹   + ۱۸ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از اعطای وام ودیعه مسکن متاهلی برای دانشجویان براساس ماده هشت قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۸:۰۶    
نشست هم اندیشی دبیران کانون های قرآن و عترت دانشگاه های تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛ در سالن جلسات معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۶:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
گنجی با بیان اینکه بیش از 100 خیّر در ساخت خوابگاه های دانشجویی دانشگاه های زیر نظر وزارتخانه همکاری می کنند از خیران نیک اندیش خواست در اجرای طرح 50-50 برای ساخت خوابگاه ها همکاری با وزارت علوم تحقیقات و فناوری مشارکت کنند.
در حاشیه شصت و یکمین اجلاس معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه های سراسر کشور از الگوی "شبکه نخبگانی" معاونت آموزشی وزارت علوم رونمایی شد .
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۵:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم از ضرورت همکاری دولت و مجلس شورای اسلامی جهت تقویت و حمایت از مراکز هدایت شغلی و کاریابی تخصصی دانشگاه ها خبرداد .
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۱:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
سرپرست معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم در دیدار با سفیر ایران در برزیل برهمکاری دو جانبه در حوزه فناوری و نوآوری و ایجاد منطقه فناوری مشترک با کشور برزیل تاکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۱:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با تاکید بر اینکه با عصبانیت نمی توان در کار فرهنگی موفق بود به مسئله عفاف و حجاب در دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: این مسائل و برخی رفتارها موجب نخواهد شد که فرهنگ غنی ایران دچار تحول شود.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۳۴    
معاون آموزشی وزارت علوم گفت: نظام جامع آموزش برای صنعت و جامعه در وزارت علوم جهت بازنگری رشته ها طراحی و تهیه شد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
مهلت ثبت نام وام دانشجویی وزارت علوم تا 16 خرداد ماه تمدید شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۹:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
معاون آموزشی وزارت علوم ضمن تشریح جزئیات راه اندازی دانشکده های علوم و فناوری های راهبردی آینده در 20 دانشگاه کشور از تصویب مجوز تاسیس دانشکده خانواده در سه دانشگاه تهران، الزهرا و شهید بهشتی خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۹:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
معاون آموزشی وزارت علوم گفت: برنامه ما این است که دانشجویان بتوانند در کشورهای اسلامی و کشورهایی که با آنها رابطه خوبی داریم، یک ترم را تحت عنوان فرصت مطالعاتی آموزشی بگذرانند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۲:۱۲    
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه گنجاندن زمینه های مرتبط با صنایع دستی در قالب رشته های تحصیلی و برگزاری تورهای دانشجویی نیازمند هماهنگی ها و اعتبارات ویژه است، گفت: وزارت علوم در نظر دارد تا در قالب مهارت محور کردن رشته های دانشگاهی به صنایع دستی و امور گردشگری نیز بپردازد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۰۹:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با بررسی عملکرد 3 دستگاه آموزش عالی در اجرای قانون مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی، وزارت علوم را موفق ترین دستگاه در اجرای این قانون برشمرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۰۸:۰۹    
معاون آموزشی دانشگاه تهران درباره اجرای آزمون بسندگی زبان دانشجویان دکتری، گفت: اجرای مستقیم این آئین نامه مشکلاتی داشت و با مذاکراتی که با وزارت علوم داشتیم و پیش بینی هایی که صورت گرفته امیدواریم تا پایان نیم سال دوم 1402-1401 این دستورالعمل نهایی و اجرایی شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۰:۴۲    
سخنگوی وزارت علوم پروسه پیشگیری از تقلب های علمی را تشریح کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۹:۵۳    
مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم از تشکیل کاروگرو ه های استانی برای بازتوزیع و سازماندهی رشته های تحصیلی خبر داد.
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۸:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایران پرس: مراسم انعقاد تفاهم نامه چهارجانبه تاسیس ناحیه نوآوری تهران با شعار زندگی پایدار، هوشمند و سبز بین وزارت علوم تحقیقات و فناوری، معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، شهرداری تهران و دانشگاه تهران برگزار شد.
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۷:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
وزارت علوم به شکل جدی پیگیر ارائه اینترنت بدون فیلتر به اساتید دانشگاه است. پروژه ای که وزیر علوم نام آن را اینترنت باز گذاشته است. به گزارش روند بازار به نقل از پیوست ، اینترنت طبقاتی در طول 9 ماه اخیر جامه های متفاوتی به تن کرده است ...
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۶:۱۳   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس به نقل از اینترستینگ انجینرینگ، طبق گزارش موسسات تحقیقاتی تحت نظارت وزارت علوم و فناوری چین، توسعه LLMهایی که با کمک حجم وسیعی از داده های متنی و تکنیک های یادگیری عمیق آموزش دیده اند در سال 2020 میلادی وارد فاز بالاتری شد. ...
شرکت ارتباطات زیرساخت   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۶:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه قطعی اینترنت در زمان برگزاری کنکور، راه حل نیست، از وزارت علوم و سازمان سنجش خواست که به جای اصرار بر قطع اینترنت، از روش ها و فناوری های مربوط به آشکارساز ارتباطات در حوزه های برگزاری آزمون استفاده کنند. ...
جمعی از مسئولین وزارت علوم از جمله معاون اداری مالی و مدیریت منابع و مشاور وزیر علوم در امور ایثارگران با خانواده شهید صدقی دیدار کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۱:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از پروژه های نیمه ساخت سالن چند منظوره (سوله ورزشی) و خوابگاه دانشجویان دانشگاه علم و فناوری مازندران بازدید کرد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۱:۱۲    
سرپرست معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم گفت: قرار است در آینده به 300 هزار شرکت دانش بنیان در کشور برسیم و برای دستیابی به این هدف، شرکت های دانش بنیان و فناور ما باید به چهار برابر میزان فعلی که در حال حاضر 12 هزار شرکت است، برسند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۹:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
همایش ملی مهارت افزایی، هدایت شغلی و صلاحیت حرفه ای در آموزش عالی، 8 خردادماه در دانشگاه شهید بهشتی با حضور وزیر و معاونان وزارت علوم تحقیقات و فناوری، رؤسای دانشگاه ها و سازمان های تابعه برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۹:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان قائم مقام معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: 5 درصد بودجه فرهنگی دانشگاه ها در برنامه هفتم توسعه مطرح و در دولت به تصویب رسید.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۶:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
سرلشکر صفوی گفت: فلسفه حضور من در این برنامه گزارشی پیرامون دو واحد درس عمومی اختیاری "مکتب شهید سلیمانی" است که در شورای عالی برنامه ریزی وزارت علوم در تاریخ 30بهمن 1401 به شماره 355110 ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۶:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
معاون آموزشی وزارت علوم با اعلام اینکه طرح تحول در آموزش عالی یک ضرورت و در ذیل طرح تحول دولت است گفت: ده اقدام طرح تحول به دانشگاه ها ابلاغ شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
فراخوان دوم طرح دستیار فناوری از سوی وزارت علوم جهت اجرا در پارک های علم و فناوری اعلام شد و متقاضیان تا 26 خرداد برای ثبت نام فرصت دارند.
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۱۰    
نصر: محمد حسین فرهنگی؛ نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی از برخی رویه های ناصواب در وزارت علوم انتقاد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
معاون آموزشی وزارت علوم از ایجاد دانشکده علوم و فناوری راهبردی بین رشته ای در 20 دانشگاه کشور خبر داد و گفت: دانشگاه های دیگر هم باید بر اساس طرح تحول، دانشکده های نیازمحور را بر اساس نیاز صنعت ایجاد کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
معاون آموزشی وزارت علوم گفت: ایجاد دانشکده علوم و فناوری راهبردی بین رشته ای در 20 دانشگاه ایجاد می شود
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۳۱    
حوزه/ حدود 90 نفر از کارکنان زن وزارت علوم به مناسبت دهه کرامت ضمن زیارت حرم مطهر کریمه اهل بیت(ع) و مسجد مقدس جمکران، بازدیدی از دانشگاه حضرت معصومه (س) نیز داشتند.
سینا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۹:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
فراخوان دوم طرح دستیار فناوری از سوی وزارت علوم جهت اجرا در پارک های علم و فناوری اعلام شد و متقاضیان تا 26 خرداد برای ثبت نام فرصت دارند. طرح حاضر تحت عنوان طرح دستیار فناوری با راهبری و هدایت دو نهاد دانشگاه و پارک های علم و فناوری در هر استان برنامه ریزی شده است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۹:۴۷   + ۱۸ سایت دیگر  
فراخوان دوم طرح دستیار فناوری از سوی وزارت علوم جهت اجرا در پارک های علم و فناوری اعلام شد و متقاضیان تا 26 خرداد برای ثبت نام فرصت دارند.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۳:۱۱   + ۱۴ سایت دیگر  
سردار صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: ما تلاش کردیم که دفاع مقدس را در 2 واحد درسی در نظر بگیریم که برای تمام دانشگاه ها تصویب شده است ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۱:۱۱    
مدیرکل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در نشست هم اندیشی دبیران کانون های قرآن و عترت دانشگاه ها با اشاره به اینکه حدود 250 کانون قرآن و عترت در دانشگاه های وزارت علوم فعال است ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۶:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در لایحه برنامه هفتم توسعه که امروز در دولت نهایی شد؛ ماده مربوط به توسعه آموزش عالی مهارت محور تصویب شد و پس از تصویب مجلس شورای اسلامی و قانونی شدن این لایحه، وزارت علوم و وزارت بهداشت آیین نامه مربوطه را تدوین خواهند کرد.
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۱:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
زهرا رمضانی، خبرنگار: *تداوم نرخ بالای بیکاری در میان فارغ التحصیلان دانشگاهی فارغ از رشته و مقطع تحصیلی شان که البته عمده آنها مربوط به مقطع کارشناسی می شوند، باعث شده تا راه اندازی مراکز هدایت شغلی و کاریابی تخصصی در دانشگاه ها یکی از کارویژه های وزارت علوم طی سال های اخیر تلقی شود. ...
بازار کار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم، بی مهارتی دانشجویان را نقص سیستم آموزش عالی کشور دانست و گفت: وزارت علوم بر اساس سند آمایش آموزش عالی مکلف است توجه ویژه ای به مهارت آموزی داشته باشد.
کارآفرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۹:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
بنا بر اعلام پارک علم و فناوری دانشگاه کاشان، آیین نامه واگذاری زمین به شرکت های دانش بنیان کاشان از سوی وزارت علوم تحقیقات و فناوری ابلاغ شده و طبق آن در چند ماه آتی به شرکت های دانش بنیان زمین واگذار می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان قائم مقام معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: شناسایی ظرفیت های فرهنگی دانشگاه ها ضروری است.
وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۸:۱۴    
جشن بزرگ گرامیداشت دهه کرامت و سالروز فتح تاریخی خرمشهر با حضور خادمین حرم مطهر رضوی و پرچم متبرک آقا علی ابن موسی الرضا (ع) در جمع پرشور کارکنان و مدیران ستاد وزارت علوم برگزار شد.
پانا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۶:۴۱   + ۲۰ سایت دیگر  
تهران (پانا) - با پیگیری های معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و موافقت کارگروه ارزیابی رویدادهای نخبگانی بنیاد ملی نخبگان، از این پس جشنواره بین المللی حرکت به عنوان رویداد نخبگانی شناخته شد. ...