پنجشنبه ۲۷ خردادساعت ۰۱:۱۹Jun 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کشت برنج»

خبرگزاری مهر   ۷ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
جویبار- رئیس جهاد کشاورزی جویبار از ممنوعیت کشت مجدد برنج در این شهرستان خبر داد و گفت: کشت برنج در سطح 10 هزار هکتار از شالیزارها انجام شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۰:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
با توجه به لزوم اصلاح الگوی کشت در فصل کاهش بارندگی ها، کشت برنج در استان خوزستان ممنوع اعلام شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۵:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه خشکسالی به تولید گندم و کلزای خوزستان آسیب وارد کرد و باعث کاهش تولید این محصولات شد، گفت: امسال امکان کشت برنج در خوزستان وجود ندارد و برای دیگر کشت ها نیز محدودیت هایی در نظر گرفته شده است ...
ایانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۳:۵۵    
سرپرست مرکز خدمات جهاد کشاورزی حومه فیروزآباد گفت: کشت برنج به روش خشکه کاری در سطح دو هکتار از اراضی بخش مرکزی این شهرستان اجرا شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۰۹:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مسئول واحد تغذیه مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: خشکسالی های اخیر و کاهش آب های سطحی، ضرورت کشت برنج با آب های زیرزمینی که منبع بالقوه آرسنیک هستند را افزایش داده است این در حالی است که عناصر آلوده کننده برنج در طولانی مدت سبب اختلال در عملکرد برخی ارگان ها ...
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مازندران سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران از تامین و توزیع کودهای کشاورزی پرمصرف مورد نیاز برای نشاء برنج در 8920 هکتاراراضی شالیزاری در شهرستان بهشهر استان مازندران خبر داد. رضا افراسیابی با اعلام این مطلب افزود: ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۴:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
منطقه الموت غربی و شرقی در استان قزوین دارای 3600 هکتار شالیزار که متوسط عملکرد هر هکتار از این شالیزارها 3900 کیلوگرم شلتوک است. از ارقام مورد کشت برنج در الموت می توان به هاشمی ، علی کاظمی ، حسن سرا ، طارم ، خنجری و موسی طارم اشاره کرد ...
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۱:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، دکتر مریم حسینی رئیس موسسه تحقیقات برنج کشور با برنامه گفتگوی علمی درمورد کشاورزی در شرایط خشکسالی گفتگوی تلفنی کرد. حسینی گفت: ما از 12 سال قبل تلاش می کردیم نوعی از کشت را معرفی کنیم که مکمل خشکی سطح آب حتی برای استان گیلان و مازندران باشد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۰:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
سانجا ماتسوری یکی از آیین ها و جشنواره های کهن ژاپن است که با کجاوه گردانی شناخته می شود و موجب برکت یافتن کشت برنج است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۴:۰۵    
عملیات کشت برنج چمپا در دشت سوسن شهرستان ایذه درحال انجام است .
مرصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۲۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: استان کرمانشاه هر چند کوهستانی است و منابع آبی دارد اما این منابع آنچنان نیست که برای کشت برنج کافی باشد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۲:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
اهواز-ایرنا- فرماندار دشت آزادگان با اشاره به ممنوعیت کشت برنج به دلیل تنش آبی گفت: پنج محصول جایگزین شلتوک شامل کنجد، ذرت، ماش، لوبیا و سورگم به کشاورزان دشت آزادگان معرفی و ابلاغ شده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۰:۳۱    
زنجان- تاراسی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی زنجان با بیان اینکه امسال با خشکسالی روبه رو هستیم، گفت: در استان کشت برنج ممنوع بوده و کشاورزان حق ندارند برنج کشت کنند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۰۶:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
عیسی کلانتری نسبت به آزادسازی کشت برنج دریکی از خشک ترین سال های آبی واکنش نشان داد.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۱:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
فرارو- محمد درویش عضو هیات علمی موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور با انتشار تصاویری در توییتر نوشت: در یکی از خشک ترین سال های ایران در طول 52 سال اخیر، نمایندگان مجلس با خوشحالی از آزادسازی کشت برنج در حوزه انتخابیه خود به عنوان خبر خوش سخن می گویند و در هشتبندی میناب ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۰۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: در کشت برنج به کشاورزان لرستانی فشاری وارد نشود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۱۲:۴۹    
زنجان- کاهش بارندگی در سال زراعی جاری زنگ خطر کم آبی را به عنوان تهدید جدی کشت برنج در طارم به صدا درآورده است به طوری که کشاورزان برای تولید محصول برنج دچار تردید شدند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۱۸:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کلات از کاهش 40 درصدی کشت برنج نسبت به سال قبل خبر داد و گفت: سال جاری به دلیل خشکسالی شدید، سطح زیر کشت برنج در شهرستان کلات از 1400 هکتار به 800 هکتار کاهش یافته است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۱۳:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
خوزستان به عنوان یکی از استان های استراتژیک کشور، همواره نقش اساسی در بخش های مختلف صنعتی، اقتصادی و کشاورزی داشته اما امروز بخش کشاورزی با بی تدبیری مسئولان به حاشیه رانده شده است تا این استان به برکت تصمیم برخی از دولتمردان در رنج باشد.
بازتاب   ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ - ۱۷:۳۹    
سال های سال است که در حوضه آبریز زاینده رود شاهد بحران آب وحشتناکی هستیم؛ بحرانی که امان کشاورزان و صنعتگران و دیگر اقشار منطقه را بریده و آنها را با هزاران مشکل ریز و درشت رو به رو کرده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۱۴:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
هم زمان با گرم شدن هوا، کشت نشاء برنج در کلات به عنوان بزرگ ترین قطب تولید برنج در خراسان رضوی آغاز شد. نشاء کاری یکی از مراحل کشت برنج است که در آن جوانه های برنج که پیش ازاین در خزانه آماده شده است پس از انتقال به زمین اصلی، توسط زنان و مردان کشاورز در شالیزارها کشت می شود ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۱۲:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
احد آزادی خواه با اشاره به خسارت 40هزار میلیارد تومانی کشاورزان به دلیل خشکسالی گفت: علی رغم اینکه کارشناسان همواره از ضرورت اصلاح الگوی کشت و تهیه آمایش سرزمینی در بخش کشاورزی صحبت می کنند، اما طی دهه های اخیر دولت های مختلف به ضرورت این امر توجهی نداشته اند.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۰۲:۲۰    
حوزه/ در روستای زری گل و چندین روستای اطراف آن به دلیل خشکسالی دیگر امکان کشت برنج وجود نداشت و کم کم داشت کشاورزی در این منطقه از رونق می افتاد، تا اینکه امام روستا ایده ای به ذهنش رسید و با اجرایی کردن آن، روح تازه ای به صنعت کشاورزی این چند روستا دمید.
موج رسا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۱۵:۵۲    
مدیر عامل آب منطقه ای زنجان از کاهش 68 درصدی میزان آب ورودی به پشت سدهای استان زنجان خبرداد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۱۰:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مدیر جهادکشاورزی کازرون گفت: برای اولین بار به صورت آزمایشی نیم هکتار از اراضی این شهرستان به کشت برنج هسته ای به روش خشکه کاری اختصاص یافته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۰۷:۴۹   + ۱۲ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی از کاهش 6 تا 10 درجه ای دما طی امروز و فردا در 5 استان خبر داد و به کشاورزان 3 استان جنوبی کشور توصیه کرد نسبت به کشت برنج اقدام کنند.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۹:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان ضمن اشاره به کسب جایگاه نخست استان در تولید گندم، کلزا و چغندر قند در کشور، از ممنوعیت کشت برنج در سال زراعی جاری به دلیل کمبود آب و خشکسالی در استان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۸:۲۰   + ۲۳ سایت دیگر  
کریمی گفت: تاکنون عملیات نشاکاری در 350 هزار هکتار معادل 80 درصد از شالیزارهای استان های شمالی صورت گرفته است.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۵:۰۴    
کاهش بارش ها و سطح آب های زیرزمینی در فارس نگران کننده است اما همچنان کشاورزان استان به کشت جایگزین برنج رضایت نمی دهند
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۱:۲۱    
ایلام- پوراحمد، مدیرعامل آب منطقه ای ایلام از ممنوعیت کشت برنج در استان به دلیل کاهش منابع آبی خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۰۶ - ۱۱:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
ایلام - مدیرعامل آب منطقه ای استان ایلام با اشاره به کاهش 40 درصدی بارش در ایلام، گفت: امسال کشت برنج در استان ممنوع است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۶ - ۰۱:۱۲   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس انجمن برنج کاران خوزستان با اشاره به تصمیم گیری برای ممنوعیت کشت برنج در خوزستان به دلیل تنش آبی امسال گفت: به جای اعمال ممنوعیت که پر هزینه است می توان محدودیت کشت برنج را به کار گرفت که از این طریق هم کشاورزان راضی خواهند ماند و هم مصرف آب کاهش می یابد.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۱۰:۴۸    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سیستان و بلوچستان حضوردکتر میری رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی بلوچستان در شهرستان سرباز ✅ به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سرباز امروز دوشنبه مورخ 1400/03 ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۱۱:۵۶    
کاشت برنج در شهرستان خانمیرزا ممنوع شد.
سفیر افلاک   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۱۰:۴۷    
دریکوند گفت: 57 پروژه نیمه کاره در دورود وجود دارد که 12 پروژه بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که نیازمند تامین اعتبار است.
زرک   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۱۹:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان تاکید کرد: کشت محصولات برنج و هندوانه در لرستان ممنوع است. به گزارش پایگاه خبری زرک ؛ داریوش حسن نژاد امروز دوشنبه در گفت و گو با رسانه ها اظهار داشت: بر اساس اصل 45 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ماده یک قانون توزیع عادلانه آب ...
گلستان ما   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۰۸:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
زمانی با اشاره به هزینه های بالای دستمزد و آب بها در کاشت شالی کاری گفت: کشت س برنج با این همه هزینه مقرون به صرفه نیست اما بیشتر تلاش خانواده های کشاورزی در حد تامین برنج سال خانواده هاست.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ - ۱۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
کشاورزان میاندورودی با آغاز فصل بهار خود را آماده کشت برنج می کنند، که برای این کار مراحل مختلف شخم و شیار، خزانه و نشاء را در این فصل انجام می دهند.
گلستان ما   ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ - ۰۶:۴۱    
از ممنوعیت کشت برنج ومحصولات پرآب طلب به صورت غرقابی تا ادامه روند نزولی شیوع کرونا از جمله اخبار مهم شنبه یکم خرداد ماه در گلستان بود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۳۱ - ۰۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان یک عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی لرستان گفت: با توجه به خشکسالی های اخیر کشت برنج در مناطق استان به روش مرسوم از مصرف بسیار بالای آب برخوردار است که در حال انجام تحقیقات در رابطه با روش خُشکه کاری برنج هستیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ - ۱۵:۰۲    
ایرنا - چابهار - شالی زارها و کشت برنج در لابه لای نخلستان های قصرقند جنوب سیستان و بلوچستان سرسبزی و زیبایی خاصی به طبیعت این منطقه گرمسیری کشور بخشیده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ - ۱۲:۱۴   + ۱۹ سایت دیگر  
گرگان- مدیر عامل آب منطقه ای گلستان گفت: در سال آبی جاری با معضل خشکسالی رو به رو هستیم و کشت شالی و سایر محصولات پر آب طلب به شکل غرقابی در گلستان ممنوع است.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ - ۱۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از ممنوعیت کشت برنج در استان برای مقابله با خشکسالی خبر داد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ - ۰۸:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی خاش با بیان اینکه بالغ بر 250 هکتار از اراضی بخش ایرندگان و دهستان کاروندر به کشت برنج اختصاص دارد، گفت: شالیکاران خاشی عملیات انتقال نشا را آغاز کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۰:۰۶    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل: بیش از 44 هزار و 830 هکتار شالیزار های این شهرستان زی کشت برنج رفت.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۸ - ۱۵:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
سرپرست مدیریت امور زراعت جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: به دلیل کاهش 54 درصدی بارندگی در سال زراعی جاری و نفوذ خشکسالی، اراضی زیر کشت برنج در استان به یک سوم سنوات گذشته کاهش یافت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۸ - ۱۴:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین گفت: کشت برنج در سطح بیش از سه هزار و 600 هکتار از شالیزارهای مناطق شمالی این شهرستان آغاز شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۱۷:۱۵    
شالیکاران مازندرانی برای دومین سال متوالی به دلیل شیوع ویروس کرونا از کشت مکانیزه نشاء استقبال کردند.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۱۴:۴۲   + ۲۰ سایت دیگر  
شهرام کرمی گفت: سازمان جهاد کشاورزی و امور آب استان مکلفند از کشت برنج در استان جلوگیری کنند.