پنجشنبه ۰۶ مهرساعت ۱۷:۲۴Sep 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حوزه سلامت»

مدیر بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مازندران، گفت: با ارائه خدمات تخصصی و تعرفه رقابتی بدنبال جذب گردشگران خارجی در حوزه سلامت هستیم.
ایسنا   ۲ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت محققان را از جانبداری و سیاست زدگی بر حذر داشت و تصریح کرد: انتظار می رود در مسأله علمی جانبداری ها کنار گذاشته شود.
جام جم   ۳ ساعت پیش    
به گزارش خبرنگار جام جم/رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر در نشست با اصحاب رسانه مطرح کرد؛ در حوزه سلامت یک هدف کلی را دنبال می کنیم و آن ارتقاء کمی و کیفی خدمات سلامت به مردم شریف استان است،برای رسیدن به این اهداف نیازمند نیروی انسانی متبهر،متخصص و کارآمد و نیز زیرساخت های بهداشتی،درمانی ...
به گزارش گروه اجتماعی عصر قانون بهرام عین اللهی، در نشست هم اندیشی رؤسای هیأت های اندیشه ورز و مسئولان بسیج جامعه پزشکی کشور با مسئولان نظام سلامت، با اشاره به ضرورت تقویت بسیج علمی و اساتید ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۱:۳۰    
بوشهر - معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بر لزوم مشارکت صنعت نفت در حوزه سلامت استان تاکید کرد.
اتحاد خبر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۲۲:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
اتحاد خبر -سعیده دشتی: رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت :در دور دوم سفر ریاست جمهوری به این استان، یک هزار و 300 میلیارد تومان در حوزه درمان تصویب شد که این میزان اعتبارکم سابقه بوده است ...
وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۶:۳۵    
در همایش تخصصی جایگاه علم و فناوری حوزه سلامت در دفاع مقدس 5 مهر 1402 در کنار رونمایی از بسته پشتیبان درسنامه آشنایی با فرهنگ و معارف دفاع مقدس از خانواده شهدای دفاع مقدس و خدمت، جانبازان و فرهیختگان تجلیل به عمل آمد. ...
به گفته معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بخش عظیمی از پیشرفت های حاصل شده در حوزه سلامت و علوم پزشکی برگرفته از تجربیات و آموزه های دفاع مقدس است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۴:۴۴    
در اولین همایش تخصصی جایگاه علم و فناوری حوزه سلامت در دفاع مقدس تجارب مختلف بهداشتی و درمانی در طول جنگ تحمیلی بررسی و تهدیدات آینده در حوزه پزشکی در بحران ها مورد تحلیل قرار گرفت.
سینا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۴:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
رییس پژوهشگاه فناوری های تجهیزات پیشرفته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به 7 مزیت رقابتی ربات سینا نسبت به ربات داوینچی آمریکایی، گفت: تا 6 ماه دیگر مجوز جراحی ربات سینا بر روی انسان را کسب خواهیم کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۴:۳۶    
آیین رونمایی از بسته پشتیبان درسنامه آشنایی با فرهنگ و معارف دفاع مقدس ویژه دانشجویان علوم پزشکی در اولین همایش جایگاه علم و فناوری حوزه سلامت در دفاع مقدس برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۱:۳۵    
اولین همایش تخصصی جایگاه علم و فناوری حوزه سلامت در دفاع مقدس به مناسبت هفته دفاع مقدس به منظور بررسی نقش نظام سلامت در دوران جنگ تحمیلی در عرصه های خدمات درمان، برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از تخصیص یک هزار و 300 میلیارد تومان مصوبات سفر رئیس جمهور به استان در حوزه سلامت خبر داد و گفت: با افزوده شدن 610 تخت در دست ساخت سرانه استان بوشهر تا دو سال آینده افزایش می یابد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۱:۰۶    
مدیر سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان گفت: برپایی ایستگاه سلامت، ویزیت رایگان، خدمات رایگان پرستاری و اهدای خون، اهدا ماسک، مشاوره تغذیه و غیره از برنامه های انجام شده توسط جامعه پزشکی استان در هفته دفاع مقدس بود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۹:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت با اشاره به پیشرفت حوزه سلامت بعد از انقلاب، گفت: تغییراتی که در حوزه سلامت قبل و بعد انقلاب داشتیم، افتخار بزرگی است که درصد بزرگی از آن برگرفته از تجربیات 8 سال دفاع مقدس است.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۸:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، این نمایشگاه که دومین روز خود را سپری می کند، فعالان حوزه سلامت کشورهای منطقه را به خود جذب کرده است و حضور پر رنگ ایران در بین کشورهای حاضر نشان از اهمیت این بازار برای شرکت های ایرانی دارد. ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۲۱:۳۳    
با توجه به نزدیک شدن هفته ملی کودک(15 لغایت 21 مهرماه)، جلسه مشترک با دفاتر تخصصی حوزه معاونت سلامت اجتماعی با حضور معاون امور اجتماعی استان برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۷:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - دستیار ویژه وزیر و مدیرکل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ایران به دنبال تشکیل گروه های همکاری حوزه سلامت با تعدادی از کشورهای آمریکای لاتین و کشورهای آفریقایی است.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۶:۲۴    
کارگاه آموزشی مجازی حمایت طلبی در برنامه های حوزه سلامت به همت پژوهشکده علوم بهداشتی جهاددانشگاهی و با حضور جمعی از پژوهشگران و دانشجویان حوزه سلامت برگزار شد.
عصر خبر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۵:۴۵    
. یک برخورد دوگانه دیگر بین حوزه تأمین اجتماعی با نظام بانکی و پیمانکاران دیده می شود و آن اینکه بدهی دولت به بانک ها و پیمانکاران می تواند از طریق اوراق بهادار تسویه شود اما چنین امکانی برای بدهی تسویه بدهی دولت به صندوق های بازنشستگی دیده نشد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۵:۳۶    
اولین همایش تخصصی جایگاه علم و فناوری حوزه سلامت در دفاع مقدس چهارشنبه 5 مهرماه در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۴:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
بخش های جدید ICU و CCU بیمارستان امام صادق(ع) دلیجان با مشارکت اخوان محمدی خیر حوزه سلامت افتتاح شد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۳:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
هدف: اداره کل دامپزشکی مازندران با همکاری شورای نظام دامپزشکی مازندران بمنظور اطلاع رسانی در حوزه سلامت و تامین امنیت غذایی با تاسی از شعار" ایمنی غذا از مزرعه تا سفره " با مصرف فرآورده های خام دامی سالم و بهداشتی بعنوان ماده اولیه غذا ...
برترین ها / آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۸:۴۳   + ۲۸ سایت دیگر  
بعد از هشدار های پی درپی درباره مهاجرت پرستاران، ماماها، داروسازان و پزشکان متخصص، حالا بررسی های هم میهن نشان می دهد که موج جدید و البته رو به افزایش مهاجرت، به اساتید دانشگاهی و مدیران این حوزه در سطوح مختلف رسیده است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۲:۲۴   + ۴۲ سایت دیگر  
بنیاد 15 خرداد با رویکرد هم افزایی خدمات در دو حوزه سلامت و جمعیت، در مجموع 10 هزار زوج نابارور را برای دریافت تسهیلات درمان به بانک های عامل معرفی کرده است.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۷:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
پیش از این پوشش بیمه ای رایگان برای 5دهک درآمدی جامعه با جمعیتی حدود 12میلیون نفر برقرار شده بود و حالا با رایزنی های انجام شده قرار است 2 دهک (6و 7) دیگر در مناطق کم برخوردار از طریق مشارکت های مردمی و کمک خیرین حوزه سلامت به این فهرست اضافه شوند.
رئیس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی از بررسی و نهایی شدن سند جامع مدیریت خطر حوادث و سوانح در نظام سلامت، سند مداخلات ویژه سلامت و ایمنی ترافیک و همچنین سند تغییر اقلیم و اثرات آن بر سلامت خبر داد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۱:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
پیش از این پوشش بیمه ای رایگان برای 5دهک درآمدی جامعه با جمعیتی حدود 12میلیون نفر برقرار شده بود و حالا با رایزنی های انجام شده قرار است 2 دهک (6و 7) دیگر در مناطق کم برخوردار از طریق مشارکت های مردمی و کمک خیرین حوزه سلامت به این فهرست اضافه شوند.
عطنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۸:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
عطنا - هوش مصنوعی تغییرات زیادی در زندگی انسان ها ایجاد کرده است، همچنین از این علم میتوان در کسب و کارهای انسان استفاده کرد و در هر کسب و کاری منفعت های بسیاری را به همراه خواهد داشت. در ادامه به چند نمونه از این کاربرد ها در هر حوزه میپردازیم: 1- هوش مصنوعی در حوزه سلامت : ...
صبای سلامت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۶:۰۶   + ۱۲ سایت دیگر  
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی ، در نشست دانشجویی بررسی برنامه هفتم توسعه در حوزه سلامت گفت : مقررات ما در پذیرش دستیاری بسیار دست و پا گیر است. چگونه انتظار داریم این پزشک نمونه در کشور بماند و تشکیل خانواده بدهد اما حقوقش را کامل پرداخت نکنیم و اجازه ندهیم آزمون دستیاری بدهد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۵:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
بوشهر- نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: پیگیری مشکلات بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در دیدار با وزیر بهداشت و معاونان وی انجام شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۰:۴۹   + ۳۶ سایت دیگر  
وزیر بهداشت، با اشاره به کارآمدی حوزه سلامت کشورمان گفت: جمهوری اسلامی ایران دارای قوی ترین و موفق ترین نظام سلامت در منطقه است.
مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش وپرورش: با توجه به تفاهم نامه ای که با وزارت بهداشت منعقد شده دانش آموزان ابتدایی در مناطق روستایی، عشایری و شهری با جمعیت زیر 20 هزار نفر خدمات دندانپزشکی را با استفاده از بسته وزارت بهداشت به صورت رایگان دریافت خواهند کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۰:۵۴   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، نسبت به تبعات هجمه علیه جامعه پزشکی هشدار داد و گفت: اگر چالش های عمیق حوزه سلامت به درستی درک نشود، آینده پزشکی و سلامت مردم دچار مخاطرات جدی خواهد شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۹:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: رئیس مرکز تعاملات بین الملل معاونت علمی از تدوین سند همکاری ایران و کوبا در 3 حوزه امنیت غذایی، سلامت و انرژی خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۶:۰۴   + ۱۵ سایت دیگر  
معاون علمی رئیس جمهور گفت: توانمندهای فناورانه جمهوری اسلامی ایران به ویژه در حوزه سلامت و ظرفیت های صنعتی موجود در اندونزی، زمینه ساز شکل گیری خط جدیدی در روابط دو کشور شده است.
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۵:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
دستگاه اکسیژن ساز خانگی پرانا با قابلیت هایی جدید نسبت به نسل قبلی خود، توسط شرکت دانش بنیان نفس یار طب رونمایی و به بازار عرضه شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
تیم ارزیابان پدافند غیر عامل استان خراسان رضوی با حضور در بیمارستان های امام رضا (ع) و قائم (عج) از زیر ساخت های حوزه سلامت بیمارستان امام رضا (ع) و قائم (عج) بازدید کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۰:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
حوزه سلامت در هفته رو به پایان، در جهان، شاهد اخبار و رویدادهای متعدد و مختلفی بود که به مرور گزیده ای از مهم ترین آنها می پردازیم.
آنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۶:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دیدار سفیر ایران در قطر توجه به ظرفیت توسعه همکاری ها با قطر در حوزه سلامت را مورد تاکید قرار داد و از آمادگی کشورمان برای ایجاد نهادی مشابه گروه پنج در حوزه خلیج فارس برای تقویت همکاری های منطقه ای خبر داد.
دیجیاتو   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۴:۳۳    
سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد. با گسترش اینترنت و فضای وب در بین اقشار جامعه، آگاهی مردم از جراحی های زیبایی و خدمات درمانی نیز افزایش پیدا کرده است ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۱:۰۲   + ۱۵ سایت دیگر  
رییس سازمان انرژی اتمی ایران، در سفری یک روزه به استان البرز از مرکز تحقیقات کشاورزی و پزشکی هسته ای و بخش های مختلف آزمایشگاهی و تحقیقاتی پژوهشکده کشاورزی هسته ای بازدید کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۰:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس با تاکید بر اینکه جمعیت هلال احمر نهادی بین المللی و مورد اعتماد مردم است و نباید با اعتبارات اندک وجهه آن را مخدوش کرد، گفت ...
شمال نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۰:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
شمال نیوز : دکتر فرهاد غلامی در آیین تجلیل از کارکنان نمونه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران گفت : تلاش ما احداث و اتمام بیمارستان 1100 تختخوابی است که قطعا ثمرات بسیاری در حوزه سلامت استان مازندران دارد و حتی ارائه خدمات بین المللی را در پی خواهد داشت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار با اشاره به کمبود تخت های بیمارستانی و کم بودن شاخص های سلامت، گفت: بزودی بیمارستان تامین اجتماعی چابهار کلنگ زنی می شود تا شاهد کمتر شدن مشکلات حوزه سلامت بندرچابهار باشیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۲۳:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
پارس آباد- مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان پارس آباد گفت: شهرستان پارس آباد در حوزه سلامت و تأمین نیازهای بهداشتی و درمانی پیشرفت های چشمگیری داشته است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۹:۰۸    
یک روانشناس حوزه سلامت گفت: هر فرد از آغاز تولد، تحت تأثیر 13 موتور محرک به زندگی خود ادامه می دهد که برای سنجش هر کدام از آنها، مدل ها و شاخص هایی در علم روانشناسی تعریف شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۷:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
وزیر بهداشت در دیدار سفیر ایران در قطر توجه به ظرفیت توسعه همکاری ها با قطر در حوزه سلامت را مورد تاکید قرار داد و از آمادگی کشورمان برای ایجاد نهادی مشابه گروه پنج در حوزه خلیج فارس برای تقویت همکاری های منطقه ای خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۷:۲۱   + ۱۵ سایت دیگر  
در دیدار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان با سفیر امارات متحده عربی در ایران بر ارتقای همکاری های دو کشور در حوزه سلامت تاکید شد.