جمعه ۱۹ خردادساعت ۰۱:۲۷Jun 2023 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مصرف آب»

استاندار خوزستان در نشست شورای اداری شهرستان باوی گفت: امروزه به کمک علم میتوان از یک سطح زیر کشت با مصرف آب کمتر حجم بیشتری محصول تولید کنیم و همچنین بهره وری در کشت های گلخانه ای را افزایش دهیم و دانشگاه کشاورزی رامین میتواند در این زمینه پیشرو باشد.
اعضای شورای اداری استان سمنان در جلسه خود وضعیت تامین ، توزیع و مصرف آب و برق در تابستان پیش رو را بررسی کردند.
دیار آفتاب   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۱:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به هدر رفت آب در بخش کشاورزی گفت: در مصرف آب کشاورزی باید نهایت دقت صورت گیرد. جهاد کشاورزی باید با کمک کشاورزان از روش های نوین جهت آبیاری استفاده کنند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۱:۰۱    
در شرایطی که پیش بینی میشود تا سال 2050 بیش از 80درصد زمینهای زراعی جهان با کمبود آب کشاورزی مواجه شوند، کارشناسان معتقدند سیستم آبیاری خُرد از مهمترین روشهایی است که کشاورزی به سمت آن هدایت میشود.
سبلان ما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۰۸:۰۰    
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر اردبیل گفت: شورای شهر اردبیل برای فرهنگسازی در صرفه جویی مصرف آب مجوز برای افزایش حداقلی آب بها و حق انشعاب در شهر اردبیل صادر کرد.
نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۰۰:۲۷    
کولر پلیمری چه فرقی با کولر معمولی داره ؟ -ظرفیت تولید 10 هزار کولر فوق کم مصرف در کاشان -کاهش بیش از 50 درصدی در مصرف برق -کاهش 30 درصدی در مصرف آب انتهای پیام/
سبا724   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۸:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دبیر خانه دائمی کنگره بین المللی حکمرانی هوشمند آب گفت : اولین کنگره بین المللی حکمرانی هوشمند مصرف آب با رویکرد استقرار حکمرانی هوشمند مصرف آب ، با مشارکت تشکل ها،شرکت های دانش بنیان ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۷:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
سلامت نیوز : در فرهنگ چینی، آب گرم یک عنصر اساسی برای حفظ سلامت و تعادل کلی در نظر گرفته می شود. اصول TCM می گوید که مصرف آب گرم به بهبود هضم و افزایش عملکردهای متابولیک بدن کمک می کند ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۵:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
مجله رادیویی شکر شکن با نگاهی طنز به مدیریت مصرف آب در فصل گرم سال می پردازد به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، شبکه رادیویی صبا در روزهای پایان هفته با جنگ رادیویی شکرشکن لحظات شادی را تقدیم مخاطبان می کند این برنامه با هدف شادی آفرینی به موضوعات مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و هنری می پردازد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۵:۱۷    
کشاورزان و باغداران فیروزکوه با مدیرت کشت و استفاده مناسب از ظرفیت های آبی شهرستان در بهینه سازی و صرفه جویی مصرف آب تلاش کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۲:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مدیرعامل شرکت آب منطقه ای البرز با تأکید بر اهمیت فرهنگسازی مدیریت مصرف آب و ایجاد حساسیت در خصوص این موضوع در میان اقشار مختلف جامعه، گفت: منابع آب صرفاً متعلق به ما نیست و باید برای نسل های آینده هم حفظ شود.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۱:۰۴   + ۱۹ سایت دیگر  
مشاور وزیر و مجری طرح توسعه سامانه های نوین آبیاری ، پنج محصول هندوانه، گوجه فرنگی، سیب زمینی، چغندرقند و برنج را محصولاتی با بالاترین بهره وری فیزیکی آب آبیاری معرفی کرد . ...
قم نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۰۷:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
قم نیوز: استاندار قم با اشاره به لزوم بهینه سازی مصرف آب گفت: استفاده از آب شرب برای فضای سبز این استان از نظر شرعی و قانونی توجیهی ندارد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۰۱:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم کرج در مجلس با بیان اینکه نیروگاه شهید منتظر قائم در استان البرز، سالانه 10 میلیون متر مکعب آب چاه مصرف می کند، گفت: حدود 90 درصد آب برای خنک کردن سیستم استفاده می شود، اما با تغییر سیکل ترکیبی آن، 80 درصد در مصرف آب صرفه جویی می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۰۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
سمنان- بسیاری از کارشناسان عقیده دارند با کاهش سهم کشاورزی از مصرف آب می توان بر تنش آبی غلبه کرد اما در این بین فقط سیاست های ترویجی کفایت نمی کند.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۰۰:۰۱    
مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: نیاز امروز کشور توسعه اقتصادی است و مسیر رسیدن به توسعه با تحول ساختاری و نگاه تحولی به صنعت و اقتصاد مهیا می شود و ما در فولاد مبارکه به دنبال پیشتازی در این نگاه تحولی هستیم ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۵:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، آب خاکستری به پساب تولید شده در مصارف خانگی، به جز پساب توالت ها و در مواردی پساب آشپزخانه ها گفته می شود. در کاربری های خانگی، بین 50 تا 80 درصد فاضلاب تولیدی از نوع آب خاکستری است. ...
خوزپرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۸:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خوزپرس به نقل از آبفا کشور، علیرضا اقبال با بیان اینکه از اواخر سال گذشته پویش نقش من را ابتکار آبفای مشهد راه اندازی شد، اظهار داشت: محتواهای لازم در عرصه پویش های فرهنگی در حال تولید است و به زودی از آنها رونمایی خواهد شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۷:۵۹    
برای اولین بار در شهرستان خنداب، لوبیا به روش زیر سطحی کاشته شد تا مصرف آب کاهش یابد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۲:۱۲    
دولت فرانسه کارزاری را برای صرفه جویی در مصرف آب راه اندازی کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۰۰:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
بروز عفونت های مجاری ادراری به همراه سرگیجه از جمله عوارض نخوردن آب کافی است.
تابا خبر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۱:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش تابا؛ داود حری گفت: نیروهای تعمیراتی و عملیاتی شرکت آب غدیر خوزستان، طبق برنامه زمان بندی PMبا توجه به میزان کارکرد، اقدام به اورهال کامل الکتروموتورهای این ایستگاه آبرسانی نمودند. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۰:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
با آغاز فصل گرما مصرف انرژی همچون آب و برق برای استفاده از وسایل سرمایشی و... افزایش می یابد که با رعایت راهکارهای ساده ای می توان در شرایط بحرانی تامین آب در مصرف آن صرفه جویی کرد.
کرج رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مهندس حمیدرضا نامداری مدیرعامل آبفای البرز با اعلام این مطلب گفت: با بررسی و برآورد انجام شده حدود 570 لیتر برثانیه مصرف آب شهرداری های استان در ابیاری فضاهای سبز شهری است که این میزان آب برای فضای سبز موجب اختلال درشبکه توزیع آب شهری بخصوص در فصول گرم سال و پیک مصرف می شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۷:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
بااستفاده از پهپاد سمپاش، مصرف آب بیش از 90 درصد، درمحلول پاشی کاهش می یابد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۱:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: کشت گوجه فرنگی زیر سایبان (نت هاوس) برای اولین بار در کشور با هدف صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی در شهرستان تاکستان اجرا شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۲۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز خشکسالی گفت: با توجه به شرایط بارش و دما به کشاورزان توصیه می شود که بیشترین صرفه جویی در مصرف آب را برای گذر از خشکسالی داشته باشند.
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۳:۲۱    
مسابقات فوتسال چهارجانبه وزارت نیرو با هدف ترویج فرهنگ "صرفه جویی در مصرف آب و برق" آغاز شد.
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۳:۲۱    
مسابقات چهارجانبه فوتسال وزارت نیرو که با هدف ترویج فرهنگ "صرفه جویی در مصرف آب و برق" برگزار شد، با قهرمانی تیم هنرمندان به کار خود پایان داد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۴:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
سمنان- نماینده ولی فقیه در استان سمنان با اشاره به تنش آبی موجود در استان، گفت: یکی از نکاتی که باید مد نظر قرار گیرد، مدیریت مصرف آب در همه حوزه ها همچون کشاورزی، صنعت و شُرب است. ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۱:۰۸    
محققان کشورمان در یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی و تولید سیستم آبیاری هوشمندی شده اند که می تواند به میزان 50 درصد در مصرف آب صرفه جویی کند.
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۱:۰۳    
صرفه جویی در مصرف آب در خانه نیاز به هیچ هزینه اضافی ندارد. با اینکه وسایل و دستگاه های صرفه جویی آب مختلفی در بازار وجود دارد، اما حتی بدون کمک گرفتن از این وسایل هم می توانید در مصرف آب صرفه جویی کنید. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۰۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس شرکت دانش بنیان گفت: کنتور هوشمند الکترومغناطیس آب قابلیت استفاده از سیم کارت ، برای اتصال به اینترنت خواهد داشت.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۲۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت مدیره یک شرکت دانش بنیان با توجه به مزایای محصول فناورانه قطعات و شیرآلات کاهنده مصرف آب عنوان کرد: این محصول مصرف در ساختمان ها را تا 50 درصد کاهش می دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۳:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
زنجان-مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان گفت: اگر قرار باشد روندی که امروز در زمینه مصرف آب در پیش گرفته ایم، تداوم داشته باشد، بدون شک در آینده با چالش در این زمینه مواجه خواهیم شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۱:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان زنجان گفت: متاسفانه در برخی موارد شاهد عدم مدیریت صحیح در مصرف آب هستیم که باعث بروز مشکلاتی در حوزه آب شده که جبران آن در برخی موارد امکان پذیر نیست و یا سخت است.
سلام نو / صدا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۱:۱۲   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس پیشین ستاد احیای دریاچه ارومیه هشدار داد که با خشک شدن کامل این دریاچه، احتمال بروز تغییرات ژنتیکی در انسان ها، حیوانات و گیاهان در محدوده اطراف آن می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۸:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام گفت: از ابتدای امسال تاگنون مصرف آب در این استان نسبت ب مدت مشابه سال گذشته 15 درصد افزایش یافته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۵:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان قزوین گفت: 10 درصد مدیریت مصرف آب آشامیدنی در استان، 70 درصد مشکلات این حوزه را در موضوع آب شهری در استان برطرف می کند.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۳:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس ; مجید محمد رضاخانی با بیان اینکه با توجه به بحران و کمبود شدید آب و برای رفع مشکل شهروندان، یکی از اقدامات اثربخش و دستاورد های مفید حوزه فضای سبز ، اجرای پروژه خط انتقال آب خام و تفکیک آب شرب از سیستم آبیاری فضای سبز در منطقه یک است ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۳:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مسابقات مناظره دانش آموزی طرح گسترش سواد آبی با محوریت حفاظت از منابع آب های زیرزمینی و مدیریت مصرف آب برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۲:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
همایش ائمه جماعات سراسر استان قزوین با موضوع مدیریت مصرف آب و برق و عبور موفقیت آمیز از دوران اوج مصرف تابستان در نیروگاه شهید رجایی قزوین برگزار شد.
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۲:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
سردرد می تواند علل مختلفی داشته باشد، اما کم آبی یکی از عوامل اصلی آن است. مِن بعد اگر دچار سردرد شدید، به جای مصرف قرص مسکّن، ابتدا کمی آب بنوشید. حتی می توانید برای جلوگیری از سردردهای بعدی، مصرف آب خود را افزایش دهید.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۰:۴۲    
ولیزاده تولیدکننده توری های سایبان میگوید: این محصول تا 30 درصد مصرف آب را در باغات و تا 10درصد دمای داخل گلخانه ها را کاهش میدهد لذا ابزاری کارآمد برای سازگاری با تغییرات اقلیمی است.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۰:۰۲   + ۲۸ سایت دیگر  
مصرف آب شرب تهران طی 3 روز گذشته رکورد زده و از 51 هزار لیتر در ثانیه فراتر رفته است.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۹:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
خواب به عنوان یک عامل بسیار مهم در حفظ سلامت عمومی بدن شناخته شده است. اما آیا شما می دانید که خواب نقش مهمی در حفظ سلامت کلیه هم دارد؟ در واقع، کیفیت و مدت زمان خواب می تواند بر تعادل مایه های بدن و عملکرد کلیه تأثیرگذار باشد. ...
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۹:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
کلیه ها ارگان های مهمی در بدن ما هستند که نقش حیاتی در تصفیه خون و حفظ تعادل مایه های بدن دارند. اما عواملی مانند تغذیه نامناسب، نقص آب و مواد معدنی، بیماری های مزمن و داروها می توانند به سلامت کلیه آسیب برسانند. ...
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۸:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
مدیر امور آبفای رشت با حضور در برنامه رادیویی دریچه، به سوالات مردم در خصوص خدمات شرکت آب و فاضلاب پاسخ داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ، محمود امیری در برنامه دریچۀ رادیوگیلان حضور یافت و پاسخگوی سوالات و مشکلات مطرح شده توسط مردم گیلان در خصوص خدمات این شرکت شد. ...
کرج رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۲:۱۲    
به گزارش ایرنا، عبدالرضا کریم پور سه شنبه شب در نشست شورای اداری استان البرز که با حضور معاون اجرایی رییس جمهور تشکیل شد ، افزود: استان البرز با سه درصد مساحت، 3.5 درصد جمعیت کشور را در خود جای داده است. ...