جمعه ۳۱ شهریورساعت ۲۲:۴۵Sep 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سران عرب»

اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۰۸:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
فوتبال عربستان این روزها توجه دنیا را به خود جلب کرده است. ایمان گودرزی: سران عرب بی صبرانه منتظر شروع لیگ حرفه ای خود هستند، نه تنها آنها، حالا شاید کل دنیا مشتاق دیدن این همه ستاره از سراسر دنیا در این لیگ هستند. ...
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ - ۲۰:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
عضو اتاق بازرگانی ایران و عراق گفت: هدیه ای که اردوغان به امیر قطر و ولیعهد سعودی داد روشن می کند تحریم های ایران برای کدام کشور نعمت است و برای چه کسی بحران ایجاد کرده است.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۱۵:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در ادامه درباره دیدارهایش با مقامات چین نیز تصریح کرد: من با آنها درباره نقش چین در اجلاس سران عرب صحبت کردم و امیدوارم چین به دلیل اینکه کشور صادقی است در صلح میان ما و اسرائیل ایفای نقش کند ...
میزان   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۰۸:۳۳    
خبرگزاری میزان - دو جنگ داغ دنیای امروز یعنی درگیری های اوکراین و سودان، کانون توجهات را ربوده است. به گزارش میدل ایست آی ، با این وجود به رسمیت شناختن این موضوع از سوی اتحادیه عرب که بحران سوریه به پایان رسیده است؛ و شواهد چشمگیری برای آن از جمله دعوت سران عرب از بشار اسد ...
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۴:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
شفقنا- روزنامه الاخبار به نقل از برخی منابع آگاه نوشت، در دیدار اخیر رئیس جمهوری سوریه و ولیعهد عربستان جزئیات پرونده لبنان مورد بررسی دقیق قرار گرفت. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۱:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
مشاور رئیس جمهوری سوریه تأکید کرد که حضور وی در نشست سران عرب در جده اعلام شکست طرح های بزرگی بود که از سوی مجهزترین قدرت ها در جهان حمایت مالی می شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۲۰:۳۶    
مشاور ویژه رئیس جمهور سوریه، حضور بشار اسد رئیس جمهور این کشور در نشست اخیر سران عرب را در شهر جده عربستان به معنای اعلام پیروزی سوریه و شکست نقشه های نقشه های بزرگ و مورد حمایت قلدرترین قدرت های جهان دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۵:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
سفر پادشاه عمان به قاهره ازآنجایی که 2 روز پس از نشست سران عرب در جده با حضور رئیس جمهور سوریه انجام شد، برای عمان و مصر اهمیت زیادی دارد. برخی منابع مصری از انجام رایزنی ها و میانجی گری عمان برای بهبود روابط ایران و مصر خبر داده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۲:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در گزارشی به حضور بشار اسد در نشست سران عرب به میزبانی جده پرداخته و نوشت که بازگشت سوریه به جمع کشورهای عربی، نشان از ایجاد نظمی جدید برای منطقه غرب آسیا، به دور از مداخلات آمریکایی داشت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۰:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
حسین جابری انصاری معاون سابق وزارت خارجه در رشته توییتی نوشت: با پایان نشست سران عرب در جده، برخی رسانه ها مدعی شدند در سند پایانی نشست نامی از ایران و جزایر سه گانه نیامده است. واقعیت اما متفاوت است ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۸:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
شیخ محمد بن زاید آل نهیان، حاکم امارات متحده عربی علی رغم دعوت رسمی از سوی شخص ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی، در اجلاس سران عرب غایب بود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۹:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس شورای عالی سیاسی یمن تأکید کرد که سران عرب در نشست جده در ایجاد هرگونه دستاوردی درباره یمن شکست خوردند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۵:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
مشاور رئیس جمهوری سوریه در مقاله ای، پشت پرده نشست اخیر سران عرب در شهر جده در غرب عربستان را بیان کرد.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۴:۵۵    
کشور عربی سوریه به نقل از فیصل المقداد وزیر امور خارجه این کشور دستاوردهای امضای تفاهمنامه با جمهوری اسلامی ایران و شرکت در سی و دومین اجلاس سران عرب در جده در جهت رفع مشکلات کشورش و همچنین ارتقای روابط میان کشورها را موثر می داند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۳:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه دولت موقت لبنان به روزنامه الجمهوریه فاش کرد که در جریان اجلاس سران عرب از تصمیم بحرین برای از سرگیری فعالیت نمایندگی دیپلماتیک در لبنان مطلع شده است.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۲:۲۵    
شفقنا- بثینه شعبان، مشاور بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه پشت پرده نشست سران عرب را که در 19 ماه مه جاری در شهر جده در غرب عربستان برگزار شد بیان کرد و درخصوص یک تفاهم غیرعلنی و نانوشته صحبت کرد. ...
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۷:۲۲    
در حالی که در بیانیه نشست سران عرب به موضوع ایران و جزایر سه گانه اشاره ای نشد، ولی قطعنامه های صادر شده در این نشست باز هم ادعاهایی بی اساس را متوجه ایران کرد که با واکنش کنعانی مواجه شد. مفاد قطعنامه ها چیست و چرا با بیانیه لحنی متفاوت دارد؟
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۰:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
سید جلال ساداتیان در گفت وگو با ستاره صبح: ستاره صبح/پیام فیض: سی و دومین نشست کشور های عضو اتحادیه عرب روز جمعه در شهر ساحلی جده عربستان در حالی به کار خود پایان داد که پس از یک دهه، اولین باری بود که همه 22 کشور عضو در آن شرکت داشتند ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۷:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
اجلاس جده در فضایی برگزار شد که روابط مبتنی بر احترام متقابل و توجه هر یک از طرف ها به منافع طرف مقابل و مداخله نکردن در امور داخلی کشورهای عربی مدنظر قرار داشت ...
تقریب   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۴:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
دبیرکل سازمان همکاری اسلامی از نقش عربستان سعودی برای برگزاری اجلاس سران کشورهای عربی و تلاش برای تقویت همکاری بین کشورهای عربی و اسلامی قدردانی کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
منابع عربی اعلام کردند بشار اسد و نجیب میقاتی پیش از ورود به سالن برگزاری نشست سران عرب با هم دیدار و درباره مسائل مشترک گفتگو کردند.
سلام نو / روز پلاس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۹:۵۷   + ۱۴ سایت دیگر  
حسین جابری انصاری نوشت: این نوع خبرسازی ها نه تنها هیچ خدمتی به اهداف ملی کشور یا حتی اهداف جناح ها و جریان های سیاسی نمی کند، بلکه با روشن شدن زودرسِ حقیقت از سوی جریان های سیاسی و رسانه ای رقیب و دشمن، به مصداقیت و مرجعیت رسانه های ایران صدمات جبران ناپذیر وارد می کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۱:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان در سخنانی با ستودن بازگشت سوریه به اتحادیه عرب حضور رئیس جمهوری این کشور در جده و نشست سران عرب را پایانی بر ادعاهای برخی سیاستمداران علیه دمشق دانست ...
فرارو   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۹:۲۶   + ۱۶ سایت دیگر  
احمد زیدآبادی در روزنامه هم میهن نوشت: سران کشور های عرب، اشاره به دو مسئله در مورد ایران را از بیانیۀ پایانی خود حذف کرده اند. به گزارش رسانه ها، در پیش نویس بیانیه ...
اقتصاد آنلاین / نامه نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۲:۲۳   + ۲۰ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به ادعاهای واهی در برخی قطعنامه های صادره نشست 32 سران اتحادیه عرب، گفت: انتظار می رفت اتحادیه با اجتناب از طرح برخی ادعاهای تکراری و ملال آور در قطعنامه های خود، گامی مثبت و سازنده در جهت تحکیم صلح و ثبات و تقویت همگرایی منطقه ای بردارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۶:۵۴   + ۸۰ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اتهامات وارده و ادعاهای واهی در برخی قطعنامه های صادره نشست 32 سران اتحادیه عرب در جده، ضمن ابراز تأسف عمیق، طرح ادعاهای مذکور را حرکت در مسیر نافرجام گذشته توسط اتحادیه دانست.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۳:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
وزیر خارجه عربستان، علت دعوت از رئیس جمهوری اوکراین به نشست سران عرب در جده را اعلام کرد.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۱:۰۳    
اتفاقا همین پارسال نیز در نشست سران عرب در الجزایر هیچ نامی از ایران برده نشد و هیچ اشاره ای هم به جزایر سه گانه ایرانی نشد... معیار مهم در این خصوص بیانیه های سران شورای همکاری خلیج فارس است.
سلام نو / مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
اختلاف نظر سلبریتی های ایرانی و توریست های خارجی در ایران در مورد طرز برخورد مردم ایران سوژه داغ فضای مجازی شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۲۲:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
به گفته برخی از رسانه ها حذف برخی از بندها از جمله بند تکراری و نخ نماشده ادعای تکراری و بی پایه و اساس درباره جزایر سه گانه ایرانی از ویژگی های بیانیه پایانی نشست اتحادیه عرب در جده است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۲۲:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
در یک رویداد بی سابقه و برای نخستین بار، در بیانیه پایانی اجلاس سران عرب در جده به نام ایران و جزایر سه گانه هیچ گونه اشاره ای نشده است.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۲۱:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
سرویس خارجی- حضور رئیس جمهور سوریه در نشست سران اتحادیه عرب در جده، بازتاب گسترده ای در رسانه های رژیم آپارتاید اسرائیل داشته و صهیونیست ها نیز این اتفاق را یک پیروزی بزرگ برای سوریه و بشار اسد ارزیابی کرده اند. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۲۱:۰۸   + ۲۰ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: یک مقام بلندپایه صهیونیست مدعی شد نتانیاهو گفته بهبود موقعیت سوریه در میان کشورهای عربی تأثیری بر اقدامات تل آویو در سوریه ندارد.
فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۲۰:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
فکرشهر: نشست سران عرب را حضور بشار اسد و زلنسکی صحنه جدیدی را به خود دید که رفتار های جالبی را نیز بازتاب داد. از جمله ترک کردن جلسه توسط امیرقطر و به نوعی تقابل با بشار اسد که نشان می دهد جهان عرب در تمام اجزا نسبت به سوریه متحد نیست و نظرات متناقضی در این بین جریان دارد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۷:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
رییس جمهور چین از رویکرد اتحادیه عرب در وحدت و یکپاچگی کشورهای عضو این اتحادیه استقبال کرد
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۵:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
نخست وزیر موقت لبنان، خروجی های سی و دومین نشست سران عرب در جده عربستان را ستود و گفت که لبنان در گذشته و همچنان مریض بوده و هست و برای بهبود به برادران عرب نیاز دارد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۳:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور چین در پیام تبریکی نشست سران عرب در جده را دارای دستاوردهای جدیدی توصیف کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۳:۴۷    
عضو دفتر سیاسی جنبش حماس از حضور ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین در نشست سران اتحادیه عرب در شهر جده عربستان انتقاد کرد.
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۲:۲۲    
دمشق- ایران پرس: نماینده پارلمان سوریه گفت، روابط اعراب درحال بازگشت به روال طبیعی و عادی خود است.
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۱:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان در پایان اجلاس سران عرب که دیروز(جمعه) در جده و با حضور ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین برگزار شد، گفت که ریاض در جنگ روسیه و اوکراین موضعی بی طرفانه اتخاذ کرده است.
فاش نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۰:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
فاش نیوز - پس از حدود 12 سال هجمه همه جانبه آمریکایی، عربی، عبری علیه سوریه به عنوان یکی از بازوهای اصلی مقاومت، حالا با نمایان شدنِ طلیعه پیروزیِ مقاومتِ اسد، رئیس جمهور سوریه برای شرکت در نشست سران عرب آن هم با دعوت رسمی پادشاه سعودی وارد جده شده است ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۰:۳۵   + ۳۲ سایت دیگر  
اعلام نتایج رسمی انتخابات ترکیه، عبور ناو آمریکایی از تنگه هرمز، روایت منبع دیپلماتیک سوری از دیدار اسد و بن سلمان، صدور بیانیه پایانی سی و دومین نشست سران عرب در جده و واکنش آمریکا به توسعه روابط ایران و پاکستان، از مهم ترین خبر ها و رویداد های منطقه ای و بین المللی در 24 ساعت گذشته بوده اند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۹:۲۲   + ۱۴ سایت دیگر  
سی و دومین اجلاس سران عرب دیروز جمعه در شهر جده عربستان به ریاست محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان برگزار شد و با صدور بیانیه ای به کار خود پایان داد.
عصر امروز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۹:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
سی و دومین نشست سران عرب به میزبانی عربستان و به ریاست محمد بن سلمان ولیعهد این کشور با صدور بیانیه ای به کار خود پایان داد.
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۸:۴۱   + ۹ سایت دیگر  
ولودیمیر زلنسکی، گفت که سفرش به عربستان با هدف تقویت روابط دوجانبه و تحکیم روابط اوکراین با جهان عرب است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
سی و دومین نشست سران عرب به میزبانی عربستان سعودی و به ریاست محمد بن سلمان ولیعهد این کشور با صدور بیانیه ای به کار خود پایان داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۸:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
وزیر خارجه عربستان جمعه در پایان نشست سران عرب در جده گفت که بیانیه اجلاس جده بر تقویت اقدامات مشترک اعراب تاکید کرده است.
برترین ها / اصلاحات نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۶:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
همزمان با اجلاس اتحادیه عرب در جده عربستان، عکسی تاریخی از اولین اجلاس سران عرب در سال 1946 میلادی منتشر شده است