شنبه ۰۱ مهرساعت ۰۱:۰۴Sep 2023 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «جمعیت کشور»

بر اثر سیاست تحدید نسل در دهه 70، نرخ رشد جمعیت کشور 25 درصد کاهش یافت. به دنبال این کاهش رشد جمعیت و نیز نرخ بالای زاد و ولد در دهه شصت در آینده کشور با بحران جدی سالمندی روبروست.
موج   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۴۳    
رئیس انجمن فیزیوتراپی افزود بعد از دوران کرونا میزان مشکلات اسکلتی در حدود 30 درصد افزایش داشته باشد و همچنین 40درصد از نوجوانان دچار چاقی هستند.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۵:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
بنا برگفته حمیدرضا صرامی، مدیرکل سابق دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با موادمخدر چهار میلیون و 400 هزار نفر مصرف کننده مستمر و غیرمستمر در کشور وجود دارد که با بُعد خانوار آنان، حدود 15 میلیون نفر از جمعیت کشور به صورت روزمره دغدغه و نگرانی در عرصه مواد مخدر دارند.
برترین ها / سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۳:۱۳   + ۲۰ سایت دیگر  
رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران، پیرامون آسیب های اسکلتی عضلانی که سلامت دانش آموزان را تهدید می کند، توضیحاتی داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۳:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران گفت: ایران به سرعت به سمت سالمندی حرکت می کند؛به طوری که در حال حاضر 8 درصد جمعیت کشور سالمند هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۱:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
مطابق آمار وزارت راه و شهرسازی، 2 میلیون و 700 هزار واحد ناپایدار در بافت های فرسوده شهری وجود دارد و 20 میلیون نفر از جمعیت کشور در محدوده بافت فرسوده زندگی می کنند.
نبض بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۷:۱۸    
تاریخچه ،موقعیت و جمعیت کشور آذربایجان رادر ادامه این مطلب بخوانید.
نبض بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۷:۰۰    
جمعیت ارمنستان حدود 0.04% ازش کل جمعیت جهان را تشکیل می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۵:۲۵    
معاون سازمان سوادآموزی کشور: 97 درصد جمعیت 10 تا 49 سال کشور باسوادند.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۱:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
فرزندآوری تنها راه نجات کشور از بن بست جمعیتی است؛ امری که جمعیت شناسان مدام درباره آن هشدار می دهند و از بحران پیری جمعیت کشور در دهه های آینده می گویند اما خانواده ها به دلایلی از انجام این کار صرف نظر می کنند یا آن را به تعویق می اندازند.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۷:۳۹   + ۴۱ سایت دیگر  
مهدی حسین زاده یزدی: باید تبیین شود که قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و اجرایی شدن آن چه ضرورتی دارد؛ زیرا از دهه 30 به بعد (تا سال 1430) رشد جمعیت کشور صفر خواهد شد و بعد از آن نیز نزولی می شود و باید این موضوع مورد بررسی قرار بگیرد که مشکل کجاست و باید چه کنیم.
رسا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۵:۰۴    
عضو هیأت علمی جمعیت شناسی موسسه تحقیقات جمعیت کشور می گوید: هیچ یک از مطالعاتی که تاکنون انجام داده ایم، نشان نداده که بی فرزندی برای زوج های ایرانی ایده آل باشد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۸:۴۲   + ۲۴ سایت دیگر  
استاندار خوزستان گفت: مشاغل خانگی یکی از راه های ایجاد اشتغال پایدار است، از آنجا که بخش زیادی از جمعیت کشور در روستا ساکن هستند، باید با پرداخت تسهیلات لازم و رفع مشکلات، مشاغل خانگی در روستاها رونق پیدا می کند.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۶:۵۳    
مجلس بر این باور است که حفظ اقتصاد 30 درصد جمعیت کشور به الگوی کشت و تغییر آن وابسته خواهد بود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۸:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- رئیس انجمن مطالعات بیماری های کبدی ایران، گفت: بیش از 50 درصد جمعیت کشور تحت واکسیناسیون هپاتیت بی قرار گرفته اند و کمترین شیوع منطقه را از نظر هپاتیت بی و سی داریم.
خرد و کلان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۸:۵۱   + ۵۸ سایت دیگر  
بانک ملی ایران از ابتدای فروردین تا پایان مرداد ماه امسال تعداد 86 هزار و 313 فقره تسهیلات فرزندآوری به متقاضیان و خانواده های واجد شرایط پرداخت کرده است. ...
بانک ملی   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۷:۱۱   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، این بانک پرداخت وام قرض الحسنه فرزندآوری را در راستای حمایت از خانواده و افزایش جوانی جمعیت کشور به جد دنبال می کند، به نحوی که طی پنج ماه ابتدای سال در مجموع به مبلغ 53 هزار و 364 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری به متقاضیان پرداخت کرده است. ...
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۶:۱۳    
نصر: 65درصد از جمعیت کشور ما را جوانان زیر 30 سال تشکیل می دهند و برخی کارشناسان معتقدند به دلیل فقدان شادی و نشاط اجتماعی، 25 درصد این افراد در افسردگی به سر می برند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۵:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
حسین آونی بیچاکلی گفت: تخریب محیط زیست نگرانی های بسیاری در سراسر جهان برای بشر ایجاد کرده که از جمله این نگرانی ها توفان های گرد و غبار است.
در شرایطی که مرگ به تنهایی پدیده ناگوار و ناراحت کننده ای برای خانوار ها است، هزینه های کفن و دفن نیز به نگرانی بازماندگان بدل شده است، آن هم در شرایطی که در یک دهه گذشته نزدیک به 11 میلیون نفر از جمعیت کشور به زیر خط فقر کشیده اند.
رادیو پیام   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۰:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش رادیو پیام، ذبیح الله خدائیان درباره آخرین اقدامات سازمان بازرسی کل کشور در حوزه قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت گفت: توجه به جمعیت کشور از جمله تاکیدات متعدد مقام معظم رهبری است و در سال های اخیر به این موضوع کمتر توجه شده به طوری که میزان زاد و ولد در برخی از استان ها کاهش پیدا کرده ...
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۹:۳۱   + ۲۰ سایت دیگر  
در فاز یک بهشت زهرا قیمت قبر 3 طبقه 115 میلیون و 500 هزار تومان است، در فاز 2 نیز قیمت قبر 3 طبقه حدود 71 میلیون تومان است و در فاز سوم قیمت این قبرها به 42 میلیون تومان می رسد.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۰:۰۲   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: هزار و 103 تکلیف برای دستگاه های متعدد در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت تعیین شده است. به گزارش خبرگزاری مهر، ذبیح الله خدائیان رئیس سازمان بازرسی درباره آخرین اقدامات سازمان بازرسی کل کشور در حوزه قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۲:۴۲   + ۱۵ سایت دیگر  
استاندار تهران گفت: جمعیت دانش آموزی حدود یک هفتم جمعیت کشور را تشکیل می دهد که به لحاظ کمیت و کیفیت تاثیرگذار هستند.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۰۹:۱۹   + ۲۵ سایت دیگر  
رییس هیات مدیره انجمن اطلاع رسانی دیابت گفت: حدود 20 درصد جمعیت کشور به عارضه پیش دیابت مبتلا هستند و این بیماری نگران کننده و رو به افزایش است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۶:۴۰    
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی محمد جواد محمودی را به سمت سرپرست موسسه تحقیقات جمعیت کشور منصوب کرد.
پانا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۰۸:۴۴   + ۱۶ سایت دیگر  
تهران (پانا) - سرپرست سازمان هدفمندی یارانه ها گفت ماهانه به میزان 26 هزار میلیارد تومان یارانه معیشتی به حساب 78 میلیون نفر در کشور واریز می شود. علی عسگری، دوشنبه شب در گفت وگوی خبری افزود: هر ماه علاوه بر یارانه نقدی و معیشتی، حدود 3 ...
رادیو ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۵:۴۴    
به گزارش شبکه رادیویی ایران، محمد اسماعیل کاملی مدیر کل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران در برنامه نمودار در پاسخ به این پرسش که تاکنون چه تعداد تحت بیمه سلامت ایران قرار دارند؟گفت: سازمان بیمه سلامت نزدیک به 14 میلیون از جمعیت کشور را تحت پوشش قرار داده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۰:۱۱   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: تالاب های قم به ویژه تالاب مره و دریاچه نمک، نقش بسیار مهمی در بروز پدیده گرد و غبار در مرکز کشور دارند و اگر این مناطق بر اثر غفلت و بی توجهی کاملا خشک شوند، 25 درصد از جمعیت کشور با این بحران جدی مواجه خواهند شد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
پنل سلامت؛ راهکارهای دیجیتال برای ارتقای سلامت ملی در روز دوم همایش فرصت های ایران در عصر دیجیتال برگز شد. بخش هایی از این پنل در مجله پیوست منتشر شد و در این پنل گفته شد در ایران 56 تا 70 درصد هزینه ها توسط بیمار پرداخت می شود 2 ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۲۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل گفت: سیاست غلط گذشته در تعدیل و کاهش جمعیت کشور باید اصلاح و فرزندآوری در این کشور ترغیب و تشویق شود.
استانداری گلستان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۴:۳۶    
فرماندار کلاله در نشست با بانوان ادارات شهرستان گفت:بانوان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند و به دلیل تاثیری که بر نیمی دیگر از جامعه می گذارند ،از موثرترین گروههای اجتماعی به شمار می آیند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۱:۵۶   + ۲۱ سایت دیگر  
استاد بیماری های غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: آمارها نشان میدهد که شیوع ابتلا به دیابت و موارد پیش دیابت در کشور، همانند نوعی سونامی به طرز نگران کننده ای رو به افزایش است.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۰۷:۲۹    
آمارها از وضعیت معیشتی مردم نگران کننده است؛ حالا هم یک اقتصاددان می گوید نیمی از جمعیت کشور زیر خط فقر مطلق قرار دارد. با وجود افت معیشت و جولان فقر در کشور اما مقامات اقتصادی از رشد اقتصادی و جذب سرمایه گذاری حرف می زنند ...
سلام نو / تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۷:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
معاون رئیس شورای امنیت ملی روسیه گفت: حامیان اوکراین همدستان نازیسم هستند و باید با آنها به عنوان رهبران کشورهای ائتلاف نازی رفتار شود.
سازمان بیمه سلامت ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۰۸:۰۳    
ایلام - ایرنا - مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینکه 60 درصد مردم ایلام تحت پوشش بیمه سلامت هستند، گفت:بیش از 40 میلیون نفر از جمعیت کشور در قالب صندوق های مختلف تحت پوشش بیمه سلامت است.
جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۹:۰۰   + ۳۹ سایت دیگر  
قالیباف با بیان اینکه ورزش پایه فرهنگی و تمدنی دارد و باید به آن به ویژه در حوزه همگانی توجه کرد افزود: در حال حاضر شاهد مردسالاری در حوزه ورزش هستیم و این مسئله را حتی در همین جلسه می بینیم ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۱:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان وزیر کشور معتقد است که بی توجهی به بحران جمعیت در کشور، ما را به سمت آینده ای هولناک سوق خواهد داد.
تابناک ایلام   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۰۸:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت بیان داشت :40 میلیون نفر از جمعیت کشور در قالب صندوق های مختلف تحت پوشش بیمه سلامت است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۹:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینکه 60 درصد مردم ایلام تحت پوشش بیمه سلامت هستند، گفت:بیش از 40 میلیون نفر از جمعیت کشور در قالب صندوق های مختلف تحت پوشش بیمه سلامت است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۲:۵۷   + ۲۴ سایت دیگر  
رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: اطلاعات سلامت بیش از 80 میلیون نفر جمعیت کشور ذیل پرونده الکترونیک سلامت موجود است.
میرملاس نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۲:۴۹   + ۳۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی میرملاس به نقل از خبرگزاری فارس از خرم آباد، محمد مهدی ناصحی امروز ظهر در نشست با مدیرکل بیمه سلامت لرستان و هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به اینکه 40 میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش بیمه سلامت است، اظهار کرد: این تعداد در قالب صندوق روستایی، [...]
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۰۶:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
دولت سیزدهم در شرایطی در سال 1400 روی کار آمد که موج چهارم کرونا با ویروس انگلیسی جولان می داد و جان می گرفت و واکسیناسیون کووید هم به صورت قطره چکانی در جریان بود؛ امروز اما پس از حدود دو سال ...
سخت افزار   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۲۰:۰۹   + ۱۷ سایت دیگر  
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که در حال حاضر بیش از 60 درصد جمعیت کشور از پلتفرم های داخلی استفاده می کنند. او تاکید کرد که هدف این وزارتخانه توسعه زیرساخت های لازم برای فراهم کردن خدمات جدید در حوزه فناوری اطلاعات به مردم است. ...
برترین ها / هم اندیشی   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۲۲:۴۲   + ۱۵ سایت دیگر  
معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره تغییر رقم یارانه نقدی توضیح داد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۰۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
اگرچه آمار جدید جهانی ایران در سوء تغذیه اندکی بهبود یافته ، اما گزارش های متعدد داخلی نشان می دهد، حدود نیمی از جمعیت کشور در شرایط استاندارد تغذیه نیستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۱:۱۵    
رئیس مرکز فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر 85 میلیون نفر جمعیت کشور عضو سامانه الکترونیک سلامت هستند، اما 30 درصد اطلاعات قابل قبول است که اغلب در سطح خدمات بهداشتی است.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۰۰:۳۶   + ۳۸ سایت دیگر  
طرح کالابرگ الکترونیک از پنجشنبه هفته گذشته (دوم شهریور ماه) با اضافه شدن 2 دهک جدید، هم اکنون 5 دهک اول درآمدی را شامل می شود؛ به طوریکه با آغاز این مرحله، 48 میلیون نفر از جمعیت کشور از مزایای طرح ملی کالابرگ الکترونیک بهره مند شدند ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۰۰:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : بررسی اقتصاد استان تهران اهمیت بسیار بالایی دارد. این استان که تنها 78/ 0 درصد مساحت ایران را دربرگرفته است، میزبان 16 درصد جمعیت کشور است. همچنین فعالان اقتصادی در این استان بیشترین مالیات را در مقایسه با بقیه استان ها پرداخت می کنند.