شنبه ۱۱ تیرساعت ۲۱:۵۱Jul 2022 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فرش دستباف»

ایلنا   ۶ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
تصویب نامه هیات وزیران درخصوص اساسنامه صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی توسط معاون اول رییس جمهور ابلاغ شد.
ایرنا   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- برخی سیاست ها و رخدادهای داخلی و خارجی، عرصه را برای صادرات فرش دستباف ایران تنگ و تجارت این کالای نفیس را تحت تاثیر قرار داده؛ افزایش رقبای جهانی فرش ، کپی برداری از طرح های فرش ایران و تحریم های همه جانبه آمریکا از جمله عوامل خارجی موثر در افول صادرات فرش ایران است.
صاحب نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۱۰:۵۳    
رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف گفت: اگر فروشنده ای فرش نامرغوب را بعنوان فرش مرغوب بفروشد و شخص در اتحادیه از وی شکایت کند با تشخیص کارشناس دادگستری و کارشناس اتحادیه، اگر تخلفی صورت گرفته باشد، برخورد جدی می کنیم و حتی در مواردی معامله برمی شود
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۳:۴۵    
سمساری سمسارچی خریدار انواع فرش دستباف در تهران می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.
مركز ملي فرش ايران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۳:۰۵    
بیمه قالیبافان، قانون مالیات های مستقیم (ماده 142) در جلسه امروز رئیس مرکز ملی فرش و رییس و اعضای انجمن صنفی رفوگران فرش دستباف محور مداقه قرار گرفت.
آنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
آرش حیدریان معتقد است که صنایع دستی و صنعت فرش دستباف که از آنها به عنوان اشتغال سبز یاد می شود حامی موثری ندارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۰۹:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
بیرجند-رئیس اتحادیه فرش دستباف خراسان جنوبی گفت: 45 هزار متر مربع فرش به ارزش 90 میلیارد تومان طی سه ماهه سال جاری در خراسان جنوبی تولید شد.
مركز ملي فرش ايران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۰۸:۳۵    
دوره ی آموزشی حضوری توانمند سازی فروشگاهان فرش دستباف از 13 تیرماه 1401 ساعت 17 تا 20 به مدت 30 ساعت در مرکز آموزش بازرگانی استان اصفهان برگزار می شود.
مركز ملي فرش ايران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۰۸:۳۵    
دوره ی آموزشی حضوری اصول و راهکارهای تحقیقات بازار با رویکرد فرش دستباف از 26 خردادماه 1401 هر پنجشنبه از ساعت 9 تا 13 به مدت 12 ساعت در مرکز آموزش بازرگانی استان اصفهان در حال برگزاری می باشد.
مركز ملي فرش ايران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۰۸:۰۵    
دوره آموزش حضوری توانمند سازی ناظران فنی فرش دستباف اصفهان از 11 تیرماه 1401 هر پنج شنبه از ساعت 16 تا 20 به مدت 18 ساعت در مرکز آموزش بازرگانی استان اصفهان برگزار می شود.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۷:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: مدیرعامل شرکت نمایشگاههای بین المللی استان قزوین گفت: برگزاری نمایشگاه های تخصصی نقش مهمی در معرفی توانمندی های تولیدکنندگان و دست اندرکاران حوزه فرش دستباف دارد و بستر مناسبی برای نمایش آفرینش زیباترین، جذاب ترین و ارزشمندترین دست بافته های زنان و مردان هنرمند ایرانی است.
مركز ملي فرش ايران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۳:۳۵    
دوره آموزش حضوری توانمند سازی و مرمت کاران و رفوگران فرش دستباف از 9 تیرماه 1401 هر پنج شنبه از ساعت 16 تا 20 به مدت 20 ساعت در مرکز آموزش بازرگانی استان اصفهان برگزار می شود.
مركز ملي فرش ايران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۳:۰۵    
دوره آموزش حضوری مهارت های لازم برای راه اندازی و مدیریت کسب و کار در حوزه فرش دستباف از 31 خرداد ماه 1401 هر سه شنبه از ساعت 16 تا 20 به مدت 12 ساعت در مرکز آموزش بازرگانی استان اصفهان برگزار می شود.
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۲:۲۲    
به همت اداره فرش اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان گلستان کارگاه آموزشی رابطین فرش دستباف ادارات صنعت،معدن وتجارت شهرستان های استان گلستان در محل سالن جلسات اداره کل صنعت،معدن وتجارت استان گلستان برگزار گردید.
شاتا نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۱:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان صمت قزوین در حاشیه بازدید از چهاردهمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف و تابلو فرش در این استان گفت: به زودی با رونمایی از 12 تخته فرش بافته شده با نقشه اعتماد در نمایشگاه تهران به طور رسمی عملیات احیای فرش سنتی قزوین را آغاز می کنیم.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۰۸:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان ملی فرش ایران گفت: شناسنامه دار کردن فرش دستباف، بافندگان و دار های قالی و نیز حضور در بازارهای جهانی از مهمترین برنامه های امسال برای رونق هنر صنعت فرش در کشور است.
بازار کار   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۲۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
شهر مشهد به واسطه بهره مندی از زائران بی شمار در طول سال از بازار مناسبی برای تولید و فروش صنایع دستی برخوردار است که البته از زمان شیوع کرونا و این روز ها نیز گرانی مواد اولیه سایه سنگینی بر روی کارگاه های خانگی داشته و شرایط فعالیت برای تولید کنندگان و هنرمندان را سخت کرده است. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۲۲:۲۲    
رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: با شناسایی بازارهای هدف برای صادرات و کمک به حضور در نمایشگاههای داخلی و خارجی از تولیدکنندگان و بافندگان فرش دستباف حمایت می کنیم.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۲۱:۴۳    
قزوین - ایرنا - رییس مرکز ملی فرش ایران گفت: فرش دستباف سفیر فرهنگی ایران در جهان است و شناسنامه دار کردن فرش دستباف و تابلوفرش ایرانی برای حضور در عرصه های بین المللی در دستور کار قرار دارد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۲۱:۰۲    
قزوین - ایرنا - چهاردهمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف و تابلوفرش روز دوشنبه با حضور رییس مرکز ملی فرش ایران و مسوولان استان قزوین افتتاح شد/ بازدید محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین از نمایشگاه فرش دستباف و تابلو فرش
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۲۰:۰۶    
قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: احیای فرش دستباف قزوین در اولویت مدیران استانی بوده و دولت برای احیای آن از هیچ حمایتی دریغ نمی کند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۹:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - رییس مرکز ملی فرش ایران گفت: فرش ایران زمین جواهری است که باید از آن حفظ و نگهداری کرد و فرش دستباف قزوین را از فراموشی نجات داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
3 تخته فرش دستباف از روستا های بهدان، شوکت آباد و شهر بیرجندبه عتبات عالیات اهدا شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۱:۰۵    
از ابتدای سال تاکنون هنرمندان خراسان جنوبی 45 هزار متر مربع فرش دستباف تولید کردند.
عامل توسعه خوشه مبلمان عطا آباد و خوشه فرش دستباف استان خبر داد: پنجمین نمایشگاه خانه مدرن در استان گلستان زلیخا عادلی گفت: پنجمین نمایشگاه خانه مدرن استان گلستان با حضور اعضای خوشه مبلمان عطا آباد و خوشه فرش دستباف استان در محل دائمی شرکت نمایشگاه های بین المللی گلستان در گرگان آغاز به کار ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۲:۵۰    
در شهرستان کاشان سالانه شش هزار متر مربع فرش دستباف تولید می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۰:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
مد یرعامل اتحاد یه فرش د ستباف ایران با بیان اینکه مصوبۀ تعهد ارزی بانک مرکزی باعث کاهش صادرات فرش شده است گفت: در حال حاضر با توجه به شرایط موجود و مصوبه تعهد ارزی هیچ تاجری حاضر به صادرات فرش نیست.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس ارشد در حوزه صنعت فرش دستباف ایرانی گفت: به هر قیمتی به دنبال فروش دستباف ایرانی در بازارهای جهانی هستیم و چوب حراج زدن به این میراث فرهنگی تقصیر دولت نیست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۶:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
کمبود مواد اولیه از جمله ابریشم، نخ برای تولید فرش دستباف ابریشم این بازار را دچار رکود کرده است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۰۹:۳۸    
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان آران و بیدگل از بازدید مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، از خانه ها و بافت تاریخی این شهر خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۰۹:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
شهرستان بدره یکی از قطب های تولید فرش دستباف استان ایلام به شمار می رود و سالیانه بیش از هزار متر مربع فرش نفیس در این شهرستان تولید می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۰۸:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
براساس آمار مرکز ملی فرش ایران در سال 1400، 35 هزار شغل جدید در زنجیره ارزش فرش دستباف در کشور ایجاد شد که ضمن افزایش تولید و اشتغال، صادرات 64 میلیون دلاری در صنعت فرش را رقم زده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۱۰:۴۵   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه تعاونی های فرش دستباف، افزایش قیمت مواد اولیه، عدم ثبات نرخ ارز و مصوبه تعهد ارزی را موجب کاهش صادرات فرش دانست و رفتن اساتید طراحی و استادکاران ماهر قالیباف به کشورهای همسایه را ناشی از بی مهری به هنرصنعت فرش دستباف عنوان کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۱۶:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
چهاردهمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف و تابلوفرش از 6 تیر ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان قزوین برپا می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۲۱:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی رئیس مرکز ملی فرش ایران از ایجاد 35 هزار شغل جدید در زنجیره فرش دستباف طی امسال خبر داد و گفت: با حضور دولت سیزدهم در خراسان شمالی، زنجیره فرش دستباف راه اندازی می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۹:۴۷    
صنعتگران کشمیری در کارگاه خود در روستایی در بارامولا در شمال کشمیر روی بزرگترین فرش آسیا (قلین) کار می کنند. حدود 60 صنعتگر کشمیری در حال بافت فرش دستباف به طول 275 می باشند .
مركز ملي فرش ايران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۷:۳۸    
رئیس مرکز ملی فرش ایران، از کارگاه های رنگرزی، پرداخت و نمایشگاه های عرضه و فروش فرش دستباف شهرستان سبزوار دیدار کرد.
صاحب نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف گفت: تعهد به پیمان ارزی اینگونه است که فرشی که صادر می شود تا یک سال وقت داریم ارز آن را برگردانیم که این زمان برای فرش زمان خیلی کوتاهی است چرا که فرش یک محصولی است که خوابش زیاد است و ممکن است چند سال در فروشگاه باقی بماند تا به فروش برسد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۰۰:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی حدود 90 هزار نفر قالیباف دارد که 30 تا 35 هزار نفر فعال هستند، سرانه تولید به ازای هر قالیباف 6 متر بوده و طی سال 1400حدود 200 هزار متر مربع فرش دستباف در استان تولید شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۷:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
مدیر کمیته امداد شهرستان دره شهر گفت:با فعالیت 50 کارگاه قالیبافی در شهرستان دره شهر بیش از 900 مترمربع فرش دستباف تولید و روانه بازار می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۶:۵۰    
با کاهش تولید و صادرات فرش دستباف تبریز و افزایش مشکلات پیش روی این هنر صنعت، عرصه برای فعالان آن روز به روز تنگ تر می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۲:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره فرش سازمان صمت استان کرمانشاه: در سه ماهه اول امسال 17 هزار متربع فرش دستباف در استان کرمانشاه تولید شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۰۰:۳۰    
دنیای اقتصاد - تبریز - سیما نیک رفتار : پیشنهاد نام گذاری میدانی به نام فرش تبریز و تشکیل دبیرخانه فرش دستباف در اتاق تبریز از موارد مطرح شده در نشست فعالان هنر-صنعت فرش استان بود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۰۹:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
اردبیل- شانزدهمین نمایشگاه فرش دستباف و تابلو فرش در اردبیل آغاز به کار کرد.
مركز ملي فرش ايران   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۲۱:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
فرح ناز رافع رییس مرکز ملی فرش ایران گفت: زمینه شناسنامه دار کردن فرش ایرانی فراهم شده و بزودی این طرح به اجرا در می آید تا از زیر سوال رفتن اصالت فرش ایرانی با تولید فرش های بی گره جلوگیری شود.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۳:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل گمرکات استان اصفهان گفت: بر اساس قانون برگشت فرش دستباف و طلای صادراتی پس از صادرات تنها به صورت عین کالا و امکانپذیر است. پیشنهاد داده شده است که برگشت طلا یا فرش دستباف تنها با احراز ایرانی بودن آن توسط سه مرجع صمت، گمرک و اتحادیه و بر مبنای میزان طلای صادر شده انجام شود.
موج   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۲:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرش دستباف گفت: رفع مشکلات فعالان فرش دستباف فقط از طریق دولت میسر می شود.
مركز ملي فرش ايران   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۲:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، به نقل از خبرگزاری صدا وسیما مرکزمهاباد ؛ سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجانغربی گفت: بیش از 72 هزار نفر در استان در زمینه تولید فرش دستباف مشغول به فعالیت هستند که سالانه 300 هزار متر مربع فرش تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی می کنند . ...
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۲:۱۳    
ما در این مقاله قصد داریم نکات مهم برای انتخاب فرش مناسب فضای کوچک را به طور دقیق بررسی کرده تا شما با دانستن آنها بتوانید با کمترین قیمت ، بهترین انتخاب را داشته باشد ...
سلام نو / رکنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۲۲:۲۳   + ۱۵ سایت دیگر  
مجمع تشکل های فرش دستباف ایران از کاهش صادرات فرش ایران از 426 میلیون دلار به 64 میلیون دلار در چهار سال گذشته خبر داد.