یکشنبه ۰۷ خردادساعت ۰۶:۳۳May 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حوزه گردشگری»

خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۵:۴۹    
نماینده مرودشت در مجلس شورای اسلامی خواستار تسهیل شرایط سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و حل و فصل مشکلات درون استانی شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۵:۴۹    
سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) طی همکاری اش با مدرسه مدیریت مهمان نوازی جهانی Les Roches، از استارت آپ های حوزه گردشگری در پذیرش نوآوری و تسریع حرکت آن ها به سمت پایداری بیشتر حمایت می کند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۵۴    
اتفاق بزرگ ثبت جهانی بافت تاریخی یزد در کنار همه خوبی ها، نوید روزهای شلوغ و پر گردشگر را به یزدی ها می داد. یزد آماده می شد تا بعد از ثبت جهانی برنامه های زیادی را در حوزه گردشگری تدارک ببیند. توسعه بوم گردی ها و کافی شاپ ها و کافه ها در دل بافت تاریخی یعنی امید به آمدن گردشگر.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۱:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی شهرستان گناباد گفت: تعدادی از دیپلمات های کشورهای عراق، افغانستان و پاکستان و رئیس و کارشناسان نمایندگی وزارت امورخارجه در مشهد به همراه مدیرکل میراث فرهنگی ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۰۹:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
همدان-نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه دولت و مجلس به دنبال تعامل و حل مشکلات مردم باشند، گفت: نهاوند در حوزه گردشگری مشکل دارد و زیرساخت ها آماده نیست و باید تدبیر شود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۲۳:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل گردشگری و میراث فرهنگی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد از افزایش 17 درصدی بودجه حوزه گردشگری سلامت مناطق آزاد خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۲۲:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
مهندس ضرغامی گفت: تنگه هایقر فیروزآباد یک جاذبه بی نظیر در حوزه گردشگری هیجانی در سطح جهان است و باید در صدا و سیما معرفی شده و سرمایه گذاران خارجی جذب این منطقه شوند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۸:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت: پژوهش هایی که تاکنون انجام شده در سطح کلان است که باید جزئی و میدانی باشد، زیرا این امر می تواند در حوزه گردشگری تأثیرگذاری بیشتری داشته باشد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۳:۵۴   + ۱۵ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی گفت: وجود زیرساخت تله کابین در کنار میراث جهانی قلعه دختر فیروزآباد یک فرصت بی نظیر در حوزه گردشگری و سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و رونق این صنعت در این منطقه است.
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۵:۴۴    
یکی از اصلی ترین شهرها در حوزه گردشگری ایران، شهر مشهد مقدس است که هر سال از میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی پذیرایی می کند. یکی از امکانات رفاهی که در گردشگری اهمیت زیادی دارد، رستوران های باکیفیت و متنوع است که در پایتخت معنوی ایران نیز این مورد در کانون توجه قرار دارد. ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۴:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
استاندار فارس با اشاره به ظرفیت های مختلف گردشگری و جذب سرمایه گذاری در این راستا گفت: از سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در حوزه های مختلف گردشگری دعوت می کنیم.
پیام خاوران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۴:۳۶    
خراسان جنوبی گنج ناشناخته در صنعت گردشگری است اما سهواً یا عمداً این صنعت با وجود جاذبه های ارزشمند ژئومورفولوژیک، انسانی و زیست محیطی مورد بی مهری و بی توجهی قرار گرفته است.
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۳:۲۸    
مدیر امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ایجاد فرصت های شغلی جدید در بخش تعاون با بهره گیری از ظرفیت های موجود در حوزه گردشگری را از تعهدات این حوزه در اجرای تفاهم نامه همکای با معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، گردشکری و صنایع دستی عنوان کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۲:۱۶    
بیرجند-روستاگردی در خراسان جنوبی به ویژه در فصل تابستان یک گنج پنهان در حوزه گردشگری است که مشکلات زیرساختی بر آن سایه انداخته و مانع بهره مندی استان از ظرفیت های این بخش برای توسعه شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۰:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
ثبت جهانی آثار تاریخی و منابع طبیعی که در حوزه گردشگری یا میراث فرهنگی قرار می گیرند، یکی از دغدغه های مهم در همه کشورها محسوب می شود چرا که شناسنامه دار شدن این آثار خروجی های خوبی در جذب گردشگر به همراه خواهد داشت.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۰:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
حجت الاسلام سید شهاب الدین حسینی با بیان اینکه وقف می تواند موجب رونق اقتصادی تبریز در حوزه گردشگری باشد، گفت: برای احیا و توسعه آستان مقدس امامزادگان، تلاش های بسیاری انجام گرفته است اما در این راستا نیازمند مشارکت تمام دستگاه ها هستیم که می تواند با دوری از نگاه جزیره ای به ثمر برسد.
خارگ نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۹:۳۴    
شهردار منطقه 12 از برپایی دورهمی مدیران موزه ها و فعالین حوزه گردشگری قلب طهران با عنوان پاییزبرگ یلدایی در این منطقه خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۶:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیته گردشگری و میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران، گفت: در حوزه گردشگری تهران، قصد داریم یک هلدینگ یا شرکت مادرتخصصی گردشگری تاسیس کنیم که شروع و مقدمه ای برای تشکیل سازمان گردشگری شهرداری تهران خواهد بود.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۱:۳۷   + ۱۱ سایت دیگر  
متن کامل لایحه برنامه هفتم توسعه برای سال های 1402 تا 1406 در حالی منتشر شد که در بخش ها و ماده های مختلف این برنامه به طور تفصیلی به موضوعات مرتبط با میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پرداخته شده و فصل شانزدهم برنامه هفتم توسعه کاملا به دو حوزه گردشگری و صنایع دستی اختصاص یافته است.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
در فهرست دلایل سفر گردشگران خارجی ثبت در مراجعی همچون لونلی پلانت یا تریپ ادوایزر می توان به سیاهه چرایی انتخاب مقصد گردشگران پی برد. دلایلی که فهم و آگاهی از آن می تواند سیاست های احتمالی جذب گردشگر را در کشورمان تغییر دهد. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۸:۳۴    
یک دانشیار گروه زمین شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان گفت: با توجه به اینکه در ایران مناطق دیدنی بسیاری وجود دارد و با توجه به ساختار زمین شناسی این منطقه می توان گفت که ایران از پتانسیل بالقوه ای در حوزه گردشگری برخوردار است.
به گزارش خبرنگار صدای نهاوند، ضرغام احمدوند در نشست هم اندیشی و بررسی مشکلات بخش و شهر گیان در حوزه گردشگری که با حضور معاون عمران وبرنامه ریزی فرمانداری ، بخشدار گیان و اعضای شورای شهر برگزار شد ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۰:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
استاندار گلستان در آیین پاسداشت ثبت جهانی سوزن دوزی ترکمن و جنگل هیرکانی گفت: اعتقاد به اقتصاد سبز داریم و معتقدیم ظرفیت های منحصربه فرد طبیعی گلستان عامل توسعه گردشگری در استان هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۴:۵۰    
مدیرکل توسعه گردشگری داخلی وزارت گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی درباره گردشگری کشاورزی گفت:. در سه ماه گذشته تعداد مجوز های مربوط به حوزه گردشگری کشاورزی به 280 مجوز رسیده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۴:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
استاندار قزوین گفت: شهر قزوین دارای ظرفیت های متعدد احیا نشده گردشگری و تاریخی است و باید سرمایه گذاران گردشگری برای ورود در این حوزه ترغیب شوند.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۳:۳۱    
حوزه/ تولیت مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه نگاه موجود در کشور در حوزه گردشگری زیارت یک نگاه انحرافی است، گفت: این نگاه مخالف ارزش های انقلاب اسلامی است و ما را از اهداف خود دور می کند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۰:۰۲    
سرپرست پایگاه سازه های آبی شوشتر گفت: در هفته میراث فرهنگی یکی از سلسله برنامه های درنظر گرفته شده در این ایام، نشست با فعالان حوزه گردشگری بود.
عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۰۴:۳۷    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی از جذب 75 میلیارد ریال از اعتبارات ملی برای توسعه زیرساخت های گردشگری در استان خبر داد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۹:۴۹   + ۳۰ سایت دیگر  
آمارهای جهانی نشان می دهد عربستان با رشد چشمگیر گردشگری خود توانسته این کشور را از یک کشور نفتی به سریعترین رشد جهان در حوزه گردشگری بدل کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۰:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان خواستار تسهیل در روند پرداخت تسهیلات به فعالان حوزه صنایع دستی و سرمایه گذاران بخش گردشگری در استان شد.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۲۳:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
رکنا: وزیر میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری توسعه زیرساخت های گردشگری را ضروری دانست و گفت: از حضور سرمایه گذاران در این راستا به جد حمایت خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۷:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حاشیه بازدید از چشمه بلقیس چرام گفت: دولت به طور ویژه از سرمایه گذاری در حوزه گردشگریِ کهگیلویه وبویراحمد حمایت می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۷:۵۰    
فرماندار شهرستان چاراویماق با انتقاد از حوزه گردشکری گفت: قدردان زحمات و سرمایه گذاری های بخش خصوصی در حوزه گردشگری هستیم و ما نیز با کمک به بخش های مختلف حوزه های گردشگری حمایت خود را از این حوزه اعلام می کنیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۶:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: وزارتخانه از سرمایه گذاران حوزه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد و سایر استان ها حمایت می کند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۶:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
سردار قنبری گفت: استان کرمانشاه ظرفیت های فراوانی در حوزه گردشگری دفاع مقدس دارد و یکی از مهمترین این ظرفیت ها این است که همه ساله مراسم افتتاحیه اردو های راهیان نور کشور در سالروز عملیات بازی دراز در این استان برگزار می شود.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۵:۴۴    
معاون گردشگری استان گلستان از برگزاری کارگاه آموزشی همیار گردشگر باهدف ارتقای سطح آگاهی دانش آموزان با حوزه گردشگری و در راستای توسعه طرح همیار گردشگر در گرگان خبر داد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۲۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
رییس ولایت ختلان تاجیکستان ادامه داد: شهرداری مشهد در حوزه گردشگری سلامت بسیار خوب عمل کرده و دارای ظرفیت بالایی است و با توجه به پیشنهاد شهرداری مشهد، ما در این زمینه نیز آماده همکاری با شما هستیم.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۲:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
استانداران خراسان رضوی و ولایت ختلان تاجیکستان در نشستی مشترک بر توسعه سرمایه گذاری متقابل به ویژه در حوزه گردشگری میان دو کشور تاکید کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۸:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
سرپرست میراث فرهنگی اردکان با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت خوبی در حوزه گردشگری نداریم گفت: اردکان پنج هتل و 18 بوم گردی دارد که از شش مورد بوم گردی های این شهرستان تعطیل هستند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۸:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی خوزستان با بیان این که بیشتر گردشگرانی که از مرزهای خوزستان به کشور وارد می شوند، استان های دیگر را برای مقاصد درمانی انتخاب می کنند، از برنامه ریزی برای معرفی ظرفیت های استان در حوزه گردشگری سلامت خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۸:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان در دیدار با معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس گفت: یکی از نیازهای اساسی شهر گنبدکاووس در حوزه گردشگری ایجاد تأسیسات اقامتی است که متأسفانه تاکنون در این حوزه خوب عمل نشد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۵:۱۲    
ایسنا/خراسان رضوی رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان فریمان گفت: رباط سنگ بست، رباط فریمان و مجموعه گردشگری سد فریمان از جمله فرصت های سرمایه گذاری شهرستان فریمان در حوزه گردشگری هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۳:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قم با اشاره به این که چندین طرح گردشگری در شهرستان کهک قم در حال ساخت است، گفت: با بهره برداری از این طرح ها برای 320 نفر اشتغال ایجاد می شود.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۲:۲۹    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان از در دست اقدام بودن تعداد 84 پروژه سرمایه گذاری حوزه گردشگری با حجم سرمایه گذاری بالغ بر 100هزار میلیارد ریال خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
استاندار یزد با اشاره به ضرورت توسعه زیرساخت های گردشگری استان گفت: یکی از رویکردهای مورد پیگیری در استان باید حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه گردشگری باشد.
پایگاه خبری استناد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۷:۵۱    
علی بابایی کارنامی نماینده مردم شریف ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی در جلسه بررسی مشکلات حوزه گردشگری منطقه چهاردانگه ساری قول حل مشکل برق و روشنایی این منطقه را در جهت توسعه صنعت گردشگری داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۴:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: تاکنون تعداد 139 نفر از متقاضیان در حوزه های صنایع دستی و گردشگری در سامانه جامع اشتغال کشور، برای بهره مندی از تسهیلات مذکور ثبت نام کرده اند
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۰۸:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی از جذب 75 میلیارد ریال از اعتبارات ملی برای توسعه زیرساخت های گردشگری در استان خبر داد.
قم نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۲۳:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
قم نیوز: مدیرکل میراث فرهنگی قم از حل معضل سرمایه گذاری حوزه گردشگری در پی بازدید مشاوران معاون گردشگری کشور از پروژه های گردشکری قم خبر داد.