جمعه ۱۲ خردادساعت ۱۶:۴۸Jun 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اداره منابع طبیعی»

ایسنا   ۴ ساعت پیش    
ایسنا/خراسان رضوی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کوهسرخ از ورود دستگاه قضا در برخورد با کسانی که به طور غیرمجاز اقدام به جمع آوری گیاه آنغوزه کنند خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۴ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
خرم آباد- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خرم آباد از وقوع آتش سوزی در بام خرم آباد خبر داد.
مهرصبا   ۵ ساعت پیش    
به دستور دادستان عمومی و انقلاب میانه؛ با حضور یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان و پاسگاه انتظامی ایشلق؛ 20 بنای غیرمجاز واقع در ییلاق بزقوش تخریب شد. ...
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد گفت: مشارکت مردم یک پتانسیل و ظرفیت بسیار بالا برای مقابله با آتش سوزی است که این مهم با آموزش و آگاه سازی مردم بویژه جوامع محلی و روستاییان پیگیری می شود.
صدای زرند   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۸:۴۶    
طی نشستی با حضور مهندس حسینی نژاد فرماندار ،مهندس میرزایی رئیس اداره منابع طبیعی ،بخشداران و روسای ادارات ونهادهای دیربط اولین نشست هماهنگی محافظت از منابع طبیعی برای مقابله با بحران آتش سوزی برگزار شد.
استانداری گلستان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۳:۰۷    
لقمان قربانی فرماندار افزود: از سال84 سند مالکیت 182 هزارهکتار از اراضی منابع ملی شهرستان در رهن بانک قرار داشت که این امر مشکلات عدیده ای را برای کشاورزان تحمیل می نمود. ...
تهران نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند اعلام کرد: تثبیت مالکیت دولت با اخذ سند کاداستر در اراضی ملی پلاک های دشتک قره قاچ و شِنَک بنام دولت طی هفته جاری انجام شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۴:۲۱    
رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری هندیجان گفت:به منظور جلوگیری از آتش سوزی های احتمالی آموزش کار با وسایل اطفاء حریق، بالابردن آمادگی نیرو های یگان حفاظت، خفگی ناشی از دود و حوادث در حین حریق به صورت عملی برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۳:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
یاسوج_ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان باشت از وقوع 7 فقره آتش سوزی در جنگل ها و مراتع شهرستان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۲:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سبزوار گفت: عملیات پیش آگاهی، کانون یابی و مبارزه با ملخ کوهان دار در سطح 10 هزار هکتار از عرصه های منابع طبیعی این شهرستان در سه ماه گذشته انجام شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۹:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
دماوند- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دماوند از رفع تصرف 13 هکتار از اراضی ملی منابع طبیعی این شهرستان از ید زمین خواران خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۸:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد از توقیف بیش از 40 تُن چوب قاچاق در این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۶:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
ارومیه - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد گفت: با پیگیری ماموران یگان حفاظت این اداره امسال 11 فقره پرونده قاچاق چوب تشکیل و به مراجع قضایی ارجاع داده شد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری نور از دستگیری عامل سوء قصد مامور منابع طبیعی در این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۹:۱۷    
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آزادشهر گفت: روز گذشته مقدار 140 کیلوگرم قارچ ترافل قاچاق در تیل آباد کشف و ضبط شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۸:۴۷    
علی اکبر کی پور گفت: برگزاری رزمایش منطقه ای اطفای حریق جنگل و مرتع، توان مجموعه مدیریت بحران و به خصوص توان عملیاتی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این خطه را به خوبی نشان داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۷:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد گفت: 32 هکتار اراضی ملی در روستای خورخوره این شهرستان از متخلفان باز پس گرفته و از آن ها رفع تصرف شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۲:۲۲   + ۱۰ سایت دیگر  
سرپرست معاونت امور جنگل اداره منابع طبیعی گیلان: بیش از 2 میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز نهالستان های گیلان اختصاص یافته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
اداره منابع طبیعی گیلان، در حالی زمین های منطقه گالشکلام را به نام خود سند زده که اهالی این منطقه چندین نسل است آنجا در حال کشت و زرع هستند؛ این اداره جلوی فعالیت کشاورزان در این اراضی را نیز گرفته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۸:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد گفت: پارسال با آموزش های همگانی آتش سوزی در عرصه های طبیعی این شهرستان 50 درصد کاهش یافته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۷:۴۰   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تبریز گفت: هرگونه برداشت آب از مخازن آبخوان ها باید بر اساس میزان آب ورودی به آنها صورت می گرفت که با توجه به بیلان منفی، احتمال تخریب آبخوان ها و وقوع پدیده فرونشست و تحمیل خسارات غیر قابل جبران در این دشت بزرگ دور از انتظار نخواهد بود.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۷:۲۹   + ۱۴ سایت دیگر  
20 هزار هکتار از اراضی شهرستان کوهسرخ رویشگاه آنغوزه است اما طی 2 تا 3 سال اخیر برداشت های بی رویه و از سویی خشکسالی موجب کاهش پوشش و تراکم این گیاه دارویی شده است.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۴:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دزفول، خاموش کردن آتش در ساعات ابتدایی آتش سوزی و در زمان طلایی را بسیار مهم دانست و گفت: دهیاری های دزفول به ویژه در مناطق بحرانی باید به منظور کنترل آتش سوزی ها در روستاها، باغ ها، مزارع و اراضی ملی از امکانات آتش نشانی برخوردار باشند که متاسفانه این چنین نیست ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۱:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کهگیلویه در استان کهگیلویه و بویراحمد از آتش سوزی در 18 هکتار از باغات و مزارع این شهرستان بنا به دلایل نامعلومی خبرداد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل اداره منابع طبیعی استان تهران ضمن اشاره به احداث 21 بوستان روستایی در تهران تا پایان سال جاری، درباره وضعیت پارک های آبخیز گفت: هنوز پارک آبخیزی راه اندازی نکرده ایم چراکه این اقدام باید حتما با همکاری شهرداری ها انجام شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۲۳    
گرگان- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گرگان از ثبت تولد یک رأس گوساله مرال در پارک جنگلی قرق خبر داد و گفت: وضعیت مرال مادر و گوساله مطلوب است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۸:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گرگان از تولد یک راس گوساله مرال در پارک جنگلی قرق خبر داد.
بستک نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۰:۲۳    
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بستک در دومین جلسه شورای اداری در جمع همکاران ضمن رضایت از عملکرد مجموعه خود بر رعایت تکریم و برخورد مناسب با ارباب رجوع تاکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۲۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد گفت: 10 کانون آتش سوزی در مراتع شهرستان وجود دارد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۸:۵۱    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ محوطه های بذرگیری گونه بلوط سیاه توسط بخش تحقیقات جنگل ها و مراتع و با همکاری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مشگین شهر در سه منطقه حاتم مشه سی، کوه کنار و پاشا بیگو شهرستان مشگین شهر شناسایی و تعیین شد. ...
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۵:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اهواز گفت: علت و میزان مساحت آتش سوزی در جنگل کوپال بخش غیزانیه شهرستان اهواز از سوی یگان حفاظت این اداره در دست بررسی است. ...
موج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۴:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قزوین گفت: از ابتدای امسال بیش از 10000رأس دام غیر مجاز از سطح مراتع این شهرستان به استناد تبصره 1 این قانون به علت تعلیف بدون مجوز، عدم رعایت مفاد طرح تصویب شده و یا مفاد پروانه چرای دام از قبیل ظرفیت ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان سرپرست اداره منابع طبیعی شهرستان مریوان از کشف و ضبط چوب قاچاق در یکی از روستاهای این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۰:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست اداره منابع طبیعی شهرستان سلطانیه گفت: دولت سیزدهم به چمن تاریخی سلطانیه نگاه متفاوت تری نسبت به دولت های قبلی دارد و احیای این چمن را با تصمیمات و برنامه های مختلف در اولویت برنامه های خود قرار داده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۷:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/همدان رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ملایر با اشاره به حدنگاری و دریافت اسناد اراضی ملی گفت: با استفاده از دقیق ترین و به روزترین ابزارهای مدرن و با به کارگیری مشاوران متخصص و بومی مطابق با دستورالعمل های سازمان نقشه برداری کشور برای بیش از 360 هزار هکتار عکس ارتوفتو تهیه و تولید شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۲۳:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دزفول از آغاز ساخت بوستان شهدای جهاد کشاورزی و منابع طبیعی این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۴:۴۶    
مدیرکل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: آزادی خرمشهر دستاورد بزرگ و نقطه عطفی برای تداوم مقاومت و پایداری ملت ایران در طول هشت سال دفاع مقدس بود.
بافق فردا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۳:۵۷    
به مناسبت سالروز آزادی خرمشهر و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر ، رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بافق به اتفاق مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و مسئول روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق با خانواده معزز شهدای 8 سال دفاع مقدس دیدار نمودند. ...
مهرصبا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میانه از توقف احداث 8 فقره استخر کشاورزی در بخش کندوان و یک فقره در روستای خوبستان بخش مرکزی و استخری دیگر در روستای سلیمانلوی کاغذکنان واقع در اراضی ملی خبر داد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۱:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کردکوی از توقیف خودروی حامل چلم قاچاق در این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۲۲:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
شفت- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شفت با بیان اینکه ترویج فرهنگ نهال کاری در در اولویت منابع طبیعی قرار دارد، گفت: ترویج فرهنگ درختکاری باید به مطالبه عمومی تبدیل شود.
صبح خرد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۳:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
صادق پورمند طی حکمی از سوی جاویدبخت، به عنوان رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان چرام منصوب شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۱:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
قرقبان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قائنات، مورد ضرب و شتم سودجویان عرصه های منابع طبیعی قرار گرفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۱:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اشتهارد گفت: یک نفر قاچاقچی چوب جنگل های تاغ این شهرستان پس از یک سلسله کمین های مداوم دستگیر شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۹:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
رییس اداره منابع طبیعی دامغان گفت: عملیات نهالکاری، آبیاری و مراقبت در سطح 125 هکتار از منطقه امیرآباد دامغان برای مقابله با بیابان زایی آغاز شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۳:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه گفت: در سال جاری 35هکتار از مزارع و مراتع این شهرستان دچار آتش سوزی شد که از این میزان 30هکتار مزارع کشاورزی و پنج هکتار مراتع بوده است.
فرمانداری سمیرم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۱:۰۵    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری سمیرم به نقل از روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری، همزمان با افزایش دما و خشکی هوا، احتمال وقوع آتش سوزی در محیط های منابع طبیعی به ویژه جنگل ها و مراتع افزایش می یابد به نحوی که کوچکترین جرقه و آتش با سرعت بسیار زیادی گسترش پیدا نموده و سطح وسیعی [...]
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۹:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری باشت گفت: آتش سوزی در جنگل و مراتع منطقه شلالدون این شهرستان تحت کنترل است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۸:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بیرجند از خلع ید بیش از 13 هزار مترمربع از اراضی تصرف شده در روستا های مرک و رکات خبر داد.