دوشنبه ۰۳ مهرساعت ۰۰:۴۰Sep 2023 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ذخیره سد»

باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۸:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیر امور منابع آب شهرستان مشگین شهر گفت: امسال به دلیل کاهش محسوس بارش ها میزان حجم ذخیره آبی سد سبلان 41 درصد کاهش یافت.
آناج   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۳:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مراغه گفت: هم اکنون وضعیت ذخیره سد علویان به گونه ای است که در صورت عدم تحقق به موقع بارش های پاییزی شاهد بروز بحران و تنش آبی در شهرستان مراغه خواهیم بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۰:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: حجم ذخیره آب سد های مشهد به کمترین حجم خود رسید و هم اینک فقط هشت درصد از حجم ذخیره سد ها آب دارد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۶:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس ذخیره سد رودبال به عنوان یکی از منابع بزرگ تأمین آب استان در حالی به پایان رسید که ذخیره آب این سد در گذشته حدودا 600 لیتر بر ثانیه خروجی داشت و نقش مهمی در آبرسانی به شهرستان های فسا، حاجی آباد و داراب ایفا می کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۸:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: کاهش سطح آب مخزن ذخیره سد شیرین دره و تغییرات در کیفیت آب برداشتی از سد عامل اصلی طعم و بوی نامطبوع آب شرب در برخی از مناطق شهری بجنورد است.
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۹:۳۶   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان از پایان آبگذاری کانال های آبیاری کشاورزی از سد سفیدرود خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، وحید خرّمی اظهار کرد: در سال آبی جاری بر اساس آمارها، کاهش بارش ها و آورد سد سفید رود محسوس بود. ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۶:۴۱   + ۱۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه گفت: براساس مصوبه این کمیسیون، وزارت نیرو مکلف شد تا طرح های برق آبی مورد نیاز کشور از جمله طرح های تلمبه ذخیره سد رودبار لرستان، طرح سد و نیروگاه زالکی، طرح سد و نیروگاه بختیاری، طرح سد و نیروگاه لیروک را به روش (بی .او .تی) و یا سایر روش های مالی اجرا کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۰۸:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
معاون حفاظت و بهره برداری از آب شرکت آب منطقه ای استان همدان گفت: میزان ذخیره آب در سد اکباتان 11.2 میلیون متر مکعب معادل 33 درصد حجم سد است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۸:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
حجم آبی که پای چمن های شهری ریخته می شود سرسام آور است؛ سالانه بیش از 85 میلیون مترمکعب یعنی 2.3 برابر ذخیره پاییزی سد کرج. این در حالی است که در بسیاری از نقاط جهان چمن کاری منسوخ و جایگزین های مناسبی برای آن استفاده می شود.
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۵:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- حجم آبی که پای چمن های شهری ریخته می شود سرسام آور است؛ سالانه بیش از 85 میلیون متر مکعب یعنی 2.3 برابر ذخیره پاییزی سد کرج. این در حالی است که در بسیاری از نقاط جهان چمن کاری منسوخ و جایگزین های مناسبی برای آن استفاده می شود.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۵/۰۱ - ۱۵:۴۸    
جام جم آنلاین اصفهان؛ معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست با بیان این که با وجود افزایش 88 درصدی ذخیره سد زاینده رود نسبت به سال گذشته، در سال آبی جاری تقریبا هیچ حقابه مشخصی برای تالاب گاوخونی رهاسازی نشده است ...
روزنامه سراسری سایه   ۱۴۰۲/۰۵/۰۱ - ۱۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه با وجود افزایش 88 درصدی ذخیره سد زاینده رود نسبت به سال گذشته، در سال آبی جاری تقریبا هیچ مشخصی برای تالاب گاوخونی رهاسازی نشده است ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۱۰:۱۵   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست با بیان این که با وجود افزایش 88 درصدی ذخیره سد زاینده رود نسبت به سال گذشته، در سال آبی جاری تقریبا هیچ مشخصی برای تالاب گاوخونی رهاسازی نشده است ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۰۹:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست با بیان این که با وجود افزایش 88 درصدی ذخیره سد زاینده رود نسبت به سال گذشته، در سال آبی جاری تقریبا هیچ حقابه مشخصی برای تالاب گاوخونی رهاسازی نشده است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۰۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد گفت: هم اینک تنها 11 درصد از حجم ذخیره سد های مشهد آب دارد در حالی که این میزان در مدت مشابه پارسال 25 درصد و در پایان اردیبهشت ماه امسال 13 درصد بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۲۳:۱۵   + ۱۲ سایت دیگر  
اصفهان- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان ذخیره کنونی سد زاینده رود را 612 میلیون مترمکعب اعلام کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
ساوه - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی گفت: هم اکنون تنها 14.7 درصد از حجم سد الغدیر ساوه ذخیره آب دارد که این میزان شامل 40 میلیون و 860 هزار متر مکعب است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۱۰:۰۲    
وضعیت ذخایر سدهای مشهد مناسب نیست، ورودی آب به سد دوستی در امسال صفر بوده و تنها 10 درصد از حجم ذخیره سد دوستی آب دارد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۰۷:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی گفت: 50 درصد از حجم آب در پشت سد کمال صالح اراک از مجموع 95 میلیون مترمکعب، پُر است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۱۳:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: حجم ذخیره سد های استان همچنان کاهشی است و تنها 13 درصد از این حجم آب دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۱۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
حجم ذخیره یکی از سد های قدیمی شهر مشهد با ظرفیت 5 میلیون مترمکعب آب فقط 15 درصد است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۰۹:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل گفت: در اثر خشکسالی های مداوم حجم ذخیره سد ارس از یک میلیارد متر مکعب به 700 میلیون مترمکعب کاهش یافته است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۶ - ۱۱:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره بهره برداری و نگهداری سد و نیروگاه برقابی شهر بیجار گفت: ذخیره سد مخزنی آیت الله بهجت شهر بیجار حدود 60 میلیون متر مکعب است که در این فصل از سال عدد مناسبی است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۱۱:۰۱    
قوچان- از بین رفتن 90 درصد گندمزارهای دیم در قوچان طی دو سال گذشته خود گواه سایه سنگین خشکسالی و کمبود آب در این شهرستان است.
اقتصاد آنلاین / رکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۸ - ۱۵:۳۰   + ۲۶ سایت دیگر  
نماینده زابل در مجلس شورای اسلامی گفت که به زودی هیات پارلمانی برای پیگیری حقابه هیرمند به افغانستان سفر می کند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۱۳:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
براساس آخرین آمار اعلام شده از سوی دفتر مطالعات پایه منابع آب، در بازه زمانی ابتدای سال آبی تا بیست وهفتم خردادماه، حجم آب پشت سد زاینده رود به 620 میلیون مترمکعب رسیده که برابر 50 درصد از حجم سد بوده و نسبت به سال گذشته 70 درصد افزایش را ثبت کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۱۱:۱۳   + ۱۶ سایت دیگر  
رشت- مدیرعامل آب منطقه ای گیلان با اشاره به ذخیره 488 میلیون متر معکبی آب پشت سد سفیدرود گفت: تاکنون گزارشی از کمبود آب و خشکسالی شالیزارها دریافت نشده است.
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۵ - ۱۶:۵۵   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان با اشاره به نگرانی ها از وضعیت ذخیره سد سفیدرود برای تأمین آب کشاورزی شالیزارهای استان گفت: در حال حاضر ذخیره آبی پشت این سد به 535 میلیون متر مکعب رسیده است که این میزان نسبت به سال گذشته در همین زمان تغییری نشان نمی دهد. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۱۱:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: هم اینک تنها 12 درصد از حجم ذخیره سد های مشهد آب دارد در حالی که این میزان در مدت مشابه پارسال 26 درصد و در پایان اردیبهشت ماه امسال 13 درصد بود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۰۸:۲۰   + ۱۴ سایت دیگر  
براساس آخرین آمار اعلام شده از سوی دفتر مطالعات پایه منابع آب، در بازه زمانی ابتدای سال آبی تا بیستم خردادماه، حجم آب پشت سد زاینده رود به 608 میلیون مترمکعب رسیده که برابر 49 درصد از حجم سد بوده و نسبت به سال گذشته 70 درصد افزایش را ثبت کرده است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۱۳:۳۸   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: سد دوستی اصلی ترین سد شرق کشور به گنجایش یک میلیارد و 220 میلیون مترمکعب است که فقط 37 میلیون مترمکعب آب قابل استفاده در این سد وجود دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۸:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
کشت تابستانه نقش مهمی در تامین محصولات کشاورزی و امنیت غذایی دارد، اما وضعیت ذخیره سد کرخه نشان دهنده خشکسالی هیدرولوژیکی در این حوزه است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۸:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی گفت: امسال این حقآبه محیط زیستی رودخانه کرج در برخی روز ها رعایت نشده و سطح آب پایین تر از حداقل لازم بوده است!
آوای رشت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۴:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان فرماندار لنگرود گفت: 85 درصد روستاهای شهرستان به آب شرب سالم دسترسی دارند، اما نیازمند حفر چاه جدید و اصلاح شبکه های انتقال هستیم. محمدرضا جلالی ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۹:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیر بهره برداری و نگهداری از تأسیسات آبی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی ذخیره مخزن سد فریمان را کمتر از 19 درصد اعلام کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۵:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
بارش های اخیر در مازندران میزان حجم ذخیره آب در پشت سد های استان را 5 میلیون متر مکعب افزایش داده است
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۰۸:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
سد دوستی، در شمال شرق استان خراسان رضوی، در مرز بین ایران و ترکمنستان و روی رودخانه مرزی هریرود احداث شده است. این سد خاکی ظرفیت ذخیره 1250 میلیون مترمکعب آب را دارد و تامین کننده آب شرب شهر مشهد است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۰۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
ذخیره سد "سده" در شهرستان خواف، نسبت به پارسال بیش از 75 درصد کاهش یافت.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۸:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
سد های تهران هم اکنون 497 میلیون متر مکعب آب دارند که 8 درصد کمتر از مدت مشابه سال گذاشته است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۲:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد گفت: هم اینک تنها 13 درصد از حجم ذخیره سد های استان آب دارد و این ذخایر اندک نیز همچنان رو به کاهش است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۵:۰۳   + ۱۶ سایت دیگر  
رشت- استاندار گیلان گفت: میزان ذخیره سد سفیدرود نسبت به دوره مشابه سال قبل 100 میلیون مترمکعب کاهش یافته است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۰:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین گفت: با هماهنگی های بعمل آمده بخشی از آب پیش بینی شده از ذخیره سد طالقان جهت کشت پاییزه سال آبی جاری در کانال آبیاری دشت قزوین رها سازی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۱:۱۳    
براساس آخرین آمار در فاصله زمانی ابتدای سال آبی تاکنون، 68 درصد حجم آب پشت سد های استان پر شده است.
صاحب نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۱۲:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: حجم ذخیره سد زاینده رود به 517 میلیون متر مکعب رسید.
کاشف اسرار   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۰۹:۴۵   + ۱۴ سایت دیگر  
کاشف اسرار – مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان از کاهش 40 درصدی ذخیره آب سد سفید رود نسبت به دوره بلند مدت و افت حدود 20 درصدی نسبت به سال قبل خبر داد. ...
رکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۴:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
رکنا:مدیر عامل آب منطقه ای استان همدان گفت: در حال حاضر ذخیره سد اکباتان شهر همدان 9.5میلیون متر مکعب است که پیش بینی می شود تا پایان فصل بارش ها به 12 میلیون مترمکعب برسد.
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۰۹:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: حجم ذخیره سد زاینده رود به 517 میلیون متر مکعب رسید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۳:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کرمانشاه از افزایش ذخیره سد های استان خبر داد و گفت : هم اکنون 63 درصد ظرفیت ذخیره سد های استان پُر است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۲:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
در حال حاضر 68 درصد حجم مخازن سد های کردستان پر آب است.
تابناک اصفهان   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۱۹:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات سد زاینده رود از افزایش ذخیره سد زاینده رود به 513 میلیون مترمکعب خبرداد و گفت: هم اینک 41 درصد ظرفیت سد پرشدگی دارد.