چهارشنبه ۱۳ مردادساعت ۱۷:۵۴Aug 2021 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «زکات»

ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۲۱:۴۰    
کرمانشاه – ایرنا – امام جمعه کنگاور از تاسیس اولین مرکز نیکوکاری تخصصی زکات این شهرستان در آینده ای نزدیک خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۲۰:۵۵    
کرمانشاه - ایرنا - فرماندار کنگاور گفت: اشاعه فرهنگ زکات موجب مقابله با آسیب های اجتماعی و زدودن فقر از جامعه اسلامی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۷:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
از 10 مرکز نیکوکاری و فعالان ستاد زکات بخش بروات بم تجلیل شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۴:۰۵    
ایسنا/خراسان رضوی استادیار الهیات و معارف اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به قرارگیری دو واژه زکات و إیتاء در کنار یکدیگر، گفت: با توجه به ویژگی های حروف در واژگان، می توان إیتاء را بخششی عاری از هرگونه چشم داشت و توقع تفسیر کرد.
مرور نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۱:۱۱   + ۲۰ سایت دیگر  
طبق اعلام پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری به طور کلی طلای مسکوک اگر به شکل سکه در معاملات رایج باشد، زکات دارد و البته باید یک سال در ملک انسان بوده و به حدّ نصاب رسیده باشد؛ بدین جهت سکه طلا در زمان ما که سکه رایج معاملی محسوب نمی شود، زکات ندارد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۸:۱۱   + ۱۱ سایت دیگر  
شجاعان گفت: نیکوکاران یزدی از ابتدای سال تاکنون 11 میلیارد و 800 میلیون تومان زکات واجب و مستحب پرداخت کردند.
کمیته امداد امام خمینی   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۰:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد استان قم از فعالیت 86 مرکز نیکوکاری عمومی محله محور و تخصصی کارآفرینی، دانشگاهی، فرهنگی و زکات در استان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۲۳:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- بازدید استاندار خراسان رضوی از یک پایگاه اهدای خون در مشهد، نصب سردیس یکی از مشاهیر صفوی در گناباد، افزایش سه و نیم برابری پرداخت زکات در تایباد و واکسیناسیون 54 هزار نفر در مشهد طی هفته گذشته از جمله عناوین اخبار کوتاه روز شنبه در استان خراسان رضوی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۱:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- از اهدای خون به عنوان زکات سلامتی یاد می کنند اما در سال جاری شاهد کاهش اهدای خون بودیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۰۷:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام سید جلال موسویان طبق استناد به روایت امام پنجم شیعیان ولایت را رکن اصلی و نماز، روزه، حج و زکات را رکن فرعی دین اسلام عنوان کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه رودان گفت: همزمان با عید غدیر با مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام خمینی ره و شورای زکات کمیته امداد امام خمینی ره 50 هزار پرس غذا در رودان پخت و توزیع می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۶:۴۴    
تهران- ایرنا- یک پژوهشگر مذهبی با استناد به روایتی که ولایت را از نماز، روزه، حج و زکات بالاتر می داند، اظهار داشت: ولایت امیرمومنان، بخش گویای دین است و اگر آن را حذف کنیم، ستون دین برپا نخواهد ماند.
امام جماعت مسجد محله قوخ سقز مردم به پرداخت زکات تشویق شوند امام جماعت مسجد محله قوخ سقز گفت: مردم به پرداخت زکات تشویق شوند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا سید حسین حسینی در نشست شورای زکات شهرستان سقز ...
امام جمعه سقز: مشکلات معیشتی روحانیون رفع شود/جمع آوری 40 میلیارد ریال زکات در سقز امام جمعه سقز گفت:مشکلات معیشتی روحانیون رفع شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۰:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه سلطانیه به اهمیت زکات در اسلام پرداخت و با بیان اینکه کسانی که اموال ایتام و فقرا را می خورند، آتشی است که به درون خود می ریزند، گفت: زکات مهمترین برنامه اقتصادی اسلام نه فقط برای معیشت نیازمندان که البته اولویت دارد، حتی برای تامین مخارج حکومت اسلامی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۲۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 150میلیون تومان زکات در بخش مهاباد اردستان جمع آوری شده است.
پانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۴:۳۱    
سمنان (پانا) -مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش، دانش آموزان قرآنی را نخبه و از بهترین ها دانست و گفت بالاترین زکات برای دانش آموزان قرآنی این است که هر کدامشان سفیر این کار ارزشمند باشند. ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
استادیار الهیات و معارف اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد درباره چگونگی پرداخت زکات، اظهار کرد: در قرآن فقط گرفتن زکات مورد تأکید نیست، بلکه نحوه توزیع آن توجه و تأکید بیشتری را به همراه دارد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۵:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
یعقوبی از ذبح 120 رأس گوسفند عید قربان در شهرستان گلوگاه خبر داد و گفت: 40 رأس در قربانگاه ابراهیمی امداد گلوگاه و 120 رأس گوسفند با همکاری مراکز نیکوکاری، شورای زکات و موسسه های نیکوکاری سطح شهرستان ذبح شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۱:۲۶    
پرداخت زکات در شهرستان خمینی شهر افزایش یافته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۴:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
اولین مرکز نیکوکاری تخصصی زکات شهرستان زرند در روستای احمدآباد منطقه بهشت وحدت امروز افتتاح شد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۲:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
با وجودی که برخلاف روزگاران قدیم نامه نگاری دستی در ادارات و بین مردم تا حدودی منسوخ شده و نرم افزارهای تایپ کامپیوتر ده ها خط زیبای نستعلیق را برای نوشتن نامه در اختیار شما می گذارد، اما هنوز هم داشتن دستخط خوش و خوانانویسی در برخی مشاغل ضروری است و بدخطی دردسرساز می شود.
جامعه الزهرا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۰:۰۹    
جلسه دفاع از پایان نامه سطح سه با موضوع آثار زکات از نگاه قرآن و حدیث در جامعه الزهرا علیهاالسلام برگزار می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۹:۵۳    
ایسنا/همدان مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره ) اسدآباد با بیان اینکه 80 روستای اسدآباد واجد شرایط پرداخت زکات هستند، گفت: در سه ماه نخست امسال 515 میلیون تومان زکات از سطح روستاهای شهرستان جمع آوری شده است.
پانا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۹:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
مشهد(پانا) -مدیر کل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش، دانش آموزان قرآنی را نخبه و از بهترین ها دانست و گفت بالاترین زکات برای دانش آموزان قرآنی این است که هر کدامشان سفیر این کار ارزشمند باشند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۲۲:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهادکشاورزی شهر مشهد جزییات پرداخت زکات گندم و جو را تشریح کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۴:۰۱    
185 اصله درخت پسته در قالب طرح شجره طیبه زکات در روستای بسطاق شهرستان سرایان پلاک گذاری شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار سمنان گفت: حجاب، زکات شعوری نعمت خدادادی زیبایی برای بانوان است و از ایجاد اختلال در زندگی فردی و جامعه جلوگیری خواهد کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۰۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
سالاری فر از ایجاد اشتغال برای 4 خانواده مددجو و نیازمند شهرستان ملکشاهی از محل جمع آوری وجوهات زکات این شهرستان خبر داد.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) آذربایجان غربی مردم آذربایجان غربی 22 میلیارد تومان زکات داده اند دکتر سهندی اظهار داشت: در حال حاضر 11 هزار مودی زکات در استان داریم و تا آخر سال 20 درصد به این تعداد افزوده خواهد شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۲۳:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری سقز با بیان اینکه پرداخت زکات در شرایط سخت اقتصادی بسیار ضروری است، گفت: زکات گامی ارزشمند برای زدودن چهره فقر از جامعه است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۲۰:۲۰    
امسال تا کنون بیش از یک میلیارد و 800 میلیون تومان زکات در این شهرستان جمع آوری شده است.
کمیته امداد امام خمینی   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۴:۳۲    
جلسه شورای زکات شهرستان با حضور ائمه جمعه شهرستان و دیگر اعضای شورای زکات در دفتر امام جمعه اهل سنت شهرستان تربت جام برگزار شد.
رئیس اداره زکات کمیته امداد کردستان از پرداخت 26 میلیارد تومان زکات توسط خیران کردستانی در سه ماهه نخست امسال خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۵ - ۱۵:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - امام جمعه مشگین شهر گفت: پرداخت زکات موجب شکوفایی اقتصادی می شود و در صورت عمل مسلمانان به این واجب الهی فقر در جامعه ریشه کن خواهد شد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۸:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
شفقنا- تولیت حرم حضرت معصومه(س) با تاکید بر توجه مسئولان به گروه گشایی از مردم به ویژه محرومان گفت: اگر مسئولان توان و امکانات لازم برای انجام کاری برای محرومان را دارند نباید کوتاهی کنند چرا که غفلت از این موضوع معنا ندارد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۱:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شورای زکات شهرستان سروآباد گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 12 میلیارد ریال زکات در این شهرستان جمع آوری شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۰۹:۳۸    
ایسنا/همدان مسئول زکات شهرستان کبودراهنگ گفت: از 126 روستای شهرستان، 116 روستا مشمول پرداخت زکات هستند که در سال جاری سه میلیارد و 46 میلیون تومان زکات پرداخت کرده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۸:۵۱    
مدیر کمیته امداد تربت جام گفت: با تلاش دست اندرکاران از ابتدای امسال مبلغ 850 میلیون تومان زکات جمع آوری شد.
کمیته امداد امام خمینی   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۴:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
با حضورمدیرکل کمیته امداد استان سمنان، مدیرکل آموزش وپرورش استان سمنان، معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان و ارتباط مجازی با وزیر آموزش وپرورش و رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) 30 مدیر مدارس غیرانتفاعی و هیئت امنایی که 95 نفر از دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد را به صورت رایگان ثبت نام و امکان ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۴:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با بیان اینکه میزان پرداخت زکات در بهار امسال در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 176 درصد رشد داشته است، افزود: کشاورزان و روستائیان استان امسال بیش از سه میلیارد تومان زکات پرداخت کردند.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۴:۱۵    
شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم به پرسشی درباره زکات گندم پاسخ گفته است. به گزارش شفقنا متن پرسش وپاسخ مطرح شده بدین شرح است: س:آیا شخص مقروض می تواند زکات گندم خود را در بدهی هایش به مصرف برساند؟ ...
فرمانداری بوئین میاندشت   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۳:۰۹    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری بویین میاندشت در بیست و دومین روز از تیر ماه سالجاری جلسه شورای زکات با حضور مهندس توسلی فرماندار محترم، حجت الاسلام و المسلمین رنجبر مسئول زکات استان، حجت الاسلام و المسلمین اسکندری امام جمعه محترم شهرستان و اعضای محترم شورا در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی استادیار الهیات و معارف اسلامی دانشگاه فردوسی با اشاره به امکان تغییر موارد و حد نصاب پرداخت زکات در طول زمان، گفت: اسلام نظامی است که دستورات آن بار مالی افراد را سبک تر می کند.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خداآفرین از تشکیل جلسه شورای زکات شهرستان در جهت تبیین تفاهم نامه ابلاغی زکات با حضورحجت الاسلام والمسلمین رحیمی امام جماعت حوزه نمایندگی ولی فقیه در مدیریت جهاد کشاورزی و ریاست کمیته امداد امام خمینی (ره) و کارشناسان مدیریت و مسئولین مراکز جهاد کشاورزی خبر داد.
ستاد اقامه نماز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۰۹:۴۲    
بنا به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز فارس، مدیر و قائم مقام ستاد نماز فارس همراه با مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی صبح روز دوشنبه 21 تیرماه در دفتر شهردار ناحیه 2 شیراز، غلامرضا شهریاری، با وی دیدار و درباره ساخت مسجد و مجتمع فرهنگی مذهبی رایزنی نمودند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۰۹:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- نماینده مردم 5 شهر استان خراسان شمالی با بیان اینکه خراسان شمالی علی رغم محروم بودن از استان های پیشتاز در پرداخت زکات است٬ گفت: کشاورزان استان در سال گذشته بیش از 20 میلیارد تومان زکات پرداخت کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۰۸:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
دبیر شورای زکات خراسان شمالی از برگزاری آیین خداقوت کشاورز و شکرگزاری برداشت گندم در روستای (نوده چناران) بجنورد خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۲۲:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد در آئین خداقوت گویی به کشاورزان استان حاضر شد و همراه آنان گندم درو کرد.