سه شنبه ۰۴ مهرساعت ۰۰:۳۲Sep 2023 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «زمین های کشاورزی»

ایران آنلاین   ۹ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین، با توجه به تغییر اقلیم و الگوی بارشی با بارش های کوتاه اما سیل آسا طی سال های اخیر، اغلب مناطق جنوب استان کرمان به شدت در معرض خطر قرار دارند و حتی در مناطق شمالی استان نیز اواسط تابستان سال گذشته جاری شدن سیلاب در شهرهای شمالی به ویژه رفسنجان خسارات بسیار سنگینی به اماکن ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۳:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/یزد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد از اجرای طرح سایبان بر روی زمین های کشاورزی با هدف افزایش کیفیت محصولات کشاورزی، افزایش بهره وری،صرفه جویی در مصرف آب و جلوگیری از آفتاب سوختگی گیاه خبر داد.
تبیان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۱:۳۱    
شاید یادتان رفته است و یا اصلا نبوده اید که ببینید، همین بچه های کوچه و بازار و زمین های کشاورزی با نیم دنیا جنگیدند تا به صدام و هم پیاله هایش بفهمانند که این کشور، ایران جنگ جهانی اول و دوم نیست که هر بی سر و پایی راهش را بکشد و بیاید و این خاک را مال خود کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۹:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک از پیش بینی برداشت 5 هزار و 700 تن طالبی از زمین های کشاورزی این شهرستان خبر داد.
برترین ها / حیات   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۹:۳۵   + ۳۱ سایت دیگر  
با کشف جسد پسر نوجوان در کنار اتوبان آزادگان، تحقیقات تیم جنایی آغاز شد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۳:۳۶    
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: امسال 3 هزار و 500 هکتار دانه روغنی کلزا در استان کردستان کشت می شود که کشت پاییزه آن تا 15 مهرماه در استان ادامه دارد.
سلام نو / خرداد نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۶:۱۷   + ۳۳ سایت دیگر  
ساخت وساز در دل طبیعت در درجه اول باعث دور شدن حیات وحش از آن منطقه یا نزدیک شدن آنها به فضای روستایی می شود که خطرات حمله حیوانات به انسان ها و برعکس را افزایش می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۴:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
بیش از 300 هکتار از زمین های کشاورزی ساری به سامانه نوین آبیاری مجهز شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۲۳:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
آستارا - ایرنا - جاری شدن سیل در نقاط شهری و روستایی بندر آستارا موجب آسیب دیدن بیش از 300 خانه، تعداد زیادی خودرو، اثاثیه منازل، خراب شدن کالا و تخریب 12 مغازه ، صدمه به چند دهنه پل، راههای روستایی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۷:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
کاشت ذرت علوفه ای و دانه ای در 250 هکتار از زمین های کشاورزی منطقه توکهور و هشتبندی آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۴:۱۶    
کاشت ذرت علوفه ای و دانه ای در 250 هکتار از زمین های کشاورزی منطقه توکهور و هشتبندی آغاز شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۳:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا - معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: بیش از 227 هزار هکتار از زمین های کشاورزی مناطق غرب و شمال غرب کشور تا پایان سال آینده به طرح شبکه آبیاری تجهیز می شود.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۰:۱۲    
این روزها فضاهای بکر و زمین های کشاورزی در هر نقطه از تهران که باشد پای سودجویان بازار زمین را به همان جا باز می کند. درست مثل اراضی و زمین های کشاورزی یافت آباد تهران که برخی تلاش می کنند به هر قیمتی تصاحبش کنند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
یاسوج- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: اجرای کامل طرح آبرسانی به دهدشت غربی پنج هزار هکتار از زمین های کشاورزی زیر کشت محصولات زراعی می بَرد و برای حدود 2 هزار و 500 نفر هم شغل مستقیم ایجاد می کند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۹:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی سنقروکلیایی از آغاز توزیع 2 هزار تن کود شیمیایی در بین مالکان زمین های کشاورزی این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۹:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
کاشت محصول جالیزی بادمجان خارج از فصل در هشت هزار و 700 هکتار از زمین های کشاورزی هرمزگان آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۲۱:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
رییس سازمان امور اراضی کشور گفت: زمین بستر تولیدات کشاورزی و تامین کننده امنیت غذایی کشور است و یکی از دغدغه های وزارت جهادکشاورزی حفظ اراضی کشاورزی است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۷:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: در 2 سال اخیر طرح رفع تداخلات در 110 هزار هکتار از زمین های این استان انجام شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۷:۱۰   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور اراضی گفت: امروزه با سنددار شدن زمین های کشاورزی زمینه برای طرح تجمیع و یکپارچگی اراضی کشاورزی فراهم آمده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۶:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: قزوین در رتبه های برتر در سطح کشور در زمینه رفع تداخل اراضی قرار دارد.
کرمان نو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۲:۵۹    
فداکار استاندار کرمان در ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران با اشاره به سیل جیرفت، گفت: اگر پیمانکار شرکت گاز، لوله انتقال گاز را رها نمی کرد 3 نفر کشته نمی شدند و زمین های کشاورزی آسیب نمی دیدند.
حیات   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی شهرستان صحنه از کشف 34 کیلوگرم ماده مخدر گل در این شهرستان با تلاش ماموران پلیس خبر داد. به گزارش گروه استانی حیات ؛ سرهنگ منوچهر رضایی اظهار کرد: پس از دریافت گزارشی مبنی بر اینکه یک کیسه مشکوک در زمین های کشاورزی یکی از روستاهای صحنه به صورت بلاصاحب رها شده ...
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۲:۵۳    
تالاب پیرسلمان با سه هکتار مساحت در 19 کیلومتر شهر اسدآباد همدان یکی از تالاب های این استان محسوب می شود.سال گذشته به دنبال خشکسالی و استفاده بیش از اندازه زمین های کشاورزی از منابع زیرزمینی اطراف تالاب افت شدید آب تالاب در امسال را در پی داشت و متأسفانه تالاب پیرسلمان نفس های آخر را می کشد و در ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۸:۴۳    
معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بروجرد با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون یک هزار و 73 عملیات توسط آتش نشانی بروجرد انجام شده است، گفت: آتش سوزی در فضای سبز، زمین های کشاورزی و باغات با 550 مورد بیشترین حجم عملیات را به خود اختصاص داده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۴:۴۰    
سمنان- خالقی مدیرکل تعاون روستایی استان سمنان با بیان اینکه پنج هزار و 700 هکتار اراضی کشاورزی این استان تحت کشت انگور قرار دارد، گفت: شاهرود بیشترین تولید انگور استان را دارد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۴:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
به گفته رئیس جهاد کشاورزی گیلان، تاکنون بیش از 130 هزار هکتار از اراضی شالیکاری استان گیلان، یعنی معادل 55 درصد برداشت شده اند. امروزه بیشتر کشاورزان از ابزارِ مدرن برای برداشت برنج استفاده می کنند، اقدامی که برای آن ها مقرون به صرفه تر است ...
میزان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۲:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- در اجرای تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها و در راستای حفظ بستر زمین و جلوگیری از تغییر کاربری زمین های کشاورزی، بیش از 10 هزار متر از اراضی کشاورزی روستای "کنار انجام" بخش گزنک در لاریجان شهرستان آمل به وضعیت کاربری سابق بازگشت. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۱:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
دزفول-ایرنا- مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان گفت: کانال آبیاری 400 هکتار از اراضی کشاورزی دزفول موسوم به E2L25 در منطقه شرق شبکه آبیاری دز با بکارگیری پوشش بتنی جدید، ترمیم و بازسازی اساسی شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۲۳:۳۹    
مدیر جهاد کشاورزی نیمروز گفت: برداشت پسته در شهرستان نیمروز از نیمه های شهریور ماه شروع میشه و تا اواسط مهرماه ادامه دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۷:۴۱    
سازگار بودن درخت پسته با آب شور وبازدهی خوب این محصول استراتژیک در شهرستان نیمروز باعث شده تا کشاورزان به کشت این محصول در این شهرستان بپردازند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
کاشت نشاء پیاز خارج از فصل در دو هزار و 800 هکتار زمین های کشاورزی بخش شمیل شهرستان بندرعباس آغاز شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۴:۲۸    
سرپرست دفتر فناوری سازمان امور اراضی وزارت جهاد کشاورزی از فعالیت سامانه رصد و پایش هوشمندِ اراضی کشاورزی با استفاده از تصاویر ماهواره ای خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۵:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
برداشت بامیه از 250 هکتار از زمین های کشاورزی بخش شمیل شهرستان بندرعباس آغاز شد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۲:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم ارومیه در مجلس ضمن انتقاد از بی توجهی وزیر و مسئولان مربوطه در وزارت جهاد کشاورزی که از آن به عنوان مانعی در مسیر احیای دریاچه ارومیه یاد کرد، خواستار رایگان و حاکمیتی شدن آبیاری قطره ای و تحت فشار در سه استان آذربایجان غربی و شرقی و کردستان شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۱:۳۳   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرکل جهاد کشاورزی مازندران: کشاورزان به سمت سنددار کردن زمین های کشاورزی خود بروند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۲۸   + ۹ سایت دیگر  
شهرکرد-ایرنا- مدیر باغبانی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: در 2 سال اخیر توسعه باغات در یک هزار و 317 هکتار از زمین های کشاورزی استان انجام شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۴۱   + ۱۲ سایت دیگر  
زمین های کشاورزی و مراتع از بین می روند و به جای درخت و بوته، آهن و سیمان کاشته می شود. قرار است نسل آینده آهن و سیمان بخورند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۶:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی کرمانشاه گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، 76 هکتار سیستم های آبیاری تحت فشار در این شهرستان اجرا شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۹:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
با حکم دستگاه قضایی، ساخت و ساز غیر مجاز در دو هکتار از اراضی کشاورزی بسطام تخریب شد.
عصر همدان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۲۰:۰۴    
فرماندار تویسرکان از سفر وزیر جهاد کشاورزی به این شهرستان خبر داد و گفت: بهشت غرب ایران رتبه نخست رفع تداخلات زمین های کشاورزی در کشور را به خود اختصاص داده است.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۷:۵۵    
مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت : 128 هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان به شبکه آبیاری نوین کشاورزی مجهز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۰:۴۸    
مدیرکل ثبت اسناد استان می گوید: از 471 هزار هکتار زمین کشاورزی استان، برای بیش از 57 درصد سند حدنگاری صادر شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۶:۳۶   + ۱۵ سایت دیگر  
یکصد و بیست و هشت هزار هکتار از زمین های کشاورزی خوزستان به شبکه آبیاری نوین کشاورزی مجهز شد.
اقتصاد آنلاین / قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۱:۱۴   + ۱۹ سایت دیگر  
عضو مؤسسه تحقیقات خاک و آب گفت: زمین های درجه 1 تا 4 اراضی کشاورزی شناخته شده هستند و ایران 18 میلیون هکتار اراضی قابل کشت دارد که بیش از 70 درصد آن، اراضی 3 و 4 است.
برترین ها / رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۶:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
این ویدئو که توسط فارسی 24 تهیه شده است، راز تبدیل کردن صحراهای عربستان به زمین های کشاورزی مرغوب را فاش می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۷:۳۶   + ۱۳ سایت دیگر  
سه برادر در زمین های کشاورزی مزرعه کتول از توابع شهرستان علی آباد کتول هنگام جابجایی پمپ آب کشاورزی جان باختند.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۵:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
ویدئوی زیر تلاش حیرت انگیز و شجاعانه یک کشاورز آمریکایی برای ممانعت از گسترش آتش در زمین های کشاورزی را به نمایش می گذارد. منبع: راهنماتو