چهارشنبه ۱۳ مردادساعت ۱۸:۱۷Aug 2021 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «زمین های کشاورزی»

خبرگزاری تسنیم   ۴ ساعت پیش    
گروه استان ها خشکسالی شدید، رمق گلستان و مردمش را گرفته، خشکی زمین های کشاورزی از یک سو و خالی ماندن سدهای استان، چشم انداز وحشتناکی را از آینده استان به نمایش گذاشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۷ ساعت پیش    
6 مورد دیوار چینی و بنای نیمه کاره غیرمجاز در زمین های کشاورزی شهرستان محمودآباد قلع و قمع شد.
ایلنا   ۸ ساعت پیش    
استاندار قزوین گفت: نوع قیمت گذاری مدیریت اراضی جهاد کشاورزی برای زمین های کشاورزی غیرفعال برای انجام طرح های مختلف سرمایه گذاری مورد پذیرش نیست و می توان از مدل قیمت گذاری شهرک های صنعتی در اختصاص زمین برای فعالیت های تولیدی الگو گرفت.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۲۱:۵۹    
ایسنا/همدان نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی گفت: معادن در روستاها به جای رونق روستا و شهرستان ابزاری برای تخریب زمین های کشاورزی شده است، فرصتی برای شهرستان ایجاد نکرده و باعث آزار مردم منطقه شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۲۱:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
برداشت گیاه دارویی روناس از حدود 40 هکتار زمین های کشاورزی شهرستان خوروبیابانک آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۲۰:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست مدیریت امور اراضی جهاد کشاورزی استان البرز گفت: حدود 2 هزار و 10 و نیم هکتار زمین های کشاورزی البرز در سال جاری رفع تصرف شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۹:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
برخی کشاورزان و دامداران ساکن در حاشیه شیراز برای آبیاری زمین های کشاورزی و رفع تشنگی دام ها از آب فاضلاب استفاده می کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۷:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
کرمان- ایرنا- عملیات آزادسازی 6 هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان سیرجان با حکم دادستان روز دوشنبه انجام و حصارکشی غیرمجاز و مناطقی که تغییرکاربردی یافته بود تخریب شد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۲:۴۷    
شهرک نشینان صهیونیست شامگاه یکشنبه زمین های کشاورزی فلسطینیان در دره شمالی رود اردن را به منظور آماده سازی برای تسلط بر این منطقه تخریب کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
ساخت و ساز غیر مجاز در بیش از 32 هکتار از زمین های مرغوب زراعی و باغی شهرستان کلاردشت قلع وقمع شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۹:۲۰    
وقوع سیلاب محلی دو روز گذشته باعث خسارت به برخی از واحد های مسکونی، مسیر های روستایی و زمین های کشاورزی مازندران است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۸:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
61 فقره تغییر کاربری غیر مجاز در زمین های کشاورزی بابل قلع و قمع شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۸:۱۷    
شهرستان دلگان، در اجرای سیستم های آبیاری نوین در کشور، پیشرو است، این طرح برای افزایش محصول و کاهش مصرف آب بسیار سودمند است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۷:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: امسال حدود 2 هزار هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان به کشت ذرت علوفه ای و دانه های روغنی اختصاص یافته است.
عصر اترک   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۳:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس جنگل و مرتع مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان شمالی گفت: کم بارشی ها و تداوم خشکسالی همچنین برداشت خاک از زمین های کشاورزی بر اثر وزش باد، میزان تولید گرد و غبار در آسمان شهر بجنورد را امسال افزایش داده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
با تخریب 23 دیوار کشی غیر مجاز در اراضی کشاورزی عباس آباد 22 هزار مترمربع از این زمین ها به چرخه تولید بازگشت.
برترین ها / دانا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۰:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
میزان: در طی یک ماه گذشته خشکسالی و تنش عظیمی اکثر مناطق استان خوزستان به خصوص هورالعظیم، سوسنگرد، حمیدیه، هویزه، بستان و روستا های اطراف آن ها را در بر گرفت ...
ایانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با اشاره به این موضوع که وضعیت منابع آبی کشاورزی استان٬ بحرانی است٬ گفت: شور و سدیمی شدن اراضی کشاورزی استان به ویژه در دشت ها رو به افزایش است که تهدیدی برای این حوزه است.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو؛ دکتر علی فلاحی با حضور در برنامه امواج شبهه درباره عملکرد رسانه های معاند در تبدیل مطالبات مردمی به بهانه آشوب های مسلحانه گفتگو کرد. * نادیده گرفتن محیط زیست در مدیریت کلان ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
محققان در یک شرکت دانش بنیان محصولی را طراحی کرده اند که می تواند با تصاویر ماهواره سنجش از دور راهکارهای مدیریتی به کشاورزان ارائه کند.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۱:۵۳    
بی بی سی: سان داوو، میلیاردر چینی که انتقادهای صریحی را درباره حقوق بشر و دیگر مسائل حساس در چین مطرح کرده بود، به 18 سال زندان محکوم شده است. او برای "تنش آفرینی و فتنه انگیری" و همچنین تصرف غیرقانونی زمین های کشاورزی و سازماندهی جمعیت برای حمله به نهادهای دولتی مجرم شناخته شده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۰۹:۲۲    
فرمانده انتظامی اسفراین از وقوع آتش سوزی علوفه های خشک شده زمین های کشاورزی حدود 5 تن در روستای حصاری گازرانی خبر داد.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۰۸:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: شرکت آب و فاضلاب تهران در حالی به مشترکان خانگی پرمصرف هشدار داده است که آب آنها را برای ساعاتی از روز قطع خواهد کرد که بخش زیادی از آب های زیرزمینی تهران به صورت غیرمجاز در زمین های کشاورزی حاشیه پایتخت مصرف می شود؛ زمین هایی که به گفته یک کارشناس مدیریت منابع آبی ...
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۴:۴۰    
اصفهان_ نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: تغییر کاربری زمین های کشاورزی شرق اصفهان به دلیل حاصلخیز بودن خاک این منطقه ممنوع است.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۴:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور اراضی گفت: از ابتدای اجرای مقررات ماده 54 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، تا پایان تیر ماه امسال، 958 پلاک به مساحت تقریبی دو میلیون و 220 هزار هکتار برای اصلاح اسناد به ادارات ثبت اسناد و املاک و منابع طبیعی و آبخیزداری استان ها ابلاغ و مساحتی در حدود 193 ...
سینا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۳:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
این روزها تصاویر رودخانه های خشک شده کشور از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب دل هر انسانی را به درد می آورد. رودخانه هایی که در زمان سخاوت آسمان بر زمین، از پرآب ترین رودخانه های کشور بودند و شالیزارها و باغ های بزرگ و زمین های کشاورزی را سیراب می کردند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۹:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
سه نفر از متخلفان آتش زدن کاه و کلش زمین های کشاورزی در آمل به مراجع قضایی معرفی شدند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۲:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
شیراز- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اقلید اعلام کرد: برداشت پیاز از یک هزار و 500 هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان آغاز شده که پیش بینی می شود 76 هزار تن از این محصول برداشت شود.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۲:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بویین زهرا گفت: با قلع و قمع 5 مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی، حدود 25 هزار مترمربع از زمین های کشاورزی این شهرستان آزادسازی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۲:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار چالدران گفت : بر اثر بارش شدید تگرگ و جاری شدن سیل 27روستای شهرستان چالدران تحت تاثیر قرار گرفته و در این راستا به 400 راس احشام و زمین های کشاورزی خسارت وارد شده است که بعد از ارزیابی نهایی، مقدار خسارت اعلام می شود.
دانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۶:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با اشاره به اینکه زمین های کشاورزی به جهت ساخت و سازهای غیرمجاز نابود شده است، تصریح کرد: متأسفانه به کشاورزان اجازه ساخت و ساز در زمین هایشان داده نمی شود که همین موضوع باعث شده آنها به ناچار به فروش اراضی خود روی آورند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۲:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
آبادان - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر گفت: طرح آبرسانی به زمین های کشاورزی هفت روستای پشت سد مارد خرمشهر با آغاز عملیات لوله گذاری سرعت گرفته است.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی بابل از شناسایی 69 مورد احداث بنا و دیوارکشی غیرمجاز در زمین های کشاورزی این شهرستان در ماه گذشته خبر داد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۰۸:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
مراسم قرق شکنی که یک رسم سنتی در مازندران است که معمولا" یک روز پس از پایان کار آبیاری زمین های کشاورزی، کشاورزان در سحرگاهان، قرق شکنی کرده و با انواع وسایل ماهیگیری به آب بندان می روند و برای خود ماهی صید می کنند که این کار با نشاط و تفریح اهالی روستا همراه است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۵:۰۱    
با هدف آبرسانی به زمین های کشاورزی مناطق پایین دست شادگان، آب از سد مارون بهبهان رهاسازی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۰:۰۶    
برداشت انگور از باغات دهستان ترکان و هرابرجان مروست آغاز شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۲۱:۰۷    
با اینکه سال هاست تغییر الگوی کشت، به عنوان راهکاری برای حفظ منابع آبی و بالا بردن سطح بهره وری در زمین های زراعی معرفی شده است، اما با این حال هنوز هم بسیاری از استان ها که از بی آبی در رنج و مشقت هستند نخواسته اند خود را ملزم به تغییر در زمین های کشاورزی خود بکنند.
شوشان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۵:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
بسیاری از دامداران و کشاورزان شهرستان های مرزی استان خوزستان این روزها به دلیل تلف شدن دام ها و از بین رفتن زمین های کشاورزی شان دچار خسارت شده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۳:۵۹    
گروه استان ها_ زمین های کشاورزی اطراف شیراز از قلات و دشت ارژن گرفته تا برخی مناطق دیگر در دام سودجویان برای تغییر کاربری افتاده و آن طور که یکی از اهالی منطقه می گوید این مسئله، حیات تولیدات کشاورزی را نیز به خطر انداخته است.
پانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۲:۳۷   + ۲۶ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رئیس جمهوری با بیان اینکه در طول 8 سال فعالیت دولت تدبیر و امید کارهای بسیار مهم و ارزشمندی در حوزه های مختلف از جمله تامین برق، حل مشکل آب و فاضلاب شهرهای مختلف استان، آماده سازی زمین های کشاورزی و توسعه منطقه آزاد اروند در استان خوزستان انجام شده است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۲:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
75 هزار مترمربع از زمین های کشاورزی شهرستان ساری به چرخه تولید بازگشت.
یافته   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۱:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای لرستان تاکید کرد: حجم مخازن سدهای استان 32 درصد کاهش دارد چاپ ایمیل توضیحات بخش: اخبار مجموعه : سایر اخبار مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان گفت: هم اکنون 90 میلیون متر مکعب آب در پشت سدهای استان ذخیره شده که نسبت به میانگین بلندمدت 32 درصد کاهش نشان می دهد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۸:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
کشاورزان شهرستان اردل بیش از 35 هکتار از زمین های کشاورزی خود را به کشت گیاه دارویی سیاهدانه اختصاص داده اند.
نجف آباد نگار   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۲۳:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
فعالیت بیش از 300 واحد گلخانه در نجف آباد به گزارش نجف آباد نگار از خبرگزاری صداوسیما ؛ مرکز اصفهان ، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد گفت: بیش از 300 واحد گلخانه در 85 هکتار زمین های کشاورزی در شهرستان نجف آباد فعالیت دارند که 70 هکتارآن به گلخانه های سبزی و صفی تعلق دارد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۹:۲۶    
برداشت هندوانه از 150 هکتار زمین های کشاورزی شهرستان بیضا آغاز شده است و پیش بینی می شود امسال حدود هشت هزارتن محصول تولید و روانه بازار شود .
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۶:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
اهواز-ایرنا- فرماندار شهرستان حمیدیه گفت: کارشناسان دامپزشکی و جهاد کشاورزی روزانه از روستاهای این شهرستان بازدید و خسارتهای وارد شده به احشام یا زمین های کشاورزی بر اثر خشکسالی را برآورد می کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۴:۳۵    
برداشت هندوانه در 325 هکتار از زمین های کشاورزی شرق مازندران آغاز شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۵:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دولت در هشت سال گذشته با وجود حوادث طبیعی چون سیلاب های بی سابقه، خشکسالی های شدید و تحریم های گسترده، توانسته است به موفقیت هایی ارزشمند در حوزه کشاورزی دست یابد اما مشکلاتی نیز بر سر راه توسعه کشاورزی وجود دارد که باید به صورت اساسی حل شود.