یکشنبه ۰۲ مهرساعت ۲۱:۲۹Sep 2023 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «منابع آبی»

ایسنا   ۲۳ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی کشور با تاکید بر اینکه منابع آبی ما محدود است، گفت: فراوانی یک سال بارش، نباید ما را گول بزند و همواره باید آب را به درستی مصرف کنیم.
شیرازه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۰۷:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس، از صفر شدن ذخیره آبی سد رودبال یکی از مهمترین منابع آبی این استان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر محصولات علوفه ای و جالیزی وزارت جهاد کشاورزی : با توجه به محدویت منابع آبی و برنامه ریزی برای صرفه جویی در مصرف آب، همچنان انتقال کشت سبزی و صیفی از محیط های باز به محیط های کنترل شده در اولویت اجرا قرار دارد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۴:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی کشور با اشاره به اثرات مثبت ال نینو بر منابع آبی مشترک در مرز های شرقی کشور، گفت: حوضه های آبریز هیرمند و هامون در افغانستان پاییز پر بارشی خواهند داشت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۳:۴۰   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی از جلوگیری از برداشت غیرمجاز 16.3 میلیون مترمکعب آب از منابع زیرزمینی و سطحی استان در نیمه اول سال 1402 خبر داد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۲:۵۱   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی در خصوص اثرات ال نینو بر منابع آبی مشترک در مرز های شرقی توضیحاتی ارائه کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۱:۵۳   + ۲۸ سایت دیگر  
مقام مسئول سازمان هواشناسی با اشاره به اثرات مثبت ال نینو بر منابع آبی مشترک در مرزهای شرقی گفت: در پاییز حوضه های آبریز هیرمند و هامون افغانستان پربارش خواهند بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۹:۵۱   + ۲۱ سایت دیگر  
آموزش منجر به مهارت افزایی شده و کشاورزان را به سوی کشت مدرن با حداقل آسیب به منابع آبی و خاکی و با حداکثر بهره وری هدایت می کند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۰:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم قزوین در مجلس بر ضرورت مدیریت منابع آبی و جلوگیری از هدر رفت آب در استان قزوین تاکید کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۵:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
دزفول- رئیس اداره شیلات دزفول گفت: متخلفان صیادی این شهرستان ملزم به تأمین هزینه های رهاسازی بچه ماهی در منابع آبی دزفول و کمک به بازسازی ذخایر ماهیان بومی شدند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۳:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کردستان گفت: امنیت غذایی و اجتماعی استان کردستان در گرو حفاظت و صیانت از منابع آبی، بویژه آب های زیرزمینی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۰:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
به گفته رئیس اداره شیلات دزفول؛ متخلفان صیادی شهرستان ملزم به تامین هزینه های رهاسازی بچه ماهی در منابع آبی و کمک به بازسازی ذخایر ماهی های بومی شدند.
پانا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۲:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
بجنورد (پانا) - مدیرعامل شرکت آبفای خراسان شمالی اظهار کرد طی قراردادی با مشارکت پدر آبرسان ایران، 50 روستا با جمعیت 17 هزار و 161 نفر از آب شرب سالم خواهند شد. ...
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره شیلات شهرستان دزفول گفت: 250 هزار قطعه بچه ماهی در رودخانه دز و نهرسنتی صفی آباد دزفول رهاسازی شد. بهروز قوامی فر افزود: رهاسازی این بچه ماهی ها در استمرار برنامه بازسازی ذخایر آبی در منابع آبی با هدف حفظ ذخایر ماهیان با ارزش ژنتیکی بومی در منابع آبی ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: تغییر الگوی کشت با توجه به کمبود منابع آبی از اولویت های بخش کشاورزی استان است که نیازمند توجه ویژه و همراهی بخش های مختلف از جمله بهره برداران در این خصوص هستیم.
سیتنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۴:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان آب، اقلیم و محیط زیست معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: برای پایش و مدیریت بهتر منابع آبی نیاز به هوش مصنوعی و هوشمندسازی تجهیزات داریم و در خصوص سامانه های پیش بینی اقلیمی و استفاده از هوش مصنوعی در زمینه مدیریت سیلاب ها و بحران های اقلیمی برنامه های حمایتی ویژه ای در ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۹:۰۶    
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی گفت: به دلیل برداشت بی رویه از منابع زیر زمینی بر اثر خشکسالی مستمر، افت سطح منابع آب زیر زمینی و کسری مخزن ایجاد شده، 8 دشت خراسان جنوبی ممنوعه بحرانی، 18 دشت ممنوعه و 9 محدوده مطالعاتی فاقد تخصیص است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۶:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان مدیرعامل شرکت آب منطقەای کردستان با بیان اینکه متناسب با هر وضعی برنامه تأمین آب پایدار دنبال خواهد شد، گفت: رصد و پایش وضعیت کمی و کیفی منابع آبی همواره در مجموعه این شرکت انجام می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۶:۳۲    
در دومین کارگروه خشکسالی و مدیریت منابع آبی، ملک زاده بعنوان رییس، این کارگروه معرفی شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۰:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور کشور ازبکستان در نشست سران صندوق بین المللی برای نجات دریاچه آرال گفت: حکومت طالبان به عنوان یک نماینده جدید در بهره برداری از منابع آبی این منطقه ظاهر شده که هیچ تعهدی با کشور های آسیای مرکزی ندارد.
برترین ها / تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۶:۵۱   + ۵۷ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران گیلان گفت: براساس آخرین گزارش ها، 271 میلیمتر باران در آستارا باریده که در 100 سال اخیر سابقه نداشته است.
کرج رسا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۲:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
آرش بهاروند احمدی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: برخلاف پاییز و زمستان چند سال قبل که میزان بارش برف و باران در البرز از حد نرمال کمتر بود، پیش بینی ها نشان می دهد تا پایان سال بارش های نسبتاً خوبی پیش رو داریم. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۲:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای سمنان با اشاره به عزم جدی این شرکت برای حفاظت از منابع آبی به عنوان میراث آیندگان گفت: از حفر 69 حلقه چاه غیرمجاز در استان سمنان جلوگیری شد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۸:۳۵    
روز جهانی پایش آب هر سال در 18 سپتامبر گرامی داشته می شود تا شهرهای جهان از کیفیت و منابع آبی خود اطمینان حاصل کنند. سنگاپور، کیپ تاون، ساردینیا و لیما از موفق ترین شهرهای جهان در مدیریت آب محسوب می شوند.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۸:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
مهر نوشت: یک رسانه آمریکایی نسبت به تکرار سناریوی شهر درنه لیبی در عراق به ویژه درباره سد موصل هشدار داده و به تبعاتی که شکستن سد در عراق به دنبال خواهد داشت، اشاره کرد. ...
استانها / چهارمحال و بختیاری باقری با بیان اینکه شهرستان خانمیرزا دارای مشکلات زیادی برای دسترسی به آب آشامیدنی است گفت: بهره برداری از پروژه انتقال آب بن - بروجن، انتقال آب از سد شهدای چشمه علی به دشت خانمیرزا و تعیین تکلیف سد خرسان 3 باید به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- هاشم امینی، معاون راهبردی و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در گفت وگو با ایرنا با بیان اینکه متناسب با هر وضعی برنامه تأمین آب پایدار دنبال خواهد شد، گفت: رصد و پایش وضعیت منابع آبی همواره در سراسر کشور انجام می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۱:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون راهبردی و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه متناسب با هر وضعی برنامه تأمین آب پایدار دنبال خواهد شد، گفت: رصد و پایش وضعیت منابع آبی همواره در سراسر کشور انجام می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۷:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
تلفات و هدررفت آب در شبکه و انشعابات غیرمجاز که به عنوان آب بدون درآمد شناخته می شود، از موضوعات مهم در جلوگیری از آسیب به منابع آبی است.
جواد مهرزاده، کارشناس مدیریت منابع آب گفت: در سال آبی جاری به واسط کمبود بارش 30 درصدی نسبت به سال گذشته در منطقه تهران سدها تا 40 درصد با کاهش ذخیره آب مواجه شدند، اما اثر خشکسالی بر منابع آب سطحی در قالب اقدامات طراحی شده به حداقل رسید. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۲۰:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
اسرائیل با استخراج نقشه دقیق مناطق آبخیز، موفق شده تا 85 درصد از منابع آبی فلسطین را به طور کامل تحت سیطره و چنگال خود درآورد. در سایه این سیاست اشغالگرانه نوین، سرانه مصرف آب یک شهرک نشین در کرانه باختری، 4 برابر سرانه آب مصرفی شهروند فلسطینی است.
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۶:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه پیام ما نوشت: از 600 محدودهٔ مورد مطالعه در ایران 421 مورد ممنوعه و ممنوعه بحرانی هستند و بیش از 300 دشت دچار فرونشست شده است. دلیل این رخداد چیزی جز برداشت گسترده از سفره های آب زیرزمینی نیست ...
محمد جوانبخت معاون جدید وزیر نیرو در امور آب و آبفا و مجید آقازاده ، معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب کشور در سفر یکروزه خود به استان مرکزی با تأکید ویژه بر استفاده صنایع از پساب فاضلاب اظهار داشت ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۵:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل مدیر امور منابع آب مشگین شهر گفت: با توجه به وضعیت منابع آبی شهرستان مشگین شهر تغییر الگوی کشت در این شهرستان ضروری است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۴:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
شاهرود- امام جمعه شاهرود با بیان اینکه مدیریت منابع آبی نیاز امروز کشاورزی شهرستان است، گفت: جهاد کشاورزی از طرح های مدیریت آبیاری حمایت لازم را داشته باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۲:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
در پی کاهش بارندگی ها و خشکسالی اخیر و کاهش ذخایر منابع آبی در روستای سلیم آباد شهرستان فراهان ، اجرای پروژه آبرسانی به این روستا با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال به اتمام رسید.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۱:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
با توجه به تغییرات اقلیمی و خشک شدن بسیاری از منابع آبی در سراسر جهان، شاهد درگیری کشورها با چالش گردوغبار هستیم و ورود گردوغبار از کشورهای همسایه به ایران نیز چالش هایی جدی به همراه داشته است؛ از همین رو در اجلاس بین المللی مقابله با طوفان های ماسه و گردوغبار، مسائلی مطرح شد که حائز اهمیت است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۲۲:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
خرم آباد - به واسطه برداشت های بی رویه از منابع آبی لرستان زنگ هشدار برای دشت های این استان به صدا درآمده و به گفته مسئولان باید 138 متر حفاری کرد تا به آب در دشت سیلاخور رسید.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۲:۱۸    
شرکت البرز دارو در راستای توسعه پایدار و مسئولیت اجتماعی خود و همچنین از حفظ محیط زیست از جمله منابع آبی، تحقیقات و اقداماتی در زمینه جمع آوری آب باران و تصفیه آب خاکستری را به جهت استفاده مجدد اجرایی نموده است.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۱:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زرند از شناسایی 9 حلقه چاه غیر مجاز در این شهرخبر داد و گفت: از ابتدای امسال تا کنون 6 حلقه چاه فاقد مجوز پُر و مسلوب المنفعه شده اند. ...
سازمان شیلات ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۹:۰۱    
تعداد بازدید: 42 براساس آمار اتخاذ شده کشورهایی چون امارات  و انگلستان مشتریان ثابت خاویار ایرانی طی ده سال گذشته معرفی شدند. به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران، همزمان با ممنوعیت صید تجاری ماهیان خاویاری از دریای خزر ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۷:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
ارومیه - ایرنا - کمبود منابع آبی که مطرح می شود حرکت به سمت کشت گیاهان کم آب بر، اولین موضوعی است که در برنامه ریزی ها مورد توجه کارشناسان کشاورزی قرار می گیرد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۲۰:۰۱   + ۲۰ سایت دیگر  
با توجه به پیامدهای تغییر اقلیم بر بخش های مختلف از جمله منابع طبیعی، کشاورزی، امنیت غذایی و منابع آبی کشور، تشکیل ساختار واحدی برای مدیریت پیامدهای آن ضروری است .
هورگان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۴:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا به نقل از علی جان صادق پور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس از صفر شدن ذخیره آبی سد رودبال، یکی از مهم ترین منابع آبی این استان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۱:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/البرز رئیس اداره محیط زیست نظرآباد گفت: جمع آوری فاضلاب های شهری نقش به سزایی در ارتقای کیفیت منابع آبی و خاکی خواهد داشت و در کل به نفع محیط زیست تمام می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۱:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
شیراز - قطعی آب در برخی از مناطق جنوبی فارس نظیر شهر گله دار و بخش اسیر باعث شده تا مردم این مناطق به منابع آبی پایدار دسترسی نداشته باشند.
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
تلاش و هزینه های گزاف چند هزار میلیارد تومانی نتیجه نداد و سرنوشت تلخ "خشک شدن" گریبان بزرگترین دریاچه کشور یعنی دریاچه ارومیه را گرفت، خشک شدنی که نتیجه مدیریت غلط منابع آبی در کشور طی سال های گذشته است و حالا یادگار آن رفتار اشتباه با طبیعت ...
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۹:۳۳    
عباسی گفت: هر میزان ذخیره ای که سدها داشته باشند و هرچه منابع زیرزمینی داشته باشیم باید گفت که به آخرای منابع آبی رسیده ایم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
احمدی گفت: بالغ بر 5 هزار هکتار از اراضی پایین دست سد گاران متصل به سامانه آب سدگاران هستند که اتفاق بزرگی درحفظ منابع آبی و اشتغال کشاورزی است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۲۲:۲۳    
دو هفته تا پایان سال آبی باقی مانده و آمارها از تداوم کم باشی و تنگنای منابع آبی حکایت دارد. اطلاعات رسمی نشان می دهد بارندگی های سال آبی جاری 4 درصد بیشتر از سال قبل بوده و ذخیره سدها هم 14 درصد رشد کرده؛ اما این آمارها همچنان نسبت به میانگین بلندمدت ارقام پایینی است.