شنبه ۰۱ مهرساعت ۰۰:۵۷Sep 2023 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اوتیسم»

ایلدا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون توانبخشی بهزیستی لرستان گفت: تاکنون 330 فرد دارای بیماری اوتیسم در استان شناسایی شدند و برای آن ها کارت معلولیت صادر شده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۷:۴۷   + ۹ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - معاون توانبخشی بهزیستی لرستان گفت: تاکنون 330 فرد دارای بیماری اوتیسم در استان شناسایی شدند و برای آنها کارت معلولیت صادر شده است.
به گفته مدیرکل نوسازی مدارس کرمان مدرسه اوتیسم کرمان، با زیربنای یک هزار و 250 مترمربع و در دوطبقه در حال احداث و تکمیل می باشد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
اوتیسم در درجه اول یک اختلال ارتباطی و رفتاری است، اما اغلب با برخی از بیماری های جسمی و اختلالات سلامت روان همراه است. با این حال مشخص نیست که آیا اختلال طیف اوتیسم (ASD) باعث این علائم می شود یا فقط با آنها مرتبط است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۰:۵۳    
سندرم آسپرگر (Asperger Syndrome) جزو گروهی از اختلالات عصبی است که به اختلالات طیف اوتیسم (ASDs) معروف می باشند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۶:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
تعداد کودکان مبتلا به اوتیسم به طرز باورنکردنی رو به رشد است. آمار نشان می دهد در سال 2000 از هر 1000 کودک یک نفر مبتلا به خوددرماندگی بوده، درحالی که آمار سال جدید این رقم را به نسبت یک در 45 کودک نشان می دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۴:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیته فرهنگی و مسئولیت اجتماعی هیات ورزش های همگانی استان فارس از اجرای برنامه های ورزشی، فرهنگی و همچنین مسئولیت اجتماعی منظم و دوره ای ویژه فرزندان اوتیسم خبر داد .
نی نی بان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
یک مطالعه جدید داده های بیش از 20 میلیون تولد را ترکیب کرده و به وجود ارتباطی بین عمل سزارین و اختلال طیف اوتیسم پی برده است. روی این مقاله کلیک کنید تا ببینید آیا عمل سزارین خطر ابتلا به بیماری اوتیسم را افزایش میدهد یا خیر.
شارا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۲۰:۳۰   + ۱۲ سایت دیگر  
قرار گرفتن بیش از حد کودکان در معرض نمایشگرهایی مانند صفحه کامپیوتر، گوشی های هوشمند، تلویزیون و ... چندین سال است که موجی از هشدار را ایجاد کرده است. برخی از متخصصان این موضوع را تهدیدی جدی می دانند که با اوتیسم هم ارتباط دارد.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۴:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
مفهوم نوشته روی دیوار به این نکته اشاره دارد که تاخیر در درمان اوتیسم کودکان ، امکان رسیدگی به این اختلال را بسیار دشوارتر می کند.
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۸:۰۳    
به گزارش سیناپرس همدان، آیا مغز انسان پاشنه آشیل دارد که در نهایت منجر به اوتیسم می شود؟ با یک سیستم جدید انقلابی که ترکیبی از فناوری ارگانوئید مغز و ژنتیک پیچیده است، محققان اکنون می توانند به طور جامع، اثر جهش های متعدد را به صورت موازی و در سطح تک سلولی در ارگانوئیدهای مغز انسان آزمایش کنند. ...
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۲۰:۰۶    
افتتاح اولین کافه ویژه اوتیسم در اصفهان را می توان نقطه عطف این رویدادها نامید و قرار است اولین کتاب زندگی نامه خودنوشت ناهید ادیب مادری دارای فرزند اوتیسم به نام کتاب چشم به راه آسمان باش که به تازگی چاپ شده به زودی رونمایی و معرفی شود. اصفهان امروز - راضیه چنگیز نائین: ...
شبکه دو سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۷:۲۳    
فیلم سینمایی درد زیبا آلینا و رزلان زن و شوهری خوشبخت هستند که همراه پسرشان دانیال زندگی می کنند. آنها زندگی آرامی دارند تا آنکه آلینا به رفتارهای عجیب پسر کوچکش دقت کرده و پس از مراجعه به متخصص متوجه می شود که پسرش مبتلا به اوتیسم است ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
ریحانه ظهیری کارشناس پژوهشگری علوم اجتماعی در روزنامه شرق نوشت : افراد اُتیستیک اغلب شرایط ویژه ای دارند. به همین دلیل، برای دریافت حمایت با مشکلاتی مواجه می شوند که کار را برایشان پیچیده می کند. در این مقاله، درباره شرایط پیرامونی فرد اُتیستیک اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۸:۱۴    
تعدادی از افراد مبتلا به اوتیسم مهمان اردوی تیم ملی فوتبال بودند.
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۷:۵۴   + ۲۳ سایت دیگر  
آخرین تمرین تیم ملی فوتبال کشورمان پیش از بازی با آنگولا از ساعت 16:30 امروز در زمین شماره 2 مرکز ملی فوتبال آغاز شد. نکته قابل توجه در مورد این تمرین حضور گسترده تعداد زیادی از کودکان مبتلا به اوتیسم همراه با خانواده هایشان در محل تمرین تیم ملی بود. ...
رکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۷:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: آخرین تمرین تیم ملی فوتبال کشورمان پیش از بازی با آنگولا میهمانان ویژه ای داشت.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۴:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
بر اساس CDC، اوتیسم یا اختلال طیف اوتیسم (ASD) در 1 کودک از هر 54 کودک تشخیص داده می شود. این وضعیت با مجموعه ای از چالش ها، از جمله مهارت های اجتماعی غیر طبیعی، تاخیر در رشد، مشکلات ارتباطی و مسائل رفتاری همراه است.
میزان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۰:۳۱    
خبرگزاری میزان - داریوش حیدری، کودکی است که از سوی دولت دانمارک و به اجبار از والدین خود جدا شده است. اسماعیل حیدری و حمیده سلامتی، والدین داریوش حیدری با حضور در خبرگزاری میزان به پرسش های خبرنگاران درباره سرنوشت کودک مذکور و قوانین دانمارک و کشورهای غربی در جداسازی کودکان از والدین ...
ایتنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۰۲:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
ایتنا - دستگاهی که حرکات چشم کودکان حین تماشای ویدیو را دنبال می کند، می تواند تشخیص اختلال اوتیسم را تسریع کند.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۱:۲۱    
اوتیسم یک اختلال عصبی است. اطلاعاتی از بیماری اوتیسم، انواع، علت، علائم در کودکان و بزرگسالان، عمر و ظاهر کودکان اوتیسمی را با روش های درمان بخوانید.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۰۹:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین از پیشرفت 80 درصدی پروژه مدرسه تخصصی، آموزشی و توانبخشی اوتیسم قزوین در چهار طبقه و با زیربنای 1200 متر خبر داد.
کرمان نو   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۱:۳۶    
هدایتی مدیرکل نوسازی استان کرمان در گفت وگو با کرمان نو گفت: مدرسه اوتیسم تا 2 هفته دیگر به بهره برداری می رسد. او در مورد 713 کلاس درسی که به فضای آموزشی استان اضافه شده می گوید 42 درصد از مدارس با مشارکت خیّر و دولت انجام شده و مابقی توسط دولت ساخته شده است.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۷:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: مهزیار ویسی نژاد غلامی ، پسر بچه ای که در سال 98 گمشده است و تا به این لحظه خبری از او نیست.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
صرع می تواند قبل یا بعد از بروز علائم اوتیسم رخ دهد. صرع باعث ایجاد تشنج در افراد می شود. علائمی که نشان می دهد فردی تشنج دارد: گیجی موقت ، خیره شدن به فضا، تکان دادن غیرقابل کنترل بازوها و پاها ، از دست دادن هوشیاری یا آگاهی.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۰:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
از هر 100 نفر ایرانی، یک نفر کودک یا بزرگسال دارای اختلال اوتیسم است اما خیلی از افراد و خانواده ها این موضوع را نمی دانند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۰۱:۰۷    
می دونستید لیونل مسی اوتیسم داره؟ -یا حتی آدم معروفایی مثل بیل گیتس، استیو جابز، تیم برتن و... هم مشکوک به اوتیسم بودن.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۲:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
معاون امور توانبخشی بهزیستی خراسان رضوی گفت: سالانه حداکثر تا 16 میلیون تومان به خانواده کودکان دارای اختلالات طیف اوتیسم، می توان کمک هزینه درمان پرداخت کرد.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۰۸:۵۹    
افراد مبتلا به اوتیسم مخصوصا کودکان از علائم مشترک و واضحی برخوردار هستند، این علائم اگرچه در افراد مختلف متفاوت می باشند ولی اکثر افراد مبتلا دو تا سه علامت مشترک در این زمینه دارند. از جمله این علائم:
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۶:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل نوسازی مدارس گلستان گفت: با کمک یکی از نیکوکاران گنبدی فضای آموزشی اوتیسم بصورت تمام خیری در گنبدکاووس احداث می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۵:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
گنبدکاووس- مدیرکل نوسازی مدارس گلستان از انعقاد تفاهم نامه احداث یک باب فضای آموزشی ویژه کودکان اوتیسم در شهرستان گنبد کاووس خبر داد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۴:۱۳    
خانواده ها از نبود زیرساخت های مناسب برای دانش آموزان خاص گلایه دارند.
فوت وفن   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۱:۵۶    
اوتیسم یک اختلال رشدی است که بر نحوه ارتباط و تعامل فرد با دیگران تأثیر می گذارد. همچنین می تواند بر نحوه فکر کردن، احساس کردن و یادگیری فرد تأثیر بگذارد. علائم اوتیسم می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۲:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس آموزش و پرورش استثنایی کرمانشاه گفت: ساخت و نوسازی فضای تخصصی 15 کلاسه برای دانش آموزان طیف اوتیسم در ناحیه یک محدوده دولت آباد کرمانشاه در حال انجام است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱۹:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
دادگاهی پی برده است که یک جوان 18 ساله اهل آکسفورد، عضو یک باند بین المللی مجرمانه سایبری بوده است که چند شرکت بزرگ فناوری را هک کرده اند.
تحویل چند مجتمع آموزشگاهی با رویکرد اجرایی سازی سند تحول، تحویل بزرگترین مجتمع آموزشی کشور به نام سردار سلیمانی، تحویل تنها مجتمع تخصصی اوتیسم منطقه، تحویل تنها مدرسه کلنگ زنی شده توسط سردار دل ها حاج قاسم عزیز، گام بزرگ در استاندارد سازی سامانه های سرمایشی و گرمایشی ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۱:۱۱   + ۳۰ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: با وقوع سقوط مرگبار کودک اوتیسمی در محله باغ فیض، تحقیقات تیم جنایی آغاز شد.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۲۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: ظهر 1 شهریور 1402 خبر مرگ کودک 12 ساله که به نظر می رسید از بالکن خانه به بیرون پرت شده است به کلانتری 140 باغ فیض رسیده و ماموران برای بررسی حادثه به محل مورد نظر اعزام می شوند .
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۳:۵۶    
سومین نمایشگاه انفرادی نقاشی راستین با محوریت بچه های اوتیسم در محل کتابخانه مرکزی امام خمینی (ره) مشهد افتتاح شد.
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۰۸:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
رفتار ما از طریق مدارهای عصبی در مغز کنترل می شود. بنابراین اختلالات مولکولی می توانند به علائمی مشابه رفتارهایی که اغلب در ناهنجاری های عصبی از جمله اختلالات وسواس فکری-اجباری و طیف اوتیسم مشاهده می شود، منجر شوند. ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۳:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
خلبان یک هواپیمای مسافربری در ایران پس از آن که مطلع می شود، داخل هواپیما چند کودک مبتلا به اوتیسم هستند، اقدام به اطلاع رسانی جالبی می کند که دیدنی است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۲:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
ویدئویی در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که نشان می دهد کاپیتان کاوه آرام در پرواز تهران-مشهد شرکت هواپیمایی که در آن اشتغال دارد، توصیه هایی را نسبت به مسافران اوتیستیک پرواز خود به اطلاع دیگر مسافران می رساند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۰:۵۵    
عضو هیئت علمی پژوهشکده علوم شناختی و مغز دانشگاه شهید بهشتی گفت: برای درمان بیماری اوتیسم روش های مبتنی بر فناوری تأییدشده نداریم؛ اما می توان برای مشکلات همراه با اختلال اوتیسم از تکنولوژی بهره برد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
صبح روز بیست و هشتم مردادماه، سیدمهدی خدمت بین دانا مدیرکل بهزیستی استان گیلان به اتفاق محمد برهود رئیس اداره پذیرش و هماهنگی و مژگان اخوان ضیاء رئیس اداره بهزیستی شهرستان رشت ضمن دیدار با خانواده دارای عضو معلول اوتیسم در بخش لشت نشاء شهرستان رشت ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۰۹:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
قرار دادن کودک زیر دو سال در معرض بازی های رایانه ای و یا انیمیشن ها خطرناک است و اگر ساعات مصرف تبلت، موبایل و تلویزیون زیاد باشد، حتی ممکن است خطر کودک دیجیتالی یا اوتیسم را در کودک ایجاد کند.
فوت وفن   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۱۰:۴۹    
برنامه تعلیم و تربیت فردی (IEP) یک برنامه تعلیم و تربیت ویژه برای کودکان دارای معلولیت است. IEP ها برنامه هایی برای خدمات رایگان ارائه شده (در اکثر کشورهای دنیا) در کلاس های معمولی یا ویژه در مدرسه های عمومی هستند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۵:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
محققان در تحقیقات اخیر خود، یک مدل هوش مصنوعی را توسعه داده اند که قادر است اختلال اوتیسم را با دقت بالایی تشخیص دهد.