پنجشنبه ۰۶ مهرساعت ۰۲:۱۶Sep 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مگس»

برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۳:۱۹   + ۱۷ سایت دیگر  
رافلزیا، بزرگ ترین گل جهان، گیاهی انگلی است که برگ، ساقه و ریشه ندارد و فتوسنتز نمی کند. در عوض، از رشته های بلندی که شبیه سلول های قارچی به نظر می رسند برای استخراج غذا و آب از درختان جنگلی استوایی استفاده می کند ...
به میزبانی استان گیلان؛ برگزاری دوره آموزشی مدیریت کنترل مگس میوه مدیترانه ای دوره آموزشی مدیریت کنترل مگس میوه مدیترانه ای با تدریس زهرا مجیب حق قدم و بهاره رفیعی محققان بخش گیاه پزشکی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گیلان در شهرستان سنگر برگزار شد. ...
سپاس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۸:۳۳    
تنهایی ، احساسی است ویرانگر و زمانی به سراغتان می آید که کاملا حس کنید از یاد رفته اید، فراموش شده اید و دیگر کسی به شما نمی اندیشد و توجه نمی کند.
دیجیاتو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۲۱:۱۳    
این تصویر که دوباره پردازش شده است و آرپ 142 را با جزئیات فراوان نشان می دهد، اخیراً توسط تلسکوپ فضایی هابل گرفته شده است. در تصویر امروز ناسا چه می بینیم؟ ...
دیجیاتو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۶:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
دانشمندان برای نخستین بار با پدیده جالبی روبرو شدند که یک موجود بدون مغز می تواند از گذشته درس بگیرد. محققان طی مطاله جدیدی می گویند عروس دریایی (چتر دریایی) با وجودی که فاقد مغز است اما می تواند همانند انسان ها و موجوداتی ازجمله موش ها و مگس ها از تجارب گذشته خود درس بگیرد. ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۵:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
ونوس مگس خوار برگ هایی بین 4 تا 7 عدد دارد که از یک ساقه زیر زمینی با ساختار حباب مانند به وجود آمده است. در طول هر سال، هر ساقه می تواند به طول 3 تا 10 سانتی متر برسد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۶:۵۶    
مگس میوه مدیترانه ای با سرد شدن هوا در باغ های مازندران به نسبت کاهش یافت و تحت کنترل است.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۴:۰۲    
اگر به دنبال علت زیاد شدن مگس در خانه تان هستید، حتما به دنبال قسمت های آلوده خانه بگردید.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۸:۵۲    
گلبن سهراب متخصص تغذیه و رژیم درمانی، با اشاره به اینکه ممکن است در فصل تابستان و به دلیل قرار گرفتن میوه ها در معرض هوای آزاد و یا در اطراف سطل زباله پشه هایی ریزی مشاهده شود، اظهار کرد: اندازه این پشه ها دو تا سه میلی متر است و از مگس های خانگی نیز کوچک تر هستند ...
فرادید   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۲۸   + ۲۱ سایت دیگر  
کارشناسان خواستار اقدام فوری برای نجات بزرگترین گل جهان از خطر انقراض شده اند. به نقل از بی بی سی؛ یک گروه بین المللی از پژوهشگران گفته اند: تحقیقات جدید نشان داده است که اکثر 42 گونه از گیاه رافلزیا (rafflesia) در حال حاضر در معرض خطر جدی انقراض قرار دارند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی گلوگاه از مبارزه با مگس میوه مدیترانه ای در 200 هکتار از باغ های این شهرستان خبر داد.
وقت صبح   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۸:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
به کار بردن صفت غول آسا برای مورچه ای به اندازه یک مگس مرغ اغراق نیست. به گزارش وقت صبح به نقل از خبرآنلاین، چیزی حدود 47 میلیون سال پیش کلونی هایی از این مورچه های غول آسا در وایومینگ آمریکا زندگی می کردند. ...
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
محمد نصیری، وزنه بردار در دسته مگس وزن (52 کیلوگرم) موفق شد در مسابقات وزنه برداری جهان در هاوانا کوبا در مجموع یک ضرب و دو ضرب با 240 کیلوگرم مدال طلا را بدست آورد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۸:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران به تسریع در برداشت تمامی میوه هایی که از نظر فیزیولوژی رسیده باشند تاکید کرد.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۰۴:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
خبرآنلاین نوشت: گفتن قطعی سخت است. مطالعه دقیق زندگی های زودگذر برای محققان دشوار است و تعداد زیادی از حیوانات هنوز در فهرست مطالعه قرار دارند. با این حال، احتمالا مگس ها یک رقیب قوی برای موجوداتی با کمترین طول عمر هستند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۰:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
طرح مقابله با مگس مدیترانه ای در 500 هکتار از باغ های کاشان تا پایان شهریور ادامه دارد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۳:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
گاومیش های آفریقایی از حمام گل برای کمک به تنظیم دمای بدن خود و دفع انگل ها و مگس ها استفاده می کنند. این زیبایی طبیعت مراقبت از خود است!
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۵:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان مدیر جهاد کشاورزی کاشان گفت: یک هزار لیتر پروتئین و سم با هدف مبارزه با آفت مگس مدیترانه ای در باغ های این شهرستان به صورت رایگان توزیع شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۳:۰۶    
رئیس اداره جهاد کشاورزی کاشان از توزیع رایگان یک هزار لیتر پروتئین و سم رایگان ویژه مبارزه با آفت مگس مدیترانه ای توسط این اداره خبر داد.
برترین ها / پارسینه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۹:۰۰   + ۱۹ سایت دیگر  
اغلب جملاتی مانند زندگی خیلی کوتاه است و باید روز را غنیمت بشماریم به گوشمان می خورد، اما به نظر می رسد در مقایسه با بقیه ساکنان زمین، انسانها بسیار بیشتر از سایرین در اینجا وقت دارند.
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۴:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
به کار بردن صفت غول آسا برای مورچه ای به اندازه یک مگس مرغ اغراق نیست. چیزی حدود 47 میلیون سال پیش کلونی هایی از این مورچه های غول آسا در وایومینگ آمریکا زندگی می کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۰:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
رئیس مرکز مدیریت بحران شهرستان کاشان ضمن اشاره به آلودگی 2000 هکتار از باغات کاشان به آفت مگس میوه مدیترانه ای گفت: تمامی دستگاه های اجرایی نسبت به مراقبت و مبارزه آفت اقدام کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۸:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
مبارزه با مگس میوه تاکنون در 168 هکتار از باغ های شهرستان محمودآباد انجام شده است.
برترین ها / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۲۲:۱۸   + ۳۸ سایت دیگر  
شاید در وهله اول برایتان عجیب باشد که بگویند مستقیما از قوطی نوشابه نخورید اما باید بدانید که واقعا ممکن است که این قوطی در معرض جوندگانی مثل موش قرار گرفته باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۴:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرجهاد کشاورزی شهرستان تفت گفت: برداشت زود هنگام میوه های درحال رسیدن تنها راه بسیار ساده برای مبارزه با آفت مگس مدیترانه ای است.
دوره آموزشی انتقال یافته های تحقیقاتی با همکاری محققان مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گیلان برگزار شد دوره آموزشی انتقال یافته های تحقیقاتی آفات ...
برترین ها / تازه نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۱:۱۸   + ۱۲ سایت دیگر  
مگس ها باید خود را به دقت تمیز کنند. آن ها بدن، پاها، بال ها و حتی چشم هایشان را تمیز می کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۳:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
با توجه به افزایش جمعیت مگس میوه مدیترانه ای اقدامات پیشگیرانه ضروری است.
خوشبختانه مگس میوه مدیترانه در شهرستان برخوار، مشاهده نشده است. به گزارش مسوول باغبانی مدیریت، تله های آفت مدیترانه ای توسط مسئول فنی کلینیک گیاهپزشکی مستقر در شهرستان بررسی و در موارد لزوم، نصب مجدد انجام شد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۳:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
رییس جهاد کشاورزی شهرستان رابر گفت: آلوده شدن سطح سه هزار هکتار از باغ های این شهرستان به آفت مگس میوه مدیترانه ای باعث خسارت 80 درصدی به باغات شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۰۹:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
معاون امور باغبانی جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به وضعیت باردهی خوب محصول مرکبات امسال استان، گفت: امسال پیش بینی افزایش 15 درصدی محصول مرکبات نسبت به سال گذشته را داریم.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۲:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
زنبورهای عسل با اسباب بازی ها، سرگرم می شوند. سوسک ها شخصیت خاص و منحصر به فرد خودشان را دارند و بستگان خود را می شناسند و برای تصمیم گیری ها با هم متحد می شوند و مگس های میوه، حسی شبیه حس ترس را تجربه می کنند و شاید دانستن این نکات، برای ما حیرت آور و عجیب باشد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
فرض کنید که نوشیدنی خنکی برای خودتان در لیوانی ریخته اید و تا رو برمی گردانید، مگسی در آن می افتد. اگر مگس را بیرون بیاورید و بعد دلتان نیاید نوشیدنی را دور بریزید، آیا نوشیدن آن بی خطر است؟
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۶:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
برای یک حشره بویایی تا حد زیادی مهم ترین حس است. یک لارو ممکن است یاد بگیرد که بوی خاصی را با چیزی مثبت یا منفی مرتبط کند. با این وجود، آیا یک مگس بالغ ارتباطی را که در جوانی شکل گرفت به خاطر می آورد؟ کاری که تیم تحت هدایت ترومن انجام داد یافتن راهی بود تا دریابند آیا هر یک از اتصالات عصبی از طریق ...
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۲۲:۲۰    
شکوفه زدن هر چند سال یک بار گل بدبو یا گل جَسَد که بزرگترین و بدبوترین گل جهان است و با بوی مردار متصاعد از خود باعث جذب مگس ها، سوسک ها و سایر حشرات می شود، توجه هزاران بازدیدکننده علاقمند و همچنین کاربران شبکه های اجتماعی را جلب کرده است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۶:۲۲    
ارتفاعات شمال شهر تهران زیبایی های خاصی دارد که آخر هفته ها به جای ماندن در خانه می توانید به آن مناطق خوش آب و هوا بروید، حسابی تفریح کنید و در ضمن خنک شوید.
اقتصاد آنلاین / همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۳:۳۳   + ۲۵ سایت دیگر  
یک وعده غذایی مملو از مواد غذایی با کربوهیدرات و قند بالا، مانند سیب زمینی، غلات صبحانه و نان سفید ممکن است خستگی شما را کند. این غذا ها دارای شاخص گلیسمی بالایی هستند و به سرعت قند ها را در بدن آزاد می کنند.
جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱۸:۴۱    
نام بیماری رایج خواب آلودگی پس از غذا یا کمای غذا را شنیده اید؟ خواب آلودگی پس از غذا به طور کامل در انسان درک نشده است، هرچند آزمایش هایی در این خصوص بر روی جوندگان، مگس های میوه و کرم های نماتد انجام شده است.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱۵:۳۲   + ۱۴ سایت دیگر  
نام بیماری رایج خواب آلودگی پس از غذا یا کمای غذا را شنیده اید؟ خواب آلودگی پس از غذا به طور کامل در انسان درک نشده است، هرچند آزمایش هایی در این خصوص بر روی جوندگان، مگس های میوه و کرم های نماتد انجام شده است.
تبیان   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۴:۰۲    
تفاله قهوه یک حشره کش خانگی قوی و یکی از بهترین راه های طبیعی برای خلاص شدن از شر پشه ها، زنبورها و مگس هاست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۰۸:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
رزمایش مبارزه با مگس میوه مدیترانه ای همزمان با هفته پدافند غیر عامل در محمودآباد برگزار می شود
فرارو   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۰۷:۵۳    
فرارو- فال گرفتن از آثار ادبی، از باور های کهن این مرز و بوم است. در گذر زمان ساکنان این خاک به ادیبانی که گمان می بردند بهره ای از کلام حق دارند رجوع می شد. با این حال، اما در گذر زمان تنها تفال به حافظ در فرهنگ عامیانه ما باقی مانده است. ای که مهجوری عشاق روا می داری ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۶:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
ساری- عنایتی، رئیس جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به این که مگس مدیترانه هر ساله منجر به بروز خسارت می شود، گفت: این آفت در استان بومی شده است.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۵:۲۷    
تولید با مشکل مواجه است و فعالان بازار با رخنه کسادی و رکود پیشه، مگس پرانی را در پیش گرفته اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۳:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران از اوج فعالیت مگس میوه در استان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۳:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
رزمایش پدافند غیر عامل مقابله با مگس میوه مدیترانه ای با حضور نیرو های مختلف مردمی، تشکل های کشاورزی و باغداران با محوریت سازمان جهاد کشاورزی مازندران صبح امروز در مازندران برگزارشد.
55آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۰۰:۰۲    
برای اطلاع از فواید مصرف نوشیدن چای و شکلات با ما در ادامه همراه باشید.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۲۱:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
یکی از زیباترین و عجیب ترین حشراتی که ممکن است به باغچه شما سر بزند، شب پره مرغ مگس خوار گونه است.
مازنی نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۳:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
بی توجهی به هشدار های کارشناسان حفظ نباتات جهاد کشاورزی مازندران نسبت به کنترل و مدیریت آف مگس میوه از این جهت مورد تاکید است که اگر طغیان این آفت به باغ مرکبات استان برسد، خسارت سنگین به درآمد و اقتصاد کشاورزی کشاورزان وارد می شود. کارشناسان باغبانی می گویند :دما و رطوبت مناسب برای [...]