دوشنبه ۲۰ اردیبهشتساعت ۰۰:۴۴May 2021 10
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «روانشناس»

ایسنا   ۶ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور، با تاکید بر لزوم افزایش سواد سلامت روان معلمین و خانواده ها در شرایط پاندمی کووید 19 که دانش آموزان در خانه هستند، گفت: باید فرهنگ مراجعه به روانشناس و مشاوره در بین معلمین، دانش آموزان و خانواده ها نهادینه شود.
همگردی   ۶ ساعت پیش   + ۱۳ سایت دیگر  
ایرنا/روانشناس بالینی گفت: افسردگی یکی از اختلالات شایع در دوران قبل، حین و بعد از بارداری است و گاهی این اختلال آنقدر شدت می گیرد که نباید شوخی گرفت چراکه ممکن است مادر به خود یا فرزندش نیز آسیب برساند. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی یک روانشناس گفت: شرایط کرونا نیز به شیوع روانشناسی زرد دامن زده است. قبلا در فضای مجازی روانشناسی تا این حد در دسترس قرار نگرفته بود و از طرف دیگر خدمات حضوری نیز کم شد و و مردم ابزاری برای تشخیص درست از نادرست در اختیار نداشتند.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۱:۲۰    
یک روانشناس معتقد است؛ والدین باید در یک فضای خصوصی و محرمانه با نوجوان صحبت کنند، حتی بهتر آن است که در حضور سایر اعضای خانواده درباره مخالفت ورزی های نوجوان صحبتی انجام نشود. اگر ارتباط دوستانه و مبتنی بر احترام شکل گیرد، نوجوان بهتر به حرف والدین گوش می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۱:۱۵    
ایسنا/خراسان رضوی یک روانشناس گفت: روانشناسی علمی پیچیده حرف می زند اما روانشناسی زرد به سوالات انسان ها درمورد عملکرد روانی پاسخ های ساده و دم دستی می دهد که در حد زیادی کلیشه ای است و اصلا به این نمی پردازد که تو یک آدم خاص و جدا هستی و باید راه حل خاص خودت را داشته باشی.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۱:۰۲    
در شرایط فعلی که استرس و نگرانی ها بیشتر شده است، بسیاری از مردم می خواهند مشکلات خود را با کمک روانشناس حل کنند. روانشناسان می توانند گران باشند، اما آنها به شما کمک می کنند تا درمان واقعی را تجربه کنید. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۰:۰۵    
یک روانشناس درباره نحوه ایجاد استقلال و اعتماد به نفس در کودکان و اهمیت پرورش آن، توضیحاتی داد.
یاریزان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۸:۳۸    
با پیشرفت علم و تکنولوژی در کنار تحربه، ورزش جهان در طول سال های گذشته دستخوش تغییرات زیادی شده است و تمام این تغییرات در راستای رسیدن به راهی بوده است که باعث بهبود و پیشرفت عملکرد ورزشکاران شود. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۸:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - روانشناس و آسیب شناس اجتماعی با بیان اینکه خانواده ها در مواجهه با افراد معتاد مایوس و خسته نشوند، گفت: بیماری اعتیاد و ترک آن یک پروسه زمانبر است و باید به این افراد اعتماد کرده و از آنها حمایت شود زیرا طرد شدن این افراد آسیب بیشتری به آنان و خانواده هایشان خواهد زد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۸:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - روانشناس و فعال اجتماعی در انجمن توانیاب با بیان اینکه برای داشتن جامعه ای سالم و پویا، نیازمند افراد سالم هستیم، گفت: نتیجه طرح حذف غربالگری و قانون سقط جنین فقط تولد کودکان معلول نیست، بلکه مشکلات روانشناختی جدی برای خانواده ها و فرزند آنها در پی دارد.
میگنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۲۱:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
یک روانشناس سلامت گفت: یکی از مهم ترین عوامل صحبت نکردن بچه ها با والدین خود در دوران نوجوانی به دلیل نصیحت های مکرر پدر و مادر ها است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۳:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
روانشناس گفت: سرنوشت هیچ فردی با فرد دیگر یکی نیست. با شناخت معنا و توجه به روح و روان انسان ها می توان در جهت مقابله با مشکلات به آنها کمک کرد.
تیک   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۰:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
عطاءالله محمدی روانشناس با اشاره به اینکه پس از کرونا با موجی از بیماری های روحی و روانی در کشور مواجه خواهیم بود، افزود: استرس، اضطراب، افسردگی، بروز رفتارهای خشن و پرخاشگرانه، اعتیاد، بزه کاری، اختلال شخصیت و... برخی از مشکلاتی هستند که در دوران پس از کرونا در سطح جامعه نمایان خواهد شد. ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۰:۱۲    
روانشناس بالینی گفت: پس از کرونا شاهد موجی از بیماری های روحی از جمله افسردگی، اختلال شخصیت، بروز خشونت و حتی انتقام گیری های کورکورانه افراد از یکدیگر خواهیم بود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۰۸:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - روانشناس بالینی با بیان اینکه کرونا زمینه ساز برخی بیماری های روانی در آینده خواهد شد، گفت: پس از کرونا شاهد موجی از بیماری های روحی از جمله افسردگی، اختلال شخصیت، بروز خشونت و حتی انتقام گیری های کورکورانه افراد از یکدیگر خواهیم بود.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۰۶:۵۹    
در طول تاریخ هنرمندان زیادی دست به خودکشی زدند. از مرلین مونرو تا چستر بنینگتون. در این ویدیو نگاهی به زندگی هنرمندانی می اندازیم که دست به خودکشی زده اند. در صورتی که افکار خودکشی در سر دارید هرچه سریعتر به روانشناس یا روانپزشک مراجعه کنید. منبع: خبرفوری
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۰۴:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: یک روانشناس با تاکید بر لزوم واکنش تنبیهی والدین در قبال بزه کودک و نوجوان، گفت: والدین هنگام مشاهده بزه در نوجوان باید نسبت به آن واکنش جدی نشان داده و حساس شوند، این واکنش باید کاملا شکل تنبیهی داشته باشد چراکه سرپوش گذاشتن بر روی بزهکاری کودک و نوجوان ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۰۹:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی یک روانشناس و کارشناس خانواده گفت: اگر مردم درک کنند که این مشاوره چقدر می تواند به یک فرد در تمام مراحل زندگی اش و داشتن حس و حال خوب، کمک رسان باشد، مسلماً هر کدام از آنها مشاور مخصوص برای خود خواهند داشت که در زمان ضروری به او مراجعه کنند.
میگنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۰۸:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
یک روانشناس بالینی گفت: معمولا فکر وسواسی به تنهایی سراغ فرد نمی رود و به دنبال آن در خیلی از موارد رفتار وسواسی هم در فرد دیده می شود.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۲۲:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
یک روانشناس گفت: زوجین در زندگی مشترک باید بدانند که رابطه، خیلی سریع دچار مشکل می شود و مانند یک گل نیاز به مراقبت و رسیدگی دارد.
اقتصاد آنلاین / پارسینه   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۰۰:۴۶   + ۲۰ سایت دیگر  
یک روانشناس کودک و نوجوان با اشاره به لزوم یادگیری مهارت نه گفتن در کودکان و نوجوانان گفت: داشتن علم و آگاهی در مورد خود مراقبتی باعث افزایش اعتماد به نفس آنها در جوانی و مصون ماندن آنها در مقابل آسیب های اجتماعی می شود.
فدراسیون تیراندازی با کمان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۵:۳۳    
دکتر واعظ موسوی، رییس کمیته روانشناسی آکادمی ملی المپیک از اردوی تیم های ملی تیراندازی با کمان بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان، صبح امروز، دکتر واعظ موسوی، رییس کمیته روانشناسی آکادمی ملی المپیک به همراه دکتر شعبانی بهار ریاست فدراسیون ...
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۴:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه جامعه:یک روانشناس گفت: بسیاری از آزارهای عاطفی و هیجانی که به دلیل عدم آگاهی و آموزش صورت می گیرد بسیار آسیب زننده تر از آزارهای جسمی است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۴:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
کرونا و خانه نشینی و تعطیلی ها، بازار مشاوره های مجازی در بستر شبکه اجتماعی اینستاگرام را حسابی داغ کرده است. تا اینجای کار بد نیست. مشاوره مجازی فرصت خوبی است برای افرادی که به همین راحتی زیر بار حضور در دفتر مشاور نمی روند اما ازآنجا تبدیل به آسیب می شود که پای خیلی از روانشناس نماها و مشاورنماها ...
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۳:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
بی بی سی فارسی: شاید آدم از خواندن کلمه "خوراک اینستاگرام" در یک تحقیق علمی تعجب کند، اما در نتیجه یک پژوهش مشخص شده است که جغد های کوچک و بامزه دهان قورباغه ای محبوب ترین پرنده در شبکه اجتماعی اینستاگرام هستند. ...
عصر همدان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۰:۲۲    
به گزارش عصر همدان ؛ در پی انتشار فیلم از یک روانشناس که ظاهرا” خود را حافظ قرآن میداند، چند شبهه در خصوص شب قدر مطرح شده که هوشنگ نادری، یک کارشناس ذینی و فرهنگی به آن پرداخته و پاسخ می دهد که در زیر می خوانید. عمده شبهه های او به این ترتیب است: ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۹:۴۲    
ایسنا/چهارمحال و بختیاری یک روانشناس خانواده با اشاره به اینکه زوجین عموما نمی دانند چگونه با همسرشان ارتباط برقرار کنند، گفت: این مسئله همواره جای گلایه در بین زوجین است، آن ها نمی دانند چگونه موضوعات خاص را بدون دلخوری و یا دعوا مطرح کنند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۷:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
یک روانشناس و زوج درمانگر با تاکید بر اینکه باید افراد مراقب سلامتی جسمی خود باشند، گفت: برای ازدواج لازم است از وضعیت سلامت جسمی طرف مقابل آگاهی داشته باشند، از سوی دیگر باید وضعیت جسمی خود را برای طرف مقابل روشن کنند، نگفتن واقعیت و پنهان کردن بیماری نوعی نداشتن صداقت فرد برای زندگی زوجی است.
یک روانشناس گفت: بسیاری از افشای رازهای خانوادگی توسط کودکان نتیجه اقناع نشدن آنها در جلب توجه از سوی والدین است.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۲۲:۰۰    
یک روانشناس بالینی گفت: هرقدر به لحاظ روحی تحت تاثیر کرونا قرار گرفته و دچار افسردگی و اضطراب شویم، این موضوع روی سیستم ایمنی افراد اثر می گذارد و باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۵:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
یک روانشناس گفت: اشخاص برای رسیدن به موفقیت در زندگی خود باید خوش بین و مثبت اندیش باشند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۱:۱۶   + ۲۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - روانشناس بالینی گفت: هر قدر افراد به لحاظ روحی تحت تاثیر کرونا قرار گرفته و دچار افسردگی و اضطراب شوند، این موضوع روی سیستم ایمنی آنان اثر می گذارد و باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن می شود.
میگنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۰۷:۰۰    
امروزه به دلیل افزایش مشکلات در بین افراد و خانواده ها و همچنین فرهنگ سازی و پذیرش بهتر مراجعه به روانشناس نسبت به سال های قبل ؛ موجب شده افراد بیشتری برای رفع مشکلات خود از روانشناسان کمک بگیرند ...
ناطقان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۰۲:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
یک روانشناس در رابطه با افسردگی در فصل های بهار و پاییز و عمده دلایل آن توضیحاتی داد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۱:۳۰    
مدیرکل بهزیستی استان در این وبینار که در مرکز بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: بهزیستی از جمله اداراتی است که بیشترین مشاور و روانشناس در بخش های مختلف دولتی و غیر دولتی مشغول به کار می باشند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۰:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
روانشناس کودک و نوجوان با اشاره به اینکه آموزش و ارتقاء سواد رسانه عامل مهم در سلامت روان کودکان و نوجوانان است، گفت: وزارت آموزش و پرورش بهتر است، هرچه سریع تر مبحث سواد رسانه ای را به شکل مناسب تری در کتب درسی تمام مقاطع تحصیلی بگنجاند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۰۹:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
یک روانشناس و زوج درمانگر گفت: تشابه فرهنگی، مالی و تحصیلی دو نفر، میزان رضایتمندی از ازدواج را افزایش می دهد و زوجین باید برای ازدواج به بلوغ اجتماعی برسند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۰۹:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری یک روانشناس در چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه کودکان با سن کمتر از سه و نیم سال نباید در معرض گوشی و تبلت قرار بگیرند، گفت: به نظر می رسد امواج رادیویی برای کودکان کمتر از این سن ضرر داشته و آسیب های مغزی برای کودکان به همراه دارد.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۱:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
روانشناس بالینی با تاکید بر اینکه حملات عصبی با شدت یافتن نگرانی از ابتلا به ویروس کرونا دوچندان می شود، گفت: فراموش نکنیم اضطراب و استرس، مانع و سد بزرگ مقابله با کرونا به شمار می رود پس لازم است با انجام کارهایی به حل استرس و کرونا بپردازیم.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۲:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه جوانی: یک روانشناس بالینی گفت: والدین باید این واقعیت را بپذیرند که بچه ها علاقه ای ندارند که شبیه پدر و مادر خود شوند پس نباید با ابزارهای مخرب تربیتی مانند سرزنش و مقایسه گری، با آنها برخورد کرد. ...
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۲۰:۰۱    
نازنین دسترنج مشاور و روانشناس کودک، اظهار کرد: بطور کلی مفهوم احساسات بسیار پیچیده است و در نتیجه آموزش احساسات به کودکان کار نسبتا سختی خواهد بود. ...
اقتصاد آنلاین / عصر اترک   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۰۸:۱۹   + ۱۱ سایت دیگر  
یک روانشناس و زوج درمانگر گفت: بسیاری از مشکلات و اختلافات دوران نامزدی که منجر به جدایی پیش از ازدواج می شود به دلیل نداشتن مهارت گوش دادن است.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۴:۴۵    
دکتر فرزادگوهردهی، مدیرکل بهزیستی مازندران به مناسبت روز روانشناس و مشاوره از خدمات ارزنده همکاران عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره و مشاورین عضو خانه روانشناسان استان تقدیر کرد.
55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۴:۲۴   + ۱۰ سایت دیگر  
یک روانشناس با اشاره به علایق نوجوانان به سلبریتی های داخلی و خارجی، گفت: در برخی مواقع نوجوان وسواس فکری بیش از حدی نسبت به جزئیات زندگی افراد مشهور پیدا می کند و ساعات زیادی را به این مساله اختصاص می دهد که می تواند در نهایت منجر به واقعیت زدا شدن نوجوان ...
اقتصاد آنلاین / میگنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۰۹:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
فرنگیس شریفی باستان با بیان اینکه اختلال دوقطبی جزو بیماری های روانپزشکی است، گفت: این بیماری به طور کامل رفع نمی شود اما می توان آن را تا زمانی که فرد نسبت به بیماری خود بینش دارد، تحت نظر قرار داد و آن را کنترل کرد.
میگنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۳:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
توسعه جوامع، دگرگونی زندگی و بروز مشکلات نوین اعم از فردی، اجتماعی و گروهی این نیاز را برای هر فرد بوجود می آورد که برای روبه رو شدن با مشکلات در موقعیت های مختلف چه تدبیری باید بیاندیشد.
میگنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۳:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیر بهزیستی شهر تهران روز روانشناس و مشاوره را تمرین تلاش کنندگان در بالفعل کردن معنای روح و روان بیان کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران یک روانشناس بالینی به تشریح دلایل طلاق و راهکارهای کاهش آن پرداخت.
مرصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۲:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: یک روانشناس گفت: طبق استاندارد جهانی بر اساس آنچه که سازمان بهداشت جهانی مطرح کرده باید به ازای هر 50 خانوار یک روانشناس و مشاور وجود داشته باشد این در حالی است که در کشور ما شمار روانشناسان و مشاوران به مراتب بسیار کمتر است.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۲:۲۷    
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی فارس : به مناسبت روز جهانی روانشناس و مشاوره از تلاش ها و عملکرد کارشناسان مرکز در قسمت های مختلف واحد مداخله در بحران ، واحد پذیرش ، واحد خط 123 و واحد خدمات سیار با اهداء لوح تقدیر توسط مسئول مرکز قدردانی شد .