یکشنبه ۰۳ بهمنساعت ۰۷:۲۴Jan 2022 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حوزه های علمیه»

شفقنا   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- مدیر مرکز آموزش های غیرحضوری و مجازی حوزه های علمیه، گفت: امکان برگزاری درس خارج مجازی از سال آینده فراهم شده است. به گزارش شفقنا، حجت الاسلام سید محمدحسین موسویان، مدیر مرکز آموزش های غیرحضوری و مجازی حوزه های علمیه ...
حوزه   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ مدیر حوزه های علمیه در پیامی درگذشت برادر آیت الله رضا استادی را تسلیت گفت.
حوزه   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ مدیریت قرآن و حدیث حوزه های علمیه گفت: یازدهمین جشنواره رشته های معارفی قرآن و حدیث حوزه های علمیه با محوریت رشته های معارفی به صورت متمرکز برگزار می شود.
ایکنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۹:۵۲    
مدیر حوزه های علمیه خواهران گلستان با بیان اینکه ولایت مداری و سبک زندگی حضرت زهرا (س) می تواند الگویی برای بانوان باشد، تصریح کرد: متاسفانه ترویج الگوهای پوشالی غرب توسط دشمنان نظام باعث شده بانوان جامعه ما دچار آسیب شوند، لذا باید با الگوگیری از حضرت زهرا ( س) در برابر هجمه های دشمن بایستیم.
ایکنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۸:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
همزمان با میلاد حضرت فاطمه زهرا(س)، چهارمین همایش ملی مادران فاطمی و تجلیل از مقام همسران و مادران طلاب و اساتید، همراه با تلبس جمعی از طلاب حوزه های علمیه تحت اشراف حضرت استاد حاج شیخ علیرضا حدائق با حضور آیت الله لطف الله دژکام، نماینده رهبر معظم انقلاب، حجت الاسلام والمسلمین محمد استوار میمندی ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۷:۴۲    
شفقنا- مدیر حوزه های علمیه خواهران، با تاکید بر حفظ استقلال مالی حوزه های علمیه از دولت ها تصریح کرد: حوزه ها، همگام و پشتیبان نظام بوده و باید حمایت شوند و مردمی باقی بمانند. ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۶:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مانع دیگری که به نظر من سخت تر و سنگین تر است و شاید بشود گفت عاملیت افراد سودجو است جریان قوی حوزه ها بر اساس نگاه سنتی است. اکثریت در حوزه های علمیه را فقهای سنتی تشکیل می دهند و تحول در دیدگاه ایشان هم معمولاً زمان بر است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای سیاست گذاری حوزه های علمیه خواهران گفت: حوزه های خواهران تا به امروز 70 هزار فارغ التحصیل را به جامعه تحویل داده اند که می توانند تدریس و ترویج علوم دینی را دنبال کنند و اکنون 60 هزار طلبه درحال فراگیری علوم دینی در مدارس علمیه خواهران هستند.
رسا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۵:۵۵    
عضو جامعه مدرسین گفت: برخی در داخل همنوا با بیگانگان جدایی دین از سیاست را سر می دهند و قصد دارند این مساله را از حوزه های علمیه شروع کنند.
حوزه   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۵:۴۹    
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور گفت: از نگاه قرآن کریم، زنِ تربیت شده دین، می تواند دارای نقش ولایت و تربیت کننده جامعه باشد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۵:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس گفت: تولید دانش در بستر علوم انسانی با نگاه دینی اگر با عرصه عمل پیوند و گره نخورد، نه تنها رشد نمی کند، بلکه معنا و کارکرد اصلی خود را نیز از دست می دهد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۵:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر حوزه های علمیه فارس با یادآوری آیات سوره کوثر، حضرت زهرا(س) را کوثر و خیر کثیر دانست و برخی از جلوه های خیر کثیر بودن آن حضرت را برشمرد.
حوزه   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۵:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: از کم توجهی به حوزه های علمیه انتقاد کرد و گفت: خواهران 50 درصد از جامعه را تشکیل می دهند؛ ما نتوانستیم زن مسلمان ایرانی را که دارای هویت افتخارآفرینی است به دنیا معرفی کنیم.
رسا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۵:۰۷    
رئیس شورای عالی سیاستگذاری حوزه های علمیه خواهران گفت: مجلس شورای اسلامی به مجموعه های فعال توجه داشته و مراقبت کند تا فعالیت این ها به خاطر کمبود بودجه متوقف نشود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۵:۰۶    
گرگان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان از بانوان تربیت شده در حوزه های علمیه استان خواست که بیش از گذشته در عرصه های جهانی نقش آفرینی کنند.
شفقنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۴:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- رئیس شورای سیاستگذاری حوزه های علمیه خواهران از مجلس شورای اسلامی خواست به مجموعه های فعال توجه داشته باشند که فعالیت این ها به خاطر کمبود بودجه متوقف نشود. ...
حوزه   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۴:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ معاون منابع انسانی و پشتیبانی حوزه های علمیه خواهران با بیان این که بودجه عمرانی سال 96 و امسال حوزه های علمیه خواهران یکی است، گفت: البته تلاش و تمایل ما این است که پروژه ها را سریع تر به اتمام برسانیم و تلاش های بسیاری در این زمینه شده است.
رسا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۴:۰۱    
مراسم افتتاحیه 22 پروژه عمرانی و کلنگ زنی 12 پروژه جدید عمرانی حوزه های علمیه خواهران با حضور آیت الله مقتدایی و نائب رئیس مجلس شورای اسلامی بر گزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۳:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
همزمان با فرا رسیدن سالروز ولادت با سعادت حضرت زهرا (س)، 34 طرح عمرانی حوزه های علمیه خواهران به صورت مجازی افتتاح و کلنگ زنی شد.
برترین ها / رویداد ایران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۹:۵۷   + ۲۳ سایت دیگر  
ایرنا: نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: در بودجه 1401 قرار است صندوق توسعه، پیشرفت و عدالتی تشکیل دهیم و 2 هزار میلیارد ریال هم برای هر استان به عنوان سرمایه صندوق در نظر گرفته شود. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۳:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
قم- ایرنا- رییس شورای سیاست گذاری حوزه های علمیه خواهران کشور گفت: بودجه اختصاص یافته به حوزه علمیه خواهران جوابگوی نیازها نیست و همواره از کمبودها سخن گفته می شود.
شفقنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۱:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
شفقنا- بهره برداری و کلنگ زنی 34 پروژه عمرانی حوزه های علمیه خواهران در سراسر کشور در مراسمی با حضور اعضای شورای سیاستگذاری حوزه های علمیه خواهران آغاز شد. ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- نا یب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه زنان دچار کم کاری تاریخی هستیم و نتوانستیم زن ایرانی را به دنیا معرفی کنیم. علی نیکزاد در مراسم افتتاح و بهره برداری پروژه های عمرانی حوزه های علمیه خواهران که صبح امروز در سالن همایش های آیت الله شرعی حوزه های علمیه خواهران برگزار شد ...
حوزه   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۱:۰۴    
حوزه/ نشست همکاری مدیریت هنر و تبلیغ نوین معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه و نماینده شبکه المنار در سالن جلسات جشنواره هنر آسمانی در قم برگزار شد.
حوزه   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۰:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ معاون آموزش حوزه های علمیه کشور گفت: صدها ساعت کار کارشناسی با حضور بیش از 500 استاد برای تدوین درختواره رشته ها و گرایش های تخصصی حوزه های دانشی علوم اسلامی انجام شده است.
جامعه الزهرا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
جلسه معرفی برنامه های بسیج اساتید و نخبگان حوزه های علمیه ویژه اساتید خواهر با سخنرانی بانو مجتهده گل گیری برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۹:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
رحیمی صادق گفت: در سال های اخیر مدیر حوزه های علمیه حضرت آیت الله اعرافی نگاه خاصی به هنر دارند و مقام معظم رهبری نیز همواره توصیه ورود جدی حوزویان به بحث هنر را دارند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه نباید انجمن های علمی حوزه های خواهران از مسائل انقلابی و فرهنگی طلاب غافل شوند حجت الاسلام سید مهدی قریشی اظهار داشت ...
حوزه   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۲۲:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت: حوزه خواهران در تربیت حرفه ای و تخصصی معلمان اقدامات خوبی انجام دهد و به نظر می رسد برنامه آموزشی حوزه بانوان باید به سمت تربیت استاد دانشگاه، معلم مدرسه، مربی مهدکودک و .. ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۲۱:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
جماران: حجت الاسلام والمسلمین عالم زاده نوری معاون تهذیب و تربی، حوزه های علمیه الزامات طلبگی علوم آل الله در انجام رسالت های الهی را تشریح کرد. وی گفت: ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۲۱:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیر حوزه های علمیه کهگیلویه و بویراحمد گفت: ساختمان جدید حوزه علمیه دهدشت با ظرفیت 150 طلبه در حال احداث است.
شبستان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۲۰:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
آیت الله مبلغی با بیان اینکه دین پژوهی باید حرکت اصلی حوزه علمیه باشدگفت: حوزه علمیه اگر بخواهد علوم حوزوی پایدار شود، هیچ طریقی به جز روی آوردن به دین پژوهی ندارد.
جماران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۲۰:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ به نقل از خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین عالم زاده نوری معاون تهذیب و تربی، حوزه های علمیه به تشریح الزامات طلبگی علوم آل الله در انجام رسالت های الهی پرداخت که متن این گفت وگو به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم ...
استانداری مازندران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۹:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران، سید محمود حسینی پور، استاندار مازندران در نشست مسئولین استان با آیت الله اعرافی، مدیر حوزه های علمیه کشور و عضو فقهای شورای نگهبان که با حضور نماینده ولی فقیه در استان صورت گرفت ...
حوزه   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۸:۵۶    
آیت الله اعرافی و هیئت همراه در ادامه سلسله سفرهای استانی، از حوزه های علمیه و مردم خون گرم، مقاوم و انقلابی مازندران سرکشی کردند.
شبستان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۵:۳۲    
حجت الاسلام محمدی لائینی با بیان اینکه موفقیت در حوزه فرهنگ نیازمند همگرایی حوزه های علمیه است، گفت: چند صدایی در حوزه فرهنگی خنثی کننده است.
حوزه   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۵:۲۳    
حوزه/ معاون منابع انسانی و پشتیبانی حوزه های علمیه خواهران از افتتاح و کنگ زنی 22 ساختمان آموزشی و کمک آموزشی و کلنگ زنی 12 پروژه جدید حوزه های علمیه خواهران خبر داد.
تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۴:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
حوزه: نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان این که مهم تر از کمک مالی دولت به نهادهای دینی و فرهنگی، این همگرایی فکری را مهم تر می دانم، گفت: چند صدایی در عرصه فرهنگی و دینی خنثی ...
پارسینه   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۱:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
حسین قاسمی دبیر کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد مقابله با ویروس کرونا گفت پس از اجرایی شدن پنجمین فاز طرح هوشمند مدیریت ویروس کرونا، این طرح به همین جا ختم نمی شود و همه فاز های این طرح به صورت یکجا ادامه پیدا می کند. ...
حوزه   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۱:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
آیت الله اعرافی به تدوین طرحی پنج ساله با محور فقه معاصر اشاره کرد و گفت: برای نخستین بار حوزه بصورت نظام مند در مسائل کلان نظام حرف می زند و 270 استاد حوزوی روی سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت کار کردند؛ سندی که 50 سال آینده کشور را هدف گیری می کند.
حوزه   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۰:۴۴    
حوزه/ نشست دو روزه معاونان آموزش حوزه های علمیه استانی، در سالن نشست های مجموعه آفتاب ولایت آغاز به کار کرد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۰:۳۶    
شفقنا- حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدعلی رستمیان، استاد حوزه و دانشگاه، تأکید دارد که حوزه و روحانیت به کارکردهای سنتی اکتفا کردند و به همین جهت در عرصه هایی از جمله تبلیغ، کتب درسی و پرورش طلاب دچار عقب ماندگی است. ...
رسا   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۲۰:۲۲    
حجت الاسلام والمسلمین مصباح گفت: امروز حتی در حوزه های علمیه شاهد رشد تفکرات سکولار هستیم که مسائل اجتماعی، نظام سیاسی، اقتصادی و تربیتی را امر خارج از دین تلقی می کنند.
شبستان   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۲۰:۰۱    
آیت الله اعرافی از آغاز طرح آمایش حوزه های علمیه خبر داد و گفت: دراین طرح کارکرد های روحانیت و حوزه شناسایی شده و 50 کارکرد به عنوان کارکرد های مهم شناسایی شده و از آن ها در رشته سازی و تعاملات بهره گرفته شده و اقداماتی طراحی و اجرا شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۹:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها - نائب رئیس شورای مرکزی حوزه های علمیه استان یزد با بیان اینکه شبکه های آب برای جلوگیری از هدر رفت نوسازی شود، گفت: ضرورت توجه بیشتر به مدیریت مصرف آب در کشور تاکید کرد.
رسا   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۷:۵۲    
مدیر مطالعات معاونت بین المللی حوزه های علمیه با اشاره به ظرفیت حوزه علمیه در حوزه بین الملل گفت: بیش از 80 تشکل بین الملل در حوزه علمیه فعال هستند.
رسا   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۷:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
قائم مقام مدیر حوزه های علمیه گفت: یکی از مسائل مهمی که امروزه جامعه روحانیت با آن رو به رو است، دشواری هایی است که طلاب و اساتید حوزه در زمینه تأمین معیشت دارند.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۵:۵۷    
مدیرحوزه های علمیه کشور از شناسایی 6 هزار طلبه نخبه و با استعداد در حوزه های علمیه خبر داد و گفت: حفظ این استعدادهای قوی نیز از جمله طرح ها و برنامه های حوزه است.