چهارشنبه ۱۲ مهرساعت ۱۸:۰۴Oct 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اندیشه های امام»

روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۴:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
سیده حورا صدر، فرزند امام موسی صدر با ارسال نامه ای به مدیران شبکه های رادیویی فرهنگ و نمایش، از اهتمام ایشان به تبیین و بررسی شخصیت و اندیشه های امام موسی صدر و همچنین تولید و پخش نمایش رادیویی "شرح صدر" تشکر کرد. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۱:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
شیخ عین الدبن با بیان اینکه دعوت به وحدت در پیام امام خمینی (ره) به گورباچف تجلی پیدا کرد، گفت: اندیشه های امام خمینی (ره) که بیش از 30 سال پیش تبیین شده با دعوت به وحدت ادیان، بر حرکت به سمت عقاید مشترک صحه می گذارد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۳:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
سردار علی ملک شاهکوهی گفت: نهضت امام خمینی (ره) امروز در سراسر دنیا در حال شکل گرفتن است و ما باید همیشه یاد،نام و اندیشه های امام بزرگوار را سرلوحه کار خود قرار دهیم.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۲:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: دفاع مقدس و ایثارگری رزمندگان در آن دوران طلایی افکار و اندیشه های امام (ره)و خط انقلاب را ماندگارو پایه های نظام وانقلاب را قوت و دوام بخشید.
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۱:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران- پایگاه خبری تحلیلی هشت صبح عضو شورای راهبری مجمع جهانی صلح اسلامی همزمان با روز جهانی صلح در یادداشتی نوشت: با استناد به آموزه های اسلامی، اندیشه های امام خمینی (ره) و مطالعه دیدگاه های رهبر انقلاب درمی یابیم که امروز جهان بیش از پیش به تحقق صلح عادلانه و به عبارت دیگر صلحی که مبتنی بر عدالت ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۱:۰۱    
تهران- ایرنا- عضو شورای راهبری مجمع جهانی صلح اسلامی همزمان با روز جهانی صلح در یادداشتی نوشت: با استناد به آموزه های اسلامی، اندیشه های امام خمینی (ره) و مطالعه دیدگاه های رهبر انقلاب درمی یابیم که امروز جهان بیش از پیش به تحقق صلح عادلانه و به عبارت دیگر صلحی که مبتنی بر عدالت باشد، نیازمند است.
رادیو فرهنگ   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۲۰:۴۴    
دکتر هاشمی در این برنامه در مورد اندیشه های امام خمینی صحبت کردند و گفتند: هدف اصلی امام ترویج اسلام در سطح جامعه بود. در تاریخ معاصر ایران، شخصیتها، احزاب و گروههای متعدد مبارزه را با انگیزه های گوناگون و گرایشات فکری متفاوت شروع نمودند که دامنه اثرات آنها در تاریخ تحولات ایران یکسان نبوده ...
جام جم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۲:۲۷    
در واقع به فراخور مهمانی که در برنامه حضور داشت، زوایای مختلفی از دیدگاه های معمار انقلاب مورد بررسی قرار می گرفت. مساله طاغوت، ارتباط مردم با دولت، مباحث فقهی، مردم و مسوولان و مساله حکومت اسلامی از جمله موضوعاتی است که در این برنامه مورد بررسی قرار گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۲:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
همایون همتی می نویسد: در باب سکولاریسم معتقدم پادزهر این قضیه عرضه صحیح الهیات اصیل فلسفه اسلامی و عرفان حماسی و جامعه گرای حضرت امام است.
رسانه ای که حتی اسمش وام گیرنده از امام خمینی است، علنی و صریح مقابل اندیشه های امام می ایستد و از مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام هم صدایی بلند نمی شود! ...
جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۷:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
سید عیسی طباطبایی اولین نماینده حضرت امام (ره) در لبنان و یار و همراه امام موسی صدر گفت: پیش از رفتن امام موسی صدر به لیبی، مدتی از جنوب لبنان به خاطر مخالفت های که بود آواره شد ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۳:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
اولین نماینده امام در لبنان می گوید: امام موسی صدر به دنبال ترویج اندیشه های امام (ره) بود، اما شرایط و موقعیت اجازه چنین کاری را نمی داد. وقتی ایشان مجلس شیعه را تأسیس کرد، آن زمان به صورت روشن ایشان سیاست هایش را اعلام کرد و آنجا معلوم شد که به دنبال ترویج اندیشه امام (ره) است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۰۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام محمود قیوم زاده با اشاره به پذیرش 300 دانشجوی متقاضی تدریس درس وصایا و اندیشه های امام خمینی (ره) در دانشگاه آزاد عنوان کرد: مقابله با تحریف اندیشه های امامین انقلاب اسلامی هدف اصلی ماست.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۳:۴۷    
دفتر نشر معارف وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، در سال 1376 تأسیس گردید. و در سال 1379 به صورت رسمی آغاز به کار کرد. این انتشارات تلاش می کند از دریچه اسلام ناب به بازخوانی، بررسی، نقد و تولید اندیشه در عرصه های مختلف بپردازد ...
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۰:۲۱    
چرایی افول تمدن اسلامی پس از اوج اقتدار آن، همواره ذهن اندیشمندان اسلامی را به خود مشغول کرده است. یافتن پاسخ این پرسش، به ویژه برای اندیشمندان مسلمانی که درصدد پی ریزی تمدن نوین اسلامی هستند، اهمیتی مضاعف دارد.
رسا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۵:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
آیت الله حسینی بوشهری با تقدیر همکاری شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با گروه های مردمی، خدا و مردم را در بیانات و اندیشه های امام خمینی دو عنصر برجسته دانست و جدایی مسؤولین از مردم را قرارگیری در پرتگاه تعبیر کرد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۰۹:۱۸    
آیت الله شیخ محمد کفعمی خراسانی از روحانیون انقلابی و متنفذ استان زاهدان بود که در طول نهضت امام(ره) همواره در کنار ایشان قرار داشت و آرا و اندیشه های امام را برای مردم استان تبیین می کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۷:۰۷   + ۱۷ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران در جمع دانشجویان با اشاره به اینکه برخی از کسانی که امام راحل را درک کرده اند، آرام آرام خط عوض کردند، گفت:خط و فکرها حتی در میان بخشی از نسل ابتدای انقلاب هم بهم ریخته است، لذا شناخت صحیح از گفتمان انقلاب اسلامی و عمل به آن بدون شناخت درست از اندیشه های امام ممکن نیست.
جماران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۲:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
علی خضریان، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، گفت: بیش از 20 جلد از فرمایشات امام مکتوب شده ولی عموما در محیط دانشگاهی و حتی حوزوی ما امروز به آنها رجوع مستقیم نمی شود ...
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برای گسترش اندیشه های امام (ره) باید جایزه جهانی امام خمینی (ره) با بهترین کیفیت و اجرای برنامه ها برگزار شود تا در نتیجه آن شاهد ایجاد جریان های فرهنگی بین المللی باشیم.
سینما پرس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۲:۰۸    
سینماپرس: تعدادی از چهره های برجسته فرهنگی و هنری کشور متذکر شدند: باید اندیشه های امام (ره) و رهبری باید در آثار جشنواره فیلم فجر نمود عینی داشته باشد.
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۶ - ۱۷:۱۹   + ۱۵ سایت دیگر  
پژوهشگر تاریخ معاصر در خصوص راهکار مواجهه با توطئه های جریان تغییرشکل یافته و شیطانی منافقین گفت: راه حلش این است که به نقطه قوت انقلاب اسلامی، یعنی توان فکری و توان اقناعی آن باز گردیم. ما اگر امروز در خیلی از صحنه ها دچار مشکل هستیم برای این است که توان اقناعی خود را از دست داده ایم ...
جماران   ۱۴۰۲/۰۴/۱۶ - ۱۶:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش جماران، دکتر عباس سلیمی نمین میهمان این هفته برنامه حضور بود. وی با حضور در حسینیه جماران درخصوص اندیشه های امام روح الله درباره گروهک تروریستی منافقین از بدو تشکیل تا بعد از انقلاب اسلامی و وارد شدن به فاز مبارزه مسلحانه و خیانت هایی که به مردم ایران کردند ...
جماران   ۱۴۰۲/۰۴/۱۶ - ۱۴:۱۱    
به گزارش جماران، عباس سلیمی نمین ، استاد و پژوهشگر تاریخ معاصر ایران و تحلیل گر مسائل سیاسی با حضور در حسینیه جماران در خصوص اندیشه های امام روح الله درباره گروهک تروریستی منافقین از بدو تشکیل تا بعد از انقلاب اسلامی و وارد شدن به فاز مبارزه مسلحانه و خیانت هایی که به مردم ایران کردند ...
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۱۲:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
رکنا: برنامه حضور به مناسبت هفته قوه قضائیه ، در حسینیه جماران میزبان آیت الله سیدجعفر شبیری زنجانی بود. وی از شاگردان امام خمینی(ره) و یکی از اساتید حوزه و دانشگاه و از چهره های شناخته شده دستگاه قضاست که با پیشنهاد شهید دکتر بهشتی وارد قوه قضائیه شده است ...
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۱۱:۵۱   + ۱۱ سایت دیگر  
گروه سیاسی: روزنامه هم میهن نوشت: وقتی در مجلس هشتم، اختلاف نمایندگان حامی احمدی نژاد و نمایندگان حامی لاریجانی و دیگر اصولگرا ها بالا گرفت، نخستین جرقه های تشکیل جبهه پایداری زده شد ...
خارگ نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۱۹:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
روزنامه نگار و فعال رسانه ای با بیان اینکه سعید حجاریان در جدیدترین موضع گیری خود جمهوری اسلامی را نماینده یک اسلام شاذ دانسته است، گفت: در قالب این جمله و ادبیات به اندیشه های امام (ره) و رئیس جمهور منتخب ملت توهین شده و در واقع رأی میلیون ها نفر به سخره گرفته شده است.
رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ - ۲۳:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تحلیلگر حوزه اندیشه سیاسی امام خمینی(ره) معتقد است که اندیشه سیاسی امام خمینی(ره) مبنای تأسیس نظام جمهوری اسلامی ایران است. دغدغه معرفی این اندیشه به نحو صحیح و به موقع به مخاطبان و نسل جدید است.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ - ۰۹:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
دکتردینا سلیمان، تحلیلگر ژئوپلیتیک گفت : امام خمینی مقاومت در برابر نوامپریالیسم را احیا کرد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۲۹ - ۱۴:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
جلسات پرسشگری با نوجوانان با عنوان بچه های رستا پیرامون نوجوانان، انقلاب اسلامی و اندیشه های امام خمینی(ره) در فرهنگسرای بهمن برگزار می شود.
رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۸ - ۰۰:۳۷    
همایش علمی بررسی تأثیر اندیشه های امام خمینی و امام خامنه ای در پیشرفت های ایران به همت خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در پاکستان در خانه فرهنگ کراچی برگزار شد.
رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۶ - ۱۱:۱۹    
حجت الاسلام و المسلمین کیوانی گفت: تحریف اندیشه های امام به معنای این است که رهبر معظم انقلاب تا به الان دقیقا مانند حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه عمل کرده است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۰۶:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله سعیدی از چهره های برجسته مبارز علیه حکومت پهلوی است که به تبلیغ اندیشه های امام می پرداخت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۱۵:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
همدان- عضو هیات علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه بوعلی سینا همدان گفت:اندیشه های امام (ره) مقید به زمان ومکان خاصی نیست؛ حضرت امام (ره)، هیچ وقت پنهان کاری نکرد و با صداقت حرف خود را می گفت.
فرمانداری شهرستان نطنز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۰۸:۵۳    
فرماندار نطنز: برنامه ریزی برای پاسداشت ایام نیمه خرداد پویاتر از همیشه انجام می شود. وی با اشاره به اینکه انقلاب امام خمینی همواره زنده و پویاست، امام و شهدای قیام 15خرداد را به عنوان هویت انقلاب عنوان نمود و گفت آرمان ها و اندیشه های امام باید به نسل جوان و آینده شناسانده شود. [...]
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۱:۴۱    
نشست دو روزه بررسی و تبیین اندیشه و ابعاد شخصیت امام خمینی با حضور ایرانیان، متفکران از کشور های گوناگون و علاقه مندان به انقلاب اسلامی در لندن برگزار شد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۸:۵۲    
سرهنگ سارانی گفت: 100 نفر از مردم چابهار با دو دستگاه اتوبوس برای شرکت در مراسم سالگرد ارتحال امام راحل (ره)، از چابهار به تهران اعزام شدند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۸:۵۲    
همزمان با سالگرد عروج ملکوتی امام راحل(ره) مردم چابهار در محل مسجد امام حسین(ع) با حضور مسئولین نظامی و انتظامی یاد و خاطره امام راحل را گرامی داشتند.
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۴:۵۰    
فرشته تکراری در نشست کنکاشی برای پاسخ به سوالات نوجوانان در اندیشه های امام خمینی (ره) بیان کرد: امام با پیروی از نیاکان پاکش، از سال های جوانی، سجایای اخلاقی و کرامت های انسانی را در وجود خویش متجلی ساخت؛ آن گاه، راهنما و دلیل راه مردم شد و با فیض انفاس قدسی و به مدد دم مسیحایی خود ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۴:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
فرمانده نیروی هوایی ارتش در جمع فرماندهان و مسئولان دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری بابیان اینکه تشریح و تبیین سیره و منش حضرت امام خمینی(ره) به عنوان چراغ راه در دانشگاه ضروری و واجب است اظهار کرد ...
کیپ تاوناز رهبران ضد آپارتاید در آفریقای جنوبی بر تاثیرات شگرف اندیشه های امام خمینی (ره) بر مردم جهان تاکید کرد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
مسئول عقیدتی سیاسی حفظ آثار ونشر ارزش های دفاع مقدس استان ایلام گفت: امام راحل (ره) با اندیشه های بلند الهی و تلاش های صادقانه خود، مسیر تاریخ را دگرگون ساختند و سرمنشأ تحولات عظیمی در جهان شدند.
رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۸:۵۲    
رئیس بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی پیشرفت انقلاب را منوط به حرکت بر اساس مکتب امام(ره) دانست و بر لزوم قرار گرفتن آثار و اندیشه امام به عنوان دروس حوزوی تاکید کرد.
رهبر جنبش اسلامی نیجریه گفت، با وجود گذشت 34 سال از رحلت امام خمینی (ره)، اندیشه های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران هنوز زنده و جاری است.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۳:۴۰    
عضو مجلس خبرگان رهبری، بیان کرد: توصیه حضرت امام، رسیدن به اقتدار در آحاد ملت های اسلام است زیرا این اقتدار سبب وحدت و انسجام کشورهای اسلامی خواهد شد، لذا می توان به این نتیجه رسید که عمل به نگرش ها ، بینش ها و اندیشه های امام راحل می تواند سبب تقویت وحدت ، انسجام ...
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۲:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
احمد مازنی در گفت و گو با جماران،اظهار داشت: تا جایی که با افکار و اندیشه های امام آشنایی داریم و بخشی از دوران زندگی، مبارزات، انقلاب و حکومت امام را درک کرده ایم، چند ویژگی را درباره ایشان می توانم بیان کنم ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۰:۰۰    
امام جماعت مسجد صاحب الزمان (عج) روستای دهکده حمیدیه گفت اندیشه های امام خمینی(ره) بنیان مقاومت و عامل اصلی بالیدن آن است
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۰:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و بزرگداشت قیام جاودانه پانزدهم خرداد با حضور اقشار مختلف مردم در مصلی نماز جمعه شهرستان ارسنجان برگزار شد.