پنجشنبه ۳۰ شهریورساعت ۱۸:۴۴Sep 2023 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سلول های بنیادی»

شهرآٰرا نیوز   ۵ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
رییس گروه مرکز سپاس (مرکز پذیره نویسی اهداکنندگان سلول های بنیادی خونساز غیر خویشاوند) سازمان انتقال خون گفت: پیوند سلول های بنیادی تنها درمان برخی از بیماری هاست.
ایرنا   ۹ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس گروه مرکز سپاس(مرکز پذیره نویسی اهداکنندگان سلول های بنیادی خونساز غیر خویشاوند) سازمان انتقال خون گفت: پیوند سلول های بنیادی تنها درمان برخی از بیماری هاست.
نی نی بان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
هنگامی که نوزاد به دنیا می آید می توان خون بند ناف او را در بانک یا آزمایشگاهی مخصوص نگهداری کرد. این خون حاوی سلول های بنیادی است که برای سلامت انسان در زندگی پیش رو اهمیت دارد؛ مزایا و معایب استفاده از آن را در ادامه بخوانید.
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۸:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
با سوء مدیریت بیماران را سرگردان می کنند، این روز ها سرگردانی ها تمام نمی شود. حالا این سرگردانی گریبان بیماران پیوندی را گرفته است. فکر نکنید شرکت بیمه تمام یا چند مورد از هزینه های پیوند سلول های بنیادی یا مغز استخوان را پوشش می دهد. بسیاری از بیمه ها به نامه های تایید اضطرار پزشکی نیاز دارند ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۰۵:۱۸    
فناوران کشورمان موفق شدند نسل جدید محیط کشت سلول های بنیادی را با تلاش فناوران داخلی تولید کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۵:۰۳    
فناوران کشورمان موفق شدند نسل جدید محیط کشت سلول های بنیادی را تولید کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۴:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
انجمن علمی دانشجویی سلول های بنیادی و مهندسی بافت با همکاری انجمن زیست شناسی سلولی مولکولی دانشگاه خوارزمی، مسابقه تولید محتوا را برگزار می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۵۹    
محققان مازندرانی توانستند با تولید مایع آلبالویی رنگ محیط را برای کشت سلول های بنیادی فراهم کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۸:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی پژوهشگاه رویان گفت: بزرگترین ظرفیت سلول های بنیادی در سطح خاورمیانه در ایران ایجاد شده است.
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۶:۲۹    
دومین پیش نشست همایش ملی مساله تورم در ایران؛ ریشه ها، آثار و سیاست ها با عنوان تجارب کشورهای جهان در مقابله با تورم؛ دلالت هایی برای سیاست گذاری در اقتصاد ایران برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۹:۵۴    
دانش آموزان نخبه خراسان جنوبی، مدال طلای المپیاد سلول های بنیادی کشور را از آن خود کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۶:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
محمد رضا مهدی پور، نخبه ای از شهرستان مرزی زیرکوه مدال طلای هشتمین دوره المپیاد سلول های بنیادی و پزشکی کشور را از آن خود کرد.
زومیت   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۲۰:۰۱    
دانشمندان به کمک کریسپر و سلول های بنیادی انسانی کلیه هایی را در رویان خوک رشد دادند که از سلول های انسانی تشکیل شده بود. تبلیغات فقط در ایالات متحده اکنون بیش از صد هزار نفر در انتظار دریافت پیوند عضو قرار دارند. بیشتر این افراد به پیوند کلیه نیاز دارند ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۸:۰۷    
محقق پروژه درمان سرطان با سلول بنیادی گفت: موفق به ساخت سلول های کشنده طبیعی برای درمان سرطان شدیم و نتیجه تحقیقات روی کودکان مبتلا به سرطان مثبت بود.
برترین ها / رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۹:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
دانشمندان جنین هایی را پرورش داده اند که بیشتر از اینکه انسان باشد، موش است.
مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران از تلاش برای پذیره نویسی داوطلبان اهداکننده سلول های بنیادی خونساز در بانک HLA تا مرز 2 میلیون نفر طی سالهای آینده خبر داد. ...
پرسش   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۰۸:۲۲    
تیم تحقیقاتی مؤسسه علوم ویزمن ، مدل های کاملی از جنین های انسان را از سلول های بنیادی کشت شده در آزمایشگاه ایجاد کرده و آنها را خارج از رحم تا روز چهاردهم رشد داده است.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۷:۱۶   + ۲۸ سایت دیگر  
دانشمندان جنینی ساخته اند که شبیه جنین انسان اولیه بدون اسپرم، تخمک یا رحم است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه رویان گفت: کارآزمایی بالینی درمان فلج مغزی با سلول بنیادب در این پژوهشگاه در فاز سوم قرار دارد.
برترین ها / یک پزشک   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۳:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
دانشمندان موفق شده اند مدل های جنین انسان را از سلول های بنیادی کشت شده در آزمایشگاه پرورش بدهند. این کار در ضمن نمای منحصر به فردی از اولین هفته مهم پس از کاشت سلول تخم در دیواره رحم انسان هم به دست می دهد.
صراط نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۱:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
ایجاد مشکلاتی از قبیل قطع برق و دستکاری سیستم سرمایشی بخش آزمایشگاه منجر به از بین رفتن لاین سلول های بنیادی این مرکز شده است. جلوگیری از تردد پرسنل، و اساتید متخصص نیز یکی دیگر از اقداماتی است که مدیران پژوهشگاه رویان در جزیره کیش مدعی شده اند این سنگ اندازی ها عامدانه صورت گرفته است.
مراسم تکریم از اهدا کننده سلول های بنیادی اشکان کاظمی، در دفتر معاون فنی و فناوری های نوین سازمان انتقال خون عباداله سالک مقدم، با حضور مسئولان این حوزه برگزار شد. ...
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۰۸:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
اکنون یک تیم بین المللی از محققان توانسته اند راهی جدید برای پاک کردن حافظه سلول بیابند تا بتوان آن را بهتر به عنوان یک سلول بنیادی دوباره برنامه ریزی کرد. ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۲:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
تیمی از محققان دانشگاه شفیلد در بریتانیا برای اولین بار در جهان، برای درمان آرتریت یک گوریل ماده با نام لیزل از سلول های بنیادی استفاده کردند.
دولت   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۱:۴۱   + ۲۳ سایت دیگر  
بیست وچهارمین کنگره بین المللی پزشکی تولید مثل و نوزدهمین کنگره فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی رویان، با حضور روح الله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری و در سالن همایش های پژوهشگاه رویان برگزار شد.
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۰:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
در افتتاحیه بیست و چهارمین کنگره و جشنواره بین المللی رویان در راستای تقدیر از دانشمندان پیشکسوت و بنام ایرانی در حوزه های فعالیت این پژوهشگاه از پروفسور ملک حسینی بنیان گذار و پدر پیوند اعضا در ایران و پیشکسوت حوزه علوم و فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی ...
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۲۳:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور در بیست و چهارمین کنگره و جشنواره بین المللی رویان از این پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی به عنوان یک دانشگاه و الگوی تکثیر فضای تحقیقاتی ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۲۱:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
بیست و چهارمین کنگره بین المللی پزشکی تولیدمثل و نوزدهمین کنگره فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی رویان، عصر امروز با حضور روح الله دهقانی معاون علمی فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری و در محل سالن همایش های پژوهشگاه رویان برگزار شد.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۷:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
رییس جهاددانشگاهی در بیست و چهارمین کنگره بین المللی پزشکی تولیدمثل و نوزدهمین کنگره فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی رویان بابیان اینکه این نهاد تاکنون توجه ویژه ای به تولید دانش ...
یک پزشک   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۰۹:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
چهار بیمار مبتلا به سوختگی شدید شیمیایی در یک چشم، با استفاده از درمان با سلول های بنیادی، به نتایج درمانی مثبتی رسیده اند. به گفته تیمی از محققان آمریکایی، دو نفر از بیماران پس از یک سال پیگیری بهبود چشمگیری در بینایی خود گزارش کرده اند ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۴:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- رییس مرکز جامع سلول های بنیادی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: طرح تحقیقاتی و پژوهشی "طراحی داربست حاوی سلول های بنیادی برای ترمیم و درمان شکستگی های استخوان" که توسط محققان این دانشگاه از سال 92 آغاز شده، هم اینک به مرحله تحقیقات بالینی برای درمان بیماران رسیده است.
بازار کار   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۶:۴۴    
رییس پژوهشگاه رویان در نشست خبری بیست و چهارمین کنگره بین المللی پزشکی تولید مثل و نوزدهمین کنگره فناوری سلول های بنیادی که 7تا 10 شهریور ماه 1402 برگزار می شود گفت: باید جایگاه علمی خود در دنیا را حفظ و تقویت کنیم و این روند ادامه داشته باشد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۳:۴۵    
بیست و چهارمین کنگره رویان هفتم تا 10 شهریورماه با حضور گسترده پژوهشگران داخلی و بین المللی در حوزه های تولید مثل، سلول های بنیادی و پرستاری و مامایی برگزار می شود.
آنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۲:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
3 طرح برگزیده در حوزه های پزشکی تولیدمثل، سلول های بنیادی و زیست فناوری در بیست وچهارمین کنگره بین المللی رویان معرفی می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
دبیر اجرایی بیست و چهارمین دوره کنگره تولید مثل و نوزدهمین دوره کنگره سلول های بنیادی گفت: در این کنگره ها 102 سخنران داخلی و خارجی خضور دارند که از این تعداد 77 سخنران داخلی و 25 نفر سخنران خارجی از 15 کشور حضور خواهند داشت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۰۹:۱۷    
انجمن علمی دانشجویی سلول های بنیادی و مهندسی بافت دانشگاه خوارزمی، کارگاه آموزش نرم افزار ENDNOTE را برگزار می کند.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۴:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت فناوری بن یاخته های رویان، در نشست خبری در ستاد جهاد دانشگاهی مازندران، اظهار کرد: تمامی دانش پزشکی آزمایشگاهی، نگهداری ، کاربردی و درمانی استتفاده از سلول های بنیادی از خون بند ناف در داخل کشور بومی شده و حتی در بین کشورهای منطقه و جهان پیشتاز هستیم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۲۰:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران مدیرعامل شرکت فناوری بن یاخته های رویان با اشاره به اینکه شاهد درمان 75 درصد بیماران خونی با سلول های بنیادی خون بند ناف در کشور هستیم، گفت: با توجه به اینکه برای این بیماران هیچ روش درمانی دیگری وجود ندارد، این موفقیت بسیار قابل توجه است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
به مناسبت روز پزشک، یکم شهریور ماه نشست خبری با حضور سرپرست جهاد دانشگاهی واحد مازندران و مدیرعامل بانک سلول های بنیادی خون بندناف رویان، در جهاد دانشگاهی واحد مازندران برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۵:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران مدیر دفتر نمایندگی بانک خون بندناف بابل با اشاره به اینکه در سال 1401 دفتر بابل موفق به کسب رتبه برتر کشور در حوزه ذخیره سازی کمی و کیفی خون بندناف شد، گفت: شرکت فنآوری بن یاخته های رویان محصولاتی چون فرآوری وتولید پرده آمنیوتیک، ذخیره سازی خون محیطی ومغز استخوان ...
مازنی نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۳:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
مرتضی ضرابی صبح چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران فرهنگ سازی برای ذخیره سازی سلول های بنیادی را امری ضروری دانست و گفت: سلول های بنیادی انقلابی در حوزه پزشکی ایجاد کرده است. وی گفت: سلول های بنیادی را از خون مغز استخوان و خون بند ناف می توان تهیه کرد همچنین از بافت چربی و پالت درمان می توان آن [...]
سینا   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۹:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
در یک کارآزمایی بالینی فاز 1، دانشمندان متوجه شدند: پیوند قرنیه، رشد یافته از سلول های بنیادی خود بیمار، می تواند با موفقیت بخشی از بینایی را پس از آسیب چشم بازیابی کند. ...
فیسیت   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۵:۴۸    
این مطالعه نوآورانه با نام "پیوند CALEC" شناخته می شود و یک روش درمانی جدید را برای کمک به بیمارانی با مشکلات چشمی معرفی می کند. در این روش، سلول های بنیادی از چشم سالم بیمار جمع آوری و در آزمایشگاه تکثیر می شوند ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۳:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به افتتاح پروژه های بزرگ حوزه سلامت در شهریورماه سال جاری گفت: در آینده نزدیک مرکز درمانی سلول های بنیادی در راستای درمان برخی بیماری ها همچون بیماری کلیوی، ناباروری و ... راه اندازی می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۲:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دانشمندان یک روش نوآورانه جدید برای برنامه ریزی مجدد سلول ها به منظور تقلید خصوصیات سلول های بنیادی جنینی ابداع کرده اند که می تواند نقطه عطفی در حوزه درمان های سلولی باشد.
دیجیاتو   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۲:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
دانشمندان در فاز نخست یک آزمایش بالینی نشان داده اند پیوند قرنیه ای که از سلول های بنیادی خود بیمار رشد پیدا کرده باشد، می تواند با موفقیت بخشی از بینایی افرادی را که دچار آسیب چشمی شده اند، به آن ها برگرداند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۱:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
محققان در مرحله نخست یک کارآزمایی بالینی نشان دادند پیوند قرنیه که از سلول های بنیادی خود بیمار کشت و تهیه شده به طور موفقیت آمیز پس از جراحت چشم، بینایی فرد را احیا می کند.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۵:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
رکنا: در این روش، یک بافت کوچک از سلول های بنیادی چشم سالم را برمی دارند و در آزمایشگاه کشت می دهند. سپس، این سلول ها به چشم آسیب دیده پیوند زده می شوند
موج   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۴:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
داروی سلولی درمان بیماری های سخت علاج، به مرحله تجاری سازی رسید.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۳:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
یافته های یک بررسی جدید این امید را ایجاد می کند که دندان های آسیب دیده روزی با پرکردگی های زنده ساخته شده از سلول های بنیادی درمان شوند.