پنجشنبه ۱۱ خردادساعت ۲۱:۴۱Jun 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خشکسالی»

سلام نو   ۵۷ دقیقه پیش   + ۱۷ سایت دیگر  
بر اساس آخرین آمار ارائه شده از بین 52 سد مهم شرب - کشاورزی تا ششم خرداد ماه 24 سد کمتر از 50 درصد آب دارند.
برترین ها / فرارو   ۶ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
طی چهار روز بیش از 2 میلیون لیتر آب از سد پارالکوت (Paralkot) در هند تخلیه شد تا یک مقام رسمی این کشور گوشی تلفن سامسونگ خود را که هنگام سلفی گرفتن از دستش افتاده بود، از آن بیرون بیاورد.
در پی وقوع خشکسالی حدود 25 ساله در منطقه سیستان و خشکی تالاب هامون، پراکنده شدن ریزگردهای بستر تالاب و مشکلات چشمی و تنفسی را برای مردم سیستان به دنبال داشته و منازل مردم منطقه را محاصره کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۸ ساعت پیش    
مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: با توجه به خشکسالی های اخیر در استان احیای قنات برای سازگاری با کم آبی موجود لازم است.
بادهای موسمی 120 روزه سیستان که معمولا از اواخر اردیبهشت تا پایان شهریور مناطق شمالی و بعضا مرکزی سیستان و بلوچستان را تحت تاثیر قرار می دهد از گذشته های دور بین 120 تا 130 روز بطول می انجامید اما اکنون با بروز خشکسالی طی 2 دهه گذشته حتی تا 160 روز هم به درازا می کشد ...
گلستان ما   ۹ ساعت پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
استاندار گلستان گفت: با وجود خشکسالی سال جاری تاکنون 300 هزار تن محصولات کشاورزی خریداری و پیش بینی می شود قریب به 430 هزار تن محصول خریداری شود.
شهرآٰرا نیوز   ۹ ساعت پیش    
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: 60 هزار تن نهاده ویژه خشکسالی جهت توزیع بین دامداران دام سبک و سنگین استان تخصیص یافت و حمل شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۰ ساعت پیش    
رییس اداره مدیریت بحران و کاهش مخاطرات کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: خشکسالی 18 هزار و 156 میلیارد تومان به بخش کشاورزی این استان خسارت وارد کرده است.
شیعه نیوز   ۱۰ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
ام البنین قریب افزود: یکی از مهم ترین مشکلات زوج هایی که نابارور هستند مشکلات مالی و عدم تمکن مالی آن هاست که با توجه به محروم بودن منطقه سیستان و از بین رفتن اشتغال به دلیل خشکسالی های پیاپی و چندین ساله، نمی توانند ازعهده هزینه های سنگین آزمایشگاهی و مواردی از این قبیل، برآیند.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۰:۰۷   + ۱۹ سایت دیگر  
مهدی زارع پژوهشگر زلزله و مسئول مرکز پیش بینی زلزله: خشکسالی شدید به زودی بیش از نیم میلیون نفر در جنوب شرق استان سیستان و بلوچستان را مجبور به مهاجرت به سایر نقاط کشور خواهد کرد. بسیاری از مردم سیستان و بلوچستان کشاورز هستند، اما خشکسالی معیشت آنها را از بین برده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۰:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
خشکسالی بهاری در مازندران/ باشگاه خبرنگاران جوان
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۰:۰۴    
خشکسالی های سیستان که ناشی از کم آبی یا خشکی رود هیرمند است، در گذشته بارها حیات اجتماعی و اقتصادی منطقه را به خطر انداخته است. تاریخ سیستان بارها از این وقایع یاد می کند که بر اثر خشکسالی، دریاچه های هامون خشکید و عرصه های پوشیده از نیزارهای سرسبز تالاب به صحرای بی آب و علف تبدیل شد ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۳:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس در نشست شورای اداری خراسان شمالی بر ضرورت تکمیل پروژه های نیمه تمام در این استان تأکید کردند و خواستار تقویت اعتبارات استانی شدند.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۲:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
سمنان- معاون سازمان مدیریت بحران کشور گفت: 170 میلیارد تومان تسهیلات کشاورزی مردم توسط دولت سیزدهم طی سه سال گذشته امهال شده است. تیتربرتر، نژاد جهانی شامگاه چهارشنبه در نشست ستاد پیشگیری ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۱:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
استاندار سمنان گفت: 99.4 درصد مساحت استان سمنان با خشکسالی روبه رو شده که از این میزان، 80 درصد آن شدید و بسیار شدید است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۰:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل از خسارت های زیاد خشکسالی در کشاورزی استان اردبیل خبر داد.
اوشیدا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۹:۰۶    
فرماندار ویژه زابل گفت: خشکسالی های پیاپی در منطقه سیستان خسارات جبران ناپذیری به منطقه وارد کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۸:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
خشکسالی و کمبود آب باعث شده تا کشاورزان و دامداران در استان دیوانیه عراق در جنوب این کشور با مشکل جدی مواجه شوند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۸:۴۹    
رئیس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی گفت: انتظار می رود امسال خیزش گرد و خاک در کشور افزایش یابد.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۵:۱۴    
کمبود بارندگی سالانه در حال تأثیرگذاری جدی بر صنعت کشاورزی در برخی مناطق اروپا است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۴:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش گروه اقتصادی ایران اکونومیست از وبگاه Open Knowledge، در بخشی از این گزارش آمده است: خشکسالی به نگرانی ها در خصوص تغییرات اقلیمی دامن می زند ...
اگرو فود نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۴:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
رییس مرکز جهادکشاورزی بخش “جلگه رخ” تربت حیدریه گفت: باوجود تشدید خشکسالی و کاهش بارندگی در فصل زراعی جاری؛ میانگین برداشت سیب زمینی در این منطقه به عنوان قطب محوری تولید سیب زمینی خراسان رضوی 35 تن در هر هکتار است. ...
آخرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۱:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل مصرف و نظارت بر کاهش هدر رفت آب و فاضلاب کشور: طبق استانداردهای جهانی تا پایان فروردین 86 کشور درگیر خشکسالی است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۰:۵۳   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی با اشاره به خشکسالی ها و کم بارشی ها در ایران و کشورهای همسایه اظهار کرد: به دلیل افزایش خشکی و کم بارشی در خاورمیانه و شمال آفریقا، انتظار می رود با توجه به گرم شدن هوا و نبود پوشش گیاهی مناسب به سبب کاهش بارندگی ها میزان گرد و خاک افزایش یابد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۰:۰۲    
خشکسالی سبب کاهش 55 درصدی سطح زیر کشت گندم در آق قلا شده است.
صاحب نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۹:۲۱    
شاهان بی غیرت پهلوی به دستور اربابان خود با بخشش قسمت هایی از ایران همچون آن چه در قرارداد 1316 توسط رضاخان رخ داد یا قرارداد محمدرضا شاه با افغانستان و از دست دادن حق آبه هیرمند، لطمه سنگین به کشور در هر چهار سوی ایران زدند و سبب به وجود آمدن اختلافات و مشکلات فراوانی برای مردم کشور شدند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۰:۱۳    
رئیس شورای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق استان قزوین گفت: تنها راهکار مقابله با بحران کم آبی و خشکسالی و چالش انرژِی، رعایت الگو و مدیریت مصرف توسط همه مردم است.
میلاد لارستان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۰:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی خنج گفت: در اثر خشکسالی و کاهش بارندگی بیش از 165 میلیارد تومان به مزارع آبی و دیم شهرستان خنج خسارت وارد شده است. به گزارش میلاد...
فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۹:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
تصاویر ثبت شده تلاش یک راننده برای حرکت در سیلاب اسپانیا را نشان می دهند. به گزارش عصرایران به نقل از تایمز، این راننده در "ملینا د سگورا" اسپانیا تلاش کرد تا از سیلاب جاری در خیابان عبور کند. او موفق نشد و سیلاب او را با خود برد. ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۸:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
بر اساس داده های سازمان هواشناسی کشور، طی هفت روز گذشته منتهی به 8 خرداد در کشور به طور میانگین حدود 1.4 میلیمتر بارندگی ثبت شد و بیشتر کلانشهرها کاهش بارش را نسبت به بلندمدت تجربه کرده اند.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۶:۰۳    
کشاورزان در کانادای آتلانتیک به طور فزاینده ای نگران خشکسالی هستند، زیرا بسیاری از مناطق در سواحل شرقی در این فصل از سال به عنوان "خشک تر از حد معمول" طبقه بندی شده و پیش بینی بارش کم برای آنها شده است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۶:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
بهار، جلوه زیبای خداوند و فصل سرزندگی و طراوت است، با وجود خشکسالی های چند سال اخیر، این روزها بارشهای بهاری در منطقه ارسباران و شهرستان اهر باعث طراوت و سرسبزی منحصر به فردی در مناطق ییلاقی، گردشگری و روستایی این منطقه و خصوصا شهرستان اهر داشته است که با دیدن جلوه های خداوند در این فصل ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۵۰    
سومین سال خشکسالی در مازندران خشک تر و کم آب تر از دو سال گذشته است.
استانداری گلستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۴۴    
لقمان قربانی فرماندار در نشست با مدیر عامل آب و فاضلاب گلستان ، معاون و کارشناسان وی افزود، این شهرستان به خاطر خشکسالی و کاهش منبع زیرزمینی، بیشتر از سال های قبل با مشکل آب مواجه می باشد. ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۳۰   + ۱۵ سایت دیگر  
یکی از المان های خاطره انگیز آرامگاه سعدی، حوض ماهی است که جزء جاذبه های بصری برای گردشگران داخلی و خارجی بوده. مردم محلی منطقه سعدی معتقدند که آب جوی مقبره ی سعدی مقدس است و استحمام مردم در این آب، به ویژه در شب چهارشنبه سوری، جزء اعتقادات مردم منطقه سعدی شیراز نیز بوده است ...
ایانا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۰:۵۷    
صابر زوانی با از کار افتادن بخش گردشگری در تونس به علت همه گیری ویروس کرونا، شغل خود را به عنوان پیشخدمت از دست داد و تصمیم گرفت کار جدیدی را امتحان کند که در نهایت یک مزرعه کشت پایا راه اندازی کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۶:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
خشکسالی یک ماه قبل از شروع فصل تابستان، مناطق وسیعی از اروپا به ویژه کشور های جنوبی و غربی این قاره را در برگرفته است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۰:۴۰    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان صالح آباد گفت: متأسفانه میزان بارندگی طی سال جاری زراعی در صالح آباد تاکنون 64میلیمتر بوده و نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 125میلیمتر بود، کاهش 50 درصدی را تجربه می کند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۷:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
رییس اداره مدیریت بحران و کاهش مخاطرات کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: 99.5درصد مساحت خراسان رضوی تحت تاثیر درجات مختلف خشکسالی قرار دارد که بیشترین میزان مساحت استان دچار خشکسالی بسیار شدید است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۶:۴۷    
گذشت حدود 22 سال از خشکسالی در خراسان جنوبی پیامدهای منفی بسیاری برای مردم این سرزمین کویری به همراه داشته که کمبود آب، نشست دشت ها، مهاجرت روستائیان به شهرها و غیره تنها بخشی از اثرات منفی متعدد خسکسالی سال های گذشته است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۶:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
بهشهر- خشکسالی و کم آبی کشت برنج به صورت خشکه کاری را در نواحی شرق مازندران افزایش داد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۵:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
از اقلیمی که به خرمی و سبزی شهرت داشت حالا هر روز خبرهایی می آید که شاید در تاریخ سابقه نداشته باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۵:۱۸    
در حالی که فرانسه سال گذشته با خشکسالی و کم آبی و آتش سوزی های جنگلی کم سابقه ای مواجه شد، مجددا نگران است که خشکسالی تابستانی مجددی را تجربه کند.
معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزی استان قزوین گفت: پیش بینی می شود سطح زراعی استان به دلیل خشکسالی 104 میلیارد تومان و سطح باغی به دلیل سرمازدگی 24 میلیارد تومان خسارت ببیند که در مجموع 127 میلیارد تومان باید غرامت پرداخت شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۱:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سمنان با اشاره به خشکسالی و کاهش نزولات آسمانی گفت: ورودی آب به سد نمرود فیروزکوه کاهش شدیدی داشته است.
برترین ها / زندگی آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۷:۲۹   + ۱۴ سایت دیگر  
20 هزار هکتار از اراضی شهرستان کوهسرخ رویشگاه آنغوزه است اما طی 2 تا 3 سال اخیر برداشت های بی رویه و از سویی خشکسالی موجب کاهش پوشش و تراکم این گیاه دارویی شده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۸:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
خشکسالی یک ماه قبل از شروع فصل تابستان، مناطق وسیعی از اروپا به ویژه کشورهای جنوبی و غربی این قاره را در برگرفته است. رومانی، بلغارستان، آلبانی، بوسنی، مجارستان، اتریش، اسلوونی، یونان، کروواسی، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا و پرتغال از جمله این کشورها هستند. منبع: خبرگزاری صدا و سیما
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۸:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
پدیده خشکسالی در کشور احتمال سیلاب در استان های مختلف را افزایش داده است؛ حتی در همین روزها که گرمای هوا امان شهروندان را بریده هم وقوع بارش های رگباری موجب سیل در برخی مناطق می شود