چهارشنبه ۰۲ فروردینساعت ۰۲:۰۹Mar 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «یوزپلنگ»

سلام نو / اقتصاد 24   ۱۰ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
علیرضا شهرداری تیمارگر پیروز، استوری جدیدی درباره پیروز منتشر کرد.
سلام نو   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ویدیویی دیدنی از ناگفته های تلخ علیرضا شهرداری تیمارگر پیروز توله یوزپلنگ ایرانی در گفتگو با عصر ایران که بیان کرد: استرس پیروز من را نابود کرد، دیگر این کار را نمیکنم.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۹:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس پیشکسوت حیات وحش با بیان این که حتی اگر تمام امکانات و دانش فنی لازم آماده شود، بازهم احتمال موفقیت معرفی یوزهای ایرانی متولدشده در شرایط اسارت و نیمه اسارت در کشورمان به طبیعت بسیار اندک خواهد بود ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۹:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
سرنوشت یوزپلنگ آسیایی این روزها بیش از هر زمان دیگری به تصمیمات سازمان حفاظت محیط زیست وابسته است؛ اما بر اساس آنچه فعالان زیست محیطی می گویند گویا برنامه منسجم و راهبردی در این زمینه وجود ندارد!
فرادید   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۳:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
در این ویدئو نیز می بینم که چگونه یوزپلنگ ها با سرعتی باورنکردنی کل های یالدار را شکار می کنند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۲:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: جشن ثبت ملی یوزپلنگ ایرانی که امیدها به احیای آن افزایش یافته است، برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۹:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
اصفهان- شکار تصاویر یک قلاده یوزپلنگ پس از 13 سال در پناهگاه حیات وحش عباس آباد توسط دوربین تله ای، بیم و امیدی برای بقا و حفاظت از این گونه در خطر انقراض در کویر شرق اصفهان است.
شاینا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۰:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
2 فیلم ایرانی در سیزدهمین دوره جشنواره لیفت آف (Lift-off) انگلستان با دیگر آثار این جشنواره رقابت می کنند. به گزارش شاینا ، فیلم سینمایی پری سا و فیلم کوتاه آخرین رقص با یوزپلنگ ایرانی از ساخته های محمدرضا رحمانی با حضور خود در سیزدهمین دوره جشنواره لیفت آف (Lift-off) در روز 27 مارس (7 فروردین) ...
عصر امروز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۹:۵۵    
*کاریکاتور بسیار معنادار از معادلات جدید بین الملل* اژدها : چین خرس : روسیه شتر : سعودی یوزپلنگ : ایران لاشخور : آمریکا روباه : انگلیس موش : اسرائیل
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۲۱:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
تازه ترین تصاویر از پدرِ پیروز ، یوزپلنگ معروف ایرانی که عکاس فارس با سفر به پارک ملی توران آن را تهیه کرده، نشان می دهد حال فیروز خوب است و شرایط مناسبی در این منطقه دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۳:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
کشف یک تخته پوست یوزپلنگ ایرانی در مهدی شهر در روزهای اخیر خبرساز شد؛ اما آیا مادر آذر و توران سلاخی شده است؟!
برترین ها / رکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۰۸:۵۹   + ۱۰ سایت دیگر  
یک گروه تروریستی که برای تماشایی حیات وحش رفته بودند، که با نزدیکی بیش از حد یک یوزپلنگ وحشی غافلگیر شدند.
فرادید   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۰۰:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
حداکثر سرعت یک یوزپلنگ بالغ حدود 120 کیلومتر در ساعت (تقریبا 75 مایل در ساعت) است. البته دویدن به این سرعت انرژی زیادی می طلبد، بنابراین دویدن با این سرعت بخشی از برنامه روزانه هیچ یوزپلنگی نیست.
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی یوز پلنگ می تواند به طور معمول با سرعتی برابر با 110 کیلومتر در ساعت بدود و حتی میتواند برای مدت کوتاه با سرعتی برابر با 120 کیلومتر بر ساعت حرکت کند ...
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۲:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
درباره مرگ و زندگی پیروز این یوزپلنگ آسیایی پرسش ها و ابهاماتی پیش آمده که در گفت وگو با علیرضا شهرداری تیمارگر پیروز به آنها پاسخ داده شده است.
برترین ها / پارسینه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۶:۴۷   + ۱۴ سایت دیگر  
طبق بررسی های انجام شده، رسیدن به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برای چیتا تنها 3 ثانیه زمان می برد، در حالی که خودرو پراید برای رسیدن به این شرعت بیش از 14 ثانیه زمان می خواهد.
سلام نو / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۲۲:۳۰   + ۱۵ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی مهدی شهر سمنان از دستگیری قاچاقچی پوست یک قلاده یوزپلنگ آسیایی و کشف یک قبضه سلاح شکاری غیرمجاز در این شهرستان خبر داده بود.
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۴:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، فرمانده انتظامی مهدی شهر سمنان در شامگاه شنبه، از دستگیری قاچاقچی پوست یک قلاده یوزپلنگ آسیایی و کشف یک قبضه سلاح شکاری غیرمجاز در این شهرستان خبر داده بود ...
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۸:۳۱    
حرکت کروکدیل در این صحنه چنان سریع و برق آساست که از دست یوزپلنگ به عنوان سریع ترین حیوان روی کره زمین هم کاری برنمی آید!
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۲۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
ویدویی لحظه شکار یوزپلنگ توسط تمساح را ببینید.
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۲۱:۲۲    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی در این ویدئو می بینید یوزپلنگ نگون بخت در حال آب خوردن با حمله ناگهانی تمساح روبه رو و سرانجام به درون آب کشیده می شود.
سلام نو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۲:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
سرهنگ عباس عرب فرمانده انتظامی شهرستان مهدی شهر، از کشف پوست یک قلاده یوزپلنگ آسیایی در این شهرستان خبر داد و گفت: یک متهم دستگیر شد.
فرادید   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۱:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
ویدیویی جالب و پر بازدید در فضای مجازی از لحظه گرفتن شکار توسط یوزپلنگ را ببینید.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۱:۳۶    
آمار نهایی انجمن یوزپلنگ ایرانی نشان می دهد که در 2زیستگاه اصلی این گونه یعنی در ذخیره گاه زیست کره توران و پناهگاه حیات وحش میاندشت در سال جاری 7یوزپلنگ ماده به همراه 8فرد از توله هایشان مشاهده شده اند و با توجه به وجود 2نر غالب در منطقه رشد امیدوارکننده ای در جمعیت توله ها ایجاد شده است.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۵:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
ویدئویی از سرعت یک پلنگ در حال دویدن در کشور عمان مورد توجه قرار گرفته است.
مرآت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۱:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی مهدیشهر از دستگیری قاچاقچی پوست یک قلاده یوزپلنگ آسیایی و کشف یک قبضه سلاح شکاری غیر مجاز در این شهرستان خبر داد.
فاخته نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۹:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
1401-12-20 18:59 به گزارش فاخته به نقل از خبرگزاری تسنیم، اردیبهشت ماه سال گذشته بود که "ایران" یوز ماده پارک ملی توران 3 توله یوزپلنگ را به دنیا آورد که 2 توله در همان ابتدا و"پیروز" نیز پس از 10 ماه تلاش برای بقا، تلف شد. ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۵:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
پیروز یکی از ما بود. آنچه بر پیروز در این 10 ماه گذشت، باعث همذات پنداری و نزدیکی ایرانیان با فرزند ایران شد. تولد پیروز حاصل پروژه تکثیر یوزپلنگ در اسارت بود؛ پروژه ای که با هدف افزایش افراد این گونه در آفریقا انجام شده است.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۷:۳۵   + ۳۵ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان محیط زیست درباره تعداد یوز های مشاهده شده در سال 1401 گفت: در طول امسال شش فرد یوز ماده با 10 توله و دو فرد یوز نر ثبت کرده ایم.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۷:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
با توجه به تلف شدن پیروز، یوزپلنگ ایرانی در این خبر لیست انقراض حیوانات را باهم می بینیم.
پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۸:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ تیم رسانه ورزش امروز در یک دیدار خیریه کنار کودکان مبتلا به سندروم داون به میدان رفت. وریا غفوری، کاپیتان سابق باشگاه استقلال که در هفته های اخیر در تمرینات تیم رسانه ورزش حضور داشته در کنار عادل فردوسی پور در این مسابقه حضور داشت ...
پول نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۰:۴۶   + ۵۱ سایت دیگر  
ظاهری گفت: ایران تنها یوزپلنگ ماده سایت تکثیر در اسارت پارک ملی توران شاهرود توله یوز خود را اردیبهشت ماه 1402 به دنیا می آورد.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۰:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش آسیانیوز، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: ما بدون سونوگرافی نمی توانیم درباره باردار بودن یا نبودن "ایران" نظر قطعی بدهیم و ما می توانیم در صورت صدور مجوز برای سونوگرافی، 45 تا 50 روز بعد از جفت گیری موفق ، "ایران" را سونوگرافی کنیم تا بدانیم باردار است یا نه؟ ...
مرآت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۰۸:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: در صورت تأیید بارداری ایران ، یوزپلنگ ماده در سونوگرافی، امیدواریم توله یوزهای جدید او اردیبهشت ماه سال بعد به دنیا بیایند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۲۱:۲۱   + ۵۵ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: در صورت تأیید بارداری ایران ، یوزپلنگ ماده در سونوگرافی، امیدواریم توله یوزهای جدید او اردیبهشت ماه سال بعد به دنیا بیایند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۹:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
استتار، که به آن رنگ آمیزی مرموز نیز می گویند، یک مکانیسم یا تاکتیک دفاعی است که موجودات زنده از آن برای پنهان کردن خود استفاده می کنند و خود را با محیط اطراف خود ترکیب می کنند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۴:۰۱    
گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابناک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید. جدیدترین پیش گویی از ریزش سنگین قیمت دلار! اقدامات فوری لازم بعد از حمله صرع درخواست عاجزانه همسر بروس ویلیس از پاپاراتزی ها علائم فرسودگی زناشویی چیست؟ عکس خانوادگی یوزپلنگ ها ...
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۰۸:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
یک کلیپ ویدئویی از یک پلنگ در حال دویدن در خیابان های مسقط پایتخت عمان جنجال گسترده ای را در میان کاربران شبکه های اجتماعی برپا کرده و برخی واقعی بودن این ویدئو را زیر سوال بردند.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۵:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
فرارو- قبیله ساکن در ماسایی مارا، در حدود 390 کیلومتری نایروبی پایتخت کنیا، در دشت های وسیعی زندگی می کنند که حیوانات وحشی مانند شیر، پلنگ و یوزپلنگ در آن یافت می شوند. ...
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۸:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی فرارو نوشت: جاسپر که یک سگ گله است، بدون هیچ واهمه ای در مقابل یوزپلنگ ها، خوک ها و حتی فیل ها قرار می گیرد و آن ها را فراری می دهد. جاسپر بدون هیچ واهمه ای در مقابل یوزپلنگ ها، خوک ها و حتی فیل ها قرار می گیرد و آن ها را فراری می دهد. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۶:۵۷   + ۱۴ سایت دیگر  
یوزپلنگ آسیایی گونه ای در معرض خطر انقراض است و تلف شدن پیروز نیز حساسیت نسبت به این موضوع را دوچندان کرده است. در این میان انتشار اخبار ضد و نقیض درباره بارداری مجدد ایران -مادر پیروز- موجب سردرگمی افکار عمومی شده است.
سینا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۸:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
عکس گرفته شده از یک یوزپلنگ که بر روی درخت خوابیده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۸:۲۹   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: با وجود اقدامات سازنده سال های اخیر در راستای حفاظت از یوزپلنگ آسیایی، این گونه ارزشمند به گرداب انقراض نزدیک است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۲:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
بسته ویدیویی تابناک مجموعه ای از ویدیو ها پیرامون رویداد های سیاسی عمدتاً متکی بر گزارش ها و تحلیل ها و ویدیویی هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می توان فرا گرفت.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۹:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
سرعت یوزپلنگ ها به عنوان سریع ترین حیوان روی زمین را تا بیش از 120 کیلومتر ذکر کرده اند که البته مسافت کمی با حداکثر سرعت می تواند بدود.
سلام نو / اصلاحات نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۵:۱۵   + ۲۲ سایت دیگر  
بعد از مرگ ناراحت کننده پیروز، اخبار بسیاری درباره بارداری "ایران" منتشر شد که بهرامعلی ظاهری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: فعلا نمی توان درباره بارداری "ایران" نظر قطعی داد.
جهت پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۸:۳۰    
ماجرا از این قرار است که یک اکانت در توییتر با هدف دست انداختن برخی مخالفان، اطلاعاتی جعلی درباره علت مرگ پیروز یوزپلنگ ایرانی منتشر می کند و امید دانا آن را جدی می گیرد ! بقیه داستان را خودتان ببینید.
عصر امروز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۷:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو تیم کالبدگشایی و نمونه برداری پیروز ، توله یوز ایرانی گفت: کالبدگشایی این توله یوزپلنگ طبق اصول و روش های علمی انجام و در این فرایند، پوشش های فردی کاملاً رعایت شد.
برترین ها / اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۲۲:۲۲   + ۲۸ سایت دیگر  
امروز 12 اسفند، روز جهانی حیات وحش، خبرنگار ایسنا با سفر به پارک ملی توران، از آخرین وضعیت نگه داری آذر و توران و سایر یوزپلنگ ها گزارش تهیه کرده است.