شنبه ۲۲ مردادساعت ۰۵:۴۱Aug 2022 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «یوزپلنگ»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۱۴:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
انجمن یوزپلنگ ایرانی از شناسایی یک خانواده جدید یوز با 4 توله یوز تازه متولد شده در محدوده منطقه حفاظت شده توران خبر داد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۱۳:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
عصر روز پنج شنبه نیز محیط بانان و رئیس اداره پارک ملی توران شاهرود در سمت شمال جاده ترانزیت تهران به مشهد موفق به مشاهده یک قلاده یوزپلنگ ماده و 4 توله امسالی شدند که به نظر می رسد این ماده یوز هلیا باشد.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۱۱:۲۷   + ۲۳ سایت دیگر  
رکنا: تیم های مراقبت 24 ساعته محیط بانی و انجمن های محیط زیستی برای حفاظت از باقی ماندگان یوز مانده تلف شده در جاده عباس آباد سمنان یکی از زیباترین تصاویر حیات وحش ایران را شب گذشته ثبت کردند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۱۱:۲۲    
اقتصاد ایران: یک قلاده یوزپلنگ ماده به همراه چهار توله در محدوده استان سمنان مشاهده شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۱۰:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
یک قلاده یوزپلنگ ماده به همراه چهار توله در محدوده استان سمنان مشاهده شد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۰۸:۵۶   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس جامعه دامپزشکان ایران به خبرآنلاین گفت: پیروز دیگر هیچ وقت نمی تواند حیوان طبیعت باشد، پیروز یک حیوان در اسارت است، شک نکنید پیروز دیگر یک بچه گربه است چون او را مانند گربه بار آوردیم ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۰۶:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
آبخیزداری و آبخوان داری راه مهار سیلاب، رسیدن آلودگی های نفتی به عسلویه، تغییر جنسیت لاک پشت ها با "گرمایش جهانی"، تصادف هشت یوزپلنگ ایرانی، تشکیل کمیته مشترک آبی ایران و ترکیه، ایران جزو 10 کشور نخست تولید پسماند پلاستیکی را در بسته محیط زیست ایمنا بخوانید.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۲۳:۴۳   + ۲۱ سایت دیگر  
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان از شناسایی یوز مادر به همراه 4 توله اش در شمال محور جاده ترانزیت تهران به مشهد خبر داد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۲۲:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
آنطور که مدیر بخش پژوهش انجمن یوزپلنگ ایرانی گفت، کمتر از 40 فرد یوزپلنگ در کل کشور داریم. حوادث جاده ای هم هر چند وقت یکبار از جمعیت این گونه در حال انقراض کم می کند. اما دلایل تلفات جاده ای یوزها چیست؟
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۲۱:۳۹   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: رئیس و محیط بانان پارک ملی توران عصر پنجشنبه (20 مرداد) در سمت شمال جاده ترانزیت تهران به مشهد موفق به مشاهده یک قلاده یوزپلنگ ماده و چهار توله امسالی شدند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۲۱:۰۱   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: رئیس و محیط بانان پارک ملی توران عصر پنجشنبه (20 مرداد) در سمت شمال جاده ترانزیت تهران به مشهد موفق به مشاهده یک قلاده یوزپلنگ ماده و چهار توله امسالی شدند.
تیک   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۱۵:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
روزنامه شهروند: زیر 40 فرد یوزپلنگ در کل کشور داریم. نوع آسیایی تنها در ایران وجود دارد و در صورتی که فکری اساسی برای آن نشود، نمی توان امید به حفظ این گونه داشت. ...
سلام نو / فرارو   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۱۴:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
به گفته عطیه تک تهرانی مدیر بخش پژوهش انجمن یوزپلنگ ایرانی، فقط 40 یوز در ایران وجود دارد که برای جلوگیری از انقراض آن باید تلاش کرد.
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۱۲:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
علیرضا شهرداری پناه، تیمارگر داوطلب یوزها با انتشار عکس جدیدی از پیروز، توله یوز ایرانی نوشت که حال او خوبِ خوب است . او با توصیف اندوه و غم از مرگ یوزپلنگ ماده ای بر اثر تصادف در جاده شاهرود، از شرایط رو به انقراض ماده یوزها ابراز نگرانی کرد.
خمام نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۲۳:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
یک منبع آگاه از زنده گیری این حیوان توسط آتش نشانی منطقه آزاد خبر داده و خاطرنشان کرد : گربه وحشی در جنگل رهاسازی گردید.
نی نی بان   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۲۰:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
به نقل از چشمک: در نگاه اول این تصویر صحنه ای معمولی از دشت های ماسای مارا در کنیا را نشان می دهد که غزال های تامسون در پس زمینه زیبا ایستاده اند. اما یک بار دیگر نگاه کنید و متوجه می شوید که نگران خاصی در مورد آنها وجود دارد و دلیل خوبی هم دارد ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۶:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - محققان موفق شدند یک ربات نرم الکترومغناطیسی و جست وخیز کننده پلاستیکی کوچک تر از یک تمبر پستی بسازند که می تواند سریع تر از یک یوزپلنگ حرکت کند. از این ربات می توان برای انتقال دارو یا اجرای دستوراتی در داخل بدن انسان استفاده کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۶:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
پژوهشگران اتریشی، ربات کوچکی ابداع کرده اند که با سرعتی سه برابر بیشتر از یوزپلنگ حرکت می کند.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۳:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
بیش از 38هزار نفر با امضای کارزاری، در 3روز گذشته از مسئولان خواسته اند جاده عباس آباد در شمال منطقه حفاظت شده توران را برای حفاظت از یوزپلنگ آسیایی ایران ایمن کنند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۱:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- 14 مردادماه در جاده میامی-عباس آباد استان سمنان، یک قلاده یوزپلنگ آسیایی بر اثر تصادف تلف شد. گونه در خطر انقراضی که کمتر از 30 قلاده از آن باقی مانده است. اکنون خطر تصادف در این محدوده دیگر اعضای خانواده این یوز را نیز تهدید می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۱:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
سرپرست دفتر حفاظت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص مشاهده پلنگ در پارک ملی توران گفت: در این پارک دشت ها و مناطق کوهستانی وجود دارد و با توجه به مساحت بالای آن احتمال تعارض پلنگ و یوزپلنگ وجود ندارد.
جام جم   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۰۶:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین ، بیشتر کارشناسان محیط زیست معتقدند تصادفات جاده ای، معدنکاوی، تخریب زیستگاه، سگ های گله و چرای دام از عوملی هستند که سبب بحرانی شدن شرایط یوزپلنگ ها در کشور شده اند. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۰۶:۲۸   + ۲۱ سایت دیگر  
در پی تلف شدن توله توله یوز ماده در محور عباس آباد - میامی، مدیر عامل انجمن یوزپلنگ ایرانی ضمن اشاره به لزوم فنس کشی و نورپردازی جاده ها به صدور مجوز قلاده های ردیاب توسط سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد.
تیک   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۴:۲۲   + ۱۷ سایت دیگر  
ایسنا: حسن اکبری، سرپرست معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست باتوجه به تلفات گربه سانان در جاده ها توضیح داد: در زمان احداث جاده ها باید تمهیداتی در قالب زیرگذر، روگذر و سایر تمهیداتی که می تواند تلفات جاده ای را کم کند ...
تابش کوثر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۳:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
براساس آمار دست کم 8 یوزپلنگ ایرانی در محور عباس آباد میامی و در یک محدوده 30 کیلومتری تلف شده اند؛ علی رغم ثبت این آمار از تلفات گونه یوزپلنگ ایرانی متأسفانه هیچ نشانه ای از عزم مسئولین برای ایمن کردن این مسیر دیده نمی شود.
آفتاب یزد   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۳:۰۱    
مثل‭ ‬اینکه‭ ‬متاسفانه‭ ‬محیط‭ ‬زیست‭ ‬این‭ ‬مملکت‭ ‬نمی خواهد‭ ‬روی‭ ‬آرامش‭ ‬ببیند‭. ‬صاحب‭ ‬نظران‭ ‬حوزه‭ ‬محیط‭ ‬زیست‭ ‬تقریبا‭ ‬از‭ ‬انقراض‭ ‬یوزپلنگ‭ ‬آسیایی‭ ‬در‭ ‬ایران‭ ‬سخن‭ ‬می گویند‭. ‬
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۱:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
در پی کشته شدن یک توله یوزپلنگ ماده در محدوده جاده میامی عباس آباد در روزهای اخیر، محیط بانان از نزدیک شدن مجدد مادر و توله یوزپلنگی به این جاده خبر داده اند که احتمال دارد، خانواده یوزپلنگ تلف شده باشند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۱:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
گشت و پایش های نیروهای محیط بانی در محدوده ای که تصادف منجر به تلف شدن یوز در محور میامی اتفاق افتاده همچنان ادامه دارد. این گشت و پایش های به دنبال ثبت گزارشاتی از حضور و مشاهده 2 یوزپلنگ ایرانی دیگر در آن محدوده انجام می شود.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
گشت و کنترل و پایش شبانه روزی محدوده ای که منجر به تصادف و تلف شدن یک قلاده یوزپلنگ گردیده بود.
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
در پی کشته شدن یوزپلنگ ایرانی در تصادف با اتوموبیل کارزاری با تیتر درخواست ایمن سازی جاده عباس آباد توران برای حفاظت از یوزپلنگ ایجاد شده است که تا لحظه تنظیم خبر 31 هزار نفر این کارزار را امضا کرده اند، متن این کارزار در پی می آید: وزیر محترم راه و شهرسازی ...
فاخته نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۰۹:۰۱   + ۱۲ سایت دیگر  
1401-05-17 13:28 به گزارش فاخته به نقل از ایرنا، حسن اکبری افزود: در بررسی های انجام شده مشخص شد که این یوز تلف شده، ماده است. وی اظهار داشت: محیط بانان دو شب گذشته ...
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۵/۱۶ - ۱۱:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
بهرامعلی ظاهری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان با اشاره به کالبدشکافی یوز تلف شده توسط کارشناسان و متخصصان محیط زیست استان سمنان گفت: جنسیت یوز تلف شده، "ماده" تشخیص داده شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۵/۱۶ - ۰۹:۰۳   + ۱۰ سایت دیگر  
یک پژوهشگر حیات وحش و فعال محیط زیست با ابراز تأسف از سانحه تصادف منجر به تلف شدن توله یوز آسیایی در محور میامی-عباس آباد، افزایش دوربین های نظارتی کنترل سرعت در زیستگاه توران در این محور را خواستار شد.
سلام نو / فرارو   ۱۴۰۱/۰۵/۱۶ - ۰۹:۳۳   + ۱۶ سایت دیگر  
تصاویر دردناکی که در حافظه محیط زیست کشورمان برای همیشه نقش بیست را ببینید؛ تصاویری مربوط به تلف شدن هشتمین یوز ایرانی در حد فاصل سه راهی زیدر تا کاروانسرای میاندشت فقط طی دوازده سال. این تصاویر توسط صفحه جانوران در خطر انقراض ایران در اینستاگرام منتشر شده است.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۹:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
رکنا: شب گذشته در حالی یک توله یوزپلنگ ایرانی در حوالی پارک ملی توران بر اثر تصادف با خودروی عبوری تلف شد که اکنون مشخص شده که جنسیت این توله یوز ماده بوده است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۷:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
سمنان- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان با بیان اینکه یک قلاده یوزپلنگ جوان به خودروهای عبوری در محدوده میامی-عباس آباد برخورد کرد، گفت: جنسیت این یوز یک ساله ماده بود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۷:۳۸   + ۱۵ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- مدیرکل محیط زیست استان سمنان گفت: کالبدشکافی به وسیله کارشناسان و متخصصان محیط زیست استان مشخص کرد یوزپلنگ تلف شده بر اثر تصادف در شهرستان میامی در شرق استان ماده بود
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۴:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
سرپرست دفتر حفاظت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: به دلیل اینکه توله یوزپلنگ تلف شده از ناحیه لگن آسیب جدی دیده است، هنوز نمی توان جنسیت آن را مشخص کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۲:۱۵   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیر کل سازمان حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: متاسفانه توله یوزپلنگ بر اثر برخورد با یک دستگاه خودرو از ناحیه لگن متلاشی شده و جنسیت آن قابل تشخیص نیست و راننده خاطی از محل متواری شده است.
پانا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۱:۵۰   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران (پانا) - عوامل اجرایی پارک ملی توران و اداره حفاظت محیط زیست میامی، خبر تصادف یک قلاده توله یوزپلنگ آسیایی با خودرو در اطراف منطقه حفاظت شده توران را تایید کردند. ...
رکنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۱:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
رکنا: مدیرکل محیط زیست سمنان با بیان این که توله تلف شده در جاده میامی - عباس آباد، یک ساله بوده است، گفت: ایده آل ما برای حفاظت از زیستگاه یوزپلنگ این است که سراسر جاده دارای تیر برق، فنس کشی و دوربین شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۰:۴۱   + ۱۳ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: یک قلاده یوزپلنگ آسیایی بر اثر تصادف در بخشی از جاده ترانزیتی تهران- مشهد در حد فاصل سه راهی زیدر تا کاروانسرای میاندشت در شهرستان میامی تلف شد و جنسیت آن ممکن است پس از کالبدشکافی مشخص شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۰:۳۰   + ۱۹ سایت دیگر  
براساس گزارش های رسیده یک توله یوزپلنگ که به همراه مادرش شب گذشته در حال عبور از جاده میامی عباس آباد، بوده اثر تصادف تلف شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۰۹:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
شب گذشته خبر تلف شدن یک فرد توله یوز ایرانی در استان سمنان بر اثر تصادف در شبکه های اجتماعی منتشر شد.
سلام نو / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۰۹:۵۰   + ۱۲ سایت دیگر  
طبق اخبار منتشره یک قلاده توله یوزپلنگ آسیایی به خاطر تصادف با خودروهای محور میامی- عباس آباد تلف شده است. این توله نابالغ بوده و هنوز جنسیتش مشخص نیست.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۰۸:۲۹   + ۱۱ سایت دیگر  
شاهرود- یک قلاده یوزپلنگ بر اثر برخورد با خودروهای عبوری در محور عباس آباد-میامی کشته شد، این نهمین یوز طی یک دهه اخیر بود که بر اثر تصادف در این منطقه تلف شد.
تازه نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۳:۳۲   + ۱۷ سایت دیگر  
پرستار پیروز گفت: برخلاف انتقاداتی که به دست آموز بار آمدن پیروز وارد است، پیروز به این نحوه بزرگ شدن نیاز دارد. این توله یوز از روز اول توسط انسان بزرگ شده و نگهداری آن نیاز به کمک انسان دارد، ضمن اینکه تحت هیچ شرایطی قرار نیست که به طبیعت بازگردد.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۰۹:۳۱   + ۳۶ سایت دیگر  
سرپرست دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش، درباره آخرین وضعیت پیروز توله یوز ایران توضیحاتی داد و گفت: دو نفر شبانه روز از او مراقبت می کنند.