دوشنبه ۲۷ اردیبهشتساعت ۰۳:۰۶May 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سوخت هسته ای»

ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۲:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا- دانشمندان ناظر بر وضع نیروگاه هسته ای آسیب دیده چرنوبیل در اوکراین از آغاز واکنش های هسته ای در سوخت هسته ای باقی مانده در این مرکز هسته ای خبر دادند.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۰:۱۴    
شفقنا- نیویورک تایمز به مسیر پیش رو در مذاکرات برجام در وین پرداخته و آن را مسیری دشوار دانسته است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا؛ استیون ارلانگر و دیوید سانگر در نیویورک تایمز نوشتند: پس از پنج هفته مشت زنی دیپلماتیک در سایه، اکنون روشن شده که توافق قبلی، در مفهوم دقیق آن ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۳:۲۶    
اقتصاد نیوز : امروز قیمت سهام تمام نمادهای سه گروه خودرو و ساخت قطعات ، شرکت های چندرشته ای صنعتی و فراورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای کاهش یافت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۲:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
چرخه سوخت هسته ای شامل چه مراحلی است و مفاهیمی مثل "اورانیوم"، "شکافت هسته ای"، "غنی سازی"، "سانتریفیوژ"، "کیک زرد" به چه معنا هستند؟ آیا در دوران برجامِ دولت یازدهم و دوازدهم، چرخه سوخت هسته ای به صورت کامل برقرار بوده است؟
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۰:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
رویترز : دولت ژاپن طرحی را اجرا می کند که براساس آن بیش از یک میلیون تن آب آلوده نیروگاه هسته ای از کار افتاده فوکوشیما در اقیانوس تخلیه می شود. این آب قرار است تصفیه و رقیق شود. ساکنان محلی که در صنعت ماهیگیری مشغولند و همچنین کشورهای همسایه از جمله چین و کره جنوبی با این طرح مخالفت کرده اند ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۳:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
کارشناسان می گویند دستیابی به موفقیت در توسعه هیدروژل ها می تواند سوخت هسته ای تقریباً بی پایان را برای ما فراهم کند.
دیجیاتو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۲۱:۰۱    
تولد خورشید به آخرین مرحله تاریخ شکل گیری ستارگان در کیهان تعلق دارد. اکثر ستاره ها، میلیاردها سال از ستاره ما پیرتر هستند. در حقیقت چنان پیر که بسیاری از ستاره های مشابه خورشید تا الان سوخت هسته ای خود را تمام کرده و به یک ستاره سرد و فشرده به اندازه زمین تبدیل شده اند ...
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۱:۱۱   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه ؛ علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در برنامه نگاه یک با اشاره به دستاوردهای هسته ای که در سالروز 20 فروردین اعلام و معرفی شد، گفت حوزه عملکرد سازمان بسیار وسیع است از جمله در صنعت، کشاورزی و پزشکی. بخش عمده 133 دستاورد به چرخه سوخت هسته ای برمی گردد و غنی سازی ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۲۳:۴۵   + ۲۷ سایت دیگر  
فارس: علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی امشب (شنبه) در برنامه تلویزیون ی نگاه یک شبکه اول سیما به تشریح آخرین دستاوردها در حوزه هسته ای که امروز رونمایی و مورد بهره برداری قرار گرفت، پرداخت. ...
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۴:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
نصف جهان: 9 محصول کاربردی صنعت هسته ای با تلاش و تخصص دانشمندان ایرانی در منطقه هسته ای اصفهان بومی سازی شد. کارشناس ارشد هسته ای یو سی اف با اشاره به اینکه طراحی و تولید این محصولات تاثیر بسزایی در فرایند تولید سوخت هسته ای دارد گفت ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۱:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
در 20 فروردین سال 1385 دانشمندان ایرانی موفق به تولید چرخه کامل سوخت هسته ای در مقیاس آزمایشگاهی شدند و در پی این موفقیت به پاس قدردانی از تلاش های افتخار آفرین دانشمندان جوان ایرانی در دستیابی کشور به فناوری صلح آمیز هسته ای، این روز روز ملی فناوری هسته ای نام گرفت.
میزان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۷:۲۰    
خبرگزاری میزان _ آنا نوشت: سوخت هسته ای به موادی گفته می شود که می توان از آن ها برای تولید انرژی هسته ای استفاده کرد. تاکنون رایج ترین سوخت هسته ای، مواد شکافت پذیر مانند اورانیوم و پلوتونیوم بوده اند که از چرخه سوخت هسته ای بدست می آیند. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۲۰:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : در روز نزول شاخص بورس، قیمت سهام اغلب نمادهای پالایشی گروه فراورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای مانند شتران، شپنا، شبریز و شبندر کاهش یافت.
برترین ها / پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۰۳:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا: سازمان انرژی هسته ای امارات اعلام کرد که بارگیری کامل محموله های سوخت در راکتور نیروگاه اتمی "براکه" برای اهداف "صلح آمیز" انجام شده و به زودی مرحله آزمایش را جهت مقدمات بهره برداری نیروگاه آغاز خواهد کرد. ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۱/۰۳ - ۱۷:۳۲    
شرکت کادیلاک 12 سال پیش طرح ساخت خودرو مفهومی را ارائه داد که نیروی آن را سوخت هسته ای تامین می کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۳ - ۱۶:۴۷   + ۱۵ سایت دیگر  
سازمان انرژی هسته ای امارات اعلام کرد که بارگیری کامل محموله های سوخت در راکتور نیروگاه اتمی "براکه" برای اهداف "صلح آمیز" انجام شده و به زودی مرحله آزمایش را جهت مقدمات بهره برداری نیروگاه آغاز خواهد کرد.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : در روز سبزپوشی تابلوی بورس، تمام نمادهای گروه های بانک ها و موسسات اعتباری، فراورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای و شرکت های چندرشته ای صنعتی رشد قیمت داشتند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۰۰:۵۳    
دنیای اقتصاد : چین در حال ساخت چهارمین ناو هواپیمابر خود است و در نظر دارد تا قدرت دریایی خود را در منطقه آسیا-پاسیفیک افزایش دهد. احتمال می رود که این ناو هواپیمابر با سوخت هسته ای کار کند.
اسپادانا خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۲:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
شرکت تولید مواد اولیه و سوخت هسته ای ایران مکلف شده دارایی ها را به فروش رسانده و جهت خرید کیک زرد داخلی یا خارجی و معادن پرتوزا هزینه کند.
اقتصاد آنلاین / خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۱:۱۱   + ۴۱ سایت دیگر  
نمایندگان مردم در مجلس، شرکت تولید مواد اولیه و سوخت هسته ای ایران را مکلف به سرمایه گذاری در طرحها و ردیفهای تملک دارایی های سرمایه ای جهت خرید کیک زرد با منشأ داخلی یا خارجی و یا تملک سهام معادن پرتوزا و شرکتهای مرتبط با چرخه سوخت کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
وزارت دفاع آمریکا از گزارش سازمان ملل درباره بازفرآوری احتمالی سوخت هسته ای برای تولید بمب توسط کره شمالی ابراز نگرانی کرده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
وزارت دفاع آمریکا با ابراز نگرانی از گزارش سازمان ملل درباره کره شمالی که از بازفرآوری احتمالی سوخت هسته ای برای ساخت بمب حکایت داشت، تاکید کرد چنین فعالیتی می تواند تنش ها با پیونگ یانگ را افزایش دهد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۵:۳۵   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس دیده بان هسته ای سازمان ملل از فعالیت کره شمالی در یک تاسیسات حرارتی خبر داد که برای تأمین گرمای تأسیسات پردازش مجدد میله سوخت هسته ای استفاده می شود؛ این نشانه احتمالی از غنی سازی پلوتونیوم برای تسلیحات اتمی است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۲:۱۴   + ۳۴ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس در مصوبه ای به شرکت تولید مواد اولیه و سوخت هسته ای ایران تکلیف کردند مواد معدنی و محصولات جانبی همراه با مواد پرتوزا را پس از جداسازی به فروش برساند.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۱:۵۱   + ۲۹ سایت دیگر  
نمایندگان مردم در خانه ملت، شرکت تولید مواد اولیه و سوخت هسته ای ایران را مکلف کردند تا جهت توسعه اجرای طرحهای تملک دارایی های سرمایه ای، مواد معدنی و محصولات جانبی همراه با مواد پرتوزا را به فروش رسانده و درآمد حاصل از آن را پس از کسر هزینه ها به حساب خاصی نزد خزانه داری کل کشور واریز کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۴:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه موقت میناب گفت: اشاره رهبر معظم انقلاب اسلامی به تولید سوخت هسته ای با غنای 60 درصد برای کاربردهای غیرنظامی و صلح آمیز ک حرکت بزرگ راهبردی برای کشور است.
زومیت   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۰:۰۰    
یک رآکتور پیش گام در بریتانیا، در حال آماده شدن برای آغاز آزمایش های اصلی مخلوط سوختی است که در نهایت، انرژی بزرگ ترین آزمایش سوخت هسته ای جهان را تأمین خواهد کرد.
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۶:۴۸   + ۴۱ سایت دیگر  
به نوشته کیودو، پس از خروج دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا از برجام در سال 2018، ایران تعهداتش را کاهش داده که در نتیجه آن خلوص سوخت هسته ای خود را به 20 درصد افزایش داده و نسلی جدید و سریعتر از سانتریفیوژها را نصب کرده است.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
پس از زمین لرزه شدید در شمال شرق ژاپن مقداری آب از استخر سوخت هسته ای نیروگاه اتمی فوکوشیما 1 و 2 بیرون ریخته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۰۹:۰۱    
با توجه به استقبال کشورهای منطقه از انرژی پاک هسته ای چرخه سوخت هسته ای در ایران می تواند یک فرصت و مزیت اقتصادی برای شکستن انحصار غرب باشد.
برق نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۵:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
سفیر روسیه لوان جاگاریان گفت: روسیه فقط سوخت هسته ای ایران را برای نیروگاه هسته ای بوشهر تأمین می کند، هیچ نوع تعامل دیگری در تولید وجود ندارد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۰۰:۲۲    
ریک گلد استون منبع: نیویورک تایمز ایران تهدید کرده ماه جاری میلادی دسترسی بازرسان آژانس بین المللی انرژی را محدود خواهد کرد و بر تولید سوخت هسته ای که می توان آن را غنی سازی کرد و در ساخت سلاح هسته ای از آن بهره برد می افزاید ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۰۳:۰۱    
سرنوشت، زمان پایان سوخت هسته ای و مرگ خورشید، چگونه خواهد بود؟
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۰۷:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
انرژی خورشیدی می تواند بدون آنکه آلودگی داشته باشد جایگزین سوخت های مخرب فسیلی چون مازوت شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۸:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی همزمان با آغاز از سرگیری تولید سوخت هسته ای 20 درصد توسط سازمان انرژی اتمی ایران ادعاهای خود علیه کشورمان را تکرار کرد.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۱۶:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : در معاملات امروز، قیمت سهام اغلب شرکت های گروه پالایشی رشد کرد. ارزش معاملات صنعت فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای با 69.53 درصد افزایش به هزار و 22 میلیارد تومان در بورس و فرابورس رسید.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۱۹:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) از ورود زیردیایی با سوخت هسته ای یو اس اس جورجیا به آب های خلیج فارس خبر داد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از وبسایت العرب الیوم ...
جام جم   ۱۳۹۹/۰۹/۲۷ - ۱۴:۲۱    
دولت ها و گروه های زیست محیطی شدیدا نگران پارگی منابع سوخت هسته ای زیردریایی های شوروی هستند و طبق برآوردهای تخصصی آنها گمان می رود که این مسئله در صورت عدم پیگیری اصولی به یک فاجعه تکرار نشدنی تبدیل شود.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۲۰:۰۴    
سفیر امارات در واشنگتن خواستار مجاز شدن کشورش برای غنی سازی اورانیوم شد.
برترین ها / افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۱۸:۳۲   + ۲۳ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: سفیر امارات در واشنگتن خواهان مشخص شدن چرایی عدم مجاز بودن کشورش برای غنی سازی اورانیوم در شرایطی شد که ایران بر اساس توافقنامه هسته ای امضا شده در سال 2015 مجاز به انجام آن است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۱۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور فرانسه می گوید نسل بعدی ناوهای هواپیمابر این کشور با سوخت هسته ای فعالیت خواهد کرد و جایگزین ناوگان فعلی ناو هواپیمابر فرانسه در سال 2038 خواهد شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۰۹:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
محققان با بمباران مقدار کمی سوخت هسته ای با 200 پرتوی لیزر به محقق کردن رآکتور همجوشی هسته ای نزدیک شده اند.
اقتصاد آنلاین / انتخاب   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۱:۰۲   + ۲۰ سایت دیگر  
دیوید سنگر در نیویورک تایمز نوشت: چند روز پس از آنکه فاش شد رئیس جمهور ترامپ خواستار گزینه هایی برای اقدام نظامی علیه سایت اصلی هسته ای ایران شده، تهران به ارسال سیگنال هایی ضد و نقیض روی آورد.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۱۸:۴۷    
در دوران جنگ سرد، آمریکا به دنبال ساخت پهپاد شبیه به پرنده با سوخت هسته ای بود که می توانست به مدت یک ماه پرواز کند و تجهیزات مختلفی را برای جاسوسی حمل کند.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۷:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، صفحه توییتری دیلی میل درباره سفر انسان به مریخ نوشت: موتور ساخت ناسا با سوخت هسته ای می تواند انسان را در عرض 3 ماه به مریخ برساند. قرار است ناسا 2030 اولین انسان را به سیاره سرخ بفرستد. ...
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۳:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: یک شرکت فناوری طرح موتوری با سوخت هسته ای را به ناسا ارائه کرده که فاصله زمین تا مریخ را به جای 7 در سه ماه طی می کند. ناسا تصمیم دارد در دهه 2030 میلادی فضانوردان را برای نخستین بار به مریخ بفرستد. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۸:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
پالایش نفت بندرعباس از جمله شرکت هایی است که در گروه فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای قرار داشته و با نماد شبندر در بازار دوم بورس دادوستد می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به همکاری های مستمر آژانس و ایران اشاره کرد و گفت: ایران یک چرخه سوخت هسته ای کامل دارد و آنها همه توانمندی ها را دارند.
مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، در مصاحبه با روزنامه دی پرس اتریش که 10 اکتبر منتشر شد و بخش هایی از آن قبلا منتشر شده است به سوالات مختلف در خصوص ایران، عربستان سعودی، ترکیه و کره شمالی پاسخ داد.