یکشنبه ۰۷ خردادساعت ۱۴:۱۲May 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «گاندی»

خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۵:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
قریب به سی سال پیش رابطه پنهانی و عشق دو جوان، داغی بر پیشانی خانواده هایشان باقی گذاشت.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۲:۰۷   + ۱۷ سایت دیگر  
حوادث رکنا: سرکلانتر سوم پلیس پیشگیری تهران از دستگیری 2 مرد که از شهروندان با تهدید سلاح سرد زورگیری می کردند ، خبر داد و گفت: متهمان به 10 فقره زورگیری اعتراف کردند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۰۰:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : انتخابات ترکیه امروز در حالی برگزار می شود که تا روز آخر کمال کلیچداراوغلو ، موسوم به گاندی ترکیه در صدر نظرسنجی ها قرار دارد. تقریبا همه نظرسنجی های منتشر شده نشان می دهند که کلیچداراوغلو از اردوغان جلوتر است ...
صدا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۲:۲۰    
در سال های گذشته از قلیچداراوغلو به عنوان معادل مهاتما گاندی در سیاست امروز ترکیه یاد شده است. گاهی او را گاندی کمال یا گاندی ترکیه می نامند. برخی دلیل این نام گذاری را “شباهت ظاهری” او به مهاتما گاندی معرفی می کنند که او هم فردی ریز اندام بود و برخی دیگر بر این باورند که سبک و سیاق سیاستمداری او ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۱:۴۳    
فرزانه اعظم لطفی، عضو هیئت علمی دانشکده زبان ها و ادبیات خارجی – مطالعات هند دانشگاه تهران، در ویژه برنامه بزرگداشت رابیندانات تاگور، شاعر پرآوازه هندی و رونمایی کتاب زعفران و صندل تاکید کرد که تاگور تنها شاعر شرقی است که هنوز امید دارد که انسان خود راستین و جهان و معرفت حقیقی خود را پیدا خواهد کرد ...
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۱۰    
گاندی ترکیه که خیلی محتاط است تا اعتماد عمومی را به خود جلب کند و در این راستا دائما از “رشد و شکوفایی مجدد ترکیه” داد سخن می دهد و در تلاش است تا توازنی میان عقاید سکولارش و عقاید مذهبی و سنتی ترکیه برقرار کند، نتوانست از نگاه و دقت رسانه ها در امان باشد.
برترین ها / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۰۹   + ۱۶ سایت دیگر  
نامش کمال قلیچداراوغلو است؛ مردی از تبار سیاست ترکیه و رقیب سرسخت اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری این کشور. او که شهرتش را مرهون اتفاقات بحرانی و وقایع تاریخی ترکیه است، این بار تازه نفس تر از همیشه به میدان انتخابات آمده تا عزم خود را برای پیروزی در ریاست جمهوری ترکیه نشان دهد.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۰۰:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
سید صباح زنگنه تحلیلگر روابط خارجی در گفت وگو با ستاره صبح آنلاین تشریح کرد: ستاره صبح آنلاین: انتخابات ترکیه روز یکشنبه هفته آینده برگزار می شود. رقابت بین دو کاندیدای اصلی یعنی اردوغان و کمال قلیچدار اوغلو مشهور به گاندی ترکیه خواهد بود ...
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۰۱:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
علی بیگدلی در گفت وگو با ستاره صبح: ستاره صبح:انتخابات ریاست جمهوری ترکیه 24 اردیبهشت ماه برگزار می شود.دو رقیب اصلی در این انتخابات رجب طیب اردوغان و کمال قلیچدار اوغلو معروف به گاندی ترکیه است ...
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۸:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
حمایت بی بی سی از تروریستی که دستش به خون ده ها ایرانی بیگناه آغشته است آنقدر عجیب بود که صدای عطاءالله مهاجرانی لندن نشین را نیز در آورد. او در توییتی نوشت: گزارش BBC فارسی در باره حبیب اسیود، با لحنی نوشته شده است که گویی این شهروند مظلوم در دفاع از حقوق مردم خوزستان ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۲۲:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
بسته ویدیویی تابناک مجموعه ای از ویدیو ها پیرامون رویداد های سیاسی عمدتاً متکی بر گزارش ها و تحلیل ها و ویدیویی هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می توان فرا گرفت.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۳:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: نتیجه انتخابات نه تنها برای ترکیه - که در چهارراه اروپا و خاورمیانه قرار دارد و خانه 85 میلیون نفر از جمله تقریبا 4 میلیون پناهنده است - بلکه برای برخی از مهم ترین مسائل جهانی امروز اهمیت دارد ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۱:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از بازداشت فردی که اقدام به سرقت آیفون های تصویری از مقابل در منازل مردم در شمال تهران کرده بود، خبر داد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۳:۲۴    
طرفداران قلیچدار اوغلو تا پیش از استقبال پرشور مردم ازمیر از اردوغان امید بیشتری برای پیروزی داشتند. اما حالا هم کماکان می توانند دستکم رقیبی دشوار برای رئیس جمهور فعلی از آب در بیایند.
بازار کار   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۲:۳۲    
یک شرکت کشتیرانی در تهران (محل کار : گاندی جنوبی) جهت تکمیل کادر خود از واجدین شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید: نیروی اداری خانم و آقا تسلط کامل به زبان انگلیسی فقط تا مقطع کارشناسی رده سنی 30 الی 35 سال حقوق توافقی تمام وقت (شنبه تا پنجشنبه) ...
سلام نو / رکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۰۸:۴۶   + ۱۳ سایت دیگر  
دختر 39 ساله ای به نام طلا که در یکی از آرایشگاه های خیابان گاندی تهران مشغول به کار بود، یک شب در محل کارش جان باخت.
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۲۰:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
جانشین رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری مردی که با تهدید سلاح سرد اقدام به زورگیری از مردم کرده بود، خبر داد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۲۳:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: ناظران بر این باورند که به واسطه چالش هایی چون بحران اقتصادی حاکم و پیامدهای زلزله های ویرانگر، انتخابات 14 می، پر تنش ترین کارزار در حکومت 20 ساله اردوغان محسوب می شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۱۸ - ۱۹:۵۲    
سی امین مقاله از معرفی مجموعه مقالات اقتصادی به زبان ساده به پازل عجیب در تعیین قیمت داروهای جدید نوشته پیر دوبیوس، آشوین گاندی و سوشانا وسرمن اختصاص دارد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۱۹:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
اپوزیسیون در هند مجبور شده بدون یکی از نمایندگان برجسته پارلمان این کشور کار کند: راهول گاندی پس از صدور حکم، کرسی خود را از دست داده است. بر اساس قوانین هند، یک نماینده مجلس در صورت محکومیت به حداقل دو سال حبس به دلیل یک جرم جنایی، کرسی خود را از دست می دهد ...
برترین ها / زومیت   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۱۱:۰۰   + ۱۷ سایت دیگر  
آیا تاکنون فکر کرده اید که اگر در گذشته گوشی های هوشمند به شکلی که امروز هستند، وجود داشت؛ اکنون چه سلفی هایی از افراد معروف باقی مانده بود؟ مثلا تصویر استثنایی چنگیز خان مغول در حال سلفی گرفتن!
تازه نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۳ - ۱۳:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
نیم میلیون پوند برای وسایل شخصی مهاتما گاندی در یک حراجی تعیین شده است.
پانا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۲۰:۴۸   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران(پانا) - رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری سارق حرفه ای محتویات خودرو در حال سرقت خبر داد و گفت متهم به 20 فقره سرقت مشابه اعتراف کرد. سرهنگ محمد گودرزی ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۲۲:۲۰    
استراتژی نافرمانی مدنی یا عدم اطاعت از حکومت، بویژه توسط مهاتما گاندی برای کسب استقلال هند از دولت امپراتوری بریتانیا مورد استفاده قرار گرفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۷:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
جلسات امروز مجالس لوک ساب ها و راجیا ساب های هند در اعتراض به سلب عضویت راهول گاندی تعطیل شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۵:۱۶    
صبح روز پنج شنبه، راهول گاندی در یک پرونده افترا در سال 2019 به دلیل اظهاراتش در مورد نام خانوادگی نارندرا مودی، نخست وزیر، مجرم شناخته شد و به دو سال زندان محکوم شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
دادگاهی در غرب هند، راهول گاندی، رئیس اسبق کنگره، از نمایندگان پارلمان و رهبر مخالفان را به دو سال حبس محکوم کرد.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۶:۴۰    
ایدۀ گاندی این بود که مقاومت غیرخشونت آمیز در برابر قوانین ناعادلانه – نافرمانی مدنی – انگلیسی ها را مهار می کند و از مردم هند ملتی قدرتمند می سازد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۵:۴۲    
نهرو روی میز کارش دو پیکره داشت. یکی از مهاتما گاندی و یکی از آبراهام لینکلن. از گاندی هنر عدم خشونت و متقاعد ساختن را رفرا گرفت، از لینکلن استفاده از زور برای حفظ اتحاد را.
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۰:۰۷    
عصر تاریخ نوشت: گاندی در هنگام مرگ ، از مال دنیا فقط همین ها رو داشت...! و یک دنیا عشق نزد مردمش... رونوشت به مسئولان پاکدست ایران!
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۴:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
کمال قلیچدار اوغلو اگر بتواند کار سخت پیروزی بر اردوغان را به سرانجام برساند، به مدت 5 سال راهی کاخ ریاست جمهوری خواهد شد.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۲۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: بالن آرزوها در شب چهارشنبه سوری در تهران موجب آتش گرفتن سهمگین یک درخت تنومند در خیابان گاندی شد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۲:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
ساتیاگراها بخشی از دکترین فلسفی و اجتماعی مهاتما گاندی رهبر نهضت استقلال ملی هند بود که به استراتژی سیاسی "مقاومت بدون خشونت" یا "مقاومت مدنی" منتهی شد. کند.
قم پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۹:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس برای اجاره در محدوده ونک حداقل باید به میزان 6 میلیون تومان اجاره و 200 میلیون تومان پول پیش داشته باشید. در ادامه قیمت های اجاره مسکن در این محله پایتخت منتشر می شود: محله متراژ اجاره بها (قیمت ها به تومان می باشد) رهن (قیمت ها به تومان می باشد) ...
عرشه آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۵:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
رجب طیب اردوغان می گوید ائتلاف مخالفان او و کمال قلیچدار اوغلو که از او به عنوان گاندی ترکیه یاد می کنند، هدفی جز غارت کشور، برهم زدن وحدت و همبستگی ملی ترکیه ندارند.
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۹:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
رجب گرجی ، رییس جمهور فعلی ترکیه، احتمالا در اردیبهشت ماه ، انتخابات را به ائتلاف احزاب لاییک و کوردی، می بازد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۷:۴۸   + ۱۰ سایت دیگر  
: با وجود آنکه زلزله ترکیه، این کشور را به صدر توجه محافل سیاسی و رسانه ای کشورهای منطقه و جهان بدل کرده است، اما این روزها نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری هم باعث شده تا ترکیه همچنان مورد رصد قرار گیرد ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۴:۵۷   + ۱۵ سایت دیگر  
اپوزیسیون ترکیه پس از مشاجره فراوان بالاخره هفته گذشته کمال قلیچ داراوغلو را به عنوان نماینده خود برای رقابت با رجب طیب اردوغان در انتخابات آتی برگزید. در این گزارش به معرفی او پرداخته ایم، از جمله اینکه چرا او را گاندی ترکیه می نامند.
خبر فوری   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۹:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
فیلم نرگسی محصول موسسه Seven Skies به کارگردانی پیام اسکندری و تهیه کنندگی شهاب حسینی جایزه “مدال گاندی یونسکو” را از پنجاه و سومین دوره جشنواره بین المللی هند ( گوا) دریافت کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۱:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
ائتلاف اپوزیسیون ترکیه موسوم به میز شش نفره سرانجام کمال قلیچداراوغلو، رهبر حزب مردم جمهوری خواه را برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری ترکیه برگزید و قرار است طی این انتخابات با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور رقابت کند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۱:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
کانون نمایشنامه نویسان و مترجمان ایران در پی درگذشت یارعلی پورمقدم، نمایشنامه نویس و داستان نویس پیام تسلیتی منتشر کرد. پورمقدم صاحب و کافه چی کافه شوکا در مرکز خیابان گاندی بود. حوالی کافه شوکا ، یادداشت های یک قهوه چی و... از جمله آثار به جا مانده اوست.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۲:۰۰   + ۲۴ سایت دیگر  
مهر نوشت:اجاره بهای یک واحد آپارتمان در محدوده ونک حد اقل 6 میلیون تومان با پیش پرداخت 300 میلیون تومان است.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۲۲:۰۳   + ۴۱ سایت دیگر  
رکنا: یارعلی پورمقدم، داستان نویس، در 71 سالگی از دنیا رفت.
رویداد 24   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۹:۴۶    
مهاتما گاندی از مبلغان مبارزه خشونت پرهیز بود. او از روشی به نام ساتیاگراها استفاده می کرد که به نوعی روزه داری تا پای مرگ بود.
فوت وفن   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۴:۰۳    
عوارض کرم معجزه عوارض استفاده از این کرم ها چرا منافذ پوست باز می شوند؟ سرم پوستی نیاسینامید و زینک از برند اوردینری خرید محصولات درمان منافذ باز پوست گاندی شاپ
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۱۲:۵۹    
یک استاد حوزه علمیه گفت: تمام مساله امر به معروف و نهی از منکر، مبارزه با ظلم و دادخواهی در جهت هدف والای عینیت پیدا کردن دین خدا و حاکمیت آن بر جامعه بوده است.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۱:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
رکنا : شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان لرستان به ریاست دکتر زیویار استاندار لرستان و با حضور دکتر کشکولی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری، مهندس ابراهیمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ...
خبر فوری   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۰۹:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
جریان ضدانقلاب پس از شکست در همراه کردن مردم با خود، خواستار به کارگیری خشونت فراگیر، چه داخلی و چه از طریق جنگ افروزی کشورهای غربی برای براندازی شد. از جمله این افراد جنگ طلب، یک چهره به اصطلاح هنری! به نام هیچ کس است.