چهارشنبه ۰۲ فروردینساعت ۱۰:۰۹Mar 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شبه جزیره کره»

اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۸:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: ارتش های کره جنوبی و ژاپن پرتاب موشک کوتاه برد به سوی آب های شرقی شبه جزیره کره را تایید کردند. این پنجمین بار در ماه جاری است که رهبر کره شمالی در اعتراض به بزرگترین رزمایش نظامی مشترک ایالات متحده و کره جنوبی در سال های اخیر واکنش نشان می دهد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۲۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- نمایندگان ویژه آمریکا، کره جنوبی و ژاپن شلیک موشک بالستیک توسط کره شمالی را محکوم کرده و خواستار پاسخ یکپارچه جامعه جهانی به این اقدام پیونگ یانگ شدند. ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۱:۳۱    
شفقنا- به نظر می رسد کره شمالی یک موشک دیگر از نوع کوتاه برد را آزمایش کرده است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، ارتش کره جنوبی اعلام کرد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۸:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
ایرنا : ستاد مشترک ارتش کره جنوبی گزارش داد که کره شمالی یک موشک بالستیک به سمت دریا در سواحل شرقی شبه جزیره کره شلیک کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۷:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
گارد ساحلی ژاپن امروز (یکشنبه) گزارش داد که کره شمالی احتمالا بار دیگر یک موشک بالستیک به سمت ساحل شرقی شبه جزیره کره پرتاب کرده است.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۶:۵۹   + ۳۳ سایت دیگر  
منابع خبری امروز (یکشنبه) گزارش دادند، کره شمالی یک فروند موشک بالستیک به سمت سواحل شرقی شبه جزیره کره شلیک کرده است.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۰:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
همچنین این دیدار نشان می دهد که رئیس جمهوری کره جنوبی و نخست وزیر ژاپن به دنبال این هستند که سال های دشمنی و ستیز را که به دلیل اشغال شبه جزیره کره در سال های 1910 الی 1945 توسط ژاپن ایجاد شده بود، کنار بگذارند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۰:۳۲    
دنیای اقتصاد: نشریه نیوزویک در مقاله ای به توافق ایران و عربستان اشاره کرده و بیان می کند که میانجی گری چین در این توافق نشان می دهد که هژمونی آمریکا دیگر مطرح نیست ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۶:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهوری کره جنوبی در آستانه سفرش به توکیو، خواستار رفع هر چه سریع تر چند دهه عداوت برآمده از تاریخ حاکمیت استعمارگری ژاپن بر شبه جزیره کره و تشکیل یک جبهه متحد در برابر تهدیدات هسته ای کره شمالی و دیگر چالش های اقتصادی و امنیتی این دو کشور همسایه شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۷:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه چین اقدامات نظامی آمریکا در شبه جزیره کره را برهم زننده ثبات در این منطقه توصیف کرد.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۲:۴۱    
آمریکا و کره جنوبی امروز بزرگترین رزمایش مشترک خود در پنج سال اخیر را با نام سپر آزادی در شبه جزیره کره آغاز می کنند.
اتاق نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۹:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش اتاق خبر به نقل از اکوایران، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی مانوری توپخانه ای که حمله به فرودگاه کره جنوبی را شبیه سازی می کرد، مشاهده کرده و از سربازانش خواست تا آماده پاسخگویی به تحرکات تدارکاتی جنگی دشمنان باشند. منظور او رزمایش های نظامی مشترک اخیر آمریکا و کره جنوبی بود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۲:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
با افزایش تنش ها در شبه جزیره کره و نزدیک شدن به موعد برگزاری رزمایش بزرگ کره جنوبی و آمریکا، سران سئول و پیونگ یانگ درباره هرگونه اقدام تحریک آمیز به یکدیگر هشدار دادند.
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۰۶:۲۵   + ۱۲ سایت دیگر  
ماریا زاخاروا سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: ضروری است برای جلوگیری از تبعات خطرناک، فورا اقدامات جدی برای کاهش فعالیت نظامی به ویژه رزمایش در شبه جزیره کره انجام شود. هشدار گروسی درباره نیروگاه زاپوریژیا / هر دفعه تاس می اندازیم و یک بار ممکن است خوش شانس نباشیم ...
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۸:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
در حالیکه تنش ها در شبه جزیره کره در هفته های اخیر جان تازه گرفته است، دولت آمریکا بنا دارد تا یک فروند بمب افکن هسته ای آمریکایی را به رزمایش مشترک به کره جنوبی اعزام کند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۳:۱۶    
وزارت امور خارجه کره شمالی از سازمان ملل و جامعه جهانی خواست توقف تمرینات مشترک نظامی بین آمریکا و کره جنوبی را در شبه جزیره کره خواستار شوند.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۸:۳۲    
ایران پرس: کره شمالی اعلام کرد که برنامه سلاح های هسته ای این کشور توازن قوا در منطقه شبه جزیره کره را حفظ می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۵:۴۱   + ۱۶ سایت دیگر  
کره شمالی با بیان اینکه سلاح هسته ای این کشور توازن قوا را در شبه جزیره کره حفظ کرده است، عبور آمریکا، کره جنوبی و ژاپن از خط قرمزها را غیر قابل قبول خواند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۵:۲۶    
آمریکا و کره جنوبی به رغم هشدارهای پیونگ یانگ، بزرگ ترین رزمایش مشترک خود در 5 سال اخیر را برگزار می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۵:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
کره شمالی، ایالات متحده را مقصر فروپاشی نظام های بین المللی کنترل تسلیحات دانست و تسلیحات هسته ای خود را تضمین صلح و ثبات در شبه جزیره کره خواند.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۰:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
وزرای خارجه گفت وگوی چهارجانبه امنیتی متشکل از آمریکا، ژاپن، هند و استرالیا امروز (جمعه) پرتاب موشک های بالستیک کره شمالی را محکوم کردند و بر تعهد خود بر خلع سلاح کامل شبه جزیره کره از تسلیحات هسته ای تاکید کردند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۱۹:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا : دبیرکل دپارتمان امور آمریکا در وزارت خارجه کره شمالی گفت: تنها راه متوقف کردن چرخه تشدید تنش های نظامی در شبه جزیره کره و مناطق پیرامون آن، این است که واشنگتن از مقاصد خود برای استقرار تجهیزات استراتژیک در کره جنوبی دست کشیده و به رزمایش های نظامی مشترک با متحدانش پایان دهد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۰:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت تاکید کرد، روسیه با هرگونه فعالیت نظامی که امنیت شبه جزیره کره و کشورهای شمال شرق آسیا را تهدید کند، مخالف است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۰۶:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل درباره تشدید تنش ها در شبه جزیره کره به صورتی که اوضاع از کنترل خارج شود، هشدار داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۰۴:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
معاون نماینده روسیه در نشست شورای امنیت گفت که همه طرف ها در شبه جزیره کره باید خویشتن داری کرده و با اقدامات عملی، آمادگی خود برای بازگشت به گفتگو را نشان دهند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۰۰:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
رویترز : درحالی که خواهر قدرتمند کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی به نیروهای آمریکایی برای توقف مانورهای نظامی هشدار داد و گفت که کشورش می تواند اقیانوس آرام را به یک سیبل آتش تبدیل کند، کره شمالی دیروز دوشنبه در کمتر از 48ساعت دو موشک بالستیک دیگر را به سمت سواحل شرقی این کشور پرتاب کرد.
میزان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۰۸:۳۰    
کره شمالی دو موشک بالستیک را به سمت آب های سواحل شرقی شبه جزیره کره پرتاب کرد. خبرگزاری میزان – کره شمالی دو موشک بالستیک را به سمت آب های سواحل شرقی شبه جزیره کره پرتاب کرد که آخرین آزمایش موشکی در روزهای اخیر از سوی این کشور به حساب می آید. ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۲۲:۲۰   + ۱۲ سایت دیگر  
آمریکا و کره جنوبی به صورت علنی، طمع خطرناک خود را نشان می دهند و تلاش می کنند دست برتر را در ارتش و موقعیت مسلط در شبه جزیره کره به دست آورند و به بهانه پیش پا افتاده مقابله با هر تهدیدی، خواهان بازدارندگی گسترده و موضع دفاعی مشترک هستند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۲۰:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
به دنبال آزمایش موشک قاره پیمای کره شمالی، نیروی هوایی آمریکا چند فروند بمب افکن اتمی خود را در شبه جزیره کره به پرواز درآورد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۰۸:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
کره شمالی بامداد امروز -یکشنبه- یک موشک بالستیک قاره پیما را از ساحل شرقی شبه جزیره کره پرتاب کرد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۸ - ۰۹:۱۹   + ۱۳ سایت دیگر  
یکی از سخنگوهای وزارت خارجه کره شمالی امروز گفت ، با وجود تلاش های ایالات متحده برای تبدیل کردن شبه جزیره کره به صحنه جنگ و پایگاه نظامی، شورای امنیت سازمان ملل متحد نمی تواند اقدامی انجام دهد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۷:۰۶    
وزارت امورخارجه کره جنوبی از برگزاری جلسه معاونان وزیران امورخارجه 3 کشور آمریکا، کره جنوبی و ژاپن طی هفته آینده در واشنگتن با هدف بحث و گفتگو درباره شرایط امنیتی در شبه جزیره کره و راه های تقویت همکاری سه جانبه خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۰۸:۲۵    
معاون رئیس شورای امنیت ملی روسیه، تکرار سناریوی شبه جزیره کره در اوکراین را رد کرد.
بیتوته   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۰:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
پارک جین وزیر خارجه کره جنوبی گفت که صلح در شبه جزیره کره بدون خلع سلاح هسته ای صلحی واقعی نیست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۰:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
وزارت خارجه کره شمالی هشدار داده که هرگونه اقدام نظامی آمریکا را بر اساس اصل اتم به اتم پاسخ خواهد داد و منطقه را به یک زرادخانه جنگی بزرگ تبدیل می کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۰۸:۲۶   + ۱۶ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی در بیانیه ای گفت، وضعیت نظامی و سیاسی در شبه جزیره کره و در کل این منطقه به دلیل اقدامات آمریکا و متحدانش به اوج خود رسیده است.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۲۳:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
وزیر دفاع آمریکا روز سه شنبه خبر داد که واشنگتن استقرار تسلیحات پیشرفته نظیرجنگنده ها و بمب افکن ها در شبه جزیره کره را افزایش خواهد داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۵:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
وزارت خارجه چین اعلام کرد که پکن در مسائلی مانند مناقشه اوکراین و وضعیت شبه جزیره کره به دنبال تقابل با آمریکا نبوده و به گفت وگو امیدوار است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۲:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
روسیه از تمامی طرفین درگیر در مناقشه پیرامون شبه جزیره کره خواست بر اجتناب از تقابل هسته ای تمرکز کنند و همچنین بر تعهد مسکو به پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای تاکید کرد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۱:۳۸    
روسیه از تمام طرف های درگیر در شبه جزیره کره خواست تا تمرکز خود را بر جلوگیری از مواجهه هسته ای بگذارند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۵:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
یک اندیشکده آمریکایی پیشنهاد داده است که ایالات متحده به واسطه تشدید تنش ها در شبه جزیره کره باید در آینده تسلیحات اتمی در کره جنوبی مستقر کند.
سلام نو / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۰۹:۴۹   + ۱۳ سایت دیگر  
ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، به اظهارات یک مقام کره ای و دخالت در روابط ایران و امارات واکنش نشان داد.
خبر فوری   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۱۷:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
لاشه یک ماهواره از کار افتاده آمریکا سرانجام در آلاسکا سقوط کرد. با این حال، پیش از سقوط آن، کره جنوبی بسیار نگران بود و وزارت علوم، فناوری، اطلاعات و ارتباطات این کشور اعلام کرد ممکن است بقایای این ماهواره در شبه جزیره کره فرود بیاید و مردم باید مواظب باشند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۰۰:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : یون سوک یول ، رئیس جمهور کره جنوبی روز چهارشنبه برای اولین بار گفت که اگر تهدید هسته ای کره شمالی افزایش یابد، کره جنوبی ساخت تسلیحات هسته ای خود را در نظر خواهد گرفت یا از ایالات متحده می خواهد آنها را در شبه جزیره کره مستقر کند ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۱۹:۱۶   + ۹ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: وزارت علوم کره جنوبی هشدار داد یک ماهواره بازنشسته ایالات متحده آمریکا احتمالا در شبه جزیره کره یا در جایی نزدیک آن تا اواخر امروز سقوط خواهد کرد..
آنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ - ۱۰:۲۷    
اتحادیه اروپا در بیانیه خود خطاب به کره شمالی، این کشور را به افزایش تنش نظامی در شبه جزیره کره متهم کرد و خواستار توقف آزمایش های موشکی پیونگ یانگ شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ - ۰۵:۲۸    
اتحادیه اروپا، کره شمالی را به توقف تنش ها در شبه جزیره کره فراخواند.
میزان   ۱۴۰۱/۱۰/۱۲ - ۱۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور کره جنوبی گفت که دولت او در حال مذاکره با آمریکا برای ایفای نقش فعال تر در مدیریت تسلیحات هسته ای در شبه جزیره کره است. خبرگزاری میزان – یون سوک یول ، رئیس جمهور کره جنوبی ...
آنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۲ - ۱۰:۳۰    
نماینده چین در امور هسته ای در گفتگو با همتای خود از کره جنوبی، تنها راه حل مناقشات در شبه جزیره کره را توجه به دغدغه های متقابل به ویژه دغدغه های معقول پیونگ یانگ عنوان کرد.