جمعه ۳۱ شهریورساعت ۰۴:۱۸Sep 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سران اروپا»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
نشریه پلیتیکو گزارش داد احتمال بازگشت دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا به کاخ سفید، باعث وحشت سران اتحادیه اروپا شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۶:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
احتمال موفقیت رئیس جمهور سابق آمریکا برای بازگشت دوباره به کاخ سفید، عامل نگرانی برای سران اروپایی است، البته این نگرانی ها با توجه به شخصیت غیرقابل پیش بینی دونالد ترامپ طبیعی است.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه از دولت هایی که اهانت به ادیان آسمانی در آن کشورها انجام می شود، خواست از تکرار چنین اقدامات شرم آوری پیشگیری و با مجرمان شدیداً برخورد کنند و یا این مجرمان را در اختیار کشورهای اسلامی قرار بدهند اما تاریخ گواه دشمنی آشکار سران اروپا با ملت های مسلمان است و باید خودمان برای ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۴/۲۲ - ۱۸:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
مهر : پس از آنکه هم مقامات آمریکایی و هم انگلیسی در اجلاس سران ناتو در ویلینیوس، مساله قدرناشناسی اوکراین را پیش کشیدند، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور این کشور دوباره به طعنه واکنش نشان داد!
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۰۹ - ۱۷:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا در پایان نشست دو روزه بروکسل، با صدور بیانیه ای مشترک ادعای بی اساس مشارکت نظامی ایران و روسیه در جنگ اوکراین را تکرار کرده و خواستار توقف همکاری های ادعایی، در این زمینه شدند
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۲۰:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
35 نماینده مجلس آمریکا نامه ای ضد ایرانی به رهبران انگلیس، فرانسه و آلمان نوشتند و در آن بر فعال شدن مکانیسم ماشه علیه ایران تاکید کردند.
گروهی از قانون گذاران آمریکایی در نامه ای به رهبران سه کشور اروپایی عضو توافق هسته ای، با مطرح کردن ادعاهایی علیه ایران در زمینه اجرای تعهدات برجامی، از آن ها خواستند مکانیسم ماشه علیه ایران را فعال کنند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۵:۳۴    
به گزارش مشرق، عبدالرحیم انصاری، یکی از فعالان رسانه ای با انتشار تصویری در صفحه توئیتر خود نوشت: نشسته ها وزرای خارجه بریکس، و ایستاده ها نمایندگان کشورهای دوست بریکس ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۲۱:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
وزیر خارجه فرانسه گفت که توافق درباره بسته یازدهم تحریم ها علیه روسیه باید پیش از نشست آتی سران کشورهای اتحادیه اروپا نهایی شود.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۰۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
بزرگترین مشکل شما سران اروپا درفهم واقعیت ها این است که خزعبلات واخبار کذب را ملاک ارزیابی و قضاوت خود در رفتار با دولت و ملت ایران قرارمی دهید.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۰۴:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، یکی از فعالان فضای مجازی با انتشار تصویری در توئیتر خود نوشت: 68هزار مرد و زن و کودک اروپایی در زمستان سخت گذشته بدلیل حماقت سران اروپا در حمایت از اوکراین از سرما یخ زدن و فوت کردن! ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
اکنون سران اروپا به جای پاسخ دهی به مطالبات کشاورزانی که در کشورهای رومانی، مجارستان، بلغارستان، اسلواکی و دیگر نقاط اروپا بابت واردات بدون تعرفه محصولات اوکراینی متضرر شده اند، آنها را بابت عدم پیروی از دستورات صادر شده تهدید می کنند!
روزنامه سیاست روز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۲۱:۱۹    
طی روزهای اخیر موجی از اظهارات حمایتی از سوی سران اروپا و آمریکا در قبال اوکراین مطرح شده و ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۰۷:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
روزنامه انگلیسی گاردین در این باره گزارش جالبی دارد و معتقد است اروپا نیز بدون توجه به فلسفه سیاست های روسیه در مقابل این اتحادیه و ماجرای اوکراین، زمینه برای آغاز این جنگ را فراهم کرده است.
روزنامه سیاست روز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ - ۲۰:۴۲   + ۲۴ سایت دیگر  
نشست امنیتی مونیج با موجی از جوسازی های جنگ طلبانه سران اروپا با ادعای مقابله با روسیه، چین و ایران در حالی برگزار شد که همزمان آنها به حمایت زلسنکی پرداختند که از یک سو در این نشست ادعای پیامبری خود و خود را معادل حضرت داوود معرفی کرد و از سوی دیگر گزارش ها از حضور گسترده داعش در جمع نظامیان ...
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۱۲:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
گروه بین الملل: رئیس جمهوری اوکراین از متحدان غربی خود خواست تا تسلیحات بیشتری را در اختیار این کشور قرار دهند. ولودیمیر زلنسکی ضمن تاکید بر این نکته که اوکراین در جنگ با روسیه پیروز خواهد شد این را هم متذکر شد که کشورش باید هر چه سریع تر به عضویت اتحادیه اروپا درآید ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۹:۴۰    
رییس جمهور اوکراین در سفرش به اروپا و دیدار با سران کشور های اروپایی خواستار ارسال جنگنده شد.
هشدار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۲۳:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
جنگ اوکراین حدود یک ماه دیگر در حالی یکساله می شود که سران اروپا و آمریکا همچنان با تسلیح گسترده کیف خطر بروز یک جنگ گسترده با روسیه را به جان خریده اند و به هشدارها درباره آغاز جنگ جهانی سوم، هیچ اهمیتی نمی دهند ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۲۲:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده با سران آلمان، فرانسه، انگلیس و ایتالیا برای هماهنگی درباره اوکراین گفتگو کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۷:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
یک فعال سیاسی گفت: منافقین، منبع اطلاعاتی، تحلیلی و محاسباتی سران اروپا شده اند و به همین دلیل دچار اشتباه محاسباتی می شوند.
دولت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۹:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه به سران اروپا توصیه کرد که از اظهارنظرهای احساسی و غیرعقلانی خودداری کنند و درباره اظهارات اخیر بورل گفت: این امر نشان می دهد که اتحادیه اروپا درپی برداشتن گام های پرهزینه نیست.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۵:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
اسماعیل کوثری نماینده تهران گفت: اگر سران اروپا روز دوشنبه قطع نامه پارلمان را تصویب کنند متقابلا مجلس، دولت و دستگاه های مربوطه عکس العمل شدیدی نشان می دهند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۲۱:۳۰   + ۱۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اگر در اجلاس سران اروپا قانونی علیه سپاه به تصویب برسد کاهش روابط بین المللی با اروپایی ها صورت می گیرد و در آن زمان ما پاسخ قاطعانه و شایسته ای در این رابطه خواهیم داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۲:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: در قانون اساسی ما، مسئولیت سپاه به صورت دقیق مشخص شده است و به عنوان یک سازمان قانونی ثبت شده و از آن پس نیز تمام چارچوب های قانونی را رعایت کرده است.
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۶:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نماینده ایرلند در پارلمان اروپا در اعتراض به پیروی های کورکورانه سران اروپا از آمریکا و ادامه جنگ در اوکراین گفت: واشنگتن با تاسیس ناتو، اروپا را تابع امپریالیسم آمریکایی کرده است. ...
روزنامه سیاست روز   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۲۰:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
سران اروپا که روزی قاره اروپا را باغ سبز می نامیدند این روزها چنان با بحران اقتصادی مواجه شده اند که بسیاری از این کشورها با اعتصاب ها و اعتراض های خیابانی مواجه شده اند که نمود آن را در فرانسه، آلمان و انگلیس می توان مشاهده کرد. ...
روزنامه سیاست روز   ۱۴۰۱/۱۰/۱۱ - ۱۹:۱۲   + ۱۱ سایت دیگر  
سران اروپا در حالی به مناسبات سال نو میلادی به سخنرانی پرداختند که بسیاری از آنها با تاکید بر حمایت نظامی از اوکراین بدون اشاره به گزینه سیاسی، پیامی خون بار با بوی باروت را برای مردم اروپا ارسال کردند. ...
برق نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۰۸ - ۱۴:۵۲    
سایه قطعی برق از ماه ها پیش کشورهاو سران اروپا را درگیر کرده است چرا که قیمت های قبض های گاز و برق شهروندان روز به روز افزایش می یابد و اینک در آستانه زمستان نیز باید نگران قطعی برق و خسارات ناشی از آن در کشور های مختلف قاره سبز باشند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۰۳ - ۲۲:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
سران اروپا به رغم تلاش ها برای صرفه جویی در مصرف انرژی و یافتن راه هایی برای کاهش کاربرد انرژی خانگی هم زمان با اوج گیری مبالغ قبض های برق و گرمایش، می گویند که برای کاهش مصرف گاز طبیعی باید کار های بیشتری صورت گیرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۲۵ - ۱۹:۰۲    
**مصر از کشف یک میدان گازی جدید خبر داد وزیر نفت و منابع زیرزمینی مصر پنجشنبه شب از کشف و شناسایی میدان جدید گازی در دریای مدیترانه خبر داده است. طارق الملا با اعلام این خبر افزود که البته شناسایی این میدان نفتی در مرحله ارزیابی قرار دارد تا میزان ذخایر این میدان مشخص شود. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۲۵ - ۰۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از رویترز، پس آنکه سران 27 کشور اتحادیه اروپا پنجشنبه در نشست بروکسل با طرح تحریم ها موافقت کردند وزاری خارجه کشورهای عضو اتحادیه روز جمعه باید آن را نهایی کنند. انتظار می رود که حدود 200 فرد روس تحریم شده و سرمایه گذاری در صنعت معدن روسیه ممنوع شود. ...
آنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۷:۳۰    
حدود 10 ماه بعد از آنکه رهبر معظم انقلاب اسلامی، آمریکا را یک رژیم مافیایی توصیف کرد که از بحران سازی تغذیه می کند، وبگاه پولیتیگو در گزارشی از به ستوه آمدن سران اروپا از منفعت طلبی واشنگتن در جریان جنگ اوکراین خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۰:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه روسیه سران کشورهای اروپایی را به دلیل بحران انرژی فعلی در این قاره شماتت کرد و آنها را مقصر بحران جاری خواند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۱ - ۱۱:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
سران اتحادیه اروپا از این که گاز طبیعی مایع (ال ان جی) که از سوی آمریکا صادر می شود، از گازی که از طریق خط لوله از روسیه دریافت می شود، بسیار گرانتر است، عصبانی هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۱۹:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جمهور بلاروس موضع ضعیف کشورهای اروپایی در مقابل آمریکا، را عامل جنگ در اوکراین دانست.
روزنامه سیاست روز   ۱۴۰۱/۰۸/۱۳ - ۱۸:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
اروپایی ها در حالی همچنان در زمین جنگ افروزی آمریکا بازی می کنند که این روند در کنار ریزش شدید محبوبیت سران اروپا و احتمال سرنگونی ها، بر شدت بحران اقتصادی غرب بویژه در حوزه انرژی افزوده است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۱۳ - ۱۲:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
سناتور ارشد روس اعلام کرد تصمیمات سران اروپا در تعارض با منافع مردم این قاره است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ - ۲۲:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
نماینده جمهوری ایرلند در پارلمان اروپا از اعضای اتحادیه اروپا خواست تعظیم کردن مقابل امپریالیسم آمریکا را متوقف کنند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۳۰ - ۲۳:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
خروجی نشست دو روزه سران اتحادیه اروپا در بروکسل چیزی جز یک نقشه راه نامشخص درباره نحوه مقابله با بحران انرژی نبود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۲۸ - ۲۳:۵۹   + ۱۷ سایت دیگر  
روزنامه رای الیوم نوشت: اعتراضات امروز در فرانسه جرقه آتشی است که در روزهای آینده زبانه های آن به همه کشورهای اروپایی که هنوز فریب هژمونی آمریکایی را می خورند، سرایت می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۱۸ - ۱۶:۰۵   + ۱۱ سایت دیگر  
در بحبوحه نگرانی سران اروپا درباره بحران انرژی رئیس جمهور ترکیه تأکید کرد قاره اروپا زمستان سختی در پیش خواهد داشت.
کیهان   ۱۴۰۱/۰۷/۱۷ - ۲۳:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
همزمان با تشدید بحران انرژی در اروپا و افزایش شدید تورم و قیمت حامل های انرژی در این قاره شهرهای مختلف اروپایی نیز شاهد اعتراضات گسترده مردمی علیه بحران انرژی و تورم ناشی از آن است مردم در فرانسه خواستار خروج از ناتو شدند و در آلمان نیز مردم از سران اروپا خواستند تحریم های ضد روسی را لغو کنند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۶ - ۱۴:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- تارنمای پولیتیو نوشت: سران اروپا در نشست اخیر خود سوالاتی در حوزه انرژی را بی پاسخ گذاشتند و تصمیم گیری نهایی درباره قیمت های بسیار بالای انرژی را به نشست های آینده موکول کردند.
کیهان   ۱۴۰۱/۰۶/۱۸ - ۲۱:۰۵    
نخست وزیر مجارستان به سران اروپا هشدار داده 11 هزار تحریم اعمال شده علیه روسیه ناموفق بوده و تورم و کمبود انرژی ناشی از آن می تواند اروپا را به زانو درآورد. ...
هم اندیشی   ۱۴۰۱/۰۶/۱۷ - ۱۳:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
آقای دهباشی به جای اینکه سران اروپا را برای تحریم ایران شماتت کند، به جای اینکه از سران اروپا بپرسد چرا از جنگ اوکراین خارج نمی شوند تا دچار بحران سوخت نباشند و به جای اینکه به اروپا یادآوری کند کابوس "زمستان سخت" اثر همکاری با آمریکا و دشمنی با ایران است، سمت انتقاداتش را متوجه ایران اسلامی می کند!
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۱۶ - ۱۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
تصمیم روسیه برای توقف صادرات گاز به اروپا از طریق خط لوله نورد استریم -1 باعث سردرگمی سرمایه گذاران و سران اروپا شده است.
فاش نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۱۶ - ۱۰:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
همزمان با تشدید بحران انرژی در اروپا و به تبع آن افزایش شدید تورم، مقامات ارشد اروپایی نسبت به خطر بروز شکاف بین کشورهای این قاره و از بین رفتن همبستگی در اروپا ابراز نگرانی می کنند. ...
روزنامه سیاست روز   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۲۳:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
این روزها بحران سوخت و غذا مردم اروپا را تحت فشار قرار داده است در حالی که سران اروپا همچنان به جنگ افروزی ادامه داده و به دنبال لباس برای زمستان سربازان اوکراینی هستند. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۱۳ - ۲۳:۰۷    
برخی سران اروپا و مشخصاً رئیس جمهور فرانسه از رئیس جمهور کشورمان خواسته اند نقش میانجی را برای پایان جنگ اوکراین ایفا کند. این درخواست البته به دلیل شرایط سخت اروپا در جنگ اقتصادی با روسیه است که به تبع حمله روسیه به اوکراین به وجود آمده و حداقل در حوزه تأمین سوخت در آستانه زمستان ...
هم اندیشی   ۱۴۰۱/۰۶/۱۲ - ۱۲:۱۴   + ۹ سایت دیگر  
در ادامه سیاست سران اروپا در حمایت از تحریم انرژی روسیه به هر قیمتی، وزیر خارجه آلمان گفت اوکراین در هر شرایطی اولویت وی است و مهم نیست آلمان ها چه فکری می کنند یا زندگی شان چقدر سخت می شود.