سه شنبه ۱۶ خردادساعت ۲۳:۲۲Jun 2023 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فضای کسب و کار»

آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۷:۳۶    
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: برای رشد تولید باید فضای کسب و کار را تسهیل کنیم، موانع کسب و کار را برداریم و هزینه های ورود به کسب و کار ها را به حداقل ممکن برسانیم.
مدیر امور درگهان سازمان منطقه آزاد قشم از آغاز طرح ساماندهی اتباع غیرمجاز شاغل در بازار با هدف صیانت از فضای کسب و کار سالم و پلمب 10 واحد متخلف خبر داد.
ارانیکو   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۵:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیران ارشد بانک های جِی پی مورگان و سیتی گروپ روز جمعه پیش بینی کردند تا پایان سال 2023 میلادی، فضای کسب وکار سخت تر و در فعالیت های اصلی وال استریت رکود ایجاد شود.
پایگاه خبری مناطق آزاد اقتصادی   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۲:۰۷    
با حضور علی اکبر خادمی، دبیر قرارگاه راهبردی عملیاتی مناطق آزاد و ویژه مردمی جهانی و هیات کارشناسی همراه، فرآیند های سرمایه گذاری و ایجاد و توسعه کسب و کارها در منطقه آزاد اروند بررسی و تقسیم کاری در این جهت بین سازمان منطقه آزاد اروند و دبیرخانه انجام شد.
پایگاه خبری مناطق آزاد اقتصادی   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۲:۰۷    
با حضور علی اکبر خادمی، دبیر قرارگاه راهبردی عملیاتی مناطق آزاد و ویژه مردمی جهانی و هیات همراه، فرآیندهای ضابطه زدایی، اصلاح مقررات و بهبود فضای کسب و کار کارآفرینان و سرمایه گذاران در منطقه آزاد چابهار بررسی شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۰:۱۰    
احسان عسگری / کارشناس بازار سرمایه آنچه در خصوص چالش های اقتصادی یک کشور و تاثیر بیش از اندازه آن بر بازار سهام می توان به آن اشاره کرد، موضوعی بسیار عمیق و چالشی است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۰:۰۴    
ایرنا : وزیر اقتصاد مهم ترین رویکرد دولت و این وزارتخانه برای رشد تولید را رفع انحصار از فضای کسب وکار با تسهیل صدور مجوزها اعلام کرد و گفت: در سال1402 علاوه بر تکمیل و فراگیری مجوزها، پیش بینی پذیر کردن اقتصاد به طور جدی در دستور کار است ...
پایگاه خبری مناطق آزاد اقتصادی   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۵:۵۵    
با حضور علی اکبر خادمی، دبیر قرارگاه راهبردی عملیاتی مناطق آزاد و ویژه مردمی جهانی و هیات کارشناسی همراه، فرآیند های سرمایه گذاری و ایجاد و توسعه کسب و کارها در منطقه آزاد قشم بررسی و تقسیم کاری در این جهت بین سازمان منطقه آزاد قشم و دبیرخانه انجام شد.
دنیای بانک   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۵:۳۱   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس کل بیمه مرکزی از راه اندازی صندوق حوادث طبیعی به عنوان یکی از دستاوردهای مهم صنعت بیمه نام برد و گفت: تا کنون بیش از بیست و شش میلیون و پانصد هزار واحد مسکونی در کشور از پوشش این نوع بیمه نامه بهره می برند که هدفگذاری نهاد ناظر تحت پوشش قرار دادن تمامی واحدهای مسکونی است. ...
وزیر اقتصاد مهمترین رویکرد دولت و این وزارتخانه برای رشد تولید را رفع انحصار از فضای کسب و کار با تسهیل صدور مجوزها برشمرد و تاکید کرد: در سال 1402 علاوه بر تکمیل و فراگیری مجوزها، پیش بینی پذیر کردن اقتصاد به طور جدی در دستور کار است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۸:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، مطالعات نهادهای بین المللی مانند بانک جهانی نشان می دهد که بهبود فضای کسب و کار در توسعه کشورها نقش به سزایی دارد که بر اساس هدف گذاری در پیش نویس برنامه پنج ساله هفتم توسعه اهداف کمی کلان سند از طریق تلفیق مبانی رتبه بندی مدل کسب و کار بانک جهانی و مدل ملی پایش فضای کسب ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۵:۱۹    
مدیر مخابرات منطقه قزوین گفت: اجرای طرح نجما گامی در مسیر هوشمندسازی شهرها و توسعه و رونق فضای کسب و کار و خدمت رسانی بهتر به مردم است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۲۲:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون اقتصادی استانداری قزوین گفت: فضای کسب و کار در سال گذشته استان بهبود یافته و با تسریع در پرداخت تسهیلات اشتغال بایستی به میانگین کشوری برسیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استاندار قزوین گفت: براساس نتایج حاصل از پایش ملی محیط کسب و کار، استان قزوین رتبه چهارم کشور را در این زمینه کسب کرده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۷:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی اتاق ایران با اشاره به ابلاغ آیین نامه اجرایی ماده 30 قانون بهبود مستمر محیط کسب وکار گفت: در صورت اجرای صحیح این آیین نامه، آرامش بر فضای کسب وکار حاکم خواهد شد.
شارا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۶:۳۸    
یکی از راهکارهای موفقیت در عرصه رقابت، آگاهی داشتن از علم و اصول بازاریابی و استفاده صحیح از آن اصول است. رقابت در دنیای کسب وکار، به سرعت در حال توسعه است ...
روزنامه سپید   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۳:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش سپیدآنلاین ، محمد رئیس زاده با اشاره به اینکه خروج هر نیروی تخصصی در هر حوزه ای که کشور به آن احتیاج دارد، خسران است گفت: این نیاز در حوزه بهداشت و درمان شدیدتر است و حتی خروج یک پزشک از کشور هم ضرر بزرگی است. ...
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان غربی در نشست وزیر اقتصاد با فعالان اقتصادی شهرستان بوکان با اشاره به سیاستهای کلان وزارت اقتصاد گفت: در دولت سیزدهم تلاش های مهمی در حوزه تسهیل فضای کسب و کار و صدور مجوزهای مربوطه صورت گرفته است.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۴:۴۷   + ۱۵ سایت دیگر  
همه دستگاه هایِ صادرکننده مجوز،طبق قانون تسهیل صدورمجوزهای کسب و کارباید تا آخر شهریور به درگاه ملی مجوزها،متصل می شدند، اماسازمان شیلات بطور کامل مجوزهای خود رابه این درگاه متصل نکرده است ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۷:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
قاسم موحدیان (دکترای علم اطلاعات و دانش شناسی و سرپرست اداری مالی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان) در یادداشتی به بررسی کتابخانه عمومی به مثابه فضای کسب وکار پرداخت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۰:۳۵   + ۲۶ سایت دیگر  
مرتضی فغانی / عضو اتاق بازرگانی تهران تحول در صدور مجوزهای کسب وکار به عنوان نقطه آغازین سرمایه گذاری و تولید موضوعی است که از مدت ها پیش به دغدغه کارشناسان حوزه اقتصاد تبدیل شده ...
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۶:۰۰   + ۱۸ سایت دیگر  
طبق لایحه برنامه هفتم توسعه، قرار است فرایند وصول دریافت حق بیمه، توسط سازمان امور مالیاتی انجام شود. در ماده 17 لایحه برنامه هفتم توسعه آمده است: به منظور تسهیل فضای کسب وکار و تسریح و تسهیل در فرایندهای پرداخت و وصول مالیات و کسور بیمه از طرف واحدهای کسب وکار، فرایند وصول دریافت حق بیمه ...
کرمان نو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۱:۰۴    
کرمان طی سالیان و فصول مختلف آخرنشین نیمکت فضای کسب و کار بود. رتبه استان تا سال قبل بین 30 و 31 بود. در دوره استانداری فداکار به نظر می رسد که بالاخره این طلسم شکسته. در بیست وششمین گزارش فصلی پایش ملی محیط کسب وکار ایران که مربوط به زمستان 1401 است، رتبه کرمان 20 بوده است.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۰:۲۱   + ۲۴ سایت دیگر  
پس از چند ماه بررسی، گمانه زنی و نگارش، سرانجام از متن برنامه هفتم توسعه پیشنهادی دولت رونمایی شد و به این ترتیب نمایندگان مجلس به زودی بررسی های خود در این زمینه را آغاز خواهند کرد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۸:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
با اعلام شرکت توزیع نیروی برق، سهمیه برق مصرفی صنایع برای تابستان امسال مشخص شد. سهمیه بندی برق صنایع در حالی از سوی شرکت توزیع نیروی برق دنبال می شود که براساس ماده 25 قانون بهبود فضای کسب و کار این کار خلاف قانون است و دولت باید در ازای آن به صنایع خسارت دهد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۴:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
استاندار البرز با اشاره به تشکیل قرارگاه اصلاح ساختار و فرآیند فضای کسب و کار و خدمات مطلوب، گفت: این قرارگاه از اهمیت بالایی برخوردار است و همه باید در راستای ارائه خدمت به مردم در چارچوب پنجره واحد خدمات، برنامه ریزی و اقدام کنند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۴:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
محمدرضا دشتی اردکانی در اجلاس کارآفرینان و صنعتگران کشور به تشریح مصوبات و خدمات مجلس یازدهم برای بهبود فضای کسب و کار پرداخت.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۱:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
گروه مپنا حدود 15 سال قبل با توجه به آینده پژوهی توسعه فضای کسب و کار ها، به بخش نفت و گاز ورود کرد و در طی این سال ها دستاوردهای قابل توجهی در این عرصه در راستای توانمندسازی نظام فنی و مهندسی کشور در بخش نفت و توسعه پروژه های نفتی و گازی به ارمغان آورد. ...
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۲۰:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
مطابق مصوبه دولت از تاریخ 28 اردیبهشت 1402 صرفا مقرراتی لازم الاجرا تلقی می شوند که در آن پایگاه ملی قوانین و مقررات ثبت و منتشر شده باشند.
کارآفرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۵:۲۶    
دیده بان کسب و کار بنا بر مسئولیت اجتماعی خود، برای سومین سال پیاپی، اقدام به رصد و پایش فضای کسب و کار از منظر فعالان اقتصادی، صاحبنظران و کارآفرینان کرده است. جزئیات نتایج این پایش در قالب اینفوگرافی آمده است.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۲۳:۳۶   + ۲۲ سایت دیگر  
خجسته مهر گفت: اگر شرکت های صاحب صلاحیت بتوانند دکل بیاورند، ما حاضر به اجاره بلندمدت پنج ساله آن هستیم؛ در این شرایط پیمانکار با اجاره به شرط تملیک صاحب یک دکل می شود. ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۴:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
محمد قاسمی، رئیس مرکز پژوهش های اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه باید از اشتباهات گذشته در برنامه های پنجم و ششم توسعه عبرت گرفت، گفت: باید در برنامه هفتم توسعه به بخش خصوصی مولد توجه ویژه ای شود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۴:۰۰    
رئیس مرکز ملی بهبود فضای کسب و کار وزارت اقتصاد گفت:هشتاد درصد پروانه های کسب سه روزه و بقیه هم حدود هفت روزه صادر می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۸:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
استاندار اصفهان گفت: باهمراهی فعالان اقتصادی و برگزاری جلسات مداوم شورای گفتگوی استان و دریافت اظهار نظرهای سازنده شاخص فضای کسب وکار اصفهان از رتبه 23 به رتبه 5 در کشور رسیده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۸:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان- استاندار اصفهان گفت: شاخص بهبود فضای کسب و کار استان اصفهان با همفکری فعالان اقتصادی از سال 1400 تاکنون از رتبه 23 به رتبه پنجم کشور ارتقا یافت .
شارا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۶:۴۰   + ۱۳ سایت دیگر  
اهمیت جایگاه روابط عمومی بدان سبب است که در پشتیبانی، افکارسنجی، هدایت افکار، رضایت ذینفعان و بهبود فضای کسب و کار جایگاه بی بدیلی داشته و وظیفه اخذ بازخورد و ترتیب اثر دادن به نظرات سازنده در خصوص عملکرد سازمان را بر عهده دارد و در این زمینه باید به صورتی شفاف عمل نموده و اعتماد عمومی به سازمان را ...
اقتصاد ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۰۸:۰۴   + ۱۲ سایت دیگر  
عطاالله معروفخانی، مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان به مناسب *روز ارتباطات و روابط عمومی * پیام تبریکی صادر کرد. به گزارش اقتصاد ملت به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان ...
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۵:۴۴    
گروه مطالعات سیاستگذاری و پایش فضای کسب و کار انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل ریلی و خدمات وابسته گزارشی از عملکرد حمل و نقل ریلی سال 1401 ، منتشر کرد.
بانکداری ایرانی   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۲۰:۳۴   + ۱۳ سایت دیگر  
هفدهمین دوره جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی، با اهدای هفدهمین جایزه پیروز و تاکید بر بهبود شرایط برای کسب و کارها به کار خود پایان داد. در مراسم اختتامیه این جشنواره با سابقه ملی شقایق حق جوی جوانمرد ...
آی تی آنالایز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۷:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اتاق اصناف گفت: تاکنون تخلفاتی مانند درخواست مراجعه حضوری برای صدور مجوز یا درخواست وجهی مازاد بر نرخ های مشخص شده در سامانه، منجر به عزل رئیس آن اتحادیه شده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۲۳:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز بهبود فضای کسب و کار گفت: از ابتدای امسال همه مجوزهای صنفی به درگاه ملی مجوزها متصل شده اند که مشکلات اجرایی موجود در حال بررسی و رفع است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۴:۳۶    
ایسنا/سمنان نائب رئیس انجمن ایرانی زبان و ادبیات عربی کشور معتقد است: صرف داشتن مهارت زبانی عربی نمی تواند فضای کسب و کار ایجاد کند .
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۰۸:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس کمیسیون سرمایه گذاری، گردشگری و بهبود فضای کسب و کار شورای اسلامی شهر تبریز از برگزاری همایش بین المللی سرمایه گذاری 2023 شهرداری تبریز در مهرماه خبر داد.
معاون اشتغال وزارت کار با اشاره به تزریق 250هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به فضای کسب و کار گفت:این اعتبارات طی یک هفته تا ده روز آینده ابلاغ می شود و همین مبلغ هم باعث تثبیت اشتغال و هم ایجاد و توسعه اشتغال می شود.
اینتیتر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۲۱:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از منیبان، مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار کرد: در حال حاضر بالغ بر 70 شرکت پذیرش شده در بورس و فرابورس وجود دارد که بخشی از فعالیت های آن ها، دانش بنیان است، باتوجه به فضای کسب وکار شرکت های دانش بنیان ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۶:۰۵    
ایسنا/اصفهان استاندار اصفهان معتقد است: در ابتدای سال 1400، رتبه اصفهان در شاخص فضای کسب و کار 23 بوده است، در حالی که در پایان سال 1401، به رتبه 5 رسیده ایم و حدود 18 پله صعود داشته ایم. مواردی از این دست حاکی از آن است که فضای کسب و کار در استان به سمت شرایط مناسب تر و آرمانی تر در حال حرکت است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۰۸:۵۹    
کارشناس مسائل اقتصادی تاکید کرد: فضای کسب و کار و فعالیت فعالان اقتصادی باید در خدمت دانش، فکر و اندیشه باشد و نیاز واقعی برای محصول، دانش و ایده شرکت های دانش بنیان وجود داشته باشد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی بر تسهیل فضای کسب و کار و سرمایه گذاری در بنادر تاکید کرد و از تدوین سیاست اقتصاد دریامحور خبر داد.
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایران پرس: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ایجاد تحول و چرخش سیاست های کلان کشور در حوزه اقتصاد دریا و تسهیل فضای کسب و کار فعالان دریایی در دستور کار است.