جمعه ۰۲ مهرساعت ۰۳:۳۶Sep 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «طالبان»

وزیر خارجه آمریکا مدعی شد که فرصت بازگشت ایران به توافق برجام محدود است.
آنا   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
وضعیت خلبانان افغانستانی که در زمان حمله طالبان به تاجیکستان پناهنده شده بودند، همچنان نامشخص است.
منابع محلی اعلام کردند که در حمله مسلحانه به یک پاسگاه امنیتی در مرکز ولایت ننگرهار دو عضو طالبان و یک غیرنظامی کشته شدند.
معاون سابق ریاست جمهوری افغانستان و رهبر هزاره ای های این کشور گفت: اگر طالبان خلف وعده کند و پیمان بشکند و از استبدادش اجتناب نکند، هزاره ای ها که اقلیت شیعی افغانستان به حساب می آیند، درگیری ها و تقابل را با این گروه شبه نظامی از سر می گیرند. ...
تازه نیوز   ۴ ساعت پیش    
عکس های لو رفته از ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان، زمانی که ساکن لندن بود در فضای مجازی منتشر شده است. گفته شده نام اصلی او عبدالغفار است.
برترین ها   ۴ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
برترین ها: طالبان به رانندگان تاکسی های شهری هشدار داده اند که اگر زنان را در صندلی جلوی خودرو بنشانند، 10 هزار افغانی جریمه و یا 10 روز زندان خواهند شد.
الف   ۵ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
فرماندهان ارشد ارتش روسیه و آمریکا روز چهارشنبه نشست شش ساعته ای را در هلسینکی برگزار کردند؛ نشستی که برای نخستین بار از سال 2019 میلادی برگزار شد و بر خروج آمریکا از افغانستان و تسلط طالبان بر این کشور جنگ زده تمرکز داشت. ...
برترین ها / شفقنا   ۳ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
شفقنا: یکی از رهبران طالبان با هشدار به جهان نسبت به هرگونه رویارویی با حاکمان جدید افغانستان، اظهار کرد که این جنبش مجازات های اعدام و قطع دست را اجرا خواهد کرد اما نه در ملأ عام. ...
شعار سال   ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
جنگ در افغانستان با تشکیل امارت اسلامی طالبان تمام شده، اما اصلی ترین نیاز های زندگی چطور؟ تهیه پول برای خرید غذا و کار کردن برای پول درآوردن؟ نبرد و تقلا برای زندگی و زنده ماندن با به روی کار آمدن طالبان به پایان نرسید. اقتصاد افغانستان در حال فروپاشی است ...
سرپرست وزارت دفاع طالبان هشدار داد، اعضای طالبان در صورت انتقام گیری از مردم افغانستان به شدت مجازات می شوند.
دنیای اقتصاد   ۶ ساعت پیش    
فارس : سرپرست وزارت صنعت و تجارت دولت موقت طالبان گفت: ”تلاش ما این است که یک افغانستان خودکفا...داشته باشیم و با کشورهای منطقه و همسایه و آمریکا، انگلیس، امارات متحده عرب و کشورهای دیگر روابط داشته باشیم.
الف   ۷ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
سفیر ترکیه در کابل با سرپرست وزارت امور خارجه دولت موقت طالبان در افغانستان دیدار کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان طی پیامی در توییتر از دیدار جهاد ارگینای، سفیر ترکیه در کابل با امیرخان متقی ...
خبرگزاری مهر   ۷ ساعت پیش    
رییس جمهور ترکیه با ابراز تأسف از فراگیر نبودن دولت موقت طالبان در افغانستان، خطاب به واشنگتن گفت: آمریکا درباره اف-35 صادقانه عمل نکرد.
رییس جمهور ترکیه امروز در سخنانی با ابراز تأسف از فراگیر نبودن دولت موقت طالبان در افغانستان خطاب به واشنگتن تأکید کرد: آمریکا درباره اف- 35 صادقانه عمل نکرد.
آنا   ۸ ساعت پیش    
معاون شورای علمای شیعه ضمن اعلام آمادگی نخبگان علمی و اجتماعی تشیع برای در اختیار گذاشتن تجربیات شان در زمینه حکومت داری به طالبان، خواستار حضور گسترده شیعیان در حکومت شد.
جام جم   ۸ ساعت پیش   + ۱۳ سایت دیگر  
سرپرست وزارت خارجه دولت موقت طالبان گفت: افغانستان به زودی روابط اقتصادی قوی با منطقه و جهان را برقرار خواهد کرد.
598   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست وزارت خارجه طالبان در دیدار با سفیر ترکیه ضمن گفت وگو درباره مسایل دوجانبه، خواستار ادامه مستمر همکاری های آنکارا با کابل شد.
مشرق نیوز   ۹ ساعت پیش    
پنج عضو دایم شورای امنیت سازمان ملل متحد از طالبان خواسته اند که یک دولت فراگیر را در افغانستان تشکیل دهند.
شعار سال   ۹ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
جریان حاکم در جمهوری اسلامی ایران، نمی تواند با گفتمان غالب در میان طالبان حاکم بر افغانستان مرزبندی گفتمانی نماید. گفتمان جریان حاکم در ایران (جریان راست تندرو)، از نظر آرزوها، خط مشی ها و شعارها، شباهت های انکارناپذیری با طالبان دارد ...
وزیر خارجه پاکستان با اشاره اینکه طالبان باید توقعات جامعه بین المللی را برآورده کند، تاکید کرد که یک نقشه راه برای به رسمیت شناخته شدن این گروه تهیه شود.
ابنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان اعلام کرد: طالبان نیروی ضربتی شان را وارد منطقه کندیر و دهن ناله کرده اند و مردم هزاره را از مناطق حاصلخیز شان کوچ داده زمین های شان را به هوادارن طالبان توزیع می کنند.
ایسنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
دولت تاجیکستان از اواسط اوت گروهی از 143 خلبان افغانستانی را که از ترس انتقام طالبان به تاجیکستان گریخته بودند، در این کشور در بازداشت نگه داشته است.
خبرگزاری تسنیم: وزیر خارجه آمریکا در واکنش به درخواست چین برای توقف تحریم ها علیه افغانستان گفت که تحریم ها علیه طالبان برداشته نمی شود. آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در واکنش به درخواست وانگ یی همتای چینی خویش برای رفع تحریم های یکجانبه علیه افغانستان تاکید کرد که تحریم ها علیه طالبان حفظ ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
شورای علمای شیعه افغانستان در نشستی با مقامات طالبان خواسته های جامعه شیعه این کشور را در قطعنامه ای 24 ماده ای به طالبان تحویل داد.
شیعه نیوز   ۱۰ ساعت پیش    
یک کانال خبری از افغانستان گزارش داد طالبان به صورت ناگهانی به مناطق شیرداغ، جاکه و پژولگه ولایت غزنی حمله و اهالی هزاره این منطقه را وادار به کوچ اجباری کرده اند.
سخنگوی طالبان با تاکید بر این که شروط جامعه بین الملل برای به رسمیت شناختن دولت جدید افغانستان غیرقابل قبول است، گفت که نگرانی های بین المللی قابل حل است.
خبرگزاری مهر   ۱۰ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
رییس کابینه موقت طالبان امروز در حکمی ملا عبدالغنی برادر را به ریاست کمیسیون رسیدگی به امنیت کابل منصوب کرد.
شیعه نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۶:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
موضوع اعمال یا لغو تحریم علیه افغانستان و طالبان در روز های اخیر به موضوع بحث در سطح بین المللی تبدیل شده است.
شیعه نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۶:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
عربستان، افغانستان را یک چشم انداز حیاتی در محیط پیرامونی خود می داند و برای جلوگیری از نفوذ ایران در افغانستان برای خود ضروری می داند که روابط اش را با طالبان گسترش دهد.
ابنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۶:۲۴    
نخست وزیر پاکستان تاکید کرد: اگر طالبان نتوانند دولت فراگیر در این کشور تشکیل دهند، خطر جنگ داخلی دیر یا زود در افغانستان وجود دارد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۶:۱۸   + ۱۰ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : دو عضو کنگره آمریکا در تماس تلفنی از مقاومت ملی افغانستان به رهبری احمد مسعود علیه طالبان قدردانی کردند.
شیعه نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۶:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
یک کانال خبری از افغانستان گزارش داد طالبان به صورت ناگهانی به مناطق شیرداغ، جاکه و پژولگه ولایت غزنی حمله و اهالی هزاره این منطقه را وادار به کوچ اجباری کرده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۶:۱۱    
مقامات طالبان اعلام کردند که پس از دریافت شکایت هایی مبنی بر ناامنی کابل، کمیسیونی برای تامین امنیت این شهر ایجاد شده است.
تازه نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۵:۴۷    
تفریح اعضای گروهک تروریستی طالبان روی پره های بالگرد را ببینید
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۵:۴۶    
گروه طالبان از هلاکت سه عنصر تروریستی داعش در شهر جلال آباد مرکز ایالت ننگرهار در شرق افغانستان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۵:۳۳   + ۲۷ سایت دیگر  
دو عضو کنگره آمریکا در تماس تلفنی از مقاومت ملی افغانستان به رهبری احمد مسعود علیه طالبان قدردانی کردند.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۵:۰۸    
در سالگرد حادثۀ 11 سپتامبر جهان همچنان در حال تغییر و تحول است و البته نه به سمت بهتر شدن. همه ما با یادآوری آن حادثه همان احساسات ناراحت کننده را تجربه می کنیم. اکنون پس از سقوط کابل و در پی آن سکوت تمامی دولت ها در خصوص آیندۀ افغانستان بار دیگر احساس تلخکامی و مرارت را تجربه می کنیم. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۵:۰۲    
دو نماینده جمهوریخواه آمریکا پس از تماس با رهبر جبهه مقاومت پنجشیر از دولت بایدن خواستند تا در برابر فشارها برای برسمیت شناختن طالبان مقاومت کند.
دین آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۴:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
طالبان وعده داد که حقوق مساوی در آموزش را برای زنان و مردان افغانستان تضمین کند.
فارس: شورای امنیت سازمان ملل متحد درخواست آمریکا برای تعلیق تحریم 14 مقام ارشد طالبان را به مدت 3 ماه دیگر تمدید کرد. این شورا روز گذشته درخواست آمریکا مبنی بر لغو تحریم مسافرتی 14 عضو طالبان را به بحث گرفته و آن را برای سه ماه دیگر تمدید کرده است. ...
رجا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۴:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
دو نماینده جمهوری خواه آمریکایی از گفت وگوی تلفنی با احمد مسعود خبر دادند و از ایالات متحده خواستند تا از به رسمیت شناخته شدن طالبان توسط جامعه بین الملل جلوگیری کند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۳:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
افغانستان همچنان روزهای پرالتهابی را پشت سر می گذارد، طالبان در تلاش هستند تا نظر جامعه جهانی را به خود جلب کنند، همچنین رهبران سیاسی هزاره ها در افغانستان نگرانی خود را از وضعیت قوه هزاره در این کشور بیان کرده اند.
خبرهای فوری   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۳:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
خبرمهم: وزیر خارجه چین با تاکید بر ضرورت تعامل کشورهای جهان با دولت طالبان خواستار توقف تحریم های اقتصادی علیه افغانستان و آزادسازی دارایی های این کشور شد.
تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۳:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
سفیر پیشین ایران در افغانستان گفت: متاسفانه پاکستان به جای آنکه برای تعدیل نظر طالبان و تندروی های آن تلاش کند، صرفاً به دنبال مشروعیت دادن نامحدود است. ...
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۳:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی بی سی افغانستان، مایک والتز و لیندسی گراهام سناتورهای آمریکایی با انتشار بیانیه ای اعلام کردند که با احمد مسعود رهبر جبهه پنجشیر تلفنی گفتگو کرده اند. ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۳:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
یک واحد عملیات انتحاری طالبان رژه نظامی در داخل شهر فیض آباد مرکز ولایت بدخشان برگزار کرد. خبرگزاری دولتی باختر افغانستان ویدئویی از این مانور در داخل شهر فیض آباد منتشر کرده است ...
دین آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۳:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
محمد کریم خلیلی، رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان به طالبان هشدار داد که اگر این گروه به وعده خود برای اجتناب از استبداد عمل نکنند، جامعه شیعه و هزاره ها، درگیری مسلحانه را از سر می گیرند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۳:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
نماینده لهستان در پارلمان اروپا با اظهار اینکه طالبان اکنون قدرت در افغانستان را بدست دارد، تاکید کرد که اروپا چاره ای جز تعامل با طالبان ندارد.