دوشنبه ۱۵ خردادساعت ۱۲:۵۴Jun 2023 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بیوتکنولوژی»

ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۲:۱۹   + ۱۴ سایت دیگر  
الیزابت هولمز کارآفرین سابق آمریکایی در حوزه بیوتکنولوژی که در سال 2015 با ادعای ایجاد یک انقلاب در زمینه آزمایش خون توانست سرمایه هنگفتی را جذب کند، کمی بعد با انجام تحقیقات قضایی به کلاهبرداری و زندان محکوم و دوره حبس 11 ساله وی از امروز شروع شد.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
در راستای گسترش و ارتقاء سطح همکاری های علمی، پژوهشی و آموزشی تفاهم نامه همکاری های مشترک بین انجمن بیوتکنولوژی و مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران وابسته به جهاددانشگاهی منعقد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
رئیس دانشکده فناوری های نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران از راه اندازی سه رشته بیوتکنولوژی دارویی، مهندسی پزشکی بیوالکتریک و سیستم بیومدیسین در مقطع دکتری تخصصی خبر داد.
سرپرست مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان بازدید از از مراکز نوآوری و بیوتکنولوژی را از برنامه های هیات ایرانی در روز دوم سفر به اندنزی دانست و گفت: در ایران در برخی از حوزه های بیوتکنولوژی ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۰:۰۴    
استارت آپ Re-Fresh Global که در سال 2021 در برلین تاسیس شده، تیمی از طراحان، دانشمندان و نوآوران کسب و کار در کلاس جهانی را گرد آورده تا با یکی از بزرگ ترین چالش های زیست محیطی امروزی مقابله کنند. آنها انبوه لباس های دورانداخته شده و ضایعات پارچه ای را در کارخانه خود جمع آوری می کنند ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۱:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
انجمن های علمی دانشجویی ژنتیک بیوتکنولوژی و حقوق دانشگاه شهید چمران اهواز، نشست بیوتروریسم و ساز و کارهای مقابله با آن در حقوق بین الملل را برگزار می کنند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۲:۰۱    
اکبری با بیان اینکه امروز هر آنچه در دانشگاه ها در حوره جمعیت شناسی تدریس می شود ریشه در غرب دارد، گفت: برای تغییر این روند باید انقلابی وارد این حوزه شویم که لازمه آن هم تغییر مفاد درسی جمعیت شناسی است.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۴:۳۸   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی گفت: به زودی نخستین آزمایشگاه و پایلوت تولید زیست توده گیاهان زراعی و دارویی کشور در پژوهشکده متابولیت های ثانویه گیاهی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی افتتاح خواهد شد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۰۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی مهندسی ژنتیک گیاهی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) و انجمن علمی مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی دانشگاه ارومیه با همکاری اتحادیه انجمن های دانشجویی زراعت، بیوتکنولوژی و گیاهپزشکی کشور، دوره تولید بهینه پروتئین های نوترکیب در سیستم بیانی گیاهی را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۰۹:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
انجمن های علمی دانشجویی روانشناسی و ژنتیک بیوتکنولوژی دانشگاه شهید چمران اهواز، نشست اختلالات اضطراب فراگیر، اجتماعی و جدایی جلسه ی پنجم از سلسله جلسات روان ژنتیکی را برگزار می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۰۸:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی مهندسی ژنتیک گیاهی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) و انجمن علمی تولید و ژنتیک گیاهی دانشگاه تهران پردیس ابوریحان با همکاری اتحادیه انجمن های علمی زراعت، گیاهپزشکی و بیوتکنولوژی کشور، دوره کارآفرینی در کشاورزی را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۰:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
انجمن های علمی دانشجویی ژنتیک بیوتکنولوژی و روانشناسی دانشگاه شهید چمران اهواز، نشست اوتیسم از دیدگاه دو علم ژنتیک و روانشناسی را در دانشگاه شهید چمران برگزار کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
انجمن های علمی دانشجویی ژنتیک بیوتکنولوژی و سلول های بنیادی دانشگاه شهید چمران اهواز، نشست گفت وگوی علمی پیرامون کتاب ایده ی خطرناک داروین را برگزار می کنند.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۲۰:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
یک میلیون اصله نهال گل محمدی با فناوری کشت بافت در آزمایشگاه، سالانه در مرکز بیوتکنولوژی دکتر رستگار تولید می شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، در جریان بازدید مجری طرح گیاهان دارویی و جمعی از دست اندرکاران و صادرکنندگان حوزه گل محمدی از مرکز بیوتکنولوژی دکتر ایرج رستگار ...
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۲۳:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس به نقل از اینترستینگ انجینرینگ، شرکت شاندونگ شانفنگ بیوتکنولوژی این دانه سویای ویرایش ژنتیکی شده را تولید کرده است. شرکت مذکور دو ژن در دانه را دستکاری کرده تا سطح اسید اولئیک چرب سالم آن را افزایش دهد ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۲:۰۳    
انجمن علمی دانشجویی بیوتکنولوژی دانشگاه الزهرا (س)، نخستین دوره مسابقات علمی مناظره دانشجویی را با عنوان بیایید علمی دعوا کنیم؛ موافقی یا مخالف برگزار می کند.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۰:۵۲   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز بیوتکنولوژی دکتر رستگار گفت: برندسازی و هویت سازی برای گل محمدی و گلاب ایرانی لازم و ضروری است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۰:۱۶    
موفقیت های علمی حیات سندی نشان داده که او توانسته کلیشه های مرتبط با زن مسلمان را در عربستان به چالش بکشد. تحقیقات او در زمینه تشخیص و بیوتکنولوژی که در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده برای او شهرت مثبتی رقم زده است ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۰۹:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
انجمن علمی دانشجویی بیوتکنولوژی دانشگاه یزد، دوره تاثیر هوش مصنوعی در کسب و کارهای آینده را برگزار می کند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۱:۱۷    
تحلیلگر ارشد بخش بیوتکنولوژی در مرکز تحقیقات گلدمن ساکس، می گوید: بخش درمان- به عنوان یکی از بزرگترین بخش های اقتصاد ایالات متحده- از جمله صنایعی است که می تواند از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی به انحای مختلف برای رسیدن به اهداف خود استفاده کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۰۹:۵۵    
انجمن علمی دانشجویی بیوتکنولوژی دانشگاه کردستان، مدرسه جامع سرطان شناسی را برگزار می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۰۷:۲۶   + ۱۱ سایت دیگر  
یک شرکت دارو سازی از دانشگاه سیدنی، بیش از 2 میلیون دلار حمایت مالی از انکوباتور بیوتکنولوژی استرالیا Proto Axiom دریافت کرده تا بتواند فناوری تحویل دارو را تجاری سازی کند. هدف از این فناوری، امکان تحویل انسولین بدون سوزن برای کودکان مبتلا به دیابت نوع 1 است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۳:۲۵    
انجمن علمی دانشجویی بیوتکنولوژی دانشگاه جهرم به مناسبت روز زمین پاک، مسابقه عکاسی از طبیعت را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۰۸:۱۰    
انجمن های علمی دانشجویی ژنتیک بیوتکنولوژی و روانشناسی دانشگاه شهید چمران اهواز، چهارمین جلسه از سلسله جلسات روان ژنتیکی را با موضوع اختلال بیش فعالی و نقص توجه را برگزار می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۴:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
کارخانه ای در شهرستان اسلام آباد غرب به عنوان تنها واحد بیوتکنولوژی غرب کشور در سال جدید در راستای تحقق شعار سال مهار تورم و رشد تولید با اشتغالزایی 170 نفر که 63 درصد آن ها بومی شهرستان هستند، به خوبی فعالیت خود را شروع و ادامه خواهد داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۱:۲۷    
ایسنا/مازندران متخصص بیوتکنولوژی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران درباره رشد آمار ابتلا و فوتی زیرسویه جدید در کشورهای اطراف، گفت: زیرسویه جدید با نام ایکس بی بی 1 ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۰۸:۳۵    
یک شرکت بیوتکنولوژی مستقر در کشور جعلی اسرائیل می گوید که قصد دارد نسخه های مرحله جنینی افراد را به منظور برداشت بافت ها برای استفاده در درمان های نیازمند پیوند ایجاد کند.
زومیت   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۲۲:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
ژن درمانی استفاده از مواد ژنتیکی برای درمان یا پیشگیری از بیماری ها است. با ما همراه شوید تا درمورد این رویکرد درمانی بیشتر بدانید. ژن درمانی در سال های اخیر بسیاری از عناوین خبری را به خود اختصاص داده است و علت امر تا حدی پیشرفت سریع بیوتکنولوژی بوده است که پزشکان را قادر می سازد چنین درمان ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۱۲:۰۱   + ۲۲ سایت دیگر  
کارشناسان پیش بینی می کنند اولین قرص های ضد پیری تا سال 2028 وارد بازار شوند. سم آلتمن، رئیس چت بات ChatGPT حدود 180 میلیون دلار در یک شرکت بیوتکنولوژی فعال در حوزه توسعه داروهای ضدپیری سرمایه گذاری کرده است. جف بزوس نیز سه میلیارد دلار در استارت آپ فعال در این حوزه سرمایه گذاری کرد.
طلا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۷ - ۱۲:۴۳    
شرکت بیوتکنولوژی Small Pharma نتایج آزمایشات بالینی فاز 2 خود را درباره تأثیرات فرمولاسیون دارویی ( دی متیل تریپتامین SPL026 ) بر اختلال افسردگی اساسی اعلام کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۰۷:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی دانشجویی بیوتکنولوژی دانشگاه الزهرا (س)، کارگاه آموزش ارائه ی علمی به صورت آکادمیک را برگزار می کند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۲۲:۱۴    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آذربایجان شرقی ،اولین رویداد تازه های علوم و فناوری های نوین پزشکی 16 لغایت 18 اردیبهشت ماه جاری در دانشکده علوم نوین پزشکی دانشگاه تبریز برگزار می شود . ...
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۱۶:۴۳    
معاون آموزشی و پژوهشی پژوهشکده بیوتکنولوژی صنعتی جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: جذب طرح کارفرمایی از نهادهای دولتی در پژوهشکده بیوتکنولوژی صنعتی کار دشواری است، اما به لطف تلاش دوستان و الطاف خداوند این اتفاق به ثمر نشست.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۱۴:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
زوج نخبه ای که نتوانستند از وضیفه انسانی خود دست بکشند به وطنشان بازگشتند. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، عاطفه علیپور، محقق و پژوهشگر حوزه پزشکی به همراه همسرش، حسین شاهسوارانی، دکترای علوم فناوری و زیستی میهمان استودیوی شبکه جام جم شدند. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
انجمن های ژنتیک بیوتکنولوژی و روانشناسی دانشگاه شهید چمران اهواز، نخستین جلسه از سلسله جلسات روان ژنتیکی را با موضوع افسردگی را برگزار می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۰۷:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی بیوتکنولوژی دانشگاه یزد، دوره چگونه استارت آپ موفق داشته باشیم را برگزار می کند.
ورس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۰۷:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
در حالی که به گفته محققان و صاحب نظران بیوتکنولوژی از قانون فعلی ایمنی زیستی تنها یک بند آن از سوی وزارت جهاد کشاورزی اجرایی شده و مابقی آن به عرصه عملیاتی وارد نشده است، از سوی مرکز پژوهش های مجلس پیش نویس دیگری در این زمینه تدوین شده که بر اساس این پیش نویس ...
فاخته نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۰:۲۶    
مراسم تودیع و معارفه رئیس انستیتو تحقیقات بین المللی ماهیان خاویاری برگزار گردید. 1402-01-02 11:13 به گزارش فاخته به نقل از روابط عمومی انستیتو تحقیقات بین المللی ماهیان خاویاری ...
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۳:۰۰    
غلامرضا صالحی جوزانی میزان اثربخشی اقتصادی دستاورد های پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی که در بیش از 205 هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشور مورد بهره برداری قرار گرفته را بالغ بر 175 میلیون دلار در سال دانست.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۲:۴۰    
مهران شریعت پناهی عنوان کرد: با اشاره به گردش مالی 550 میلیون دلاری بیوتکنولوژی گفت: باید 1.8 میلیارد دلار از بازار جهانی بیوتکنولوژی کشاورزی را در اختیار داشته باشیم.
سینا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۰:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
شرکت مشهور داروسازی فایزر در ایالات متحده روز گذشته اعلام کرد:43 میلیارد دلار برای خرید سیگن، یک شرکت بیوتکنولوژی که در حال توسعه خط فناوری مبارزه با سرطان است، هزینه کرده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۸:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
انجمن های ژنتیک بیوتکنولوژی و سلول های بنیادی دانشگاه شهید چمران اهواز، وب نشست بررسی انواع کم خونی و علل آن را برگزار می کنند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۹:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری گفت: ما در حوزه کشاورزی مسائل متعددی داریم که این مسائل ایجاد زمینه اشتغال برای محققان و جوانان با استعداد کشور با استفاده ازتکنولوژی های نوین را فراهم می کند و ما می توانیم مسئله اشتغال را با تکیه بر دانش این عزیزان حل کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۰:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
سم آلتمن مدیر عامل شرکت OpenAI که ربات شگفت انگیز ChatGPT را توسعه داده است اکنون 180 میلیون دلار روی یک استارتاپ بیوتکنولوژی سرمایه گذاری کرده تا پیری را معکوس کند و به افرادی مانند جف بزوس، جک دورسی و مارک زاکربرگ پیوسته و به دنبال راه حل هایی برای افزایش طول عمر است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۴:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
رییس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی اعلام کرد: تنها یک بند از قانون ایمنی زیستی فعلی اجرایی شده است و باید بررسی شود که این قانون چه چالش هایی داشته که به طور کامل به مرحله اجرا نرسیده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۳:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
مشاور عالی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: ما نیاز داریم تا در خصوص سهم بیوتکنولوژی از امنیت غذایی بررسی و مطالعه کنیم و نتایج آن برای آیندگان منتشر شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۳:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
معاون پژوهشی پژوهشگاه ملی زیست فناوری و مهندسی ژنتیک با اشاره به پیش نویس قانون ایمنی زیستی، گفت: تصور کردیم هر قدر کار علمی انجام دهیم، قدر ما را می دانند، ولی الان انجام همان تحقیقات، جرم انگاری می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
رییس انجمن بیوتکنولوژی ایران با تاکید بر اینکه در پیش نویس قانون ایمنی زیستی جدید با صنعتی مخالفت شده که اجازه پا گرفتن به آن در کشور داده نشده است، گفت: با تصویب پیش نویس جدید ایمنی زیستی، فاتحه بیوتکنولوژی کشور خواندن می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۹:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
انجمن ژنتیک بیوتکنولوژی دانشگاه شهید چمران اهواز با همکاری انجمن سلول های بنیادی این دانشگاه، کارگاه سلول های بنیادی را برگزار می کند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۴:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
یک کاربر فضای مجازی در توئیتر نوشت: چه نهال ها که کاشتی و ما از میوه اش بهره مند شدیم ... صنعت هسته ای موشک های غرورآفرین صنعت پهپادی دانش بیوتکنولوژی و نانوتکنولوژی ساخت ناو، ناوچه و زیردریایی گسترش مرزهای کشور تا مدیترانه ...