پنجشنبه ۱۱ خردادساعت ۰۲:۲۳Jun 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «عرفانی»

ایکنا   ۲۹ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه امام(ره) در 27 سالگی کتب عرفانی را به نگارش درآورد، گفت: رمز و راز موفقیت شخصیتی همچون امام تهجد و تعقل است، انس امام با قرآن سبب شد که تردیدی در ایشان ایجاد نشود و آموخته های قرآنی خود را با شجاعت در جامعه ترویج دهد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۷:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
همسر شهید شریف اشراف گفت: مردم هیچ وقت عقیده و ایمانشان به جمهوری اسلامی را از دست ندهند ایمانشان را محکم نگه دارند. حقیقتا این نظام خیلی زحمت کشیده و خیلی شهید داده است
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ تفاوت در استناد به مجموعه های عرفانی و صوفی و حتی استناد به شعر است؛ مهمترین ویژگی تمایزی کتاب حدیث نور نسبت به دیگر کتاب های حدیثی است؛ یک اثر را می توانم ادعا کنم که هر زمان چاپ شود، قابل دفاع است و آن حدیث نور است؛ تعهد کردیم که تمام منابع را به خود کتاب مراجعه کنیم.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۱:۵۶    
کرسی علمی ترویجی با موضوع مؤلفه های اثرگذار عرفانی امام خمینی(ره) در انقلاب اسلامی از سوی دانشگاه لرستان برگزار می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان سمنان ضمن تأکید بر ضرورت شناخت کامل مقام عرفانی حضرت امام (ره) گفت: معرفی ابعاد شخصیتی و سیره و زندگی امام خمینی (ره) برای جوانان و نسل امروز باید در دستور کار باشد.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۰:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
انجمن علمی دانشجویی حقوق دانشگاه مفید، نشست آشنایی با حقوق بین الملل بشر از سلسله نشست های حقوقی برهان را برگزار می کند. به گزارش باشگاه دانشجویان ایسنا، این نشست یکشنبه هفتم خرداد ماه ساعت 11، با سخنرانی دکتر احمد عرفانی نسب محقق مدعو دانشگاه بولونیا ایتالیا به صورت حضوری در کلاس 311، طبقه سوم ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۱:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
با حضور زائران ایرانی در سرزمین وحی، پنج شنبه شب 4 خرداد، مراسم روح بخش و عرفانی دعای کمیل برگزار شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۰:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : همه ایستادند و نظاره اش کردند که چگونه با زانوان نحیفش پله های سن را یکی یکی بالا رفت تا در برابر دوستدارانش، عصا به دست، سر فرود بیاورد و تعظیم کند! همه ایستادند برایش دست تکان دادند و شور انگیختند ...
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۶:۰۶    
الهه تقیه در نشست شعرانه که به شاهنامه فردوسی اختصاص داشت بیان کرد: رمزی بودن داستان های اساطیری و کشف درون مایه های فلسفی و عرفانی مندرج در آن ها در حقیقت نه تنها از ارزش ادبی شاهنامه کم نمی کند که نام فردوسی را به عنوان نخستین اسطوره شناس ایران به ثبت می رساند و اینجاست که باید گفت که این شکستگی ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۵:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی استادیار الهیات و معارف اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: در ادیان رسیدن به کمالات انسانی از راه کمک به دیگری و حفظ نظام اجتماعی به واسطه اهتمام به امور دیگران تأکید شده است، اما به دشواری می توان در متون اصلی ادیان ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۹:۵۹    
ملامحمد اشرفی از جمله علمای بزرگ معاصر به شمار می رفت که نقش مؤثری در تداوم و رشد حیات سیاسی و فرهنگی داشت. داشتن مقامات بلند معنوی و عرفانی این مجاهد بزرگ، عامل حضور وی در صحنه های مختلف جامعه شد.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۹:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
حسین حبیبی در حاشیه این بازدید در سخنانی اظهار داشت: پیگیری های مستمر جهت تامین آب شرب مناطق شهری و روستایی شهرستان در ماههای پیش رو و ایام اوج مصرف در حال انجام است. ...
آوای رشت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۳:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
رشت- قائم مقام سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور گفت: تقویت و توسعه آموزش های امدادی در بین مردم و سازمان ها ضرورت دارد. به گزارش خبرنگار مهر، حسین عرفانی امروز دوشنبه طی سفری یک روزه به گیلان در بازدید از توانمندی های جمعیت گیلان در حوزه امداد و نجات اظهار کرد: با توجه به موقعیت استراتژیک [.. ...
مسئول انجمن پروین اعتصامی گفت: زیبایی شعر به زیبایی زبان شعر است و زبان شعر به معنای آواها، واژه ها و ترکیب های شعر است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۲۱:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
در ماه ذیقعده یک مورد خاص و مهم وجود دارد که به نام چله کلیمیه معروف است و از اولین روز ماه ذی القعده که امسال از یکشنبه 31 اردیبهشت ماه آغاز می شود.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۸:۳۱    
بودیسم همان هندوییسم نیست. چه، بودا ادعای پیامبری نداشت. بودیسم یک آیین عرفانی است با هشت مرحله برای رهایی انسان از رنج دنیوی و نهایتاً انسان را به نیروانا می رساند. در هندوییسم اما جهان خدایان وجود دارد...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۶:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
نشست معرفی کتاب طریقت جمع (درآمدی بر نظام تربیت عرفانی امام خمینی) با حضور نویسنده اثر، حجت الاسلام و المسلمین مهدی شبان، برگزار شد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
کتاب حکایات الصوفیة تصحیح و تحقیق سه گزیده کهن از کتاب حکایات الصوفیة و گردآوری حکایات پراکنده ابن باکویه از منابع تاریخی و عرفانی نوشته ابوعبدالله محمّد بن عبدالله بن باکویه شیرازی و تصحیح و تحقیق و گردآوری اکبر راشدی نیا است که در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از سوی انتشارات مؤسسه ...
بدون تردید گفتمان سازی، تحول و ترویج و آشنایی با ظرفیت های معنوی و عرفانی امام رضا(ع) نیازمند بستری برای شناخت و شناساندن آثار فرهنگی و هنری مرتبط است و این مهم با بهره مندی از ظرفیت های علمی، فرهنگی، هنری جامعه دست یافتنی خواهد بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۷:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
مراوه تپه- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: باید نسل جوان به ویژه دانش آموزان ترکمن زبان را با اندیشه، آثار و اشعار عرفانی مختومقلی فراغی آشنا کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۷:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
گرگان- نماینده ولی فقیه در گلستان گفت: مختومقلی عارفی بود که سلوک عملی عرفانی را پیشه خود ساخته و وسیله رهیافت خود را در تمسک به اولیای کرام به ویژه امام علی (ع) یافت.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۶:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
تأویل متن مقدس در اندیشۀ ابوزید ، تأملی در وجودشناسی ابونصر فارابی و دو رساله فلسفی عرفانی سه کتاب جدید موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران است که در نهمین روز از نمایشگاه کتاب تهران، در اختیار مخاطبان قرار گرفت.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۶:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
رعیت گفت: مختومقلی فراغی عارفی دلسوخته است که برای بیان تجربه های عرفانی اش از زبان شعر استفاده کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۴:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
آئین نکوداشت مختوم قلی فراغی، شاعر و عارف نامدار مسلمان ایرانی ترکمن با حضور اهالی شعر و ادبیات عرفانی در گنبدکاووس برگزار شد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۲۰:۴۲   + ۱۶ سایت دیگر  
کلمه در فصل دوم نیز در ادامه فصل قبل با حال و هوا و محتوای سیر و سلوک و معرفت پخش خواهد شد. در فصل دوم علاوه بر آیتم گفت وگوی مجری با مهمانان که از اساتید برجسته حوزه اخلاق و عرفان هستند، نیز سه آیتم دیگر با عنوان: بیانات اخلاقی عرفانی امام خمینی (ره) ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۷:۲۳    
مضامین و شخصیت های عرفانی برای خوانندگان کتاب های حوزه دین جذابیت بسیاری دارند و زندگی نامه ها و روایت های مربوط به آن ها همواره مورد توجه بوده است.
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۷:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
امروز 27 اردیبهشت مصادف است با سالروز رحلت آیت الله العظمی محمدتقی بهجت. ایشان یکی از عرفا و مراجع تقلید حوزه علمیه در صد سال اخیر بود که با روحیات و سلوک عرفانی بیش از سایر جنبه ها شناخته شد و همین امر سبب شد که مطالبی به ایشان نسبت دهند که ممکن است برخی از آن ها درست نباشد و سندیت نداشته باشد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۲:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
سارا عرفانی گفت: ما تا الآن به ناداستان کمتر پرداخته بودیم، اما از این پس در بخش بزرگسال علاوه بر داستان، ناداستان را از جمله روایت، سفرنامه و خاطره خواهیم داشت.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۲:۳۰    
فرماندار ویژه گنبدکاووس با بیان اینکه استان گلستان نماد واقعی وحدت در کشور و جهان اسلام است، گفت: دشمنان اسلام به دنبال این هستند که یک سلول سرطانی را برای تفرقه و دوراهی بین مسلمان ایجاد کنند ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۲۰:۴۱   + ۹ سایت دیگر  
حمیدرضا حاجی بابایی با بیان اینکه هنر و شعر بهترین ابزار برای انتقال مفاهیم الهی و انسانی است، گفت: اگر حافظ و سعدی در ادبیات ما مهم هستند به دلیل انتقال مفاهیم عرفانی و معارف با هنر شعر است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۳:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور گفت: مهم ترین ویژگی شاهنامه فردوسی حماسه پهلوانی و قهرمانی است که با حماسه عرفانی در شاهنامه درهم می آمیزد و این اثر را به کمال می رساند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۳:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور گفت: مهم ترین ویژگی شاهنامه حماسه قهرمانی و پهلوانی است که این حماسه با حماسه عرفانی در هم می آمیزد و یکدیگر را به کمال می رسانند.
فاش نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
فاش نیوز - شهیدهرمز سیاوشی در بخشی از وصیت نامه خود آورده است از خداوند منان می خواهم بعد از شهادتم این کشور را بزرگترین قدرت در جهان بگرداند. به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، شهید ؛ شاهد شهود عرفانی شد و نقش هرچه خوبی را در چهارفصل گیتی نمایان کرد و چشم ستارگان آسمان را روشن ...
تقریب   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۲:۵۵    
مسابقات حفظ قرآن کریم با استقبال و شرکت 40 نفر از قاریان و حافظان از نقاط مختلف ترکمن صحرا در حوزه علمیه عرفانی قره بلاغ شهرستان علی آباد کتول برگزار شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۲۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام عرفانی گفت: رسالت بخش های اجرایی و واحدهای آموزشی این است که موقعیت ها را خوب دریافت و درک کنیم که امروز شرایط حوزه ها و مسئله جذب تا چه میزان اهمیت دارد و برای آن برنامه داشته باشیم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۴:۳۰    
ایسنا/گلستان شاعر و نویسنده اهل گنبدکاووس با بیان اینکه اشعار مختومقلی فراغی وحدت بخش است، گفت: این شاعر بزرگ ترکمن، افراد را به خرد، زندگی درست و حکمت دعوت می کند.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۰:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه گفت: بسیاری از مطالب حضرت امام راحل (ره) در تفسیر سوره حمد، دارای معانی بلند عرفانی و معرفتی است که نمی توان آن ها را در جلسات عمومی شرح و تفسیر نمود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۰۶:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
عرفانی مدیر امور تشکل های اتاق بازرگانی از نقش موثر فدراسیون اقتصاد سلامت در اتاق بازرگانی در حوزه بررسی و رفع چالش های حوزه تولید، صادرات و واردات کالاهای سلامت بنیان خبر داد.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۸:۲۸    
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، آیین تجلیل از مقام آوران ورزشی آموزش و پرورش شهر تهران در مسابقات کشوری با حضور علیرضا کریمیان؛ مدیرکل، علیرضا گیلانی؛ معاون تربیت بدنی و سلامت، حسین عرفانی رئیس هیات ورزش دانش آموزی و جمعی از همکاران فرهنگی، دانش آموزان مقام آور ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۴:۴۶    
سردار خوشبخت گفت: فعالیت برای شهدا، همانند عبادت ارزشمند و معنوی است، نویسندگان و پژوهشگران باید در این سیر معنوی برای انتقال واقعیت ها تلاش کنند تا احساسات، ارزش ها و حالت های معنوی و عرفانی شهدا به درستی در متن های ادبی و داستان ها به نگارش در آید و نیز به مخاطب انتقال داده شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۳:۲۸   + ۱۶ سایت دیگر  
رشت- رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان گفت: آثار علمی و عرفانی آیت الله بهجت فومنی(ره) و نکات آموزنده زندگی ایشان در دسترس همگان به ویژه نسل جوان قرار گیرد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۰۹:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام عرفانی گفت: اگر امروز پس از پیروزی انقلاب بخواهیم الگوی موفقی را پیرامون کیفیت تحصیل، تدریس و عالم به زمان بودن به جامعه بشری معرفی کنیم، باید استاد مطهری را به عنوان الگوی حسنه برای نسل جوان انتخاب کنیم.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۵:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
فیلم سینمایی بانوی جنگجوی چانسی با گویندگی 26 نفر از گویندگان گفتار فیلم در دوبلاژ سیما دوبله شد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این فیلم سینمایی ساخت کشور هندوستان در سال 2019 است که برای پخش از شبکه سه سیما دوبله شده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۲:۲۳    
برخوردش با زندگی در سال های آخر عمر، برای همکاران و شاگردانش درس آموز بود؛ نگاه عرفانی و عالمانه اش به دنیا سبب شد تا به عنوان الگویی در زندگی شاگردانش باقی بماند؛ باشد که آنها هم بتوانند مسیر استاد را ادامه دهند و فضای معرفتی و عارفانه اش روی زمین نماند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۰:۵۶    
مسعود عرفانی مدیر امور تشکل های اتاق بازرگانی از تشکیل فدارسیون اقتصاد سلامت در اتاق بازرگانی خبر داد تا در این فدارسیون چالش های روز برای تولید، صادرات و واردات کالاهای سلامت بنیان بررسی و رفه شود.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۰۸:۵۰    
#بازی_دراز بامداد جمعه، صعود سراسری راهیان نور به ارتفاعات بازی دراز با رمز مبارک یا زهرا(س) آغاز شد. یا بازی دراز امروز نماد ارزشمندی از مقاومت و ایستادگی مردم است و هر سال به عنوان هدف و مقصد رهروان سلوک عرفانی برای تجدید میثاق با شهدا و امام شهدا انتخاب می شود ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۱۸:۵۵    
گروه موسیقی پرستوهای مهاجر، بارها به جشنواره ها دعوت شده است، ولی احمد خلج، سرپرست گروه موسیقی پرستوهای مهاجر، از ولایت هرات افغانستان، از پیشینه فعالیت خویش در زمینه موسیقی می گوید: به مدت 23 سال است که موسیقی کار می کنم و گروه پرستوهای مهاجر، دارای 15 سال سابقه فعالیت است.