یکشنبه ۰۷ آذرساعت ۱۶:۱۱Nov 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مسلمانان»

ایکنا   ۱ ساعت پیش    
جهاد اسلامی فلسطین تصمیم رئیس رژیم صهیونیستی برای ورود به مسجد ابراهیمی را چالشی آشکار برای احساسات مسلمانان و جرقه ای برای روشن شدن آتش خشم منطقه خواند.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۲۰:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: اداره پلیس نیویورک از کشف جسد دختر مالکوم ایکس، رهبر جنبش سیاهپوستان آمریکا در آپارتمان شخصی وی در بروکلین خبر داد. به نقل از یاهو نیوز، اداره پلیس نیویورک از کشف جسد دختر مالکوم ایکس، رهبر جنبش سیاهپوستان آمریکا در آپارتمان شخصی وی در بروکلین خبر داد. ...
ادیان نیوز   ۴ ساعت پیش    
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، کلیسای پروتستان در شهر ایرفورت آلمان به روز پنجشنبه خبر داد که لیگ مسلمانان آلمان با مبلغ 500 یورو در بازسازی مجسمه شکسته عیسی مسیح سهم می گیرد. ...
شبستان   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
در یک تحول مهم برای جلوگیری از حوادث فزاینده اسلام هراسی در آمریکا، لایحه ای در کنگره این کشور ارائه می شود که به جلوگیری از اقدامات اسلام هراسانه یا هرگونه اظهارات توهین آمیز علیه مسلمانان کمک می کند.
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
باکو –ایرنا –"رامین ایگیداف"، رییس اداره مسلمانان گرجستان در خصوص فعالیت های تشکیلات تحت سرپرستی خود طی سال های اخیر گفت که علاوه بر فعالیت های دینی در حوزه های رسانه و کتاب تاکنون بیش از 200 باب مسجد در گرجستان تعمیر شده است.
به گزارش گروه عکس خبرگزاری صدا و سیما: مسجد ، نمادی استوار از تمدن اسلامی در طول تاریخ بوده و ارزش و اعتبار خود را میان مسلمانان حفظ کرده است. در این میان، دوران صدر اسلام ، درخشان ترین دوره در طول حیات مساجد است؛ چرا که در آن زمان، مسجد نه صرفاً محل عبادت ، که محل فعالیت های اقتصادی ، اجتماعی ...
تقریب   ۸ ساعت پیش    
یکی از مهم ترین الزامات در جهان کنونی به وجود آوردن وحدت اسلامی و ایجاد دوستی در میان ملت های مسلمان و تعامل میان آنهاست.
ادیان نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۲۳:۲۸    
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، الشمری در گفت وگو با عربی21 گفت که اعطای تابعیت به شخصیت های اسلامی مشابه کاری است که امارات با علما و در صدر آنها عبد الله بن بیّه انجام داد که اکنون ریاست مجلس الإمارات للإفتاء الشرعی را بر عهده دارد. ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۶:۳۵    
مدیر مسجد ابراهیمی تصمیم رئیس رژیم صهیونیستی برای روشن کردن شمع در این مسجد به مناسبت عید یهودیان را نقض قداست مسجد و تحریک احساسات مسلمانان و در راستای یهودی سازی الخلیل و تسلط بر مسجد است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۵:۰۹   + ۹ سایت دیگر  
رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری گفت: امروز در حالی که قدرت فلسطینیان و مسلمانان در جهان آشکار شده است، رژیم اشغالگر قدس در ضعف و زبونی شدید و فروپاشی داخلی قرار گرفته است.
مدار شرقی   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۴:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
در راستای سلسله جنگ هایی که در سراسر جهان علیه مسلمانان در جریان است، بوسنی و هرزگوین در بالکان اخیراً به عنوان کاندیدای جنگ جدید علیه مردم مسلمان این کشور ظاهر شده است. به این ترتیب که صرب ها با حمایت و نظارت روسیه از نظر نظامی آماده می شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۳:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
یک جمهوری خواه تندرو عضو مجلس نمایندگان آمریکا پس از اظهارات اسلام هراسانه ناچار به عذرخواهی از جامعه مسلمانان شد.
ابنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۳:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
یکی از مقامات ارشد پلیس ایالت تریپورا هند، گزارش های منتشر شده در مورد به آتش کشیده شدن مساجد را تکذیب کرده اما گفته است که تعدادی مسجد توسط مهاجمان تخریب شده هرچند شمار آنها با مشخص نکرد.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۳:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
یکی از اهداف شکل گیری حکومت اسلامی به وجود آوردن قسط و عدالت است، بنابراین حاکمان و مسئولان دینی باید به این مسئله توجه کنند و آن را در همه ابعاد حکومت اجرا کنند.
دین آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
شیخ ابوبکر میگا (Aboubacr Maiga) از علمای بزرگ غرب آفریقا بویژه کشور بورکینوفاسو و یکی از بزرگان فرقه صوفیانه تیجانیه بود. در پی درگذشت وی، دولت بورکینافاسو در غرب آفریقا سه روز عزای عمومی و یک روز تعطیل عمومی اعلام کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۲:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- یک مستبصر غیر ایرانی(تازه مسلمانان مشهور) گفت: عظمت دین اسلام را در این می بینم که در ابعاد مختلف انسانی و اجتماعی حرف برای گفتن دارد و برای مشکلات بحران های اجتماعی راهکار ارائه می دهد. در واقع دین اسلام صرفا یک رابطه شخصی میان انسان با خدا نیست.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۰۹:۴۵    
حجت الاسلام پویا گفت: ما مسلمانان نسبت به سایر ادیان انس بیشتری با قرآن کریم داریم اما در همین حد نیز موانعی وجود دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۰۸:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
مساجد از صدر اسلام به عنوان عبادتگاه مسلمانان وجود داشته اند.آنچه جالب توجه است این است که تا امروز، زیبایی و تاریخچه ی غنی این اماکن مقدس الهام بخش بازدیدکنندگان بی شماری در سراسر جهان بود
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۰۲:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ، اهمیت حدیث در میان مسلمانان به این دلیل است که کلام معصوم، از منابع اصلی استنباط احکام در فقه و عقاید در علم کلام محسوب می شود. همچنین احادیث از منابع اولیه پژوهش های تاریخی است. امام حسین علیه السلام: ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۲۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
یزد -ایرنا - نماینده جنبش امل ( گروه مقاومت لبنان) در ایران با بیان اینکه طرح معامله قرن رو به زوال است و استکبارجهانی نابود می شود ، گفت: قرن آینده از آن مسلمانان و اسلام پیروز خواهد شد .
کیهان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۲۱:۲۱    
شهاب قنبریان مسجد محل عبادت مسلمانان است. این نام به اعتبار سجده، یکی از ارکان نماز به آن داده شده است. بنابراین، مسجد عبادتگاه خداوند و محل نمایش نهایت خضوع و خشوع در برابر او در شکل سجده است. ...
کیهان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۲۱:۲۱    
دوستی کاظم بجنوردی با لیبرال ها در سال های بعد وقتی که وی ریاست بنیاد دایره المعارف را برعهده داشت، ادامه پیدا کرد. وی این مرکز را به محل امنی برای فعالیت افرادی مثل یوسفی اشکوری، احمد صدر حاج سید جوادی و... در سال های حاکمیت در ظاهر مطلق جریان خط امام دولت میرحسین موسوی تبدیل کرد. ...
آنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۲۰:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید در مجلس گفت: امروز مسلمانان باید برای خودشان تصمیم گرفته و اتحادیه ای مستحکم همانند اتحادیه اروپا تشکیل دهند.
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۷:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش روز شنبه ایرنا مفتی مسکو به ریانووستی گفت: در حال حاضر در بعضی از نقاط عمومی شهر مسکو مسلمانان مجبور به اقامه نماز در کنار خیابانها و ایستگاه های مترو هستند و برای رفاع حال این افراد، در اماکن عمومی مختلف در سطح شهر مسکو نمازخانه دایر می شود. ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۲:۳۷    
حجت الاسلام اکبر افشارمنش گفت: امروز دشمن به دنبال استحاله فکری مسلمانان و ایجاد اختلاف بین آنها است تا در درون از هم بپاشیم.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۰:۵۰    
دختر شهید بدرالدین گفت: با پدرم عهد می بندم که راه او را ادامه می دهیم تا پرچم را به دست حضرت مهدی(عج) برسانیم و در قدس شریف، نماز خواهیم خواند.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
طرح احداث بزرگترین قبرستان اسلامی اروپا در شهر بلکبرن از سوی دو برادر مسلمان انگلیسی ارائه شد.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۰:۰۴    
محمدرضا سحاب، رییس هیات مدیره موسسه جغرافیایی و کارتوگرافی سحاب گفت: دوران اسلامی دوره شکوفایی علم جغرافیا بود؛ ابتدا جغرافیدانان غیرمسلمان کار ترجمه را انجام می دادند؛ اما از قرن سوم به بعد این کار به دست مسلمانان انجام شد تا رسید به ابوریحان، یاقوت مستوفی و دیگران که آثار کامل تری را تهیه کردند.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۰۹:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
جانشین دبیرکل بیداری اسلامی گفت: اندیشه مقاومت معادلات دنیا را تغییر داد و شاهد بودیم پس از انقلاب اسلامی، پیروزی لبنان در جنگ 33 روزه بار دیگر عزت مسلمانان را احیا کرد و اکنون قدرت آمریکا رو به افول است.
فدراسیون والیبال ایران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۰۷:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
بسیج، فهم درست اتحاد، اراده و اخلاص مسلمانان است که با ظهور اسلام تولد یافته و در ملت های مسلمان رشد کرده است. هوشمندی حضرت امام خمینی رحمه الله و عدالت خواهی میلیون ها انسان با ایمان، تبلور دوباره بسیج در عصر حاضر بود. ...
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۰۹:۱۴   + ۱۳ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: نماینده کاشمر در مجلس شورای اسلامی گفت: یک گردشگر اروپایی اگر به کشورهای مسلمان مانند ایران و عراق سفر کرده و فرهنگ غنی، دین عقلانی، منش و روش نبوی را در رفتار ما مشاهده کند، قطعا جذب اسلام و دین ما می شود و می تواند در این کشورها سرمایه گذاری کند ...
ادیان نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۲۲:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، در بحبوحه مخالفت های فزاینده با برگزاری نماز در مکان های عمومی توسط گروه های راست گرای هندو، جامعه مسلمانان گوروگرام تصمیم گرفته اند مسجدی را برای مقابله با تهدیدهای هندوها تاسیس کنند. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۲۰:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی فرمانده سپاه عاشورا، شاخص ترین ویژگی بسیج را ولایت مداری و اطاعت ازولایت عنوان کرد و گفت: متأسفانه مسلمانان در طول صدر اسلام قدر نعمت ولایت را ندانستند اما بنا به فرموده امام خمینی(ره) مردم ایران ولایت مدار ترین امت در تاریخ اسلام هستند و ما در هر موضوعی که از ولایت اطاعت کرده ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه ایرنا نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه گفت: کانون خانواده امروز با تهدید جدی مواجه است و دشمنان در فضای مجازی در حال تحمیل فرهنگ خود بر جامعه مسمانان هستند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۸:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- کاظم شافعی سفیر ایران در لوبلیانا با مفتی و رییس جامعه اسلامی اسلوونی دیدار و طرفین در مورد راه های گسترش همکاری جمهوری اسلامی ایران و جامعه مسلمانان اسلوونی تبادل نظر کردند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۵:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
خطیب زاده گفت: امیدواریم دبیرکل جدید سازمان همکاری اسلامی برای تامین منافع مشترک امت اسلامی در عرصه تعاملات بین المللی تلاش کند.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۴:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ تأسیس تمدن نوین اسلامی، که هدف اصلی گام دوم انقلاب اسلامی عنوان شده است، تنها با مشارکت و همراهی همه مذاهب اسلامی پدید می آید و هر عنصری که موجب تفرقه و گسست صفوف مسلمانان گردد، در برابر این نگاه قرار دارد.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۴:۱۰    
دبیرکل مجمع تقریب در نشست گروه چشم انداز راهبردی روسیه-جهان اسلام در جده تأکید کرد: همه تصمیم گیران سیاسی از همه طیف های فکری، علمی، رسانه ای و فنی برای خاموش کردن آتش جنگ های تجاوزکارانه و فراهم کردن فضای صلح در جهان تلاش کنند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۳:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
در سال 2010 میلادی پنجاه درصد مردم گفته بودند شاهد حملات اسلام هراسانه به یک مسلمان بودند اما پنج سال بعد ، هشتاد درصد مردم در انگلیس گفتند شاهد حمله به مسلمانان و اماکن اسلامی بودند.گزارشی از این رخداد اجتماعی را ببینید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۲:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
آیت الله نوری همدانی در دیدار اعضاء اتحادیه علماء اهل بیت (ع) ترکیه: امروز بیش از هر زمانی دیگری نیاز به همبستگی مسلمین احساس می شود.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۰:۲۱    
رئیس جمهور تاتارستان روسیه پیشنهاد کرد شهر قازان(کازان) به عنوان شهر اولین قرآن چاپ شده از سوی مسلمانان در جهان اسلام شناخته شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۰۹:۴۰   + ۴۷ سایت دیگر  
خطیب زاده گفت: امیدواریم دبیرکل جدید سازمان همکاری اسلامی برای تامین منافع مشترک امت اسلامی در عرصه تعاملات بین المللی تلاش کند.
شیعه نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۰۸:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
مسجد هراسی در فرانسه با کشیدن صلیب بر روی دیوارهای مساجد حربه ای سوی رادیکا ها آزار و اذیت مسلمانان و ایجاد تفرقه میان پیروان اسلام و مسیحیت شده است.
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۰۲:۲۱   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش عصر چهارشنبه از مرکز خبر حوزه، وی امروز در دیدار پیمان جبلی رییس صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران افزود: متاسفانه امروز شاهد سختی معیشت مردم هستیم که باید مسئولان برای رفع این مشکلات کوشش کنند. ...
ادیان نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۰۰:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، علی قاسم زاده در گفتگوی ویدئویی با سفیر ایران در پرتغال اظهار کرد: آمادگی داریم با توجه به تجارب اصفهان با 14 خواهرخوانده دیگر، برای ارتباط با پورتو به عنوان یکی دیگر از خواهرشهرهای اصفهان در راستای توسعه فرهنگ ارتباطات و دیپلماسی عمومی استفاده کنیم. ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۷:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- اتحادیه اروپا تحریم های حقوق بشری چند مقام و نهاد چینی را تمدید کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، چند دیپلمات آگاه تائید کردند اتحادیه اروپا تحریم 4 مقام دولت پکن و یک نهاد چینی را به دلیل دست داشتن در نقض حقوق بشر در استان مسلمان نشین سین کیانگ تمدید کرده است ...
شیعه نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۵:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
در حالی که دولت فرانسه ادعا می کند با تأسیس شورای ملی ائمه جماعات قصد مبارزه با انزواطلبی مسلمانان را دارد، بسیاری از نهادهای اسلامی این اقدام را گامی در راستای کنترل بیشتر دولت بر مراکز دینی اسلامی و همچنین ایجاد اختلاف در بین مسلمانان ارزیابی می کنند.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۵:۵۲    
ر این مراسم غریبانه چند نفر دیگر از افراد مسلمان بومی حاضر بودند و برای روح این نوزاد طلب آرامش کردند. این مسلمانان از جامعه تاتار هایی هستند که برای قرن ها در لهستان زندگی می کنند.
رسا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۵:۱۶    
بسیج مردمی مصداق دقیق صدور انقلاب گشته و فراتر از ایران، جهان اسلام را امیدوار برای اعاده اقتدار گذشته مسلمانان بر محور اندیشه اصیل اسلامی کرده است.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۴:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- بنگلادش عملیات انتقال مهاجران روهینگیا را به یک جزیره غیرمسکونی شد از سر گرفت. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرانس24؛ باوجود انتقادات گسترده از سوی مجامع بین المللی و گروه های حقوق بشری، مقامات بنگلادش دوباره شروع به اعزام خانواده های روهینگیا به یک جزیره غیرمسکونی و سیل خیز کردند ...