جمعه ۰۲ مهرساعت ۰۵:۴۱Sep 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تونس»

خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۷:۵۵    
حزب اسلامگرای النهضة تونس ضمن مخالفت خود با اقدامات اخیر قیس سعید رئیس جمهور این کشور اعلام کرد که این اقدامات به منزله استبداد مطلق است.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۶:۳۲    
شفقنا- چهار حزب سیاسی در تونس از تشکیل یک چارچوب سیاسی با عنوان جبهه دموکرات خبر دادند که هدف آن همسویی تلاشها و اقدامات در مقابله با اقدامات قیس سعید ، رئیس جمهور تونس است که از آن به کودتا تعبیر کرده اند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۲۲:۴۶    
رئیس جنبش النهضه تونس تاکید کرد اقدام قیس سعید لغو قانون اساسی است و ما با این موضوع موافق نیستیم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۲۱:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهوری تونس امروز، چهارشنبه عمل به اکثر فصول قانون اساسی را تعلیق کرد؛ اقدامی که جنبش النهضه گامی دیگر به سوی بازگرداندن کشور به سمت دیکتاتوری خواند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور پیشین تونس خواهان برکناری رئیس جمهور کنونی و محاکمه وی و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی زودهنگام شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۴:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور اسبق تونس خواستار عزل و محاکمه قیس سعید رئیس جمهور کنونی این کشور قبل از هرگونه برگزاری انتخابات زودهنگام شد.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۴:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
برنامه آفریقا امروز (Africa Today) شبکه پرس تی وی به تجزیه و تحلیلی از وقایع آفریقا دارد و همچنین نحوه تمرکز تونسی ها مبنی بر دخالت شدید ایالات متحده در امور داخلی کشورشان می پردازد. ...
سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۴:۰۰    
وبینار اربعین و زندگی امروز ما (2 مهرماه) با حضور بانوان پژوهشگر و اساتید تونسی برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در آستانه فرارسیدن اربعین حضرت سید الشهداء علیه السلام و به همت مرکز پژوهش های استراتژیک اربعین دانشگاه امام صادق(ع) ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۱:۰۶    
تهران-ایرنا- رئیس جمهور تونس دیشب در سخنانی اظهار داشت که اقدامات استثنایی اعلام شده در تاریخ 25 جولای گذشته (سوم مرداد) تا زمان وضع قوانین انتقالی و اصلاح قانون انتخابات ادامه خواهد داشت.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۰۶:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور تونس روز دوشنبه اعلام کرد که قانون جدید انتخابات را در این کشور معرفی کرده و به زودی نخست وزیر جدید را تعیین می کند.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۰۲:۰۵    
شفقنا- رئیس جمهوری تونس از تصمیم خود مبنی بر ارائه قانون جدیدی برای انتخابات و انتصاب نخست وزیر جدید این کشور در آینده نزدیک خبر داد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رسانه های خبری جهان عرب، قیس سعید ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۶:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
نماینده تنیس روی میز ایران با پیروز مقابل حریف هندی خود به مرحله بعدی مسابقات تونس راه پیدا کرد.
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۳:۲۶    
ایران پرس: بحران سیاسی در تونس ابعاد وسیع تری گرفته است، موافقان و مخالفان تصمیمات قیس سعید رئیس جمهوری این کشور به خیابان ها آمدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۳:۱۴    
اولین تجمع اعتراض آمیز تونسی ها علیه اقدامات رئیس جمهور این کشور در پایتخت تونس برگزار شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۰۰:۱۰    
الجزیره : سیف الدین مخلوف، نماینده مخالف پارلمان تونس، هنگامی که قصد داشت در جلسه دادگاه علیه خود در پایتخت شرکت کند، برای مدت کوتاهی بازداشت شد. مخلوف، رهبر حزب محافظه کار کرامه و منتقد برجسته پارلمانی قیس سعید، رئیس جمهوری تونس که در ماه ژوئیه اختیارات بیشتری به دست آورد ...
جماران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش جماران، خبرنگار العام در تونس گزارش داد که هواداران و مخالفان تدابیر قیس سعید رییس جمهور تونس امروز شنبه تظاهرات کردند؛ این در حالی است که برخی دیگر رییس جمهور تونس را به تشدید بحران کشور متهم کردند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۸:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
هزاران شهروند تونسی بعد از اقدامات شبه کودتایی رئیس جمهور این کشور و به تعطیلی کشاندن پارلمان، اعتراضات خود را به خیابان ها آوردند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۸:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
خیابان الحبیب بورقیبه در مرکز پایتخت تونس امروز، شنبه شاهد تظاهرات صدها تن از محکوم کنندگان و حامیان تصمیمات رئیس جمهوری این کشور بود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۲:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهوری تونس پس از تعلیق فعالیت پارلمان و برکناری دولت؛ تصمیمات جدیدی را در رابطه با افراد ممنوع الخروج از این کشور اتخاذ کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۲۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
حزب ائتلاف الکرامه تونس اعلام کرد که رئیس این حزب هنگام تحویل خود به دادگاه نظامی ربوده شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
دولت وحدت ملی لیبی از بازگشایی مرزهای میان این کشور و تونس با رعایت پروتکل های امنیتی و بهداشتی خبر داد.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۰:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
نصری حجاج، کارگردان فلسطینی پس از مدت ها درگیری با بیماری در سن هفتاد سالگی در وین، پایتخت اترش درگذشت. او وصیت کرده است که پس از مرگش جنازه اش سوزانده و خاکسترش بر فراز خاک فلسطین، لبنان، سوریه و تونس ریخته شود.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۴:۳۲    
فواد فخفاخ، استاد دانشگاه تونس معتقد است مظاهر تکافل تنها در احسان و انفاق محدود نمی شود بلکه از آن دایره فراتر می رود تا همه شئون زندگی را شامل شود و تکافل در توسعه تمدن اسلامی از طریق ارتقای سطح روابط میان ملت ها و ادیان نمونه دیگری از مظاهر تکافل است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۳:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
تیم ملی والیبال تونس با غلبه بر کامرون برای یازدهمین بار قهرمان آفریقا شد و به همراه کامرون به مسابقات قهرمانی جهان راه پیدا کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۲:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
در حالی که رئیس جمهوری تونس شروط خود را برای تشکیل دولت جدید اعلام کرده، تعدادی از احزاب سیاسی این کشور با تعلیق قانون اساسی مخالفت کردند. همزمان شماری از قانونگذاران تونسی خواستار انحلال پارلمان شدند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۱:۳۱    
تهران-ایرنا- پنج حزب مختلف الجمهوری ، التکتل ، افاق ، امل ، التیار الدیمقراطی در بیانیه ای مشترک مخالفت مطلق خود را با درخواست ها برای تعلیق و تعدیل قانون اساسی تونس اعلام کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۸:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
ورزش و تفریح عجیب "درگیری قوچ ها" در تونس با اعتراض فعالان حقوق حیوانات همراه شده است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۱:۵۲    
پژوهشگر اسلامی از تونس در مراسم بزرگداشت پرفسور طوبی کرمانی ابتدا اشاره ای به جایگاه زن در ایران و تأثیر انقلاب اسلامی و به ویژه امام خمینی در رشد زنان در ایران و فتح قله های علم و پژوهش از سوی آن ها تصریح کرد: کرمانی حاصل این مکتب بود و عمر خود را صرف دفاع از انقلاب کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۴:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهوری تونس وزیر ورزش و جوانان را برکنار کرد و جنبش النهضه نیز خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی و ریاست جمهوری شد.
خبر فوری   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۹:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
تونس کشوری در شمال آفریقا و جنوب دریای مدیترانه است که از غرب با الجزایر و از شرق و جنوب با لیبی هم مرز است. پایتخت این کشور، شهر تونس است. تونس که اصالتاً از نژاد بربر است، در تاریخ خویش به دلیل موقعیت جغرافی اش شاهد حضور اقوام گوناگونی مانند فینیقی ها، وندال های آلمانی تبار، ایرانی ها ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۵:۲۹    
رئیس شورای عالی دولت لیبی قانون انتخابات این کشور را غیر توافقی دانست و آن را رد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۰۹:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس پارلمان و رهبر جنبش النهضه تونس ابراز امیدواری کرد که بازیگران سیاسی برای آغاز گفت وگوی ملی تحت نظارت رئیس جمهوری این کشور با یکدیگر دیدار کنند.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۳:۰۴    
شفقنا- قیس سعید ، رئیس جمهور تونس پس از دوماه کودتا علیه دولت و پارلمان این کشور گفت که آماده اصلاح قانون اساسی این کشور است، اما این کار را تنها با بهره گیری از ابزارهای قانونی موجود انجام می دهد. ...
افق تهران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۲:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
قیروان نخستین شهر بناشده توسط مسلمانان در تونس است که رمان کلیدهای قیروان و مجموعه داستان جوان قیروانی به فیلم سینمایی تبدیل می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۱:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جمهوری تونس در سخنانی از امکان اصلاح قانون اساسی کشورش خبر داد. در همین حال اتحادیه مشاغل این کشور خواستار برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۰:۴۵   + ۱۵ سایت دیگر  
یک جوان تونسی در خیابان الحبیب بورقیبه واقع در مرکز پایتخت این کشور، اقدام به خودسوزی کرد و همزمان فعالان، تجمع اعتراض آمیزی در خیابان بورقیبه به راه انداختند و خواستار آزادی یاسین العیاری نماینده سابق پارلمان تونس شدند.
سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۳:۵۱    
میثم فراهانی، رایزن فرهنگی کشورمان در تونس با خانم سامیه ذیاب، بانوی کارآفرین تونسی دیدار و بر لزوم تقویت همکاری ها و ارتباطات دوجانبه بین بانوان دو کشور تأکید شد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
اتحادیه مشاغل تونس، نقشه راهی برای مدیریت این کشور در مرحله آتی ارائه کرد که شامل چهار محور اصلی در ارتباط با ابعاد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، بهداشتی و مبارزه با فساد است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۰۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیر سازمان دیده بان حقوق بشر می گوید: سیاست های سرکوب گرایانه در تونس از زمان تعلیق پارلمان این کشور توسط رئیس جمهوری افزایش یافته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۱۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مشاور رئیس جمهور تونس گفت قیس سعید قصد دارد با تعلیق قانون اساسی و برگزاری همه پرسی تغییراتی را در سیستم سیاسی این کشور ایجاد کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۰۵:۱۲    
مشاور رئیس جمهور تونس گفت که اکنون چند هفته پس از اتخاذ تصمیمات قیس سعید که به نوعی کودتا علیه قدرت تلقی شد، قصد و گرایش به سمت تغییر نظام سیاسی کشور وجود دارد.
آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۰۲:۴۴    
معاون رئیس جمهور تونس در سخنانی با اعلام اینکه همگان به زودی شاهد تغییرات اساسی در ساختار سیاسی این کشور خواهند بود، تأکید کرد که این تغییرات احتمالاً از طریق برگزاری همه پرسی اعمال می شوند.
آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۰۰:۰۱    
تشکیل بسیج مردمی با عنوان حشدالشعبی در میان تحولات اخیر تونس مورد توجه بسیاری از ناظران بین المللی قرار گرفته است و با توجه به بیانیه اعلام موجودیت تشکیلات مردمی، به نظر می آید این کشور در آینده نه چندان دور شاهد تحولات بسیار مهمی خواهد بود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۲۳:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران – ایرنا-ولید الحجام مشاور رییس جمهوری تونس پنجشنبه شب به خبرگزاری رویترز از بروز و شکل گیری رویکرد و زمینه ی تغییر نظام سیاسی و تعلیق قانون اساسی از طریق همه پرسی خبر داده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۰:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – مقام های تونسی امام جماعت یکی از مساجد این کشور را به سبب تعریف و تمجید وی از طالبان بازداشت کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۱:۲۸    
حزب النهضه تونس خواستار لغو تعلیق فعالیت پارلمان این کشور و انجام گفت وگوهای ملی و اصلاح ساختار سیاسی تونس شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
به دنبال درخواست جنبش النهضه برای لغو تصمیمان رئیس جمهور تونس و مذاکره، اتحادیه مشاغل تونس درخواست این جنبش را رد کرد.