دوشنبه ۰۸ خردادساعت ۱۸:۴۸May 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بوسنی و هرزگوین»

ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۵:۲۶    
رئیس کتابخانه غازی خسروبیگ بوسنی و هرزگوین درباره بازدید از کتابخانه های تخصصی و عمومی در ایران گفت: خدمات بخش کودک و نوجوان در کتابخانه های ایران به شدت مرا تحت تأثیر قرار داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۴:۴۰    
جامعه اسلامی بوسنی و هرزگوین پس از اقامه نماز جمعه در تمامی مساجد برای کمک به مردم در معرض خطر و آسیب دیده از سیل کمک های مردمی را جمع آوری خواهد کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۳:۵۶    
بازیکن شاغل در لیگ بوسنی و هرزگوین گفت: خداراشکر امسال توانستم تجربه جدیدی در یکی از معتبرترین سطح فوتسال دنیا (لیگ قهرمانان اروپا) کسب کنم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۰۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
بارش شدید باران در بخش های مختلف بوسنی و هرزگوین سیل گسترده در مناطق مسکونی و تجاری این کشور را به بار آورد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۹:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
کاوه ذاکری نویسنده کتاب محاصره سارایوو گفت: این کتاب خاطراتم در روزهای جنگ بوسنی و هرزگوین است. در روزهای جنگ روزنوشت هایی را به صورت کدگذاری می نوشتم تا فقط خودم متوجه آن شوم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۷:۳۹    
در دیدار مدیر دفتر شعر و موسیقی و سرود صداوسیما با شاعر و رئیس انجمن نویسندگان بوسنی و هرزگوین موضوعات مختلف ازجمله اهمیت و نقش ادبیات و شعر به عنوان زبان مشترک جهانی گفتگو شد.
عثمان لاویچ، رئیس کتابخانه غازی خسروبیگ بوسنی و هرزگوین و هیئت همراه ضمن بازدید از کتابخانه مرکزی قم با مهدی توکلیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم نیز دیدار و گفتگو کردند.
عثمان لاویچ، رئیس کتابخانه عمومی غازی خسروبیگ کشور بوسنی و هرزگوین و هیئت همراه از بخش های مختلف کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد بازدید کردند و با نحوه ارائه خدمات کتابخانه ای در ایران آشنا شدند.
همزمان با روز اسناد ملی و میراث مکتوب آئین افتتاح نمایشگاه کتاب و کتابخوانی در آینه اسناد با حضور عثمان لاویچ، رئیس کتابخانه عمومی غازی خسروبیگ سارایوو کشور بوسنی و هرزگوین در کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد برگزار شد.
عثمان لاویچ، رئیس کتابخانه غازی خسروبیگ سارایوو از کشور بوسنی و هرزگوین و هیئت همراه طی سفر به شهر مشهد از سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی بازدید کردند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۱:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
اسلامی گفت: پس ازگذر زمانی و رفع آن موانع ضرورت ایجاد شد، تا این روایت حضور و نقش جمهوری اسلامی ایران در بوسنی که تاکنون مغفول مانده بود، به همت انجمن پیشکسوتان سپاس توسط افراد موثر و کسانی که از نزدیک با این حوزه مرتبط بوده اند، به رشته تحریر درآید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۱:۵۹    
در این دیدار درباره مسائل مختلف از جمله نقش صدا و سیما در ترویج فرهنگ و هنر ایران و تولیدات مشترک موسیقیایی بین ایران و بوسنی و هرزگوین بحث و گفتگو شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۰۶:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
علیرضا قزوه، مدیر دفتر شعر، موسیقی و سرود سازمان صدا و سیما به دعوت رسمی رئیس جشنوارۀ روز های شعر سارایوو و با همکاری رایزنی فرهنگی سفارت کشورمان در بوسنی و هرزگوین در این جشنواره حضور پیدا کرد.
رئیس کتابخانه غازی خسروبیگ بوسنی و هرزگوین و هیئت همراه که با هدف امضای تفاهم نامه با نهاد کتابخانه های عمومی کشور و بازدید از کتابخانه های عمومی به ایران سفر کرده اند ...
عثمان لاویچ، رئیس کتابخانه غازی خسروبیگ بوسنی و هرزگوین و هیئت همراه ضمن بازدید از کتابخانه عمومی آیت الله مرعشی نجفی (ره) با حجت الاسلام سیدمحمود مرعشی نجفی نیز دیدار و گفتگو کرد.
عثمان لاویچ، رئیس کتابخانه غازی خسروبیگ بوسنی و هرزگوین و هیئت همراه از فعالیت های مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور بازدید کردند.
عثمان لاویچ، رئیس کتابخانه غازی خسروبیگ بوسنی و هرزگوین و هیئت همراه که با هدف امضای تفاهم نامه با نهاد کتابخانه های عمومی کشور و بازدید از کتابخانه های عمومی به ایران سفر کرده اند، 20 اردیبهشت 1402، از مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور بازدید کردند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۳:۱۶    
رئیس کتابخانه غازی خسروبیگ شهر سارایوو کشور بوسنی و هرزگوین در جریان بازدید از نمایشگاه کتاب تهران، ابراز امیدواری کرد، بوسنی و هرزگوین میهمان ویژه نمایشگاه کتاب شود.
با حضور هیئت کتابخانه غازی خسروبیگ سارایوو، بازدیدی از بخش های مختلف کتابخانه مرکزی امام خمینی (قدس سره) مشهد انجام و نهال یادبود کشور بوسنی و هرزگوین در کتابخانه مرکزی مشهد کاشته شد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۱:۵۷    
رئیس کتابخانه غازی خسروبیگ سارایوو بوسنی و هرزگوین گفت: هرچند کتابخانه ها نخستین نمایندگان فرهنگی هر کشور هستند و با آمدن منابع دیجیتال در سال های اخیر تغییرات زیادی کردند، اما این تغییر به معنای فراموشی کتاب های کاغذی نیست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۱:۵۳    
رئیس کتابخانه غازی خسروبیگ شهر سارایوو در بازدید از نمایشگاه کتاب تهران گفت: قدیمی ترین نسخه خطی دیوان حافظ در کتابخانه غازی خسرو بیگ شهر سارایوو بوسنی و هرزگوین قرار دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۰:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
عثمان لاویچ گفت: بیش از 93 هزار نسخه خطی در کتابخانه غازی خسروبیگ شهر سارایوو وجود دارد که نشان می دهد در گذشته زبان و ادبیات فارسی جزو اشتراکات فرهنگی دو کشور بوسنی و هرزگوین و ایران بوده است که در تعاملات و تبادلات فرهنگی نقش بسیار مهمی داشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۲:۲۲    
شصت و دومین جشنواره روز های شعر سارایوو در محل موزه ادبیات بوسنی و هرزگوین افتتاح شد. این جشنواره ادبی به صورت سالانه در سارایوو برگزار می شود.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۲۰:۵۳   + ۹ سایت دیگر  
همزمان با روز اسناد ملی و میراث مکتوب آیین افتتاحیه نمایشگاه کتاب و کتابخوانی در آینه اسناد به همت اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۶:۰۲    
انجمن دوستی بوسنی و هرزگوین و فلسطین و جامعه فلسطینی های بوسنی در بیانیه ای اظهارات بوریانا کریشتو معاون حزب جامعه دموکراتیک کروات (HDZ) و رئیس شورای وزیران را در خصوص رژیم صهیونیستی محکوم کردند.
تفاهم نامه همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور و کتابخانه غازی خسروبیگ سارایوو با هدف توسعه همکاری کتابخانه ای ایران و بوسنی و هرزگوین عصر دوشنبه 18 اردیبهشت ماه 1402 در سالن جلسات کتابخانه مرکزی پارک شهر تهران امضا شد ...
تفاهم نامه همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور و کتابخانه غازی خسروبیگ سارایوو با هدف توسعه همکاری کتابخانه ای ایران و بوسنی و هرزگوین عصر دوشنبه 18 اردیبهشت ماه 1402 در سالن جلسات کتابخانه مرکزی پارک شهر تهران امضا شد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۹:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کتابخانه غازی خسروبیگ شهر سارایوو کشور بوسنی و هرزگوین در مراسم انعقاد قراداد میان نهاد کتابخانه های عمومی کشور با کتابخانه غازی خسروبیگ گفت: این کتابخانه با قدمتی 450 ساله دارای 250 اثر دست نویس به زبان های شرقی و 600 اثر به زبان فارسی است.
رئیس کتابخانه غازی خسروبیگ بوسنی و هرزگوین و هیئت همراه که با هدف انتقال تجربیات ضمن بازدید از کتابخانه های عمومی باباطاهر و هدهد سفید شهر تهران با کتابداران دیدار و گفتگو کرد.
کتابخانه غازی خسروبیگ در سارایوو پایتخت بوسنی و هرزگوین، با حدود 500 سال قدمت و داشتن بیش از ده هزار کتاب بی نظیر دست نویس نه تنها در بوسنی و هرزگوین بلکه به عنوان حافظه شبه جزیره بالکان معروف است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۷:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیته فرعی سازماندهی راهپیمایی صلح درخصوص آماده سازی مسیر راهپیمایی صلح در سال 2023 گفت: گسترده ترین فعالیتی که به عنوان بخشی از بزرگداشت سالگرد نسل کشی مسلمانان در سربرنیتسا انجام می شود آغاز شده است.
رئیس کتابخانه غازی خسروبیگ بوسنی و هرزگوین و هیئت همراه که با هدف امضای تفاهم نامه با نهاد کتابخانه های عمومی کشور و بازدید از کتابخانه های عمومی به ایران سفر کرده اند ...
عثمان لاویچ، رئیس کتابخانه غازی خسروبیگ بوسنی و هرزگوین و هیئت همراه در نخستین روز سفر به ایران، با مهدی رمضانی، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور دیدار و گفتگو کرد.
محمدمهدی زرافشان، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل نهاد در گفتگو با رادیو گفتگو از انعقاد تفاهم نامه همکاری بین نهاد کتابخانه های عمومی کشور و کتابخانه غازی خسروبیگ خبر داد و گفت: با امضای این تفاهم نامه ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۰:۲۶    
مسئولان کتابخانه غازی خسروبیگ بوسنی و هرزگوین به منظور امضای نخستین سند تفاهم نامه همکاری کتابخانه ای به ایران سفر می کنند.
ورزش 3   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۲:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
کرونوسلاو رندولوویچ دستیار اول اسکوچیچ بود که حالا پس از جدایی توانسته به عنوان سرمربی اولین عنوان خود را در لیگ بوسنی و هرزگوین به دست بیاورد.
برترین ها / انتخاب   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۰۷:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
طبیعتِ زیبای زمین در بسیاری از مناطق جغرافیایی جهان ما را شگفت زده می کند، پدیده هایی که باور وجودشان تقریبا ناممکن است.
کتابخانه عمومی 500 ساله غازی خسروبیگ در محله باش چارشی سارایوو، با زیربنای 7 هزار مترمربع و 35 کتابدار، بزرگترین کتابخانه کشور بوسنی و هرزگوین محسوب شده و به دلیل وجود برخی آثار خطی نادر در این کتابخانه، به عنوان حافظه شبه جزیره بالکان از آن یاد می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۰۹:۰۰    
دور یک چهارم نهایی مسابقات تنیس 250 امتیازی و 562 هزار یورویی آزاد سرپسکا، جمعه در بانیا لوکای بوسنی و هرزگوین به پایان رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۱۵:۴۲    
اقامه نماز عید سعید فطر همزمان با سایر مساجد در سراسر بوسنی و هرزگوین در مسجد غازی خسرو بیگ سارایوو به امامت رئیس العلما حسین افندی کاوازوویچ برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۱۰:۴۳    
دور دوم مسابقات تنیس 250 امتیازی و 562 هزار یورویی آزاد سرپسکا، در بانیا لوکای بوسنی و هرزگوین به پایان رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۲۰:۰۶    
دو فیلم سینمایی ایرانی در تعطیلات عید سعید فطر به روی آنتن تلویزیون ملی بوسنی و هرزگوین خواهد رفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۱۴:۱۶    
توبیاس بیلستروم وزیر امورخارجه سوئد برای سفری رسمی وارد بوسنی وهرزگوین شد و در محل ریاست جمهوری مورد استقبال اعضای شورای ریاست جمهوری قرار گرفت.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۵:۱۰    
رئیس انجمن فلسطینیان در بوسنی و هرزگوین اظهار داشت: سازمان همکاری اسلامی بعد از سازمان ملل بزرگترین سازمان جهانی است، کاری که کشورهای اسلامی در حمایت از فلسطین انجام می دهند خوب است اما کافی نیست امروز از همه کشورها دعوت می کنیم تا این رژیم غاصب و نژاد پرست را محکوم کنند و گام های جدی تری برای ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۴:۰۷    
دو جایزه ویژه نمایشگاه بین المللی کتاب سارایوو به آثار منتشره رایزنی فرهنگی کشورمان در بوسنی و هرزگوین اهدا شد.
روزنامه سراسری سایه   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۰۸:۱۳    
اروپا به خاطر ثروت بسیارش شناخته می شود؛ بااین حال این قاره نیز از فقر مصون نیست. طبق تجزیه وتحلیل داده های صندوق بین المللی پول؛ واضح است که بسیاری از کشورهای اروپای شرقی با مشکلات اقتصادی فراگیر روبه رو بوده؛ و مولداوی ، ارمنستان و بوسنی وهرزگوین از فقیرترین کشورهای اروپا هستند ...
سفیر افلاک   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۱۳:۲۶    
نماینده مقام معظم رهبری در کشور بوسنی و هرزگوین با ببان اینکه روز قدس، روز دفاع از آزادی، عدالت و انسانیت است، گفت: قانون خلقت به ما حکم می کند که از مظلوم دفاع کنیم و در هر کجای عالم هستیم یاریگر مظلومان عالم باشیم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۱۳:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان نماینده مقام معظم رهبری در بوسنی و هرزگوین و بالکان گفت: شاخص های قرآنی در دفاع از فلسطین وجود دارد.