یکشنبه ۰۳ بهمنساعت ۰۵:۵۵Jan 2022 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سواحل مکران»

مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۲۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
روسیه با اعزام سه شناور سنگین، شامل دو ناو رزمی و یک کشتی پشتیبانی، در رزمایش مشترک روزهای آینده با ایران و چین شرکت خواهد کرد که نوع شناورهای انتخاب شده، نشان از ارسال پیامی مهم به سایر کشورها دارد.
مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از وقوع طوفان دریایی پر قدرتی از روز پنج شنبه با شدت بالا در منطقه شمال مرکزی خلیج فارس خبر داد و گفت: این طوفان به تدریج تا روز جمعه به سمت سواحل مکران و دریای عمان پیشروی خواهد کرد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۲:۱۳    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، در چند روز گذشته رسانه ها از فوران آتشفشان زیردریایی تونگا هونگا در اقیانوس آرامر مطالبی را منتشر کردند. پرتاب گاز و بخار به ارتفاع 20 کیلومتر از دیگر مباحث بود که در رسانه ها دست به دست می شود. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۰۷:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان استاندار سیستان و بلوچستان گفت: برای حمایت و رونق بندر چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور و تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر توسعه سواحل مکران باید تخصیص عوارض صادرات در بندر چابهار 50 درصد کمتر از سایر بنادر کشور باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۲:۲۴    
مجوز قطعی دایر کردن رشته "اقتصاد محیط زیست" در گروه اقتصاد دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صادر شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۰۰:۱۶    
رئیس مرکز تحقیقات وآموزش کشاورزی ومنابع طبیعی سیستان و بلوچستان گفت:آموزش وپژوهش های کاربردی در حوزه سواحل مکران دربخش کشاورزی ومیوه های گرمسیری یکی از نیاز های فرابخشی در منطقه است.
ریاست جمهوری   ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۲۰:۰۶   + ۲۵ سایت دیگر  
آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز پنج شنبه در دیدار با قشرهای مختلف مردم هرمزگان، این استان را برخوردار از منابع متنوع توصیف کرد و گفت: هرمزگان دریا، معادن، صنایع، نیروی انسانی کارآمد و تحصیلکرده و آماده کار و تلاش دارد. ...
خبرهای فوری   ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۸:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
خبرمهم: سازوکار قوی برای توسعه سواحل مکران ایجاد خواهیم کرد که بالادست همه وزارتخانه ها قرار بگیرد تا بتوان از ظرفیت های این منطقه برای مردم، کشور و منطقه استفاده کرد.
وزیر بهداشت گفت: موقعیت استراتژیک جاسک در سواحل مکران و دریای عمان، یک نعمت خدادادی است که امیدواریم بتوان استفاده بیشتری از این گنج کرد.
رییس جمهور گفت: ساز و کار قوی برای توسعه سواحل مکران ایجاد خواهیم کرد که بالادست همه وزارتخانه ها قرار بگیرد تا بتوان از ظرفیت های این منطقه برای مردم، کشور و منطقه استفاده کرد و ظرفیت های آن در همه بخش ها فعال شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
وزیر بهداشت گفت: سواحل مکران در هرمزگان و سیستان و بلوچستان به توسعه هرچه بیشتری در حوزه بهداشت و درمان نیاز دارند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۰۳:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- توسعه سواحل مکران یکی از تاکیدات مهم مقام معظم رهبری و از خواسته های مهم مردم ساکن در این منطقه است، مردم از دولت سیزدهم انتظار دارند توسعه واقعی را در منطقه مکران ایجاد کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۳:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم چابهار در مجلس با انتقاد از افزایش فقط 10 درصدی بودجه سواحل مکران در لایحه بودجه 1401 گفت: این بودجه باید تا 90 درصد افزایش پیدا کند، با تزریق قطره چکانی بودجه برای سواحل مکران هیچ اتفاقی رخ نخواهد داد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۲:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم چابهار در مجلس با انتقاد از افزایش 10 درصدی اعتبارات تخصیص یافته به سواحل مکران در بودجه 1401 از کمیسیون تلفیق خواست تا اعتبارات این بخش را حداقل 90 درصد افزایش دهند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۱:۰۲    
سیریک - مردم شرق هرمزگان از هیئت دولت انتظار دارند مشکلات حوزه اشتغال و آب این منطقه برطرف شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۱۳:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به درایت رهبر معظم انقلاب در توجه به مقوله دریا و سواحل مکران، گفت: جمعیت کم سواحل مکران نشان می دهد چندان به موضوع دریا نپرداخته ایم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۰ - ۰۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی گفت: هنوز در کارگروه توسعه مکران به صورت مستقیم وارد نشده ایم، اما داده های گشت تحقیقاتی اقیانوسی ما به علت تخصصی بودن این قابلیت را دارد که در روند توسعه سواحل مکران مورد استفاده قرار گیرند.
دانا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۰۹:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
سینا صدوقی گفت: با توجه به تاکید ویژه مقام معظم رهبری بر توسعه گنج پنهان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با استفاده از ظرفیت های خود و شرکت ها و سازمان های وابسته به طور جدی پای کار توسعه سواحل مکران است.
وزارت امور اقتصادی و دارایی   ۱۴۰۰/۱۰/۰۶ - ۱۱:۵۱    
دکتر سبحانیان معاون سیاستگذاری اقتصادی وزارت اقتصاد به همراه هیاتی متشکل از مدیر کل دفتر آینده پژوهی وزارت امور اقتصادی و دارایی و دو تن از مشاورین وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی و همچنین دو تن از مسئولین هلدینگهای شستا ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۰۶ - ۱۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون اقتصادی وزارت اقتصاد گفت: سرعت بخشیدن به پروژه های سواحل مکران در گرو استفاده از ظرفیت های بانک ها و بخش خصوصی است.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی هرمزگان در حاشیه بازدید از پروژه های توسعه ای سواحل مکران از تشکیل میز توسعه سواحل مکران در وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی خبر داد.
برترین ها / ایلنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۱۷:۳۰   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: سردار "محمد ملاشاهی" در تشریح این خبر اظهار داشت: در راستای کنترل و مراقبت از نوار مرز دریای عمان و برخورد قاطع با هرگونه تجاوز به مرزهای ایران اسلامی، مرزبانان پایگاه دریابانی چابهار با اشراف اطلاعاتی و رصد تحرکات در مناطق مرزی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۰۴ - ۱۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
سیدمحمدهادی سبحانیان معاون اقتصادی وزارت اقتصاد گفت: برای سرعت بخشیدن به اتمام پروژ ه ها نیاز است ازظرفیت های بانک وبخش خصوصی به بهترین نحو ممکن استفاده کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۴ - ۱۰:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
معاون اقتصادی وزیر اقتصاد به همراه مدیران وزارت اقتصاد و روسای برخی هلدینگ های تأمین مالی به منظور ترسیم مدل تأمین مالی پروژه های توسعه سواحل هرمزگان به این استان سفر کرده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۰۴ - ۰۸:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: ارائه مدل تأمین مالی پروژه های سواحل مکران مهم ترین مسأله در توسعه این منطقه و تحقق برنامه ریزی های کلان کشور در این زمینه است.
معاون اقتصادی وزیر امور اقتصاد و دارایی با بیان اینکه دولت سیزدهم برای رفع موانع سرمایه گذاری در مناطق آزاد عزم جدی دارد، گفت: رسالت اصلی ما در وزارت اقتصاد این است که کمک کنیم تا فعالان اقتصادی بتوانند با رغبت بیشتری فعالیت کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۰۱ - ۱۵:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: توسعه سواحل مکران یکی از اصلی ترین سرفصل های برنامه ریزی در استانداری هرمزگان به منظور تقویت اشتغال در استان و مهار بیکاری است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۰۱ - ۱۲:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
معاون اقتصادی وزیر اقتصاد به همراه جمعی از مدیران وزارت اقتصاد و روسای برخی هلدینگ های تأمین مالی به منظور ترسیم مدل تأمین مالی پروژه های توسعه سواحل هرمزگان به این استان سفر کرده اند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۱ - ۰۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - سازمان حفاظت محیط زیست طرفدار توسعه متوازن در سواحل مکران است و پیشنهادات ارائه شده برای توسعه را بر اساس آمایش سرزمین جانمایی کرده است تا با فعالیت صنایع کمترین انباشت آلایندگی و تخریب محیط زیست را داشته باشیم، مجلس هم اعلام کرد در این زمینه از سازمان محیط زیست حمایت می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۳۰ - ۰۸:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه سواحل مکران درنشست تخصصی کمیته شیلات گفت: سند توسعه سواحل مکران حمایت همه جانبه از صنایع شیلاتی منطقه وسایر حوزه ها مورد تاکید است وصنایع شیلاتی درتوسعه سواحل مکران نقش فرامنطقه ای خواهد داشت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۳۰ - ۰۸:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
چابهار - ایرنا - فرماندار دشتیاری در همجوار سواحل مکران جنوب سیستان و بلوچستان گفت: 153 پرونده سجلی از سوی شورای تامین این شهرستان تعیین تکلیف شده و به زودی شناسنامه آنها صادر می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۲۹ - ۱۶:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: یکی از راه های رفع مشکلات کشور توجه به سواحل مکران است.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۲۹ - ۰۹:۲۳   + ۳۴ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: معین الدین سعیدی نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی در واکنش به لایحه بودجه ارائه شده از سوی دولت به مجلس برای سال 1401، گفت: آقایان سازمان برنامه و بودجه بر بحث بودجه انقباضی تاکید داشتند ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۹ - ۰۹:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
وحید پورمردان از راه اندازی دبیرخانه ملی حفاظت از لاک پشت های دریایی حوزه سواحل مکران در سیستان و بلوچستان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۲۸ - ۱۱:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: اقتدار دریایی لازم است تا حرف از توسعه سواحل مکران بزنیم و اگر ما در شمال اقیانوس هند حضور نداشته باشیم و امنیت مثلت طلایی بین تنگه هرمز، مالاکا و باب المندب را برقرار نکنیم و اقتدار دریایی نشان ندهیم ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۲۸ - ۰۱:۲۶    
به گزارش مشرق، یک کاربر فضای مجازی در توییتر نوشت: اینجا سواحل کالیفرنیا یا سواحل دوردل دور انگلیس نیست، اینجا بندر بزم تیاب جنوب سیستان وبلوچستان ایران عزیزمونه؛ بازم میگه بهترین زمان مسافرت به سواحل مکران حالا تا اول بهاره...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۲۷ - ۱۸:۴۰    
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای گفت: به دنبال این هستیم که با ایجاد یک اداره کل مستقل در سواحل مکران، گام تحولی در مهارت آموزی این منطقه داشته باشیم.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۲۵ - ۲۱:۳۶   + ۱۴ سایت دیگر  
محسن رضایی، معاون اقتصادی رییس جمهور گفت: ما در دولت سیزدهم به طور جدی در صدد توسعه منطقه چابهار و سیستان و بلوچستان هستیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۳ - ۱۴:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نماینده مردم چابهار، نیک شهر، زرآباد، کنارک، قصرقند و دشتیاری در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه و تقویت زیرساخت های گردشگری به خصوص گردشگری دریایی در سواحل مکران تحول اساسی در اقتصاد کشور ایجاد می کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۹/۲۲ - ۱۳:۰۰    
جلسه ی ساماندهی رشته های تحصیلی و کارگاه های فنی، در راستای رسالت دانشگاه های نسل چهارم و پیوند جامعه و دانشگاه و با هدف توسعه منطقه ای سواحل مکران با حضور رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان، در منطقه آزاد چابهار برگزار شد.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ - ۲۱:۵۰    
پیش به سوی ایران قوی محمد نصوحی با انتشار این تصویر نوشت: امروز 110فروند شناور کلاس تندرو هجومی عاشورا به سازمان رزم نیروی دریایی سپاه ملحق شد! این شناورها دارای قابلیت مانور بالا موشک انداز و راکت انداز با توان اقدامات شناسایی-اطلاعاتی هستن که در سواحل مکران و دریای عمان تا دهانه اروند در خلیج ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ - ۲۱:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، کاربرفضای مجازی در توییتر نوشت: امروز 110فروند شناور کلاس تندرو هجومی عاشورا به سازمان رزم نیروی دریایی سپاه ملحق شد! این شناورها دارای قابلیت مانور بالا موشک انداز و راکت انداز با توان اقدامات شناسایی-اطلاعاتی هستن که در سواحل مکران و دریای عمان تا دهانه اروند در خلیج فارس ...
جماران   ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ - ۰۹:۵۴   + ۲۳ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ مراسم الحاق 110 فروند شناور کلاس تندرو هجومی عاشورا به سازمان رزم نیروی دریایی سپاه با حضور فرمانده کل سپاه آغاز شد. این شناور ها دارای قابلیت مانور بالا، موشک انداز و راکت انداز با توان اقدامات شناسایی اطلاعاتی هستند که به دست متخصصان داخلی ساخته شده اند ...
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ - ۰۸:۵۵   + ۳۴ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه ؛ 110 فروند شناور کلاس تندرو هجومی عاشورا به سازمان رزم نیروی دریایی سپاه ملحق می شود. این شناور ها از قابلیت مانور بالا، قابلیت موشک انداز و راکت انداز با توان اقدامات شناسایی - اطلاعاتی را دارا هستند. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ - ۰۰:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : هیات وزیران در جلسه 9/ 8/ 1400 به پیشنهاد وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی (با همکاری سازمان برنامه و بودجه کشور) و به استناد بند (ب) ماده (100) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۸ - ۰۹:۵۸    
مدیرکل فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان در جلسه کمیته آموزش و شورای مهارت ستاد توسعه سواحل مکران گفت:تامین نیروی انسانی ماهر نیازمند همکاری های بین بخشی دستگاه ها است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۸ - ۰۸:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان گفت: به منظور ارتقای دانش، توسعه مشاغل اقتصادی و زودبازده و شبکه سازی از تولید تا مصرف اولین دوره از سلسله دوره های پیش بینی شده در سال زراعی جاری تحت عنوان دوره آموزشی پرورش دام سبک با هدف توانمندسازی ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۳:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: با اجرای طرح توسعه سواحل مکران و استقرار صنایع مختلف در منطقه و براساس پیگیری های انجام شده مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار در چابهار ایجاد می شود.
میزان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۴:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- سرهنگ محمد ورمزیار، فرمانده پایگاه دریابانی چابهار گفت: در راستای مبارزه بی امان با قاچاق کالا، مرزبانان پایگاه دریابانی چابهار با اشراف اطلاعاتی حین کنترل تردد به دو دستگاه خودروی باری مشکوک شدند و آن ها رامتوقف کردند. ...
ارتش جمهوری اسلامی ایران   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۲:۳۳    
در گروه پدافند هوایی چابهار اردوی یک روزه در سواحل مکران ویژه خانواده های کارکنان در گروه پدافند هوایی چابهار برگزار شد. به گزارش روابط عمومی نیروی پدافند هوایی، در راستای طرح مصباح و ایجاد نشاط و شادابی خانواده ها و کارکنان ...