چهارشنبه ۰۵ مهرساعت ۱۸:۰۷Sep 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سواحل مکران»

بر اساس توسعه سواحل مکران و اقلیم منطقه جلسه هم اندیشی معاون آموزش مرکز و معاون آموزش متوسطه دوره دوم آموزش و پرورش شهرستان چابهار جلسه هم اندیشی معاون آموزش مرکز بلوچستان و صوفی از پردیس چابهار با معاون آموزش متوسطه دوره دوم آموزش و پرورش شهرستان چابهار برگزار شد. ...
سازمان شیلات ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
تعداد بازدید: 62 در راستای توسعه منطقه مکران 21 پروژه مربوط به زیر بخش کشاورزی های مختلف کشاورزی پیش بینی شده است.   به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران معاون وزیر و رییس سازمان شیلات ایران در جلسه امضای تفاهم نامه توسعه سواحل مکران با اعلام این مطلب درباره روند اجرایی پروژه های وزارت ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۸:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: به منظور تامین روشنایی و با هدف پایش و کنترل اسکله های صیادی، 7 دستگاه برج نوری در 5 اسکله صیادی نصب و به بهره برداری رسیدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۳:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: سواحل مکران گلخانه طبیعی محسوب می شود و در این منطقه باغ های موز، انبه، پاپایا و نارگیل در حال توسعه و گسترش است.
آوای رشت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۰۳:۴۶    
تهران – ایرنا – نماینده ویژه رئیس جمهور و دبیر شورای توسعه سواحل مکران با بیان اینکه از جمله ظرفیت های جدی منطقه مکران، جمعیت پذیری منطقه است، از طراحی و اجرای شهر جدید تیس به عنوان شهری هوشمند و در طراز جمهوری اسلامی ایران و متناسب با توسعه منطقه ای خبر داد. منبع
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۰۰:۴۳   + ۵۷ سایت دیگر  
بخش دیگری از طرح توسعه سواحل مکران با انعقاد تفاهم نامه همکاری میان وزیر جهادکشاورزی و نماینده ویژه رییس جمهور و دبیر شورای عالی توسعه سواحل مکران در یک قدمی اجرا قرار گرفت. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۲۳:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - نماینده ویژه رئیس جمهور و دبیر شورای توسعه سواحل مکران با بیان اینکه از جمله ظرفیت های جدی منطقه مکران، جمعیت پذیری منطقه است، از طراحی و اجرای شهر جدید تیس به عنوان شهری هوشمند و در طراز جمهوری اسلامی ایران و متناسب با توسعه منطقه ای خبر داد.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۴:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
تیس روستایی با سابقه ای 2500 ساله در نزدیکی چابهار است و در زمان های گذشته یکی از مهمترین بنادر هخامنیشان بوده که اکنون قرار است شهری جدید با همین نام در سواحل مکران ایجاد شود.
سازمان شیلات ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۳:۱۱    
تعداد بازدید: 63 در راستای تحقق فعالیت های بخش کشاورزی از جمله شیلات در توسعه سواحل مکران تفاهم نامه ای بین وزارت جهادکشاورزی و دبیرخانه شورای توسعه سواحل مکران به امضاء رسید. ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۰:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
دبیر شورای توسعه سواحل مکران خواستار فراهم شدن بستر مشارکت سرمایه گذار خارجی در این منطقه شد و گفت: زیربناهای سواحل مکران در هر زمینه ای کم است.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۹:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
عبدالناصر درخشان افزود: آقای رئیس جمهور از دغدغه شما برای رفع محرومیت از سواحل مکران قدردانی میکنم، اما بدون توجه به ملاحظات فرهنگی و هویتی منطقه، ایجاد ساختارهای جدید می تواند پیامدهای منفی به دنبال داشته باشد، یعنی توسعه تبدیل به ضد توسعه می شود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۸:۴۶   + ۱۵ سایت دیگر  
دبیر اجرایی شورای توسعه سواحل مکران با بیان اینکه ظرفیت های بخش خصوصی و به ویژه ایجاد بستر لازم باید برای مشارکت و سرمایه گذاری خارجی در منطقه مکران فراهم شود ،گفت: وقتی به درستی به این منطقه نگاه می اندازیم؛ زیر بناها در هر زمینه کم است و ما اگر نتوانیم این مسئله را به سرعت پوشش دهیم ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۰:۲۳    
علی فتحی معاون سازمان بنادر و دریانوردی اقدامات این سازمان برای رفع محرومیت در سواحل مکران تشریخ کرد و گفت: کریدوری برای حمل و نقل تجاری بندر شهید بهشتی ایجاد شده تا مزاحمتی برای شهر چابهار نباشد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۴۴    
درک در استان سیستان و بلوچستان و در سواحل مکران قرار دارد و از توابع شهرستان کنارک است. این منطقه در فاصله حدوداً 170 کیلومتری غرب منطقه آزاد چابهار و 120 کیلومتری مرکز شهرستان کنارک واقع شده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۲۰:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
عملیات آب خاکی نیروی ارتش ایران در سواحل مکران به اجرا درآمد. نمایی زیبا از اجرا را ببینید./چندثانیه
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۰:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
امسال در طرح عهد خدمت برای سازندگی، بازگشت به روستا و احیای اندیشه آبادسازی مناطق محروم، 100 هزار دانشجو در قالب گروه های مختلف جهادی با مدیریت سازمان بسیج دانشجویی عازم شهرستان های مختلف سراسر کشور شدند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۸:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از تصویب کلیات اساسنامه سازمان توسعه سواحل مکران در این کمیسیون خبر داد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۷:۲۳   + ۲۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از تصویب کلیات لایحه اساسنامه سازمان توسعه سواحل مکران در جلسه این کمیسیون خبر داد و گفت:منطقه مکران یک منطقه بسیار بکر بوده و ظرفیت های سرمایه گذاری بسیار بالایی دارد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۱:۴۸   + ۱۹ سایت دیگر  
علی فتحی در گفت وگو با ایران اکونومیست، با اشاره به موقعیت جغرافیایی سواحل مکران گفت: با توجه به واقع شدن سواحل مکران در موقعیتی خارج از تنگه هرمز، این منطقه به لحاظ موقعیت استراتژیکی و ژئوپلتیکی از اهمیت خاصی برخوردار بوده و قرارگیری در مسیر کریدورهای تردد بین المللی دریایی ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۱:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه از موقعیت کشورمان در ارتباطی دهی شمال به جنوب و شرق باید نهایت بهره مندی را داشته باشیم ، گفت: توسعه سواحل مکران می تواند اهرمی برای افزایش صادرات و تبادلات تجاری با شرق دنیا و استفاده از ظرفیت وسیع بازار این کشورها باشد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۴:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
رهبر معظم انقلاب در سال های نه چندان دور از "سواحل مکران" به عنوان "گنج پنهان" نام می بردند. استفاده از این واژه از سوی فرمانده معظم کل قوا، گویای اهمیت بسیار بالای این منطقه و تأکید ایشان بر توجه دولت ها به توسعه آن بوده است ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۲:۳۱    
بائوج لاهوتی با اشاره به دغدغه های امام خامنه ای نسبت به توسعه استان سیستان و بلوچستان گفت: سواحل مکران به خاطر موقعیت جغرافیایی و دسترسی هایش نقش مهمی در توسعه این استان از لحاظ تجاری و انرژی دارد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۹:۳۳    
معاون سابق پارلمانی وزارت امور اقتصاد و دارایی دیپلماسی انرژی ، کمک های بانکی ، توسعه سواحل مکران ، جلوگیری از قاچاق سوخت و همگرایی میان ایران و دو کشور پاکستان و افغانستان را برای توسعه استان سیستان و بلوچستان ضروری دانست.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۲۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
رزمایش تانک های T-72 نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در نزدیکی سواحل مکران آغاز شد./آجامدیا
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۲۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
رزمایش تانک های T-72 نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در نزدیکی سواحل مکران آغاز شد./آجامدیا
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۲۲:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
رزمایش تانک های T-72 نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در نزدیکی سواحل مکران آغاز شد.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۲:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
بررسی حادثه انفجار معدن طزره دامغان و لایحه اساسنامه سازمان توسعه سواحل مکران از جمله موارد کاری کمیسیون های تخصصی مجلس در هفته آینده است.
پانا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۲:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - بررسی حادثه انفجار معدن طرزه دامغان و لایحه اساسنامه سازمان توسعه سواحل مکران از جمله موارد کاری کمیسیون های تخصصی مجلس در هفته آینده است. مهمترین دستور کار کمیسیون های تخصصی مجلس در هفته آینده به شرح زیر است: ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۶:۴۲   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد چابهار اعلام کرد که پتانسیل ها و ظرفیت های مختلفی در حوزه های گوناگون در سواحل مکران وجود دارد و همانگونه که رهبر انقلاب تاکید داشتند باید به این منطقه به عنوان گنج پنهان بیش از پیش توجه کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۶:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
نمایندگان مردم در خانه ملت با توجه به اهمیت مکران به عنوان دروازه توسعه اقتصادی کشور، در سومین نشست هفته جاری خود با بررسی یک فوریتی لایحه اساسنامه توسعه سواحل مکران موافقت کردند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۵:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
اصلاح مجدد طرح بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی ، ذرت های آلوده در همدان ، اصلاح لایحه شورای حل اختلاف و موافقت با یک فوریت لایحه مربوط به سواحل مکران ... از مهم ترین خبرهای جلسه علنی امروز (چهارشنبه) بیست و دوم شهریور 1402 مجلس شورای اسلامی بود که می توانید مشروح آن را در لینک های زیر بخوانید.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۴:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
در نشست علنی امروز تقاضای بررسی دو فوریتی لایحه اساسنامه سازمان توسعه سواحل مکران در دستور کار مجلس قرار گرفت و نمایندگان علی رغم اصرار دولت با بررسی فوری این لایحه مخالفت کرده و لایحه را یک فوریتی کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۲:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان- موقعیت ژئوپلیتیک و ژئواکونومیک سواحل مکران باعث اهمیت راهبردی آن شده ولی با توجه به اهمیت استراتژیک این سواحل، توسعه یافتگی این منطقه متناسب با اهمیت راهبردی آن نیست.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۱:۱۹   + ۹ سایت دیگر  
دبیر شورای توسعه سواحل مکران گفت: با توجه به تحولات و آینده اقتصاد در سطح بین الملل، سواحل مکران می تواند موتور محرک و پیشران توسعه ملی در دهه های پیش رو باشد.
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بررسی لایحه اساسنامه سازمان توسعه سواحل مکران با یک فوریت موافقت کردند. به گزارش سیناپرس، در جلسه علنی امروز دوفوریت لایحه اساسنامه سازمان توسعه سواحل مکران مورد بررسی قرار گرفت. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس با یک فوریت لایحه اساسنامه سازمان توسعه سواحل مکران موافقت کردند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۱۲   + ۱۳ سایت دیگر  
نمایندگان خانه ملت ضمن رد بررسی لایحه اساسنامه توسعه سواحل مکران به صورت دوفوریت به دلیل جلوگیری از انجام کار کارشناسی دقیق بر روی این لایحه، با بررسی این لایحه به صورت یک فوریت موافقت کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با یک فوریت لایحه اساسنامه سازمان توسعه سواحل مکران موافقت کردند.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
بررسی لایحه نحوه برگزاری تجمعات و لایحه اساسنامه سازمان توسعه سواحل مکران، در دستور کار امروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی بود.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
بررسی لایحه نحوه برگزاری تجمعات و لایحه اساسنامه سازمان توسعه سواحل مکران، در دستور کار امروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۸:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
بررسی لایحه نحوه برگزاری تجمعات و لایحه اساسنامه سازمان توسعه سواحل مکران، در دستور کار امروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۱:۴۰   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان از اجرای 100 میلیارد تومان پروژه آبرسانی در جاسک خبرداد. به گزارش صبح ساحل، عبدالحمید حمزه پور شامگاه دوشنبه (بیستم شهریورماه) در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شهرستان جاسک در شرقی ترین نقطه استان هرمزگان به دلیل در مرکز بودن طرح توسعه سواحل مکران مورد توجه است و برای ...
لالی نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۰:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
سواحل مکران یکی از زیباترین نقاط دیدنی استان سیستان و بلوچستان است که جاذبه های طبیعی بسیار شگفت انگیزی دارد.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۴:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: دبیر سابق ستاد توسعه سواحل مکران در سیستان و بلوچستان می گوید: روس ها با خط نفوذ و عواملی که در ایران داشتند، دارند و خواهند داشت، دارند به مقاصدشان می رسند.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۴:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
رکنا: دبیر سابق ستاد توسعه سواحل مکران در سیستان و بلوچستان گفت: بالای 50 درصد از جمعیت چابهار حاشیه نشین هستند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۳:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
توجه به توسعه بنادر راهبردی، از استراتژی های لازم برای پیشبرد اقتصاد دریامحور است و در این میان سواحل مکران می تواند به عنوان یک پایگاه لجستیکی و قطب حمل ونقل و همچنین مکانی برای مجموعه های پتروپالایشی و نفتی و به دنبال آن زیربنای تحول اقتصادی و صنعتی کشور باشد.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۲:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
رکنا: دبیر سابق ستاد توسعه سواحل مکران در سیستان و بلوچستان می گوید:ایران در فرصت سوزی بی نظیر است و در دنیا مثال ندارد. و تاکید دارد:شیوه های حکمرانی باید اصلاح شود، افراد پیر کنار بروند، انرژی های نو بیایند، گردش مدیران در ایران اتفاق بیفتد، خیلی از اصول قانون اساسی که مغفول مانده به نتیجه برسد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۲:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
منطقه ساحلی مکران در سواحل شرقی ایران از بندر جاسک تا بندر چابهار، یکی از نقاط درحال توسعه کشور به شمار می رود که در سال های اخیر مورد توجه دولت و به ویژه وزارت نفت قرار گرفته است.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۲:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
بررسی طرح افزایش تعداد نمایندگان و لایحه اساسنامه سازمان توسعه سواحل مکران، در دستور کار امروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.