دوشنبه ۲۶ مهرساعت ۰۸:۵۳Oct 2021 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مذاکرات هسته ای»

پانا   ۱۳ دقیقه پیش    
تهران (پانا) - جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پایان سفر خود به واشینگتن اعلام کرد که با وزیر خارجه ایالات متحده درباره لزوم ازسرگیری مذاکرات هسته ای با ایران گفت وگو کرده است. ...
انتخاب   ۱۸ دقیقه پیش    
دولتهای عربی حاشیه خلیج فارس می دانند که ادامه پیشرفت هسته ای ایران و عدم پایبندی اش به توافق های بین المللی در این باره، می تواند یکی از عوامل عدم امنیتی باشد که منطقه را تهدید می کند، که پیش بینی نتایج آن در زمان حاضر یا حتی طولانی مدت ممکن نیست.
فرارو   ۷ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
به گفته فعالان، حجم معاملات نیز در دومین روز هفته چندان زیاد نبود و معامله گران ترجیح می دادند که در انتظار مشخص شدن زمان مذاکرات هسته ای باشند. به گزارش دنیای اقتصاد؛ در این میان ...
علیرضا سلیمی، عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به نشست غیرعلنی روز یکشنبه 25 مهرماه مجلس که وزیر امور خارجه در آن حضور داشت، اظهار داشت: امیرعبداللهیان درباره مذاکرات هسته ای به صراحت اعلام کرد که سیاست جمهوری اسلامی اقدام در برابر اقدام و عمل در برابر عمل است و آمریکایی ها باید حسن نیت و صداقت خود را ...
پارسینه   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
به نقل از شبکه العربیه، جوزپ بورل، هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز (یکشنبه) با تکرار ادعا های قبلی خود خطاب به ایران گفت زمان برای توافق هسته ای رو به اتمام است. وی همچنین از ایرانی ها خواسته بود تا زمان را از دست نداده و به مذاکرات هسته ای بازگردند. ...
کیهان   ۱۰ ساعت پیش   + ۲۲ سایت دیگر  
امیرعبداللهیان که مهمان جلسه غیرعلنی جلسه دیروز مجلس بود خطاب به نمایندگان مردم گفت: مسیر مذاکرات هسته ای را از مسیر اقتصاد کشور جدا خواهیم کرد و به هیچ وجه اقتصاد را شرطی نخواهیم کرد، ضمن اینکه دولت سیزدهم اقتصاد پایدار را فارغ از مسائل مرتبط با مذاکرات هسته ای پیگیری خواهد کرد.
کیهان   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
رسانه صهیونیستی اعتراف کرد که دیپلماسی نگاه به شرق دست ایران در مذاکرات هسته ای را باز کرده است.
تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۲۱:۳۰   + ۳۰ سایت دیگر  
گفتنی است که علیرضا سلیمی، عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به نشست غیرعلنی امروز یکشنبه 25 مهرماه مجلس که وزیر امور خارجه در آن حضور داشت، اظهار داشت: امیرعبداللهیان درباره مذاکرات هسته ای به صراحت اعلام کرد که سیاست جمهوری اسلامی اقدام در برابر اقدام و عمل در برابر عمل است و آمریکایی ها باید حسن نیت ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۸:۵۸    
رییس جمهوری دوشنبه شب با مردم سخن می گوید،نحوه ورود به مذاکرات هسته ای در حال بررسی است،مخبر: طرح های نیمه تمام احیای دریاچه ارومیه باید تکمیل شود ،بازخوانی پرونده اخلال ارزی سیف و عراقچی ،زاکانی روانه بیمارستان شد،65 درصد دانش آموزان واکسینه شدند،...
فرارو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۶:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به نشست غیرعلنی که با حضور وزیر امورخارجه برگزار شد، گفت: امیرعبداللهیان در این نشست به صراحت اعلام کرد که ایران در مذاکرات هسته ای اقدام در برابر اقدام را دنبال خواهد کرد. ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۶:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری فرانسه نوشت: یک نماینده مجلس ایران روز یکشنبه پس از نشست غیرعلنی نمایندگان با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه گفت که مذاکرات نیمه کاره تهران با کشورهای باقی مانده در برجام درباره راه های احیای این توافق روز پنجشنبه از سر گرفته می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۴:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
خبر آنلاین : یک کارشناس اقتصادی گفت: همچنان پیش بینی ناپذیری اقتصاد را داریم. انتظارات تورمی در اقتصاد به مذاکرات هسته ای و سرانجام برجام در نوسانات نرخ ارز خود را نشان می دهد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۲:۱۲   + ۱۸ سایت دیگر  
در روز های گذشته، به دنبال تلاش های طرفین برجام برای بازگشت دوجانبه ایران و آمریکا به این توافق هسته ای بین المللی، تحولات سرعت بیشتری گرفته است و این خبر از تسریع در زمان از سرگیری مذاکرات هسته ای وین می دهد.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۲:۱۰    
رکنا : سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نحوه ورود به مذاکرات هسته ای در حال بررسی است، گفت: به زودی از سوی وزارت خارجه 35 رایزن فرهنگی به کشورهای مختلف آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین اعزام می شوند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۰:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نحوه ورود به مذاکرات هسته ای در حال بررسی است، گفت: به زودی از سوی وزارت خارجه 35 رایزن بازرگانی به کشورهای مختلف آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین اعزام می شوند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۰:۱۵   + ۲۱ سایت دیگر  
سخنگوی هیات رئیسه مجلس در تشریح نشست غیرعلنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تحولات منطقه به ویژه مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال کشور آذربایجان و سیاست های مذاکراتی ایران در خصوص برنامه هسته ای محور جلسه غیرعلنی امروز نمایندگان با وزیر امور خارجه بود.
عضو هیات رییسه مجلس با اشاره به نشست غیرعلنی که با حضور وزیر امورخارجه برگزار شد، گفت: امیرعبداللهیان در این نشست به صراحت اعلام کرد که ایران در مذاکرات هسته ای اقدام در برابر اقدام را دنبال خواهد کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۰:۴۵   + ۱۳ سایت دیگر  
خبرگزاری آسوشیتد پرس در گزارشی از تلاش خصمانه واشنگتن در افزایش فشار ها بر ایران به عنوان اهرمی در مسأله هسته ای سخن گفت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۲۳:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
انتخاب : دیپلمات سابق ایران در سازمان ملل عنوان کرد: هنوز به طور کامل مشخص نیست که خط مشی دولت سیزدهم و مدیریت جدید وزارت خارجه در مورد مذاکرات هسته ای چیست.
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۲۰:۳۲    
چشم انداز مذاکرات هسته ای در کنار قیمت های جهانی و نرخ سود بانکی نقش قابل توجه ای در روند آتی بازار ایفا می کنند.
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۵:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام مبلغی می گوید: جمهوری اسلامی در مورد مذاکرات هسته ای مواضع منطقی را اتخاذ کرده و سیاست های کشور ما نیز همانی است که مقام معظم رهبری ترسیم کرده است. نه زیاده خواهی می کنیم و نه از حق و مواضعمان کوتاه می آییم.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۴:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
وزارت خارجه فرانسه از تهران خواست به مذاکرات هسته ای برگردد. وزارت خارجه فرانسه گفت: ایران باید تمام اقدامات ناقض توافق هسته ای را متوقف کند.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۴:۳۱    
در این گزارش با استناد به سخنان یک مقام ارشد اتحادیه اروپا تصریح شده است که ایران پیش از بازگشت به گفتگو های وین خواهان بررسی متونی است که قرار است چند هفته دیگر در دیدار با نمایندگان اروپایی در بروکسل مطرح و به بحث گذاشته شود.
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۲:۵۴    
یک نماینده مردم در مجلس گفت: انتظار داریم مسئولان دولت سیزدهم به این مذاکرات خوش بین نباشند و مانند مسئولان دولت قبلی رفتار نکنند و براساس اقتدار ایران چانه زنی کنند و به مذاکرات خوش بین نباشند.
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۰:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
سفر مقام ارشد سیاست خارجی اروپا به ایران فراتر از مذاکره بر سر تعیین زمان از سرگیری مذاکرات هسته ای بوده است. یک منبع آگاه ایرانی از چهار ملاحظه ایران برای ازسرگیری مذاکرات هسته ای وین خبر داده است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۷:۴۷    
در حالی که مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به واشنگتن رفته و مقامات آمریکایی، اروپایی و صهیونیست نیز طی چند روز اخیر دائماً به پایتخت های یکدیگر سرک کشیده و به بحث درباره آینده مذاکرات هسته ای با ایران می پردازند ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۲۲:۰۶    
پیگیری شدید کشور های غربی عضو 1+5 برای آغاز مذاکرات هسته ای و اعزام نمایندگان متعدد به ایران و بعضاً اتخاذ سیاست های متشتت، ناشی از نگرانی آن ها از از دست دادن بهترین فرصتی بود که دولت قبلی ایران در برجام برای مهار قدرت و توان هسته ای ایران در اختیار آن ها قرار داده بود و ترامپ با حماقت خود با خروج ...
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۲۱:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه؛ جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سخنانی در جمع خبرنگاران مدعی شد که ایران خواستار برگزاری نشست هایی با مقام هایی از اروپا شده است که نقش میانجی با طرف های دیگر از جمله آمریکا را در مذاکرات هسته ای دارند. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۲۱:۰۶    
در هفته های گذشته کشور های غربی تمام تلاش خود را برای فشار بر تهران در راستای شروع هر چه سریع تر مذاکرات هسته ای به کار بستند، با این حال ایران به دنبال این است تا اشتباهات دولت های قبلی را در جریان مذاکرات تکرار نکند و هوشمندانه تر وارد این عرصه حساس شود ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۲۰:۳۰    
اظهارنظرها در مورد سفر مقام ارشد اروپایی به تهران حکایت از آن دارد که شاید مذاکرات هسته ای آینده از همان نقطه ای آغاز نشود که در دولت روحانی متوقف شده بود. این تصور وجود دارد تیم رئیسی با خواسته هایی بیشتر از تیم قبلی به مذاکرات بازگردد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۲۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
مسئول هماهنگی مذاکرات هسته ای وین به تهران سفر کرده و باعث شده خریداران ارز در بازار منتظر اعلام خبرهای جدید باشند، در صورت انتشار اخبار مثبت و امیدوارکننده احتمال افت قیمت دلار وجود دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۶:۰۸   + ۱۹ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه فرانسه ضمن مطرح کردن اتهاماتی علیه ایران در زمینه تعهدات هسته ای، خواهان آمادگی ایران برای از سرگیری مذاکرات هسته ای در وین شد.
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۱:۲۲    
سلطانی کارشناس مسائل سیاست خارجی معقتد است که علیرغم مخالفت هایی که در بدنه نظام سیاسی کشور نسبت به مذاکرات وجود دارد، نظام مصمم به از سرگیری مذاکرات احیای برجام است.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۰:۴۷   + ۴۲ سایت دیگر  
ایسنا: سخنگوی کاخ سفید در کنفرانسی خبری به سوالاتی در زمینه مواضع واشنگتن در قبال مذاکرات احیای توافق هسته ای در وین پاسخ داد. به نقل از پایگاه اینترنتی کاخ سفید ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۰۹:۰۱    
اگر زمانی ایران برای بازگشت به برجام اصرار می کرد اکنون این طرف های غربی و حتی بزرگترین حامی و مشوق خروج امریکا از مذاکرات هسته ای یعنی رژیم صهیونیستی نیزحرف ازاحیای توافق می زنند هرچند که در مواردی از طرح به اصطلاح بی هم سخن می گویند.
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۰۸:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
آمریکا که با خروج یک جانبه از برجام تحریم ها علیه ایران را در عهدشکنی آشکار بازگرداند، اما اکنون برای بازگشت ایران به مذاکرات هسته ای عجله دارد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۰۲:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
استفن والت در تحلیل سیاست خارجی دولت جو بایدن معتقد است در زمینه مذاکرات هسته ای با ایران، بایدن در حال اجرای نسخه خود از استراتژی فشار حداکثری است که تاکنون بارها آزموده شده و شکست خورده است.
الف   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۰۱:۵۶    
وبگاه نشنال مدعی شده است که ایران و اتحادیه اروپا بر سر زمان آغاز مذاکرات وین درباره احیای توافق هسته ای با اختلاف نظر روبرو هستند.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۲۱:۳۳   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه نزد سازمان های بین المللی در وین در توئیتی به اظهارات انریکه مورا معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه مذاکرات هسته ای با ایران باید فوری و از همان نقطه ای که متوقف شده بود از سر گرفته شود، واکنش نشان داد. ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۲۰:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: یکی از مشکلات ما در مذاکرات نیز عدم تسلط تیم مذاکره کننده به زبان انگلیسی است. مذاکره کردن با سخنرانی تفاوت های بسیاری دارد. سخنرانی را به زبان مادری هم می توان انجام داد و ترجمه می شود. ولی مذاکره چانه زنی است و زرنگی، درایت، حرافی و تسلط کامل به زبان بین المللی می خواهد ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۸:۱۹   + ۹ سایت دیگر  
یورونیوز: سخنگوی جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز پنج شنبه اعلام کرد که به محض توافق همه طرف ها و دریافت پاسخ تهران و واشنگتن، آماده تشکیل جسله مذاکره کنندگان هستیم . این سخنان در حالی بیان شد که انریکه مورا به تهران و جوزپ بورل برای گفتگو در این باره به واشنگتن سفر کرده است. ...
جام جم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۳:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
قرار است آقای انریکو مورا، معاون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران سفر و با مقامات کشورمان گفتگو کند. موضوعاتی مختلفی درباره محور این مذاکرات شامل بحث و گفتگو پیرامون مذاکرات اتمی، تحولات مرتبط با افغانستان و همچنین روابط فی مابین ایران و اتحادیه اروپا عنوان شده است. ...
فرارو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۳:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
کوروش احمدی؛ مصاحبه اخیر آقای خطیب زاده، سخنگوی وزارت خارجه، حاوی نکته ای مهم بود و آن اینکه ایشان دوشنبه مؤکدا تأکید کرد که مذاکرات برای تبعیت همه از برجام است و قرار نیست متن جدیدی و توافق جدیدی مذاکره بشود ...
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۱:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه سیاسی: وزیران خارجه اسرائیل و آمریکا در یک نشست خبری مشترک با وزیر خارجه امارات متحده عربی که در واشینگتن برگزار شد، به ایران در مورد عدم بازگشت به مذاکرات هسته ای هشدار دادند. ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۰:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
وزارت خارجه فرانسه در اظهاراتی سفر دبیرکل سیاسی اتحادیه اروپا به ایران را برای مذاکرات هسته ای در وین جهت احیای برجام حیاتی خواند. به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، انریکه مورا ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۰:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران مدعی شد درصورت عدم بازگشت ایران به مذاکرات هسته ای جهت احیای برجام، واشنگتن برای بررسی "تمام گزینه های روی میز" آمادگی دارد. ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۰:۱۰    
نماینده اتحادیه اروپا جهت افزایش فشار بر دولت سیزدهم و تعیین زمانی برای از سرگیری مذاکرات هسته ای به تهران می آید. کشورهای اروپایی می دانند احساس بی نیازی تهران به برجام ناقص و پرابهام که آورده خاصی برای ایران ندارد باعث افزایش توان هسته ای تهران و رسیدن به مراحل بدون بازگشت شده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۹:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
لغو حق وکالت نمایندگان و قضات بعد از دوره خدمت، پرونده دو رئیس دولت در قوه قضائیه، کسری 300 هزار میلیارد تومانی بودجه، امنیت آسمانی با سامانه های ایرانی، تأکید رئیس جمهور بر ضرورت پیشگیری از مفاسد اداری و اقتصادی، خطر بزرگی که فوتبال ایران را تهدید می کند، آزادی آذری جهرمی با قرار تامین کیفری ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۹:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
ذاکره کننده ارشد ایالات متحده در این خصوص تصریح کرد: اگر ایران مایل به بازگشت به توافق هسته ای سال 2015 نباشد، آمریکا آمادگی کامل دارد تا همه گزینه ها را لحاظ کند.