دوشنبه ۰۷ فروردینساعت ۰۲:۳۵Mar 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سازمان محیط زیست»

مدیرکل حفاظت محیط زیست سمنان: طی کالبدشکافی صورت گرفته روی یوزپلنگ تلف شده در جاده میامی-سبزوار، این یوز ماده باردار و دارای 3 جنین بوده است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۱:۴۳    
سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت: از سال گذشته تدوین لایحه تغییر اقلیم را با هدف کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در سازمان محیط زیست آغاز کردیم ...
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۴:۳۱   + ۳۸ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست پلیس پیشگیری فراجا با بیان اینکه خدمات صادقانه محیط بانان در حفاظت از زیست بوم کشور ستودنی است، در عین حال از کشف 45 قبضه سلاح غیرمجاز توسط محیط بانان در تعطیلات نوروزی خبر داد. ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۰:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: برنامه ریزی برای جلب مشارکت جوامع محلی در حفاظت از حیات وحش یکی از اولویت های مهم سازمان محیط زیست در سال 1402 است، زیرا ما حتما باید برای بهبود شرایط حیات وحش کشور، امر حفاظت را اقتصادی کنیم ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۷:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با صدور پیامی، حلول سال 1402 خورشیدی و ماه مبارک رمضان را تبریک گفت.
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۸:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
اصفهان- شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز بیست و نهم اسفندماه با میانگین 137 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس ثبت شد. تیتربرتر، میانگین شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان در 24 ساعت منتهی به ساعت هشت صبح امروز دوشنبه بیست و نهم اسفند ماه وضعیت نارنجی را نشان می دهد. ...
سلام نو / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۹:۲۳   + ۲۰ سایت دیگر  
غلامرضا ابدالی مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان محیط زیست اعلام کرد که فروش سمندر، مارماهی و لاک پشت برای نوروز ممنوع است.
عصر دنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۲۱:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
عصر دنا: آقایون باید پاسخگو باشند که با کدام سوابق و توانایی های مدیریتی چنین فردی را بر صندلی مدیریت سازمان محیط زیست استانی قرار دادند که کانون چالش های زیست محیطی بزرگی در کشور است؟
رکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۲:۴۱   + ۲۵ سایت دیگر  
رکنا: رئیس سازمان محیط زیست گفت: وجود خانه های محیط زیست در مساجد با توجه به جایگاه ویژه مساجد در بین مردم می تواند الگوی بسیار مناسبی برای ارائه دستاوردهای آن به جهان باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۲۳:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه مطالبه گری مردم ضامن حفظ محیط زیست است، گفت: ما در دولت یک میثاق با هم بستیم و گفتیم هیچ پروژه ای و هیچ طرحی بدون پیوست محیط زیستی و گزارش ارزیابی محیط زیستی یا مجوز محیط زیست کلنگش به زمین نخورد.
باز انتخابات   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۳:۱۴   + ۱۰ سایت دیگر  
در مراسمی با حضور فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست، حسام مهرپور به سمت مشاور رسانه ای فرماندهی این یگان منصوب شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۵:۰۶   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در نامه ای به استانداران سراسر کشور بر اجرای برنامه ملی مسیر سبز – ایران پاک در آستانه نوروز 1402 تاکید کرد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست با بیان این که تا زمان تعیین تکلیف باغ وحش صفادشت، حیوانات موجود در این مجموعه در همان محل باقی خواهند ماند ...
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۲۲:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
پناهگاه حیات وحش دشت ناز ساری با وجود بیش از 447 گونه گیاهی، در دل جنگل های هیرکانی و در قلب کوهستان بستری منحصر به فرد و استثنایی و پناهگاهی برای گونه های مختلف جانوری است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۵:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
با خطر در معرض انقراض قرار گرفتن آخرین درنای سیبری که به ایران مهاجرت کرده بود، سازمان محیط زیست تصمیم گرفت جفتی را از یک کشور خارجی وارد ایران کند، به همین علت درنای ماده ای از کشور بلژیک مهمان ایران شد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۷:۵۶   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست گفت: نرخ تعیین آلایندگی ماده 27 قانون مالیات بر ارزش افزوده بین 0.5، یک و 1.5 تصویب شده است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۶:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
مراسم امضای تفاهم نامه همکاری سازمان های محیط زیست و انرژی اتمی با حضور علی سلاجقه و محمد اسلامی یکشنبه 21 اسفند 1401 در سازمان محیط زیست برگزار شد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۴:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون حقوقی، اقتصادی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به شیوع سرطان در این کلان شهر گفت: یکی از علل آن ریزگردهای تالاب گاوخونی است، در این راستا از سازمان محیط زیست درخواست می شود مانند دریاچه ارومیه به فکر این تالاب باشد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۶:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: همکاری مشترک میان ایران و ترکمنستان برای مدیریت و کنترل گرد و غبار کانون "قره قوم" در آن کشور از سال آینده عملیاتی می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۹:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان استاندار کرمان با بیان اینکه سه دستگاه در استان کرمان موانعی را بر سر راه سرمایه گذاری ایجاد می کنند، گفت: یکی از آنها سازمان محیط زیست است در عین حال که منکر حفاظت محیط زیست نیستیم اما برخی اوقات تصور بر این است که برخی دوست ندارند سرمایه گذاری در استان انجام شود.
فاش نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۹:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
فاش نیوز - محبت خانی گفت: ما تا به امروز 145 نفر شهید و نزدیک به 291 نفر هم جانباز داریم. برای همین همیشه تاکید کرده ایم که تجهیزات و امکاناتی که در اختیار محیط بانان قرار می گیرد باید مناسب باشد. ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۷:۳۵   + ۳۵ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان محیط زیست درباره تعداد یوز های مشاهده شده در سال 1401 گفت: در طول امسال شش فرد یوز ماده با 10 توله و دو فرد یوز نر ثبت کرده ایم.
پایان تیتر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۲۲:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان در حالی از انجام سونوگرافی ایران در اواخر اسفند ماه خبر می دهد که سازمان محیط زیست اطلاع رسانی در مورد وضعیت ژنتیکی افراد گونه یوز در کشور را بایکوت کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۹:۴۲   + ۱۱ سایت دیگر  
بندرعباس - وزیر اقتصاد گفت: با همکاری سازمان محیط زیست کشور، دریافت عوارض آلایندگی صنایع به هرمزگان تعلق می گیرد که پیش بینی 2 هزار میلیارد تومان از عوارض آلایندگی در استان داریم.
حیات   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۰:۲۸    
سازمان محیط زیست اعلام کرد: درصورت انجام و تأیید نتیجه سونوگرافی از وضعیت بارداری ایران ، در اواخر اسفندماه سالجاری، امیدواریم در اردیبهشت ماه 1402، ایران صاحب توله یوزه ای جدید شود.
برترین ها / شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۲۲:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست می گوید: در یک سال اخیر آهو، جبیر و گورخر ایرانی به ترتیب به دشت مغانِ اردبیل، نایبندِ بوشهر و توران در شهرستان شاهرود استان سمنان بازگشته اند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۴:۲۲   + ۵۵ سایت دیگر  
سازمان محیط زیست اعلام کرد: درصورت انجام و تأیید نتیجه سونوگرافی از وضعیت بارداری ایران ، در اواخر اسفندماه سالجاری، امیدواریم در اردیبهشت ماه 1402، ایران صاحب توله یوزه ای جدید شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۶:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
غلامرضا ابدالی مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان محیط زیست گفت: ایران موقع زایمان نتوانست زایمان طبیعی داشته باشد و تیم دامپزشکی ناچار شدند که سزارین کنند، بعد از سزارین،توله ها را نپذیرفت و این ها از شیر مادر محروم شدند.
پایگاه خبری جامعه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۳:۴۲    
پایگاه اطلاع رسانی ماهنامه میدان آزادی | سید هادی کسایی زاده| گفتگو با معاون سازمان محیط زیست کشور در دولت دهم| حسن اصیلیان مهابادی 63 ساله دارای دکترای بهداشت حرفه ای، پژوهشگر در حوزه کنترل آلاینده های هوا، عوامل شیمیایی محیط کار، صنعت و محیط زیست، در کارنامه خود غیر از استاد دانشگاه تربیت مدرس ...
حیات   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۲۳:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: با وجود اقدامات سازنده سال های اخیر در راستای حفاظت از یوزپلنگ آسیایی، این گونه ارزشمند به گرداب انقراض نزدیک است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۲۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ادامه انتقال آب با پمپاژ در پروژه تونل سوم کوهرنگ گفت: در پروژه بهشت آباد نیز سازمان محیط زیست و وزارت نیرو به شکل مشهود مبتلا به ترک فعل هستند زیرا تکلیف را مشخص نکردند و به طور شفاف پاسخگو نیستند.
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۶:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
روزنامه پیام ما نوشت: معاون سازمان محیط زیست گفت: امید و رویا دو درنای سیبری مهاجرت خود را از تالاب فریدونکنار ایران به سمت مقصد سیبری آغاز کردند. به گفته حسن اکبری، دو درنای سیبری از نوار ساحلی دریای خزر پس از گذشتن از آسمان استان های مازندران، گیلان و اردبیل در کشورمان ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۴:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر زیست بوم های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان این که اخیرا این سازمان پیگیری هایی را برای ممنوع کردن کلی استفاده از ابزارآلات مخرب مانند ترال و منوفیلامنت انجام داده است، گفت: سازمان محیط زیست در زمینه اجرای ممنوعیت کامل انواع ترال صنعتی ...
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۱:۲۰   + ۱۴ سایت دیگر  
رییس سابق سازمان محیط زیست کشور تصریح کرد: بهترین راه حل برای مشکل پسماند، طرحی جامع برای شهرهای ساحلی شمال ایران با کمک گرفتن از صندوق توسعه ملی است تا با ایجاد یک شبکه سراسری بتوانیم مدیریت صحیح پسماند را اعمال کنیم در غیر اینصورت پدید آمدن سراوان های دیگر غیرمحتمل نیست.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر موزه ملی تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی گقت: تاکسیدرمیست های بسیاری اعلام آمادگی کردند که به صورت رایگان تاکسیدرمی پیروز را انجام دهند و اکنون با مشورت یکی از آنان انتخاب شده و درحال کار کردن است. این اقدام هیچ هزینه ای برای سازمان محیط زیست ندارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۷:۱۸   + ۲۹ سایت دیگر  
رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: پروژه تکثیر یوز ایرانی و جلوگیری از انقراض آن یک دستاورد علمی فوق العاده برای کشور بود، هرچند به این موضوع کمتر توجه شد و بیشتر چهره سازی از پیروز - توله یوز نر پردیسان – مورد توجه قرار گرفت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۵:۳۹   + ۲۰ سایت دیگر  
معاون سازمان محیط زیست گفت: امید و رویا دو درنای سیبری مهاجرت خود را از تالاب فریدونکنار ایران به سمت مقصد سیبری آغاز کردند.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۵:۲۰   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل محیط زیست مازندران با تأکید بر اینکه درنای "رؤیا" که هماهنگ و مشترک با درنای امید زمستان گذرانی کرده است تالاب را به قصد مهاجرت به سیبری ترک کرد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۲:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان محیط زیست گفت: در همه موضوعاتی جماعتی هستند که به دنبال پیدا کردن لکه ای سیاه هستند و بدون تخصص درباره موضوعات مختلف نظر می دهند و این موضوع را تبدیل به یک دست آویز سیاسی کردند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۹:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر زیست بوم های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان این که اخیرا این سازمان پیگیری هایی را برای ممنوع کردن کلی استفاده از ابزارآلات مخرب مانند ترال و منوفیلامنت انجام داده است، گفت: در راستای پیگیری های فراکسیون محترم محیط زیست مجلس در ارتباط با توقف کامل صید مخرب ترال ...
هشدار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۲:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
- گروه استان ها: حفاظت از محیط زیست وظیفه ای عمومی و همگانی به حساب می آید، یکی از سیاست های اصلی سازمان محیط زیست، مردمی سازی فعالیت های این حوزه است، موضوعی که با راه اندازی و تأسیس خانه های محیط زیست در دستور کار قرار گرفته است. لرستان پیش رو در ایجاد خانه های محیط زیست ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۲۱:۰۶   + ۱۳ سایت دیگر  
درحالی که رئیس سازمان محیط زیست چند روز قبل به صراحت از باردار بودن مجدد "ایران"، مادر "پیروز" خبر داده بود؛ اما حالا به گفته یوزبانان سایت تکثیر در اسارت توران و البته مدیرکل محیط زیست سمنان، نمی توان از هم اکنون بارداری قطعی "ایران" را تأیید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۱:۲۸   + ۳۹ سایت دیگر  
سازمان حفاظت محیط زیست درباره ادعای تزریق داروی اشتباه به پیروز و برخی اظهارنظرها در خصوص مرگ او اطلاعیه ای صادر کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان محیط زیست توسعه پایدار شایسته را از رسالت های مهم سازمان دانست و گفت: در این راستا شاخص های زیست محیطی بروزرسانی و طرح های حفاظت محیط زیست بر اساس مطالبات مردم تدوین شده است.
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۰۹:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
گروه فیلم: یک قلاده پلنگ در روستای واریان واقع در 25 کیلومتری جاده کرج- چالوس از سوی اهالی روستا پیدا شد. اهالی بلافاصله با سازمان محیط زیست تماس می گیرند و با کمک روستاییان پلنگ را به صورت بیهوش به کرج منتقل می کنند. ....
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۰۰:۱۱    
مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان محیط زیست با اشاره به اینکه انتقال درنای سیبری به ایران به دور از هیاهوی تبلیغاتی و به منظور حفظ زیستگاه و مسیر مهاجرت پرندگان مهاجر صورت گرفته است، گفت: میخواهیم با این پروژه مسیر پروازی غرب آسیا را حفظ کنیم.
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۲۱:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
صبح امروز یک قلاده پلنگ در روستای واریان دیده شد که آسیب دیده بود. اهالی روستا بلافاصله با سازمان محیط زیست تماس گرفتند و کارشناسان این سازمان به کمک اهالی، پلنگ رو به صورت بی هوش به کرج منتقل کردند و جان پلنگ حفظ شد.
برترین ها / کرج رسا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۲۰:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
صبح امروز یک قلاده پلنگ در روستای واریان واقع در 25 کیلومتری جاده کرج- چالوس از سوی اهالی روستا پیدا شد.
تابناک ایلام   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۸:۳۸   + ۲۸ سایت دیگر  
معاون سازمان محیط زیست گفت: در حال حاضر 20 یوز پلنگ ایرانی در داخل کشور شناسایی شده اند.