جمعه ۳۱ شهریورساعت ۱۲:۰۷Sep 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «معافیت مالیاتی»

ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۴:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس دبیرخانه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی از موافقت سازمان امور مالیاتی نسبت به دریافت چک از بنگاه های اقتصادی به جای ضمانت نامه بانکی برای مالیات و عوارض ارزش افزوده ترخیص ماشین آلات صنعتی و تولیدی و تجهیزات خطوط تولید و همچنین ...
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
غلامرضا باقری، مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز گفت: تمام موضوعات مرتبط با معافیت های مالیاتی در انجمن صنفی مطرح می شود. در نتیجه نظر جمعی تمام مدیران عامل صنعت پالایشی را می توان از زبان دبیر کل انجمن صنفی شنید. ...
بصیر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۲:۱۲   + ۴۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور مالیاتی در بخشنامه ای قانون حمایت از جوانی جمعیت درباره معافیت های مالیاتی خانواده های دارای سه فرزند و بیشتر را ابلاغ کرد. سید محمد هادی سبحانیان رئیس سازمان امور مالیاتی در بخشنامه ای به تبیین ماده 18 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و بند (ص) تبصره 6 قانون بودجه سال 1402 ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۶:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
تهیه کننده سینما در نشست اقتصاد سینما گفت: خواسته اصلی سینماگران برگشتن به بند لام ماده 139 قانون معافیت مالیاتی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۳:۱۴   + ۹۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور مالیاتی در بخشنامه ای قانون حمایت از جوانی جمعیت درباره معافیت های مالیاتی خانواده ها دارای سه فرزند و بیشتر را ابلاغ کرد
کانون وکلای دادگستری استان اصفهان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۰:۳۱    
مطابق قانون بودجه سال 1401 میزان معافیت مالیات بر درآمد مشاغل مبلغ 396،000،000 می باشد و چنانچه میزان درآمد مؤدی در سال 1401 تا مبلغ فوق بوده از پرداخت مالیات معاف است. ...
اکو فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۲۰:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهوری مصر از انجام برخی اقدامات از جمله افزایش حقوق و معافیت مالیاتی برای کاهش بحران اقتصادی در این کشور خبر می دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۱:۴۷   + ۲۶ سایت دیگر  
بررسی آمارهای مقدماتی مربوط به معافیت شرکت های بورسی در سال 1401 نشان می دهد که 40 شرکت بزرگ فعال در بورس ایران مشمول 115 هزار و 800 میلیارد تومان معافیت مالیاتی شده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۱:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: برای تأمین مسکن کارگران، دولت می تواند تسهیلات ارزان قیمت و زمین در نظر بگیرد، همچنین با تشویق کارفرما از طریق معافیت مالیاتی و بیمه ای، آنها را به ساخت مسکن کارگری ترغیب کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۳:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
در پی اعلام اشتباه برخی رسانه ها با عنوان کاهش 15 درصدی نرخ مالیات شرکت ها سازمان امور مالیاتی کشور درباره نرخ کاهش مالیات تولید و همچنین معافیت مالیاتی شرکت های بزرگ توضیحاتی داد.
حیات   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۱۲    
رئیس کمیته ایثارگران برنامه هفتم توسعه در گفتگو با حیات ؛
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۴:۲۸   + ۱۵ سایت دیگر  
سازمان مالیاتی معتقد است تقلیل نرخ مالیات شرکت ها به 15 درصد و حذف معافیتهای غیر ضرور از جمله معافیت مالیاتی از محل افزایش سرمایه موضوع دیگری است که هر دو صحیح و بجاست.
حیات   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۲:۰۳    
رئیس کمیته ایثارگران برنامه هفتم توسعه در مجلس، در گفتگو با حیات مطرح کرد؛
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۱:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
در حالی که پیش از این رئیس سازمان امور مالیاتی از معافیت های چند هزار میلیارد تومانی شرکت های بزرگ انتقاد کرده بود اخیرا از تدوین لایحه کاهش نرخ مالیات بر شرکت ها به 15 درصد و طی مراحل پایانی آن در دولت خبر داده است.
ارانیکو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۰:۳۵   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون حقوقی و فنی مالیاتی سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: براساس الحاق تبصره بند (الف) ماده 1 آیین نامه اجرایی بند (د) ماده 132 قانون مالیات های مستقیم، واحدهای تولیدی و معدنی مستقر در شهرک های صنعتی اشتهارد مشمول مالیات نرخ صفر شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۹:۱۲    
آسیب جدی واحدهای صنفی ناشی از دوران شیوع کرونا ادامه دار است و اصناف در آن ایام همکاری بسیار خوبی در اجرای محدودیت ها و تعطیلی های اجباری داشتند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۷:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس حوزه بورس کالا گفت: عدم نیاز به حمل و نگهداری فیزیکی شمش طلا در نتیحه امنیت بالا در سرمایه گذاری از جمله مزیت های گواهی سپرده شمش طلا بورس کالا محسوب می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۰:۲۴    
دکتر فرزین حقدل /کارشناس و مشاور مناطق آزاد منطقه آزاد و ویژه اقتصادی در تعاریف بین المللی دارای معانی و تعاریف استاندارد، مشخص و مقبولی است. در ارزیابی هر سرمایه گذار و تحلیلگر اقتصادی، محدوده ای که تحت عنوان منطقه آزاد در هر نقطه از جهان معرفی می شود، بالذات باید دارای شاخص هایی باشد ...
کیهان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۲۱:۳۰    
مدیرکل دفتر حسابرسی سازمان امور مالیاتی گفت: معافیت مالیاتی تبصره دوم قانون بودجه برای شرکت ها، 40 تا 45 هزار میلیارد تومان از درآمدهای مالیاتی دولت را کاهش داده است. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۷:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
مشهد-ایرنا- فعالان اقتصادی و اعضای اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان رضوی در نشست کمیسیون بهبود محیط کسب و کار این اتاق از دولت خواستند که سرمایه گذاران بخش تولید بدون کارخانه را از پرداخت مالیات معاف کنند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۲:۳۳    
رئیس اتاق بازرگانی البرز گفت: با تصویب مجدد هیات وزیران و اضافه شدن یک تبصره به بند (الف) ماده یک آئین نامه اجرایی بند (د) ماده 132 اصلاحی قانون مالیات های مستقیم ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۰۰:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: شرکت داروسازی کوثر ضمن توضیح درباره آخرین وضعیت افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی از موافقت هیات مدیره با تامین مالی از محل سود انباشته برای استفاده از معافیت مالیاتی خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۲:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
ناظر گمرکات استان کرمانشاه گفت: سرمایه گذاران بخش خصوصی منطقه آزاد تجاری صنعتی قصرشیرین، می توانند از معافیت های حقوق ورودی کالا و تجهیزات خود در این منطقه بهره ببرند و تا 20 سال نیز از معافیت های مالیاتی منطقه آزاد استفاده کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۰۹:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
بازگشایی بازار های مرزی تاجیکستان و افغانستان، اتمام ماموریت دیپلماتیک سفیر ایران در ازبکستان و 3 سال معافیت مالیاتی در انتظار سرمایه گذاران خارجی در قزاقستان؛ تنها بخشی از اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۰۸:۴۲   + ۱۹ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: مجلس و دولت می بایست معافیت مالیاتی مناسبی را در راستای تقویت صندوق های بازنشستگی تکمیلی درنظر بگیرند، چرا که این صندوق ها می توانند نقش موثری در اشتغال، خصوصی سازی و ... داشته باشند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۷:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
در حالی معافیت مالیاتی 150 همتی 40 شرکت مورد انتقاد سازمان امور مالیاتی قرار گرفته و وزیر اقتصاد اعلام کرده دولت با هدف افزایش سرمایه گذاری در تولید این مسیر را ادامه خواهد داد که بهره وری این سرمایه گذاری ها و محل هزینه کرد آن شفاف نیست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۰۹:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور قزاقستان برای رونق تولید در کشور پیشنهاد می شود تا سرمایه گذاران خارجی و داخلی از پرداخت مالیات به مدت 3 سال معاف شوند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۴:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
چندی پیش یکی از اعضای کمیسیون تلفیق برنامه هفتم، از معافیت مالیات پلکانی اعضای هیئت علمی دانشگاه ها، موسسات آموزش عالی و پژوهشی خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۲:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه نرخ رشد سرمایه گذاری 6.7 درصد در سال گذشته گزارش شد، گفت: تشویق سرمایه گذاری های کلان را به درآمد دولت ترجیح می دهیم.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۸:۴۳   + ۲۰ سایت دیگر  
سیدمحمدهادی سبحانیان ظهر پنجشنبه 9 شهریور در دیدار وزیر اقتصاد و هیأت همراه با نماینده ولی فقیه در استان همدان، یکی از مؤلفه هایی که باعث ایجاد معضلاتی در کشور شده، تورم مزمنی بود که دهه 90 در کشور به وجود آمد، تصریح کرد: علت اصلی این تورم ...
شادا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۵:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
معاون وزیر اقتصاد با اشاره به حرکت نظام مالیاتی به سمت نظام هوشمند و عدالت مجور، تاکید کرد: حاکمیت باید از بزرگترها و بزرگان حوزه اقتصاد مالیات بگیرد؛ در سال 1400 بیش از 150 هزار میلیارد تومان معافیت مالیاتی به شرکت های بزرگ داده ایم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۴:۳۷    
نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی از پیگیری اجرای معافیت 50 درصدی مالیات برای کالا های ته لنجی خبر داد.
عضو هیأت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در آیین رونمایی صندوق بازنشستگی تکمیلی گفت: در حال پیگیری اعمال معافیت مالیاتی هستیم. به دنبال این هستیم از طریق قانون برنامه هفتم یا روش های دیگر این موضوع تبدیل به قانون شود و در دست سازمان بورس نیست.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۳:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
رئیس هیئت مدیره شرکت تعاونی چاپخانه داران با بیان اینکه برای گسترش فعالیت نیاز به امکانات صنعتی داریم و بر همین اساس به دنبال احداث شهرک صنعتی چاپ هستیم، گفت: در حوزه صادرات محصولات کشاورزی، خشکبار، پروتئینی و غیره، سهم بخش بسته بندی بررسی نمی شود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۰۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
دبیر مجمع سازندگان کیش گفت: کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به معافیت مالیاتی شاغلان مناطق آزاد تجاری و صنعتی رای مثبت داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۷:۲۹   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس سازمان مالیاتی کشور گفت: 40 شرکت بزرگ از معافیت های مالیاتی استفاده می کنند در صورتی که این دور از عدالت است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۴:۳۱    
رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین گفت: اعمال معافیت مالیاتی برای تمامی واحدهای مستقر در شهرک صنعتی کاسپین و تسریع در استرداد مالیات بر ارزش افزوده، دوخواسته مهم فعالان اقتصادی استان است.
اقتصاد آنلاین / جهان اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۰۹:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
یک کارشناس امور مالیاتی گفت: امسال موضوع جمع درآمد در قانون بودجه مطرح شده است. طبق قوانین قبلی هر کارفرما بطور مجزا تکلیفی داشت مبنی بر اینکه مالیات حقوق بگیر را کسر و پرداخت کند. اما امسال برای اولین بار در قانون بودجه موضوع جمع درآمد مطرح شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۰۹:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: در سال 1400 فقط 40 شرکت از 150 هزار میلیارد تومان معافیت مالیاتی استفاده کردند و اگر این منابع بیاید و صرف آبادانی کشور و حمایت از اقشار محروم شود، منافع زیادی برای کشور ایجاد می کند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۷:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی قزوین گفت: همه واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی کاسپین با محاسبه شعاع زمینی 120 کیلومتری از پایتخت باید بتوانند از معافیت مالیاتی برخوردار شوند.
هانا خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۰۹:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل امور مالیاتی کردستان گفت: حدود 63 درصد از مودیان استان که امسال از تسهیلات تبصره ماده 100 استفاده کرده اند از پرداخت مالیات معاف شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱۱:۲۰   + ۲۵ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه وضع قوانین مالیاتی معافیت ها و نرخ ها براساس قانون است، گفت: بر اساس قانون بودجه، معافیت مالیاتی حقوق امسال 10 میلیون تومان در ماه است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۲۲:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
سازمان امور مالیاتی بخشنامه معافیت مالیاتی کارکنان بخش های دولتی و غیر دولتی به همراه ضرایب آنها را به ادارات کل امور مالیاتی استان ها ابلاغ کرد.
ایران جیب   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۰:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
اظهارات رئیس سازمان مالیاتی نشان می دهد شرکت های بزرگ کشور سال گذشته 115 هزار میلیارد تومان معافیت مالیاتی داشته اند؛ با این حال ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۰۰:۳۴   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس گفت: تضمین بقای شرکت ها، تامین مالی و معافیت مالیاتی برای حضور بنگاه های اقتصادی در بازار سرمایه انگیزه ایجاد می کند.
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۵:۳۷   + ۳۱ سایت دیگر  
نصر: رییس سازمان امور مالیاتی گفت: هزار و 150 میلیارد ریال برای شرکتهای بزرگ معافیت مالیاتی در نظر گرفته شده است، در حالیکه به موجب قانونی در سال 1401 شرکتهای بزرگ و با گردش مالی نباید از پرداخت مالیات معاف باشند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۵:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس سازمان مالیاتی کشور گفت: معتقدیم که باید از دانه درشت ها مالیات بیشتری بگیریم. به موجب قانون در سال 1401 بالغ بر 115 هزار میلیارد تومان به شرکت های بزرگ معافیت داده شده؛ چرا باید اینکار را بکنیم؟ چرا باید شرکتی که هزاران میلیارد تومان سود دارد از مالیات معاف شود؟
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۰۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
افزایش سرمایه مانند یک مسکن است و فقط به دلیل معافیت مالیاتی جذاب است و آن کارکرد عملیاتی خود در حوزه مالی را از دست می دهد و با توجه به تحدید شرکت ها در اقتصاد و سودسازی نیاز به این مسکن بیشتر و سریع تر احساس خواهد شد.
سلام نو / فرارو   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۲۳:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل نساجی و پوشاک وزارت صمت از برنامه ریزی برای پنج برابرشدن تولید چادر و معافیت مالیاتی تولیدکنندگان خبر داد.
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۲۳:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
گرجی مدیر کل دفتر صنایع پوشاک و منسوجات وزارت صمت مقدار صادرات فرش ماشینی را حدود 280 میلیون دلار اعلام کرد و گفت: در این حوزه تا یک میلیون دلار ظرفیت صادراتی وجود دارد. ...