دوشنبه ۰۳ مهرساعت ۲۲:۳۸Sep 2023 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تب کریمه کنگو»

روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان دامپزشکی گفت: با توجه به شیوع بیماری مشترک دام و انسان در طول سال به افراد توصیه می شود که از خرید گوشت کنار جاده به سبب نبود نظارت اجتناب کنند. ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۸:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره دامپزشکی جنوب کرمان، دکتر علی احمدی مدیرکل دامپزشکی جنوب کرمان گفت: با توجه به قرارگرفتن در فصل گرما و گسترش فعالیت کنه ها و احتمال بروز بیماری تب کریمه کنگو و ضرورت پیشگیری، عملیات سمپاشی بدن دام ها و جایگاه های نگهداری دام در شهرستان جازموریان به صورت رایگان انجام شد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۷:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس گروه مدیریت بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوانات مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: افراد در هنگام ذبح دام یا بریدن گوشت از لباس و محافظ مانند عینک و دستکش استفاده کنند.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۴:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی خوزستان، محسن ورجاوند رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دزفول از برگزاری دوره آموزشی آشنایی با بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در هاپیر مارکت های دزفول خبر داد. ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۰:۱۶    
دوره آشنایی با بیماری مهلک تب کریمه کنگو ویژه قصابان در کشتارگاه دام شهرداری قاین برگزار گردید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۰:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی لرستان گفت: موردی از بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو امسال در استان گزارش نشده است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان زاهدان از همشهریان درخواست نمود با رعایت نکات بهداشتی، بالاخص تهیه گوشت و فرآورده های خام دامی از مراکز تحت نظارت دامپزشکی، بهداشت و سلامت خود و خانواده را حفظ نمایند.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۰۱:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
بر اساس آمار وزارت بهداشت و درمان تاکنون 60 نفر به بیماری تب کریمه کنگو مبتلا شده اند که متاسفانه سه نفر فوت کردند، بنابراین انتظار می رود هموطنان نکات بهداشتی را رعایت کنند.
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۴:۱۰   + ۶۱ سایت دیگر  
سازمان دامپزشکی کشور برای پیشگیری از ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو اطلاعیه ای صادر کرد.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
تب خونریزی دهنده کریمه کنگو مهم ترین و گسترده ترین بیماری ویروسی منتقل شونده از طریق کنه است. این بیماری در بیش از 30 کشور دنیا وجود داشته و در قاره های آفریقا، اروپا و آسیا اندمیک است.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۲۲:۰۲    
با توجه به ابتلا و فوت یک نفر در جوانرود به دلیل بیماری تب کریمه کنگو، این بیماری در استان جدی و نیازمند پیشگیری است.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۷:۰۱   + ۳۳ سایت دیگر  
رئیس گروه پیشگیری و کنترل بیماری های قابل انتقال از حیوان به انسان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 60 مورد ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو و 3 مورد مرگ و میر ناشی از این بیماری در کشور گزارش شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۰۹:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
هیچ گزارشی از ابتلای دام های مازندران به بیماری تب برفکی، تب کریمه کنگو و طاعون نخشوارکنندگان مشاهده نشده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۰:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
دامپزشکی خراسان جنوبی در خصوص ضرورت سمپاشی دام ها پیش از بارگیری برای جابجایی به سایر استان ها اطلاعیه صادر کرد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۲۲:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
همه ساله و با فرا رسیدن فصل گرما شاهد انتشار هشدارهایی در رابطه با تب کریمه کنگو در کشور هستیم. به نظر می رسد امسال باید در این رابطه احتیاط بیشتری کنیم، زیرا به تازگی سویه ای جدید از این بیماری در شرق ایران و کشور پاکستان شناسایی شده است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۱:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان اردستان، کلاس آموزشی بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو و راهکارهای مقابله با آن در سالن اجتماعات مدیریت جهاد کشاورزی شهر زواره برگزار گردید. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۱۰:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: با توجه به آغاز فصل گرما و نحوه انتقال تب کریمه کنگو، مردم باید در زمان تماس با حیوان آلوده، در هنگام ذبح حیوان و تماس با اعضای داخلی بدن نکات بهداشتی را رعایت کنند.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۲:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
از ابتدای سال تاکنون 2 مورد ابتلا به تب کریمه کنگو و یک مورد وبا (فرد پاکستانی) در خراسان رضوی گزارش و درمان شده و به تازگی هم مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری های دانشگاه علوم پزشکی مشهد از شناسایی 21 مورد ابتلا به مالاریا در استان خراسان رضوی خبر داده است .
بسیج   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۰۶:۵۶    
دوره آموزشی ترویجی پیشگیری از بیماری تب کریمه در شهرستان بهبهان برگزار شد
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۴:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
در راستای افزایش اطلاعات بهداشتی دامداران و روستائیان دو کلاس آموزشی با موضوع مبارزه و پیشگیری بیماری های مشترک تب کریمه کنگو و بروسلوز توسط کارشناسان شبکه دامپزشکی در منطقه عشایری تخته میرزا برگزار گردید.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۲:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
یزد- ایرنا - معاون فنی مرکز بهداشت استان یزد گفت: در سالجاری 28 بیمار مشکوک به تب کریمه کنگو در استان شناسایی شد که پس از آزمایشات تشخیصی، فقط ابتلای قطعی 6 مورد به این بیماری تایید شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۲:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری های معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: از ابتدای سال تاکنون 2 مورد ابتلا به تب کریمه کنگو در مناطق زیرپوشش این دانشگاه در خراسان رضوی شناسایی شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۱:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
اردبیل- سرپرست اداره کل دامپزشکی استان اردبیل گفت: تب کریمه کنگو بیماری خطرناک مشترک بین دام و انسان به شمار می رود که ضرورت دارد شهروندان توصیه های بهداشتی دامپزشکی را جدی بگیرند.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۰۷:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان ،دکتر علی احمدی مدیرکل دامپزشکی جنوب کرمان با بیان اینکه تب کریمه کنگو از جمله بیماری های بین انسان و دام می باشد که همزمان با آغاز فصل گرما نمود پیدا می کند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۱۲ - ۰۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره دامپزشکی کیش گفت: تب کریمه کنگو یک بیماری حاد تب دار و خون ریزی دهنده است و از طریق گزش کنه یا تماس با خون یا ترشحات یا لاشه دام به انسان منتقل می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۱۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- همه ساله با گرم شدن دمای هوا و افزایش فعالیت کنه ها انتظار بروز موارد ابتلا به تب کریمه کنگو وجود دارد به طوریکه در سیستان و بلوچستان نیز تاکنون 11 مورد این بیماری مشاهده شده است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۱۲:۰۱   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی دامپزشکی شهرستان میبد، سید امیر شاطرچی رئیس دامپزشکی میبد در توضیح این خبر گفت: با توجه به برزو بیماری مهلک تب کریمه کنگو یک واحد سردخانه غیرمجاز نگهداری فرآورده خام دامی در سطح شهرستان کشف و پلمپ گردید.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۰۹:۱۳    
به گفته مرکز بیماری های واگیر مرکز بهداشت استان، از ابتدای سال جاری تاکنون هیچ مورد ابتلا به این بیماری در اصفهان مشاهده نشده است. سال گذشته نیز شاید سه یا چهار نفر به این بیماری مبتلا شده اند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۰۸:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در سال جاری نیز به دلیل اقدامات لازم در زمینه پیشگیری از بیماری تاکنون کاهش 25 درصدی موارد قطعی نسبت به سال 1401 صورت گرفته است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۵:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
یکی از مقامات وزارت بهداشت افغانستان امروز (یکشنبه) اعلام کرد که این کشور از آغاز سال جاری میلادی (2023) تاکنون 667 مورد ابتلا به تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را به ثبت رسانده است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۰:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان چناران؛ جلسه شورای پدافند غیر عامل، با محوریت رزمایش پدافند زیستی و بیماری تب کریمه کنگو در فرمانداری چناران با حضور مدیر کل پدافند غیر عامل استان، فرماندار و سایر مسئولین شهرستان برگزار گردید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۴:۳۴    
مسئول روابط عمومی مرکز بهداشت کیش گفت: آموزش چهره به چهره بیماری تب کریمه کنگو با حضور کارشناسان بهداشت در مراکز و پایگاه های سلامت کیش در حال اجراست.
موج   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۳:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
رییس اداره بهداشت دامپزشکی خراسان رضوی بیان کرد: فعالیت کنه ها و سایر حشرات موذی که عامل انتقال انواع بیماری ها هستند، در فصل گرما بیشتر می شود و به عنوان مثال عامل انتقال بیماری مشترک تب کریمه کنگو نوعی ویروس بوده است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۰:۰۱    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از هرمزگان، دکتر کامبیز امجدی گلپایگانی معاون سلامت دامپزشکی استان هرمزگان، با اشاره به اینکه؛ بیماری تب کریمه کنگو ( CCHF ) یک بیماری ویروسی تب دار حاد است و بوسیله کنه به انسان منتقل می شود، گفت: این بیماری بجز تب مختصر و گذرا معمولا هیچ علایمی در دام ها ندارد ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۰۷:۲۷   + ۴۹ سایت دیگر  
تب خونریزی دهنده کریمه کنگو مهم ترین و گسترده ترین بیماری ویروسی منتقل شونده از طریق کنه است. این بیماری در بیش از 30 کشور دنیا وجود داشته و در قاره های آفریقا، اروپا و آسیا اندمیک است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۰۵:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
شبکه دامپزشکی شهرستان کوهبنان با همکاری مدیریت جهاد کشاورزی در راستای ارتقای سطح بهداشت و جلوگیری از بروز بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در بین دامداران و کشاورزان، اقدام به برگزاری کلاس آموزشی در محل حسینیه جامع روستای ده علی نمودند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۰۵ - ۱۸:۱۲    
کلاس های آموزشی – ترویجی پیشگیری از شیوع تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در شهرستان گراش برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۲:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
فرماندار میبد: از ابتدای امسال تاکنون، سه نفر از همشهریان میبدی درگیر بیماری تب کریمه کنگو شده اند.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۱:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
وی با بیان اینکه جمعیت هدف قرارگاه محرومیت زدایی شامل مناطق عشایری و روستایی کم برخوردار و برنامه ریزی های انجام شده در راستای ارائه خدمات رایگان به دامداران و عشایر این مناطق است، افزود: برنامه تشدید اقدامات پیشگیرانه در گروه جمعیت مذکور با هدف ارتقای آگاهی و افزایش بهداشت عمومی ...
سینا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۱:۱۰   + ۱۷ سایت دیگر  
سازمان دامپزشکی اعلام کرد: بنابر آخرین آمار اعلامی وزارت بهداشت 28 نفر مبتلا به تب کریمه کنگو شدند که متاسفانه 3 نفر از آن ها جان خود را از دست داده اند. ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۰:۰۹    
رئیس روابط عمومی و سخنگوی سازمان دامپزشکی کشور عنوان کرد: بر اساس آمارهای وزارت بهداشت و درمان تا به امروز 28 نفر به بیماری تب کریمه کنگو مبتلا که 3 نفر از آنها متاسفانه فوت شدند.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۰۹:۰۴   + ۱۲ سایت دیگر  
اداره کل دامپزشکی استان بوشهر، موارد مهم و بهداشتی را درباره تب خونریزی دهنده کریمه کنگو برای رعایت مردم استان بوشهر به ویژه در فصل گرما و همچنین ذبح دامها جهت ادای نذورات در ایام تاسوعا و عاشورا اعلام کرد.
صدای زرند   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۷:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
شبکه دامپزشکی شهرستان کوهبنان با همکاری مدیریت جهاد کشاورزی در راستای ارتقای سطح بهداشت و جلوگیری از بروز بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در بین دامداران و کشاورزان، اقدام به برگزاری کلاس آموزشی در محل حسینیه جامع روستای ده علی نمودند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۴:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل دامپزشکی اصفهان گفت: هیأت ها در ایام عزاداری از ذبح دام نذری خارج از کشتارگاه جدا خودداری کنند، از نظر قانون هیچ کس به غیر از روز عید قربان اجازه ذبح دام خارج از کشتارگاه را ندارد، موضوعات بهداشتی، شرعی، روانی و تایید سلامت دام از علل این قانون است.
هرمز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۲:۵۰   + ۵۸ سایت دیگر  
رئیس اداره دامپزشکی رودان گفت: از مردم این شهرستان تقاضا داریم، توصیه های بهداشتی دامپزشکی را به منظور پیشگیری از ابتلا به بیماری خطرناک تب خونریزی دهنده کریمه کنگو(CCHF) جدی بگیرند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۰:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی هرمزگان گفت: بیماری تب کریمه کنگو به دلیل خونریزی شدید و اختلال در عملکرد ارگان های اصلی بدن سبب مرگ انسان می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۵:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لارستان گفت: یک دامدار و اهل یکی از روستا های جویم به تب کریمه کنگو مبتلا شد.
کلام تازه   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۲:۰۶    
کلام تازه | تب کریمه کنگو یکی از بیماری های خطرناک مشترک بین انسان و دام است که از طریق تماس خون و ترشحات دام با زخم های باز پوست و چشم منتقل می شود و توجه به اصول بهداشتی ذبح دام مهم ترین راهکار پیشگیری از انتقال بیماری است.