سه شنبه ۱۱ مهرساعت ۱۳:۳۸Oct 2023 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سازمان ملل»

روزنامه مردم سالاری   ۵۰ دقیقه پیش    
کارشناس ارشد مسائل روسیه گفت: اگر همه پرسی جدید در مناطق دیگر انجام شود باز هم به مشکلات روسیه افزوده خواهد شد و از حیث حقوقی هم این مسأله مورد تأیید سازمان ملل و دیگران نیست.
پس از توافقی که با میانجیگری نیروهای حافظ صلح روسیه با نمایندگان جمهوری آذربایجان برای پایان دادن به شعله ور شدن خصومت های اخیر در قره باغ حاصل شد، رئیس این جمهوری به رسمیت شناخته نشده انحلال کلیه نهادها و سازمان های دولتی را از اول ژانویه 2024 اعلام کرد. ...
معاون عملیاتی وزارت حمل و نقل و هوانوردی حکومت موقت افغانستان طی دیدار با مقامات سازمان ملل اظهار داشت این سازمان در بروزرسانی فرودگاه های این کشور کمک کند.
میزان   ۲ ساعت پیش    
خبرگزاری میزان - دولت آندرس مانوئل لوپز ، رئیس جمهور مکزیک، توافقی فراملی را با دولت آمریکا برای اخراج دسته جمعی مهاجران از شهر های مرزی امضا کرده است. این اقدام در واکنش به آنچه سازمان ملل آن را افزایش بی سابقه مهاجران و پناهندگان توصیف کرده است، صورت می گیرد. ...
ایسنا   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر خارجه روسیه گفت، این کشور به عنوان هماهنگ کننده انجمن غیررسمی پنج کشور دارای سلاح هسته ای، برنامه رایزنی ها را در چارچوب پنج هسته ای به شرکای خود پیشنهاد خواهد کرد و تازه ترین نشست در سطح کارشناسان در حاشیه نشست کمیته اول مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک برگزار خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل به یمن، در قطر درباره اهمیت تقویت حمایت منطقه ای و بین المللی از میانجیگری سازمان ملل در یمن رایزنی کرد.
ایرنا   ۸ ساعت پیش   + ۱۸ سایت دیگر  
نیویورک – ایرنا- سفیر و معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل به نمایندگی از جنبش عدم تعهد اعلام کرد: این جنبش هرگونه اقدام،استفاده یا تهدید به استفاده از زور، تحمیل یا تهدید به تحمیل توسط هر کشوری علیه هر کشور عضو جنبش به بهانه مبارزه با تروریسم یا نیل به اهداف سیاسی ...
رویداد ایران   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان ملل گفت: هیچ جنایت و خشونت جنگی علیه غیرنظامیان در قره باغ رخ نداده است و همچنین خسارتی به بخش های کشاورزی و دام نیز ثبت نشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ - ۰۰:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
کشور برزیل که یکی از 10 عضو غیردائم شورای امنیت سازمان ملل است ریاست این شورا را برای یک دوره یک ماهه بر عهده گرفت.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ - ۰۰:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه ایران با اشاره به دیدار اخیرش با وزیر خارجه مصر در نیویورک گفت: امیدواریم بر مبنای توافقی که بین تهران وقاهره انجام شده، در آینده ای نزدیک شاهد یک تحول خوب به نفع دو ملت و به نفع جهان اسلام در روابط بین دو کشور باشیم. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۲۳:۴۱    
سخنگوی سازمان ملل اعلام کرد هیچ شواهدی مبنی بر ویرانی اماکن غیرنظامی در منطقه قره باغ شاهد نبودیم.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۲۳:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش مشرق ، سازمان ملل متحد در سال 1982 شورای جهانی سالمندی را تشکیل داد و در همان سال طرحی را برای تعیین یک روز جهانی برای سالمندان ارائه داد تا اینکه در سال 1990 این شورا اول اکتبر را روز جهانی سالمندان تعیین کرد؛ به همین دلیل از تاریخ 9 تا 15 مهرماه جهت گرامیداشت این مناسبت ...
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۲۳:۱۲    
نیویورک – ایرنا- آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل از دولت ها خواست در راستای پاکسازی انرژی جهانی، هر چه سریعتر سوخت های فسیلی را کنار بگذارند.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۲۲:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
یکی از گزینه هایی که احتمالا در دسترس روسیه است می تواند موشک ایرانی کوتاه بُرد فاتح 110 و همچنین دیگر موشک های دوربرد طراحی شده توسط ایران باشد که در چند دهه گذشته توسعه یافته اند. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۲۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
نیویورک – ایرنا- آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، روز دوشنبه به وقت محلی، حمله تروریستی پ ک ک در آنکارا پایتخت ترکیه را که منجر به مجروح شدن دو افسر پلیس شد، محکوم کرد.
صدا نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۲۲:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
اصل لابی داشتن و لابی کردن یک اصل پذیرفته شده در نظام بین الملل است. لابی کردن خاستگاه حقوقی دارد و در بسیاری از کشورها، از جمله آمریکا قانونی محسوب می شود ...
الف   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۲۲:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل از دولت ها خواست در راستای پاکسازی انرژی جهانی، هر چه سریعتر سوخت های فسیلی را کنار بگذارند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۲۲:۱۰    
نیویورک – ایرنا- سخنگوی سازمان ملل متحد اعلام کرد هیات ما در قره باغ پس از آخرین آتش بس، شاهد خشونت علیه غیرنظامیان ارمنی و آسیب به زیرساخت های غیرنظامی نبوده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۲۱:۰۷    
نیویورک – ایرنا- استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل اعلام کرد که ما همیشه نگرانی خود را از افزایش تسلیحات در اوکراین ابراز کرده ایم.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۲۰:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
نیویورک- ایرنا- ریاست دوره ای شورای امنیت سازمان ملل متحد در ماه جاری میلادی ( اکتبر 2023) به کشور برزیل یکی از 10 عضو غیردائم این شورا رسید.
فوت وفن   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۲۰:۳۴    
سمرقند در جنوب شرقی ازبکستان واقع شده و پایتخت گردشگری جهان در سال 2023 میلادی است که به عنوان شهر میزبان برای UNWTO General Assembly در ماه اکتبر سال جاری انتخاب شده است. افراد از 160 کشور عضو سازمان ملل به سمرقند می آیند، مکانی که در مرکز جاده ابریشم واقع شده است ...
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۸:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
خانم یومیکو تاکاشیما ایشیکاوا، نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در کشورمان با دکتر امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار و روانامه خود را تسلیم کرد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۸:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در کشورمان با وزیر امور خارجه دیدار کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۸:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
سفرای جدید تونس، برزیل و اسلوونی در تهران امروز رونوشت استوارنامه های خود را تقدیم امیرعبداللهیان کرده و کاردار آرژانتین و نماینده کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل هم اعتبارنامه و روانامه خود را تسلیم وزیر امور خارجه کردند.
پارس نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۷:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
سران سه کشور اروپایی آلمان، انگلیس و فرانسه این روزها سیگنال های خاصی در قبال احیای برجام مخابره می کنند. آن ها (تروئیکای اروپایی)در جریان برگزاری نشست مجمع عمومی شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز چندین بار در مواضع ظاهری خود از اهمیت و جایگاه برجام و لزوم احیای آن سخن به میان آوردند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۷:۴۲    
عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری گفت: سفر آیت الله رئیسی به نیویورک سفری پربرکت بود و ایشان به عنوان رییس جمهور عزیز ما پیام انقلاب را در آن محفل جهانی، دقیق و درست بیان کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۶:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- رئیس جدید آژانس مهاجرت سازمان ملل متحد با بیان اینکه مرگ مهاجران در دریای مدیترانه عادی شده است، وعده داد تا با همکاری دولت ها و شرکت های خصوصی وضعیت مهاجران را مدیریت کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۵:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
وزیر خارجه دولت پیشبرد امور لبنان در آستانه سفر به دمشق، به شدت از عملکرد کشورهای غربی و سازمان ملل در قبال سوریه انتقاد کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۴:۳۹    
در دیدار معاون وزیر صنعت و فناوری های نوین تاجیکستان و معاون مدیرکل سازمان توسعه صنعتی ملل (یونیدو) وضعیت فعلی و چشم انداز همکاری در زمینه های مختلف، بررسی شد.
نامه نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۴:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر امور خارجه سوریه در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل گفت که ترکیه باید نظامیان خود را از سوریه خارج کند و اگر اقدام به این کار نکند هر گونه تلاش برای برقراری روابط بی فایده است
اطلاع با ما   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۳:۵۵   + ۳۰ سایت دیگر  
نشست رونمایی از نقشه ژئوپلیتیک تحریم ها به میزبانی ونزوئلا در حاشیه هفتاد و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۲:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
معاون والی ننگرهار در دیدار با رئیس کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهجویان در افغانستان از سازمان ملل خواست تا از اقدامات غیرقانونی علیه مهاجرین در پاکستان جلوگیری کند.
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
هیات معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) به مناسبت نخستین سالگرد حمله انتحاری به آموزشگاه کاج گفت دهه ها درگیری و حملات بی شمار صدمات جبران ناپذیری به بار آورده و خانواده ها را بدون پاسخ، عدالت یا حساب دهی رها کرده است.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۲:۱۸    
ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست هفتگی خود با خبرنگاران، در ابتدا میلاد با سعادت ختمی مرتبت رسول اکرم (ص) را تبریک گفت و سپس به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۲:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
کره شمالی امروز (دوشنبه) دیده بان اتمی سازمان ملل را بابت پیوستن به کارزار فشار تحت رهبری آمریکا و ساخت و پرداخت یک قطعنامه درباره برنامه های اتمی پیونگ یانگ محکوم کرد و این آژانس را "جارچی مزدبگیر" واشنگتن نامید.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۰:۱۵    
کودکان فلسطینی به مناسبت روز کودک عربی با تجمع دربرابر مقر سازمان ملل متحد در نوار غزه حقوق و زندگی کریمانه و بدون محاصره را خواستار شدند.
پانا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۰۹:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مساله قره باغ برای ارمنستان و ایران بسیار حائز اهمیت است
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۰۹:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
حملات هوایی ترکیه به مواضع پ ک ک، وقوع تنش جدید در مرز میان لبنان و اراضی اشغالی، دیدار دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران و ارمنستان در تهران، سفیر وزیر جنگ اسرائیل به آمریکا و سفر هیات سازمان ملل به قره باغ، از مهم ترین خبر ها و رویداد های منطقه ای و بین المللی در 24 ساعت گذشته بوده اند.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۰۸:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
تیتربرتر، اولین دوشنبه اکتبر هر سال از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد به عنوان روز جهانی زیستگاه نامیده شده و امسال مصادف با 12 مهر است. این روز برای اولین بار در سال 1985 با موضوع پناهگاه، حق من است در نایروبی جشن گرفته شد ...
روز نو   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۰۷:۴۸   + ۲۸ سایت دیگر  
این روزها در فضای سیاسی و افکار عمومی کشور، فردی تبدیل به تیتر یک شده که شهرت و به اصطلاح ترند شدن خود را مدیون جایگاهی است که همسرش در اختیار دارد. سخن از جمیله علم الهدی است، همسر ابراهیم رئیسی که همراه و همگام با او در سفرهای خارجی اخیر بوده ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۰۶:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
تهران -ایرنا- دیمیتری پولیانسکی معاون اول نمایندگی روسیه در سازمان ملل گفت که موضوع حل و فصل اوضاع اوکراین از طریق مذاکره در سازمان ملل مطرح نشده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۰۲:۰۵    
تهران- ایرنا- همزمان با ورود یک تیم از سازمان ملل به قره باغ برای نظارت بر اوضاع خروج ارمنی ها از این منطقه، یک مقام سازمان ملل اعلام کرد که خروج ارمنی ها از این منطقه واقعا چالش بزرگی است.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۲۳:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش رکنا،ماموران سازمان ملل پس از 30 سال وارد منطقه قره باغ شدند ارمنستان به دیوان بین المللی دادگستری درخواست داده که جمهوری آذربایجان تمامی نیروهایش را از مراکز غیرنظامی در قره باغ خارج کند. ...
نسیم آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۲۱:۲۵   + ۲۴ سایت دیگر  
اعضای هیات سازمان ملل صبح امروز (یکشنبه) از آغدام عبور کرده و به خانکندی رفت.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۲۰:۴۲    
جمهوری آذربایجان روز یکشنبه اعلام کرد که هیاتی از سازمان ملل متحد برای اولین بار طی سه دهه گذشته وارد منطقه قره باغ کوهستانی شد.سخنگوی الهام علی اف، رئیس جمهوری آذربایجان در حالی این خبر را اعلام کرد که اکثریت ساکنان قره باغ کوهستانی این منطقه را به مقصد ارمنستان ترک کرده اند ...
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۲۰:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
ایرنا نوشت: پاپ فرانسیس در مراسم مذهبی کلیسای واتیکان خواستار گفت وگوی کشورهای آذربایجان و ارمنستان شد. به نقل از رویترز، پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان روز یکشنبه خواستار گفت وگو بین آذربایجان و ارمنستان برای بازگرداندن صلح در قره باغ کوهستانی شد و افزود که منطقه در حال تجربه یک بحران انسانی ...
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۹:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه بین الملل: در حالیکه ارمنستان می گوید چند صد ارمنی بیشتر در ناگورنوقره باغ نمانده اند، ناظران سازمان ملل برای اولین بار در سی سال گذشته وارد این منطقه شده اند تا نیازهای آن برای امدادرسانی را ارزیابی کنند.
شرکت بازآفرینی شهری ایران از برگزاری مراسم روز جهانی اسکان بشر ملل متحد با همکاری و مشارکت کمیته ملی اسکان بشر جمهوری اسلامی ایران ، دفتر برنامه اسکان بشر سازمان ملل متحد در تهران و شهرداری تهران، خبر داد.