پنجشنبه ۱۱ خردادساعت ۲۳:۲۲Jun 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پزشک خانواده»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۹:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مجلس گفت: طرح پزشک خانواده نخست از پزشک عمومی شروع می شود. بنابراین جهت موفقیت این طرح باید به اندازه کافی پزشک عمومی وجود داشته باشد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۳:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت شهر سالم از تشکیل 2 هزار و 780 پرونده سلامت برای کارکنان شهرداری تهران و خانواده هایشان در یک ماه گذشته از سوی تیم های پزشک خانواده خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۰:۰۸   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت به تنهایی نمی تواند طرح پزشک خانواده را اجرا کند، گفت: در نشست امروز کمیسیون با وزیر بهداشت تاکید کردیم که دولت باید منابع مالی این طرح را تامین کند تا بتوان آن را به صورت درست، اصولی و واقعی اجرایی و عملیاتی کرد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
پزشکی خانواده یک برنامه اصلاح نظام سلامت است که اجرای آن از حدود دو دهه پیش شروع شد. برنامه ای که می تواند نظام سلامت ایران را به جای درمان به سمت پیشگیری سوق دهد. مردم را از سرگردانی نجات دهد و هزینه های بیماران و بیمه ها را کم کند اما چرا این برنامه به سرانجام نرسید؟
مرصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۲۲:۵۵    
مرصاد نیوز: رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون اتفاقات مبارک و بی نظیری در بخش بهداشت و درمان افتاده است که نمونه این پیشرفت ها را در هیچ کشوری مشاهده نمی کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۸:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر خدمات عمومی سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: تمامی افراد در نظام سلامت به دنبال اجرای طرح پزشک خانواده مبتنی بر نظام ارجاع هستند، این مسئله یک الزام برای نجات حوزه سلامت است.
سازمان بیمه سلامت ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۵:۳۳    
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: باید مسیر درستی برای پرداخت به پزشکان و کادر سلامت در طرح پزشک خانواده انتخاب کنیم.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۵:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
این در حالی است که طی سال های اخیر کمبود پزشک مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد کرده و به نظر می رسد با پیگیری افزایش ظرفیت پزشکی، این کمبود به تدریج کمرنگ خواهد شد ...
سازمان بیمه سلامت ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۳:۲۲    
مدیرکل دفتر خدمات عمومی سازمان بیمه سلامت ایران گفت: استقرار نظام مبتنی بر پزشک خانواده تکلیف همه دستگاه های حوزه سلامت است
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
یک پزشک خانواده در کرمانشاه گفت: زائران خانه خدا با توجه به جمعیت زیاد امسال، باید حتما به برخی نکات بهداشتی توجه کنند تا سفری سلامت را پشت سر بگذارند.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۳:۱۴    
سرپرست معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: 120 هزار نفر جمعیت روستایی ساوه و زرندیه از خدمات پزشک خانواده بهره مند هستند و این طرح به زودی در بین ساکنان شهری نیز آغاز می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۰:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری عضو هیات مدیره سازمان بیمه سلامت کشور با بیان اینکه اگر قرار است نظام ارجاع و طرح پزشک خانواده اجرایی شود، باید الزامات آن رعایت شود، گفت: اگر الزامات مورد توجه قرار نگیرد، قطعا شاهد اثربخشی فعالیت ها در این طرح نخواهیم بود و سازمان دچار هزینه های مازاد می شود.
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: نظام ارجاع و طرح پزشک خانواده یکی از برنامه های مهم حوزه سلامت در سال جاری است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۷:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
در حالی که طرح پزشکی خانواده در فاز اول از ابتدای اردیبهشت سال جاری در 57 شهر کشور در حال اجرا شدن است، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز از اجرای طرح پزشکی خانواده در سه شهرستان فیروزکوه، قدس و چهاردانگه در فاز اول خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۶:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در جلسه هیئت رئیسه دانشگاه از اجرایی شدن طرح پزشک خانواده در منطقه پردیسان خبرداد و گفت: طرح پزشک خانواده بر اساس ضوابط ابلاغی وزارت بهداشت با جدیت دنبال می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه با اشاره به نتایج خوب اجرای طرح پزشک خانواده در کشور گفت : یکی از مهمترین اهداف اجرای این طرح ارتقای سلامت جامعه است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۹:۰۷    
مدیر شبکه بهداشت و درمان بردسکن گفت: در حال در 3 شهر بردسکن، کاشمر و قوچان به صورت پایلوت، طرح بیمه پزشک خانواده اجرا شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه- رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه با اشاره به اجرای طرح پزشک خانواده جزئیات این طرح مهم درمانی را تشریح کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۱:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
اردبیل- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: مردم استان اردبیل به منظور تکمیل پرونده پزشک خانواده و انجام معاینات مختلف به مراکز جامع خدمات سلامت در سطح استان مراجعه کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۶:۵۲   + ۱۰ سایت دیگر  
پزشک خانواده اغلب به چند دلیل به عنوان قلب برنامه مراقبت های بهداشتی کشورها تلقی می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۰۹:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
کرمانشاه- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از اجرای طرح پزشک خانواده به عنوان مانعی برای جلوگیری از ازدحام در مطب متخصصان یاد کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۹:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز بهداشت قم گفت: با تامین منابع مالی و اجرایی شدن طرح پزشک خانواده، بیش از 400 هزار خانواده در استان تحت پوشش این طرح قرار خواهند گرفت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۶:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/همدان رئیس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد از اجرای برنامه پزشک خانواده شهری در این شهرستان خبر داد.
وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۹:۴۱    
رئیس موسسه آموزشی پزشک خانواده کانادا گفت: این ظرفیت وجود دارد که بین المللی اعتبار بخشی آموزش پزشکی در ایران پیگیری شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۳:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا از اجرای طرح پزشک خانواده شهری در شهر مرزی آستارا از تیرماه امسال خبر داد و گفت: تا بهبودی کامل بیمار این طرح برای افراد ادامه می یابد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۲:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
هشدار خالی ماندن ظرفیت برخی رشته های فوق تخصصی پزشکی و خطر اعزام بیمار به خارج در آینده، لزوم اجرای کامل و نه شعاری برنامه پزشک خانواده، خسران ناشی از مهاجرت حتی یک پزشک از کشور، تاکید بر حفظ شان و کرامت جامعه پزشکی، توزیع نامتناسب نیروی تخصصی در کشور و .. ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۱:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
اشکال اول به این برنامه این است که مراقب سلامت را در خط اول برنامه قرار داده اند، در حالی که اسم برنامه، پزشک خانواده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۰:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
رییس سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه طرح پزشک خانواده جزو اسناد بالادستی کشور است گفت: اشکالات این طرح باید برطرف شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۰:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان نظام پزشکی کشور گفت: کاهش هزینه یکی از ویژگی های طرح پزشک خانواده است که باید به درستی اجرا شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۲۲:۳۱    
معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین گفت : در شهرستان اسفراین به ازای هر یک هزار و 500 نفر یک مراقب سلامت و هر 3 هزار نفر یک پزشک خانواده داریم.
راک نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۷:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در آیین معارفه سرپرست جدید شبکه بهداشت و درمان گچساران اظهار کرد: امروز چراغ جمعیت در این شهرستان روشن شده و در 15 سال آینده درصد زیادی از جمعیت این شهرستان سالمند خواهد شد.  ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۶:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
محسن نفر از راه اندازی مرکز جامع سلامت و جذب پزشک خانواده در بندرعباس و قشم خبر داد.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۳:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
برنامه خانه و خانواده یکشنبه 24 اردیبهشت با حضور دکتر محمد معروفی دکترای حرفه ای پزشکی از راه کارهای مراقبت از سلامت عمومی می گوید. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه پزشک خانواده روشی بسیار مهم و موثر در حفظ سلامت مردم، کاهش هزینه و وقت درمانی و ارتقای نظام سلامت به شمار می رود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
معاون بهداشت وزارت بهداشت، گفته است: همین حالا اگر بخواهیم در شبکه بهداشت به صورت مطلوب ارائه خدمات کنیم نیاز به 60 هزار نیرو داریم. بنابراین اگر بخواهیم با داشته های موجود خود طرح یادشده را اجرا کنیم قطعاً با چالش مواجه می شویم ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
مدیر شبکه بهداشت و درمان مهریز از جذب 12 پزشک و 10 ماما در طرح پزشک خانواده خبر داد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از هرمزگان؛ عبدالجبار ذاکری افزود: مرحله نخست این طرح در بندرلنگه آغاز شده که شامل فراخوان جذب پزشک و مراقب سلامت سرشماری، بلوک بندی بر اساس سه هزار نفر جمعیت، آموزش پزشکان و مراقبان، استقرار آنان و دادن خدمات است . ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۹:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
معاون سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه منافع پزشکان کشور در سیستم ارجاع تأمین می شود نه سیستم کنترل، گفت: هدف از قانون گذاری پزشک خانواده و سیستم ارجاع این بود که مردم احساس امنیت و آرامش کنند، هزینه های القایی کمتر شود و درمان ...
روزنامه سپید   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۲:۲۵   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش سپیدآنلاین، سعید کریمی در گفت وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت اجرای طرح سلامت بخش گفت: طرح سلامت بخش در سه استان بوشهر، کردستان و خراسان جنوبی در حال پایلوت است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۱:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون اجتماعی و امور مجلس سازمان نظام پزشکی به نحوه پرداخت حقوق پزشکان خانواده اشاره کرد و گفت: پرداختی به پزشکان خانواده بر اساس عملکرد آنها است و حقوق ثابت ندارند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۰۸:۵۰    
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: امسال 9 شهرستان استان در چهار مرحله از خدمات پزشک خانواده برخوردار خواهند شد.
وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۲۱:۲۹    
در نشست هم اندیشی معاونت بهداشت و آموزشی وزارت بهداشت بر تدوین گایدلاین ملی و استانداردهای آموزشی پزشک خانواده محور تاکید شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۵:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرگروه بیماری های واگیر و غیرواگیر مرکز بهداشت استان کرمانشاه گفت : جمعیت شهری استان کرمانشاه به یک میلیون و 360 هزار نفر می رسد که به ازای هر سه هزار نفر یک پزشک خانواده درنظر گرفته خواهد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۵:۰۸    
رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه از اجرای طرح پزشک خانواده در دهدشت باهدف عدالت در حوزه سلامت خبر داد.
مازنی نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۴:۲۲    
شهریور پارسال پرونده سلامت الکترونیک سطح یک مازندران با حضور رییس مرکز مدیریت شبکه بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رونمایی شد. با رونمایی از این پرونده سلامت الکترونیکی ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
معاون اجرایی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: این استان با کمبود حدود 988 پزشک، 942 ماما و 555 مراقب سلامت در بخش دولتی و خصوصی برای اجرای کامل طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع مواجه است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۷:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
این طرح به صورت پایلوت در کنگاور اجرا می شود و 54 هزار نفر جمعیت شهری این شهرستان را زیر پوشش قرار می دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۶:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
رییس شبکه بهداشت و درمان وشهرستان کهگیلویه از اجرای طرح پزشک خانواده در این شهرستان از تیرماه امسال خبر داد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۴:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: به ادعای وزیر بهداشت، در طرح سلامت خانواده ، درمان مجانی است . اگر فرد به متخصص مراجعه کند، تنها 5 درصد از هزینه درمان را پرداخت خواهد کرد و 95 درصد هزینه را دولت تقبل خواهد کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۴:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
رییس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه گفت: اجرای طرح پزشک خانواده که در راستای افزایش عدالت در زمینه سلامت جامعه هدف گذاری شده، نیازمند آگاهی بخشی و اطلاع رسانی اصحاب رسانه است.