پنجشنبه ۲۵ شهریورساعت ۱۵:۵۸Sep 2021 16
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شورای امنیت»

خبرگزاری تسنیم   ۳ ساعت پیش    
معاون نماینده روسیه در شورای امنیت سازمان ملل گفت: کشورهای غربی نگران حقوق زنان در افغانستان هستند، ولی چشمان خود را به روی وضعیت زنان و دختران سوری در مناطق تحت کنترل گروه های تروریستی مورد حمایت خود در سوریه بسته اند.
پارسینه   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
زهرا ارشادی سفیر و معاون نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در نیویورک چهارشنبه طی سخنانی پیش از نشست شورای امنیت در خصوص وضعیت خاورمیانه (سوریه و اوضاع بشردوستانه) اظهار داشت: بیش از 10 سال است که مردم سوریه از یکی از بزرگترین مشکلات بشردوستانه در جهان رنج می برند. ...
ایسنا   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
شورای امنیت شامگاه چهارشنبه با صدور بیانیه ای از طرف های درگیر در مناقشه سد النهضه خواست تا مذاکرات را زیر نظر اتحادیه آفریقا از سر بگیرند.
ایرنا   ۵ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیران امور خارجه، دفاع و کمیته دبیران شورای امنیت سازمان پیمان امنیت جمعی (سستو) در دوشنبه پایتخت تاجیکستان بیانیه مشترکی را در مورد وضعیت افغانستان تصویب کردند."
شبستان   ۶ ساعت پیش   + ۱۷ سایت دیگر  
در دیدار سفیر آفریقای جنوبی با وزیر امور خارجه کشورمان، راه های گسترش مناسبات دوکشور در حوزه های مختلف مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.
پارسینه   ۶ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا به آزمایش های موشکی اخیر کره شمالی واکنش نشان داد و در این ارتباط ادعا کرد که شلیک 2 فروند موشک کوتاه برد توسط پیونگ یانگ، نقض آشکار قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل است. ...
دنیای معدن   ۶ ساعت پیش    
دنیای معدن - چین به عنوان قدرت دوم اقتصادی جهان، عضو دائم شورای امنیت و پرجمعیت ترین کشور دنیا از بنیانگذاران اصلی سازمان همکاری شانگهای است و همراه روسیه در مناسبات اصلی و مهم این سازمان نقش زیادی دارد.
ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- چین به عنوان قدرت دوم اقتصادی جهان، عضو دائم شورای امنیت و پرجمعیت ترین کشور دنیا از بنیانگذاران اصلی سازمان همکاری شانگهای است و همراه روسیه در مناسبات اصلی و مهم این سازمان نقش زیادی دارد.
شورای امنیت سازمان ملل با تصویب قطعنامه ای از همه طرف ها خواست مذاکرات درباره سد النهضه را از سر بگیرند.
خبرگزاری مهر   ۷ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
وزارت خارجه انگلیس شامگاه چهارشنبه آزمایش موشکی کره شمالی را ناقض قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل خواند و آن را محکوم کرد.
ایلنا   ۸ ساعت پیش    
سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، آزمایش اخیر موشکی کره شمالی را ناقض قطعنامه های شورای امنیت خواند.
وزارت امور خارجه آمریکا چهارشنبه شب پرتاب موشکی کره شمالی را محکوم کرد و آن را ناقض قطعنامه های متعدد شورای امنیت سازمان ملل متحد خواند.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۴:۱۸   + ۲۵ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا، زهرا ارشادی سفیر و معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد در نشست عصر چهارشنبه به وقت محلی شورای امنیت سازمان ملل افزود: بیش از 10 سال است که مردم سوریه از یکی از بزرگترین مشکلات بشردوستانه در جهان رنج می برند. اما آنگونه که سوری ها و فعالان [...]
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۳:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل دیشب در سخنانی در نشست شورای امنیت بر لزوم رفع محاصره تحمیل شده آمریکا واتحادیه اروپا علیه مردم سوریه تأکید کردو خواستار پایان دادن حضور نظامی آمریکا و ترکیه در خاک سوریه شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۲:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
شورای امنیت سازمان ملل متحد قرار است اقدام به برگزاری نشست غیرعلنی فوق العاده ای درباره آزمایش موشکی جدید کره شمالی کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۲:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی پنتاگون، مدعی شد شلیک 2 فروند موشک کوتاه برد توسط پیونگ یانگ، نقض آشکار قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل است .
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۰:۵۱    
اقتصاد نیوز : وزارت امور خارجه آمریکا چهارشنبه شب پرتاب موشکی کره شمالی را محکوم کرد و آن را ناقض قطعنامه های متعدد شورای امنیت سازمان ملل متحد خواند.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۰:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه سیاسی: سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین با تاکید براین نکته که جمهوری اسلامی ایران در برجام بدهکار کسی نیست تصریح کرد که آمریکا باید بدون تأخیر بیشتر و هرگونه پیش شرط، نقض تعهدات خود تحت توافق هسته ای و قطعنامه 2231 شورای امنیت را متوقف کند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۰:۲۳    
تهران- ایرنا- وزارت امور خارجه آمریکا چهارشنبه شب پرتاب موشکی کره شمالی را محکوم کرد و آن را ناقض قطعنامه های متعدد شورای امنیت سازمان ملل متحد خواند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۲۳:۳۱   + ۱۶ سایت دیگر  
در دیدار امروز سفیر آفریقای جنوبی با وزیر امور خارجه کشورمان، راه های گسترش مناسبات دوکشور در حوزه های مختلف مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۲۳:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
نیویورک- ایرنا- اعضای شورای امنیت سازمان ملل عصر امروز چهارشنبه به وقت محلی نشست غیرعلنی فوق العاده ای درباره کره شمالی برگزار می کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۲۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
در پی آزمایش های موشکی اخیر کره شمالی و جنوبی، شورای امنیت سازمان ملل نشستی فوق العاده برگزار می کند.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۲۰:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
این کتاب می افزاید: ترامپ غیرقابل پیش بینی و تنش زا، تمامی اعضای شورای امنیت ملی خود را دور زده بود. ژنرال مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش، کریس میلر سرپرست وزارت دفاع "پنتاگون" و کش پیتل رئیس دفتر او، نیز همگی با رسیدن این یادداشت به پنتاگون گیج و سردرگم شدند.
در نشست مشترک شورای وزرای امور خارجه، دفاع و دبیران شورای امنیت کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی 5بیانیه با موضوع لزوم اتخاذ اقدامات جامع جهت تحکیم ثبات و امنیت در فضای تحت مسئولیت این سازمان به امضا رسید.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۳:۵۳   + ۷۴ سایت دیگر  
لندن – ایرنا - سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین با تاکید براین نکته که جمهوری اسلامی ایران در برجام بدهکار کسی نیست تصریح کرد که آمریکا باید بدون تأخیر بیشتر و هرگونه پیش شرط، نقض تعهدات خود تحت توافق هسته ای و قطعنامه 2231 شورای امنیت را متوقف کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۲:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرد که پیش بینی می شود امروز(چهارشنبه) پیش نویس قطعنامه تمدید دوره هیئت سازمان ملل در لیبی را برای یک سال دیگر تصویب کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۲:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا - وزیران امور خارجه، دفاع و کمیته دبیران شورای امنیت سازمان پیمان امنیت جمعی (سستو) امروز چهارشنبه در دوشنبه پایتخت تاجیکستان نشست مشترکی را برگزار کردند تا برای موضوعات مختلف از جمله امنیت کشورهای عضو این پیمان بعد از تحولات داخلی در افغانستان تصمیم بگیرند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۲:۳۱   + ۲۰ سایت دیگر  
نماینده مردم جیرفت و عنبر آباد در مجلس گفت: از شورای امنیت ملی و وزارت امور خارجه درخواست دارم هر چه سریعتر در مورد ترکیب تیم مذاکره کننده و آغاز مذاکرات اقدام کند تا تکلیف برجام مشخص و از فرسایشی شدن مذاکرات جلوگیری شود.
برترین ها / ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۶:۲۴   + ۱۵ سایت دیگر  
ایلنا نوشت: یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: مخالفان گذشته توافق هسته ای که امروز از توافق ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی استقبال می کنند؛ ارجاع پرونده کشورمان را در زمان دولت های نهم و دهم به شورای امنیت به یاد دارند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۰:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
نشست مشترک شورای وزرای امور خارجه، دفاع و کمیته دبیران شورای امنیت کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان آغاز شد.
آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۹:۴۷    
دولت ژاپن از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست درباره کره شمالی نشست اضطراری برگزار کند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۹:۳۲    
کره جنوبی خواستار برگزاری نشست اضطراری شورای امنیت در زمینه آزمایش موشکی اخیر کره شمالی شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مجلس شورای اسلامی تأکید کرد که در رابطه با حمله به شبکه انگلیسی زبانِ ایران شورای امنیت ملی باید اقدامات مؤثری داشته باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۷:۱۴    
نشست مشترک شورای وزرای خارجه، دفاع و کمیته دبیران شورای امنیت کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی در پایتخت تاجیکستان و تحت ریاست وزیر امور خارجه این کشور برگزار می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۵:۳۱   + ۱۸ سایت دیگر  
انجمن فولاد در نامه ای به شورای عالی امنیت ملی، عدم قطع گاز صنایع فولاد در فصول پاییز و زمستان و همچنین امهال 6 ماهه بازپرداخت تسهیلات شرکت های زنجیره فولاد را خواستار شد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۱:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
فعال سیاسی اصولگرا گفت: تصور می کنم که آقای شمخانی به عنوان دبیر شورای امنیت ملی باقی خواهند ماند، در واقع اگر بنا به تغییر ایشان بود تا به الآن این اتفاق می افتاد.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۰:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
توافق یکشنبه (21 شهریور 1400) تهران و آژانس بین المللی انرژی هسته ای موقت بوده و دامنه محدود دارد. با این حال این توافق، گشایش تازه ای است که می توان آن را در چارچوب تلاش برای احیای برجام و دور کردن خطر بازگشت پرونده هسته ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد تفسیر کرد. ...
رویش افکار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، میشل عون، رئیس جمهوری لبنان با استفانو دل کول فرمانده نیروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد در جنوب لبنان (یونیفل) در کاخ بعبدا دیدار و گفت وگو کرد. ...
جماران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۲۳:۴۷    
پایگاه خبری جماران: اخیرا کتاب با راز سر به مهر به قلم محمدجواد ظریف ، علی اکبر صالحی ، سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی با موضوع برجام در 6 جلد به نگارش درآمد و توسط انتشارات اطلاعات منتشر شده است. ...
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۸:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
از نظر ما سریع ترین راه برای احیای توافق هسته ای نیازمند این است که تهران و واشنگتن به طور همزمان به تعهداتش ذیل و قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل است. روسیه مصمم است تا از هر روش ممکن این فرایند را تسهیل کند.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۸:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
به نقل از ریا نووستی، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز (دوشنبه) اعلام کرد کوتاه ترین راه برای احیای توافق هسته ای بازگشتن آمریکا و ایران به چارچوب تعهدات خود در برنامه جامعه اقدام مشترک ( برجام ) و قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل بدون هیچ کم و کاستی است. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
عبدالعزیز بن حبتور سازمان ملل و شورای امنیت این سازمان را مسئول پیامد های ادامه بسته ماندن فرودگاه بین المللی صنعاء دانست.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۱:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
سخنرانی ملاله یوسف زی، مدافع حقوق آموزش برای دختران و برنده جایزه نوبل در شورای امنیت سازمان ملل متحد خشم شماری از زنان افغان را برانگیخته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۰۰:۳۱    
نخست وزیر دولت نجات ملی یمن، سازمان ملل و شورای امنیت این سازمان را مسئول پیامدهای ادامه بسته ماندن فرودگاه بین المللی صنعاء دانست.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۲۲:۰۶   + ۱۲۰ سایت دیگر  
رئیس جمهور در اجرای اصل یکصد و هفتاد و شش قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، با صدور حکمی احمد وحیدی وزیر کشور را به عنوان رئیس شورای امنیت کشور منصوب کرد. به گزارش ایسنا، متن حکم حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی به این شرح است: جناب آقای دکتر احمد وحیدی وزیر محترم کشور ...
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۶:۵۱    
حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید ابراهیم رئیسی رییس جمهوری محترم کشور در حکمی دکتر احمد وحیدی وزیر کشور را به عنوان "رییس شورای امنیت کشور" با کلیه اختیارات منصوب کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۶:۴۹    
عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تاکیدکرد: اگر شورای حکام قطعنامه ای علیه ایران صادر کند و یا زمینه ارسال پرونده ایران به شورای امنیت را فراهم کند مجلس توقف همکاری با آژانس را دنبال می کند.
برترین ها / خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۰:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
خبرآنلاین در گفتگو با رضا نصری، کارشناس سیاست خارجی مهمترین تبعات صدور قطعنامه جدید علیه ایران را مورد بررسی قرار داده. رضا نصری: رئیسی مجبور شده آشی را مصرف کند که مجلس با چندمن روغن برای دولت روحانی پخته بود! ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۰:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
بهشتی پور با بیان اینکه تا زمانی که ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی با یکدیگر همکاری کنند، تلاش دشمنان ایران هم به نتیجه نخواهد رسید، عنوان کرد: اگر این همکاری کاهش یابد یا قطع شود ...
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۰:۲۱    
آنچه مهم است که تمام سازمان و نهادهای مسئول در کشور با تعامل، اتحاد، انسجام و همگرایی بویژه شورای امنیت ملی، وزارتخانهای خارجه و اطلاعات و نیروهای مسلح فارغ از جریان گرایی و منطبق بر منافع ملی و صد البته آرمان های انقلاب اسلامی به بررسی تمام ابعاد حضور طالبان در افغانستان بویژه خطه ی پنجشیر ...